ITmix.cz logo

Recenze: bluetooth reproduktor JBL Xtreme 3

Silné stránky
 • Vysoký výkon
 • Vyvážený zvuk
 • Dlouhá výdrž na baterii
 • Krytí IP67
 • Síťová nabíječka v balení
 • AUX rozhraní
Slabé stránky
 • Vyšší hmotnost
 • Absence přehrávání z USB
 • Vyšší cena

JBL Xtreme 3 je výkonný bezdrátový reproduktor s dlouhou výdrží baterie a odolnou konstrukcí s krytím IP67. Reproduktor je ideální hlavně pro ozvučení větších interiérových prostor či volného prostranství. V nabídce funkcí reproduktoru naleznete již tradiční PartyBoost či powerbanku, která umožňuje nabíjet jiná zařízení z vestavěné baterie.

Nejčastější dotazy a odpovědi

Jak dlouho vydrží JBL Xtreme 3 na baterii?

Reproduktor je vybaven baterií o kapacitě 36,3 Wh a nabízí výdrž až 15 hodin při 50% hlasitosti. Následné nabíjení z 0 na 100 % zabere přibližně 2,5 hodiny.

Je reproduktor JBL Xtreme 3 vodotěsný?

Reproduktor splňuje kritéria pro krytí IP67. Znamená to, že je prachotěsný a neměl by ho poškodit ani ponor do hloubky jednoho metru po dobu 30 minut. Na poškození vodou se ale záruka výrobce nevztahuje.

Umožňuje reproduktor nabíjet jiná zařízení?

Ano, pro tento účel máte k dispozici USB-C a USB-A výstupy. Reproduktor tak můžete použít v případě potřeby jako powerbanku.

Jaký je dosah bezdrátového připojení?

JBL Xtreme 3 dokáže streamovat hudbu na vzdálenost maximálně 60 metrů od zdroje v případě, že mezi zařízeními není žádná překážka.

Jak se lze připojit k reproduktoru JBL Xtreme 3?

JBL Xtreme 3 podporuje především bezdrátový stream hudby pomocí technologie bluetooth. Mezi konektory ale naleznete také AUX vstup pro drátový přenos.

Obsah balení

Balení reproduktoru obsahuje klíčové příslušenství, které budete během používání potřebovat. Kromě samotného reproduktoru jsme při rozbalování narazili na síťovou nabíječku s USB-C konektorem a maximálním výkonem až 60 W, uživatelský manuál a popruh pro nošení přes rameno.

Výrobce musíme v souvislosti s výkonnou přibalenou nabíječkou pochválit. Většina menších reproduktorů je zpravidla doplněna pouze USB kabelem, takže jste odkázáni na nabíjení pomocí notebooku, počítače nebo síťového adaptéru z jiných zařízení. V tomto ohledu nás výrobce nenechal ve štychu a 60W síťovou nabíječku můžete zároveň použít jako rychlonabíječku chytrého telefonu nebo jako druhou nabíječku notebooku.

Popruh pro nošení reproduktoru je doplněn otvírákem na láhve. Tento praktický doplněk přijde vhod na zahradních párty či jiných outdoorových akcích.

Technické parametry JBL Xtreme 3

V dnešní době patří technické parametry elektroniky k základním vlastnostem, na jejichž základě se rozhodujeme před koupí. Proto jsme se rozhodli shrnout je do následující tabulky. Nejde však o jediné vlastnosti, které byste měli zohledňovat. Pokud vás zajímá více informací o bluetooth reproduktorech, které byste před jejich koupí měli vědět, přečtěte si náš článek o tom, jak vybrat bezdrátový reproduktor, nebo recenze jiných reproduktorů, které jsme pro vás v redakci otestovali.

Kde koupit JBL Xtreme 3
JBL Xtreme 3
Hodnocení
4.4/5
ParametrHodnota
VyužitíInteriér a exteriér
Rozměry (Š x H x V)29,8 x 13,3 x 13,7 cm
Hmotnost1,83 kg
Bluetooth technologie a konektivita5.1
Baterie36,3 Wh
Délka přehráváníAž 15 hodin
Délka nabíjení (20 V/3 A)2,5 hodiny
Odolnost (stupeň krytí)IP67
Počet reproduktorů4
Výkon2 x 25 W RMS (woofer), 2 x 25 W RMS (tweeter)
Citlivost> 80 dB
Frekvenční rozsah53,5 – 20 000 Hz

Výkonný reproduktor ideální pro venkovní i vnitřní aktivity

V souvislosti s parametry bychom rádi zaměřili vaši pozornost především na hmotnost reproduktoru. Pokud hledáte dobře přenosného společníka na cesty, JBL Xtreme 3 nemusí být správnou volbou. Navzdory praktickému popruhu není hmotnost 1,83 kg zanedbatelná. Pro účely cestování vám tak z portfolia JBL doporučujeme spíše modely jako Flip 6 , Clip 4, nebo Go 3.

Ve srovnání se zmíněnými reproduktory má ale Xtreme 3 jasnou výhodu v souvislosti s výkonem, frekvenčním rozsahem a výdrží. Za výhodnou považujeme také úroveň ochrany IP67. Znamená to, že je reproduktor prachotěsný a neuškodí mu ani ponor do hloubky jednoho metru.

V případě, umístění reproduktoru v blízkosti vody vám doporučujeme, abyste byli opatrní. S velkou pravděpodobností se totiž záruka na poškození vodou nevztahuje.

Voda ani prach by reproduktoru neměly uškodit
Voda ani prach by reproduktoru neměly uškodit

Odolnost a výkon jsou hlavní charakteristiky Xtreme 3. Reproduktor se neztratí v náročných podmínkách ani v hlučném prostředí. Pokud vám například na stavbě nebo bouracích pracích nestačí výkon menších reproduktorů a stavebních rádií, může být recenzovaný model správnou volbou.

Kvalita zpracování je hodná ceně

JBL Xtreme 3 nepatří mezi nejlevnější bezdrátové reproduktory na trhu. Za svou cenu ale na druhé straně nabízí nejen vysokou kvalitu zvuku, ale také zpracování. Reproduktor působí díky svým rozměrům a hmotnosti robustně. Kovové úchyty popruhu jsou velmi pevné a totéž platí o skobách popruhu. Všechny části na sebe dokonale přiléhají a reproduktor odolá díky gumovým plochám i nárazům z boku. Povrch je sice kromě gumy tvořen plastovými kryty, ale dominuje typická látková síťka, na které se po ponoření udržují kapky vody jen minimálně.

Úchyty na popruh jsou poměrně mělké. Připnutí skoby tak vyžaduje trochu zručnosti.

Vysoká kvalita zpracování se týká také ramenního popruhu
Vysoká kvalita zpracování se týká také ramenního popruhu

Konektivita JBL Xtreme 3 vás nezklame

Základem konektivity je technologie Bluetooth 5.1. Ta zajišťuje přenos hudby ze zdroje na dálku přibližně 60 metrů na volném prostranství bez překážek. Reproduktor vám tak poslouží k ozvučení domácích oslav a akcí, grilovaček, tanečních nácviků v tělocvičně či jiných fitness cvičení.

K spárování reproduktoru se zdroji ani nebudete potřebovat manuál. Reproduktor stačí zapnout, aktivovat režim párování, ve zdrojovém zařízení aktivovat bluetooth a v seznamu dostupných zařízení zvolit váš reproduktor. Tímto způsobem jsme testovali připojení k chytrému telefonu Samsung, Xiaomi a notebooku.

USB-A konektor slouží pouze jako výstup pro nabíjení a ne jako vstup pro přehrávání hudby. USB-C konektor také nepodporuje přehrávání z flash disku.

Na zadní straně reproduktoru naleznete poměrně rozměrný utěsněný kryt, který pod sebou skrývá další rozhraní. Pozornost přitahuje především prostřední USB-C konektor s označením IN/OUT. Ten slouží především jako vstup pro přibalenou nabíječku, ale zároveň ho můžete použít jako výstup pro nabíjení dalších zařízení. Reproduktor dále nabízí USB-A výstup opět pouze pro nabíjení jiné elektroniky. Trojici uzavírá AUX vstup určený pro drátový stream hudby.

Kde koupit JBL Xtreme 3
JBL Xtreme 3
Hodnocení
4.4/5

Používání konektorů v případě nošení na rameni můžete být nepohodlné. Konektory jsou totiž umístěny v oblasti, která bude většinou přiléhat k vašemu tělu. Pokud si tím pádem budete chtít nabíjet svůj chytrý telefon, můžete reproduktor otočit konektory ven. Tím bude nošení pohodlnější a nebudete riskovat ani poškození kabelu. V tomto případě ale budete muset počítat s mírným poklesem kvality a hlasitosti zvuku, jelikož budou měniče otočeny k vašemu tělu.

Z hlediska konektivity je reproduktor dobře vybaven
Z hlediska konektivity je reproduktor dobře vybaven

Ovládání zvládnete levou zadní

Na vrchní straně reproduktoru naleznete mechanická tlačítka, která jsou typická pro mnohé bluetooth reproduktory JBL. Tlačítka mají na starosti regulaci hlasitosti, aktivování/deaktivování funkce PartyBoost a ovládání přehrávání (spustit, pozastavit, přeskočit skladbu). Tlačítka mají různý tvar, takže navzdory absenci jejich podsvícení se v nich zorientujete i při horším světle. Podsvícení dostala jen prostřední tlačítka, která slouží k zapnutí/vypnutí zařízení a spuštění párování přes bluetooth.

Funkci PartyBoost jsme pro vás popsali v naší recenzi bluetooth reproduktoru JBL Flip 6.

Tlačítka nabízejí příjemnou odezvu
Tlačítka nabízejí příjemnou odezvu

Mezi možnosti ovládání patří také aplikace JBL Portable, kterou naleznete v obchodech Google Play a App Store. Ta umožňuje dálkově ovládat některé funkce a nabízí základní ekvalizér. Rovněž umožňuje spustit režim PartyBoost a zvolit jeho speciální režim Stereo, který je dostupný pouze při použití dvou stejných reproduktorů.. Kombinování dvou různých modelů pro účely stereo zvuku není možné.

Pro bezdrátový přenos využívá reproduktor technologii Bluetooth 5.1. V případě potřeby můžete k reproduktoru připojit bezdrátově maximálně dvě zařízení najednou.

Výdrž na baterii a nabíjení

Výrobcem udávaná výdrž dosahuje maximálně 15 hodin při hlasitosti 50 %. Znamená to, že na výdrž baterie má největší vliv právě hlasitost. Významný vliv připisujeme i stáří vestavěné 36,3Wh baterie. Kapacita baterie a její výdrž na jedno nabití je stejná jako u levnějšího a kompaktnějšího reproduktoru Niceboy RAZE 3 Titan.

V našem testu jsme nastavili hlasitost na 75 %. V tomto nastavení nám reproduktor nabídl přibližně 9 hodin a 15 minut nepřetržitého poslechu. Následné nabití z 0 na 100 % zabralo přibližně 2 hodiny a 30 minut, což deklaruje i výrobce.

Dlouhá výdrž na baterii hraje ve prospěch cestování. Reproduktor můžete využít například během kempování či cestování karavanem.

Kvalita zvuku JBL Xtreme 3

Z hlediska kvality zvuku vás reproduktor nezklame. Basové měniče nabízejí dunivou hloubku, kterou oceníte nejen při poslechu hudby, ale také během sledování oblíbených filmových trháků. Výšky a středy jsou vyvážené, takže si užijete i hudební žánry jako rock či latino. Co se týká hlasitosti, odpovídá označení produktové řady. Při nastavení hlasitosti na 100 % je intenzita zvuku velmi vysoká, bohužel už je však znát ztráta kvality zvuku. Při nastavení hlasitosti do úrovně 80 % žádný pokles kvality reprodukce nezaznamenali.

Pro ozvučení menších prostor, jako například pokoj v bytě či domě nebo kancelář, může být výkon pro některé posluchače zbytečně vysoký. Při vyšších hlasitostech pak můžou pronikavé basy rušit vaše sousedy. Pokud budete primárně používat reproduktor v menších interiérových prostorách a omezuje vás rozpočet, můžeme vám doporučit například JBL Flip 6 nebo JBL Charge 5. Pokud hledáte ozvučení pro zahradní párty, tělocvičnu nebo různé skupinové outdoorové aktivity, reproduktor Xtreme 3 vám jednoznačně doporučujeme.

Kde koupit JBL Xtreme 3
JBL Xtreme 3
Hodnocení
4.4/5

Vzhledem k tomu, že jsou všechny čtyři měniče umístěny na přední straně reproduktoru, je také kvalita zvuku v této oblasti nejvyšší. Pokud tím pádem hledáte reproduktor pro ozvučení místnosti, ideální místo pro Xtreme 3 bude zády ke zdi.

Z naší tabulky technických parametrů můžete jednoduše odvodit, že maximální výkon reproduktoru dosahuje až 100 W, což je působivé číslo. Mějte však na paměti, že této hodnoty lze dosáhnout pouze s připojeným napájecím kabelem. Při vyšším výkonu jsou výšky a středy o něco jasnější a čistší. Jedná se však o minimální rozdíl, kterého si většina uživatelů ani nemusí všimnout.

Nepatrný rozdíl jsme zaznamenali i při srovnání bezdrátového přenosu s přenosem prostřednictvím AUX kabelu. Při hlasitosti do 50 % byla kvalita zvuku téměř totožná.

JBL Xtreme 3 vs. Xtreme 2 – jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Reproduktor JBL Xtreme 3 si v mnohém oproti předešlé generaci polepšil. Za významný krok vpřed považujeme výměnu nabíjení přes proprietární konektor za dnes již standardní USB-C. Novější generace je dále charakterizována vyšším výkonem, krytím IP67 a podporou novější verze technologie Bluetooth. Přestože jsou oba modely přizpůsobeny pro nošení na rameni, mnohem pohodlnější je novější Xtreme 3, jelikož je lehčí o více než 500 g.

JBL Xtreme 2 splňuje kritéria ochrany IPX7, takže je v souvislosti s vodou stejně odolný jako recenzovaný model. Stupeň ochrany před tuhými částicemi (např. prach nebo písek) výrobce neuvádí (písmeno X).

Přestože oba reproduktory nabízejí téměř totožný frekvenční rozsah, kvalita jejich zvuku se liší. Zatímco u Xtreme 3 jsme se setkali s poměrně vyváženým zvukem téměř v celém rozsahu frekvencí, u staršího zástupce jsou akcentovány basy, které mírně překrývají středy a výšky. Na závěr porovnání vám přinášíme přehled technických parametrů, kterými se tyto reproduktory JBL nejvíce liší.

ReproduktorXtreme 3Xtreme 2
Maximální výkon100 W40 W
Počet reproduktorů42
Frekvenční rozsah53,5 – 20 000 Hz55 – 20 000 Hz
RozhraníUSB-A, USB-C, AUXUSB-A, micro USB, AUX
Konektor nabíjeníUSB-CProprietární
Bluetooth verze5.14.2
Stupeň krytíIP67IPX7
Hmotnost1,83 kg2,39 kg

Závěr – komu bychom reproduktor JBL Xtreme 3 doporučili?

Bluetooth reproduktor JBL Xtreme 3 je určen pro každého, kdo hledá výkonný bezdrátový reproduktor s vysokou kvalitou zvuku a odolnou konstrukcí. Konstrukce reproduktoru splňuje kritéria krytí IP67. Díky odolnosti a vysokému výkonu můžete reproduktor využít na pláži, v okolí bazénů či dokonce na stavbě nebo jiném prašném a hlučném prostředí. V tělocvičně během skupinových lekcí navodí díky čistým výškám a hlubokým basům atmosféru, která ve vás rozproudí krev nebo vám pomůže relaxovat. Díky možnosti připojit dvě zařízení najednou si hudbu užijete také s přáteli na pikniku či stanovačce.

V balení reproduktoru naleznete popruh pro nošení na rameni s nastavitelnou délkou a otvírákem na láhve. Nabíjení má na starosti USB-C konektor spolu s přibalenou 60W síťovou nabíječkou. Kromě bezdrátového přenosu máte k dispozici také drátový stream přes AUX konektor, se kterým si užijete veškerý výkon, který reproduktor nabízí. V portfoliu funkcí nechybí Party Boost či powerbanka pro nabíjení jiných zařízení.

Reproduktor bychom naopak nedoporučili lidem, kteří hledají lehký a přenosný bezdrátový reproduktor na cesty. Recenzovaný model totiž váží 1,83 kg, takže vám na cesty doporučujeme lehčí zástupce mezi reproduktory JBL, jako například Clip 4, Go 3 nebo Charge 5. Pokud hledáte výkonnější reproduktor do větší tělocvičny nebo otevřeného prostoru, vyzkoušejte JBL Boombox 3 s pěti měniči a výkonem až 180 W při napájení ze sítě.

Recenze: bluetooth reproduktor JBL Xtreme 3
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Ovládání a funkce
 • Poměr cena/výkon
4.4

Výkonný přenosný reproduktor s ramenním popruhem a dlouhou výdrží

JBL Xtreme 3 je výkonný bezdrátový reproduktor s dlouhou výdrží baterie a odolnou konstrukcí s krytím IP67. Reproduktor je ideální hlavně pro ozvučení větších interiérových prostor či volného prostranství. V nabídce funkcí reproduktoru naleznete již tradiční PartyBoost či powerbanku, která umožňuje nabíjