ITmix.cz logo

Recenze: elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 3

Silné stránky
 • Lehká konstrukce
 • 3 různé jízdní režimy
 • Dostatek reflexních prvků
 • Dostupnost náhradních dílů
 • Baterie s funkcí rekuperace
Slabé stránky
 • Mobilní aplikace není v češtině
 • Absence odpružení

Pokud hledáte jednoduchý dopravní prostředek pro každodenní dojíždění, elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 3 se vám pravděpodobně bude zamlouvat. Na první pohled vás zaujme svou bytelnou konstrukcí z leteckého hliníku. Vybrat si můžete ze 3 různých jízdních režimů a koloběžka je vybavena dostatečným množstvím reflexních prvků, aby podpořila vaše bezpečí.

Mi Electric Scooter 3 mezigeneračně shodil 1 kg

Elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 3 se podobně jako její ostatní koloběžky prodává v poměrně velké krabici. Hmotnost koloběžky činí 13,2 kg, což je o 1 kg méně než váha Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2. Ve složeném stavu rozměry koloběžky činí 108 × 43 × 49 cm, v rozloženém stavu poté 108 × 43 × 114 cm (oproti Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 se její rozměry snížily pouze nepatrně).

Součástí balení je kromě samotné elektrokoloběžky:

 • napájecí adaptér,
 • šroubovák,
 • adaptér ventilu,
 • 5 šroubků sloužících k upevnění řídítek,
 • náhradní pneumatika
 • a uživatelská příručka včetně dokumentace.

Koloběžku lze snadno rozložit a opět složit v pouhých třech krocích. Vzhledem k tomu se vám s ní bude dobře cestovat autem i MHD.

Kvalitní letecký hliník

Stejně jako u předchozího modelu, i u tohoto se dočkáte konstrukce z kvalitního leteckého hliníku. Maximální nosnost koloběžky přitom činí 100 kg. Stupátko je opět opatřeno protiskluzovou úpravou, která podtrhne vaše bezpečí.

Xiaomi dále vsadil na dvě měkká 8,5” kola a zadní dvoulamelovou kotoučovou brzdu v kombinaci se systémem E-ABS. Nechybí ani stojánek umístěný na straně.

Elektrokoloběžka je ideální na dojíždění po městě

Elektrokoloběžku využijete zejména pro kratší dojíždění po městě (např. do práce). Pokud se chcete vydat na delší výlety, pravděpodobně se poohlédnete po výkonnějším modelu.

Dojezd dosahuje až 30 km

Koloběžka je vybavena motorem s maximálním výkonem 600 W a baterií s kapacitou 7 650 mAh, přičemž výrobce udává maximální dojezd koloběžky 30 km. Model předchozí řady Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 však byl schopen dosáhnout maximálního dojezdu 45 km a v tomto ohledu si tedy elektrokoloběžka trochu pohoršila.

Dojezd koloběžky je totožný jako u modelu Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365.

V praxi samozřejmě dojezd ovlivňuje více faktorů, jako je zejména váha jezdce, členitost terénu a styl jízdy.

Zmíněný dojezd 30 km byl testován za „ideálních podmínek“. To znamená, že váha jezdce činila 75 kg. Zároveň bylo bezvětří, okolní teplota dosahovala 25 °C, jednalo se o rovný terén a jezdec dodržoval konstantní rychlost 15 km/h.

My jsme koloběžku podrobili vlastnímu testování, v rámci něhož jsme na jedno nabití dosáhli dojezdu 26 km. Většinu cesty jel jezdec ve sportovním režimu a střídal se rovinatý a mírně kopcovitý terén (po asfaltu).

Jedná se o výsledek, který příliš neoslní. Pokud potřebujete vyšší dojezd, pravděpodobně vás více zaujmou jiné modely. Například u elektrokoloběžky Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30 činí dojezd až 65 km.

Vybrat si můžete ze 3 rychlostních režimů

Maximální rychlost této elektrické koloběžky dosahuje stejně jako u ostatních modelů 25 km/h.

Vybrat si můžete jeden ze tří rychlostních režimů:

 • Pěší mód: udržuje rychlost v rozmezí od 0 do 5 km/h. Využijete jej v případě, kdy potřebujete koloběžku vést pěšky (například mezi lidmi).
 • Standardní mód: udržuje rychlost v rozmezí od 0 do 20 km/h.
 • Sportovní mód: umožňuje vytěžit z koloběžky maximum a dosáhnout rychlosti 25 km/h.

Jednotlivé módy jsou stejné jako v případě modelu Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2. U koloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter Pro se místo Pěšího módu dočkáte režimu ECO.

Brzdy a systém rekuperace

Přední kolo elektrokoloběžky je opatřeno protiblokovacím brzdným systémem E-ABS, který se dočkal zdokonalení a stroj nyní rychleji reaguje na stisknutí brzdové páčky. Na zadním kole se nachází vylepšená kotoučová brzda s dvoupístovým třmenem, díky kterému koloběžka lépe brzdí a zároveň tento komponent dosahuje delší životnosti.

Koloběžka je zároveň vybavena systémem rekuperace, díky čemuž získává energii z brzdění a tím pádem prodlužuje dojezd.

Brzdící páčka se nachází na levé straně řídítek. Jakmile ji přitom stisknete, zareaguje na to automaticky zadní červené brzdové světlo.

Brzdy se dočkaly vylepšení
Brzdy se dočkaly vylepšení

Jízda na elektrokoloběžce je pohodlná

Jízda na elektrokoloběžce je pohodlná a skvěle se hodí na dojíždění do školy nebo do práce. Bezpečnost při jízdě podtrhuje dostatečně široké stupátko a nechybí ani přední a zadní LED osvětlení. Nově použité pneumatiky se starají o lepší žehlení případných nerovností. Samozřejmě je však třeba počítat s tím, že zde hrozí riziko jejich propíchnutí a tím pádem i nutnost opravy.

Kde koupit Xiaomi Mi Electric Scooter 3
Xiaomi Mi Electric Scooter 3
Hodnocení
3.9/5

V porovnání s předchozími modely jsme si u koloběžky všimli tiššího chodu a celkově lepšího zvuku. Konstrukce je opět skládací, přičemž skládací mechanismus se dočkal drobného vylepšení.

Výrobce udává, že elektrokoloběžka dokáže vyjet 16% převýšení. Při našem testování si dobře poradila se zhruba 10% převýšením, což je i tak skvělý výsledek.

Skvělá obratnost, bohužel bez odpružení

Ovládání elektrokoloběžky si osvojíte během okamžiku. Baterie je umístěná pod stupátkem, což zajišťuje nižší těžiště a podporuje celkovou obratnost koloběžky. Výhodou je také snadné zatáčení a skutečnost, že v případě potřeby s ní během okamžiku zabrzdíte.

Nevýhodou elektrokoloběžky je absence odpružení. Z tohoto důvodu ucítíte prakticky každý otřes při jízdě na nerovném terénu. Na druhou stranu je třeba pamatovat na to, že Xiaomi Mi Electric Scooter 3 není určena do náročného terénu, ale spíše do města.

Výbava a funkce Xiaomi Mi Electric Scooter 3

Pojďme se nyní podrobně podívat na veškerou výbavu a funkce, které se s touto elektrickou koloběžkou pojí.

Výbava elektrokoloběžky

Konstrukci elektrické koloběžky vládne kvalitní letecký hliník. Tento dopravní prostředek tak na první pohled působí velmi bytelně a odolně.

Uprostřed řídítek najdete barevný displej

Veškeré ovládací prvky se nachází na řídítkách. V levé části najdete brzdovou páčku a zvonek. V pravé části se poté nachází akcelerátor. Při jízdě oceníte také protiskluzová madla, díky kterým se řídítka velmi dobře drží.

Uprostřed řídítek poté najdete barevný displej, na kterém najdete řadu užitečných informací. Displej vám bude zobrazovat vaši aktuální rychlost, zvolený režim jízdy, stav baterie a další informace týkající se Bluetooth připojení, zapnutí světel, uzamčení koloběžky nebo nutnosti jejího servisu. Displej se oproti předchůdcům rovněž dočkal určitého vylepšení. Dříve rozdělené oblasti zobrazení jsou nyní sloučené do jednoho celku, díky čemuž je vše jednotnější a vizuálně integrovanější.

Pomocí hlavního tlačítka koloběžku snadno zapnete nebo vypnete. Následným krátkým stisknutím zapnete světla a dvojitým stisknutím si budete moct vybrat požadovaný režim jízdy.

Ovládací prvky jsou umístěné na řídítkách
Ovládací prvky jsou umístěné na řídítkách

Reflexní prvky a světla

Reflexní prvky a světla jsou u této elektrické koloběžky na velmi dobré úrovni. Zatímco u Xiaomi Mi Electric Scooter Pro chyběla bílá odrazka v přední části a oranžové odrazky na obou kolech, u tohoto modelu se těchto bezpečnostních prvků dočkáte. Nechybí ani zadní výstražné světlo, které je propojené s brzdovým systémem.

Kde koupit Xiaomi Mi Electric Scooter 3
Xiaomi Mi Electric Scooter 3
Hodnocení
3.9/5

Platforma na stání je dostatečně široká

Jak jsme již zmínili, platforma na stání je dostatečně široká a pohodlná. Stupátko je navíc opatřeno protiskluzovou úpravou. V levé části najdete stojánek, který lze v případě potřeby jednoduše odklopit a koloběžku zaparkovat ve vzpřímené pozici.

Baterie se nabije za 5,5 hodiny

Xiaomi Mi Electric Scooter 3 je vybavena baterií s kapacitou 7 650 mAh. K jejímu opětovnému nabití přitom využijete přiložený napájecí adaptér. Plného nabití dosáhnete za 5,5 hodiny. Předností této baterie je poměrně nízká hmotnost (pouze 1,6 kg).

U předchůdců Xiaomi Mi Electric Scooter Pro a Pro 2 se dočkáte baterie s vyšší kapacitou 12 800 mAh. Zároveň je však třeba počítat s delší dobou nabíjení (v rozmezí 8 až 9 hodin).

Funkce elektrokoloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter 3

Elektrická koloběžka nabízí již zmíněné 3 rychlostní režimy. Praktickou funkcí je také rekuperace baterie, která umožňuje baterii dobíjet v průběhu jízdy (respektive při brzdění). Neodmyslitelnou součástí Xiaomi elektrokoloběžek je i jejich propojení s mobilní aplikací Xiaomi Home.

Možnost propojení s mobilní aplikací

Elektrokoloběžku lze jako všechny ostatní stroje jednoduše propojit s mobilní aplikací Xiaomi Home. Tato aplikace je přitom dostupná pro operační systém Android i iOS. Propojení s koloběžkou poté zajišťuje technologie Bluetooth. Abyste koloběžku uvedli do provozu, je nutné nejprve v mobilní aplikaci zhlédnout bezpečnostní video.

Aplikace je kompletně v angličtině, orientace v ní je však poměrně jednoduchá. Aplikaci lze využít například pro:

 • zkontrolování úrovně nabití baterie,
 • zjištění vaší průměrné rychlosti jízdy
 • nebo uzamknutí koloběžky.

Rychlost jízdy i úroveň nabití baterie vám však prozradí i přední displej. Aplikaci proto využijete zejména pro určitá nastavení (například trvalé zapnutí zadního světla). V aplikaci si také můžete nastavit míru požadované rekuperace.

Xiaomi Mi Scooter 3 rozeznáte podle modře zbarvených prvků u černého provedení koloběžky
Xiaomi Mi Scooter 3 rozeznáte podle modře zbarvených prvků u černého provedení koloběžky

Skvělá dostupnost náhradních dílů

Elektrické koloběžky Xiaomi jsou v dnešní době již poměrně rozšířené. I z toho důvodu se nemusíte obávat dostupnosti náhradních dílů. Dokoupit si můžete například náhradní kola, brzdové kotouče a brzdové destičky, u kterých dochází k největšímu opotřebení. Stejně tak jsou však dostupné i mnohé další náhradní díly.

Co se týče servisu, v mnoha případech vám pomohou například servisy jízdních kol. Řadu úkonů, jako je například výměna pneumatik, pravděpodobně zvládnete vyřešit sami.

Nejčastější dotazy

Jaký je maximální dojezd této elektrokoloběžky?

Výrobce udává, že elektrická koloběžka dokáže dosáhnout maximálního dojezdu 30 km.

Kde koupit Xiaomi Mi Electric Scooter 3
Xiaomi Mi Electric Scooter 3
Hodnocení
3.9/5
Jaká je její hmotnost?

Xiaomi Mi Electric Scooter 3 váží 13,2 kg a poměrně snadno se proto přenáší.

Z jakých režimů jízdy můžu vybírat?

Koloběžka nabízí 3 režimy jízdy — režim chůze, standard a sport. V každém režimu přitom elektrokoloběžka dosáhne odlišné maximální rychlosti (nejvýše 25 km/h).

Je možné elektrokoloběžku propojit s mobilním telefonem?

Ano. K propojení elektrické koloběžky a mobilního telefonu slouží aplikace Xiaomi Home, kterou si můžete zdarma stáhnout na operační systém Android nebo iOS.

Závěr –⁠ jak si elektrokoloběžka vedla v naší recenzi?

Elektrická koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 3 je poměrně povedeným strojem, který však má své mouchy. Výhodou je především poměrně lehká konstrukce, která váží 13,2 kg. Koloběžku snadno složíte pomocí 3 kroků, díky čemuž s ní můžete jednoduše cestovat. Potěší 3 jízdní režimy a dostatek reflexních prvků, které se starají o vaše bezpečí. Koloběžka má funkci rekuperace a zpětně se tedy dobíjí při brzdění.

Drobnou nevýhodou může být kratší dojezd, alespoň v porovnání s předchůdci. U Xiaomi Mi Electric Scooter Pro a Pro 2 se totiž dočkáte dojezdu až 45 km, u této elektrokoloběžky činí dojezd „pouze“ 30 km. Menší nevýhodou je také absence odpružení. Také je třeba počítat s tím, že mobilní aplikace není v češtině (což platí pro všechny Xiaomi elektrokoloběžky).

Recenze: elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 3
 • Jízdní vlastnosti
 • Kvalita zpracování
 • Výbava
 • Poměr cena/výkon
3.9

Elektrická koloběžka na dojíždění do práce

Pokud hledáte jednoduchý dopravní prostředek pro každodenní dojíždění, elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 3 se vám pravděpodobně bude zamlouvat. Na první pohled vás zaujme svou bytelnou konstrukcí z leteckého hliníku. Vybrat si můžete ze 3 různých jízdních režimů a koloběžka je vybavena dostatečným množstvím reflexních prvků, aby podpořila vaše bezpečí.

Klady

 • Lehká konstrukce
 • 3 různé jízdní režimy
 • Dostatek reflexních prvků
 • Dostupnost náhradních dílů
 • Baterie s funkcí rekuperace

Zápory

 • Mobilní aplikace není v češtině
 • Absence odpružení
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (2 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 3
Xiaomi Mi Electric Scooter 3
Hodnocení: 3.9/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram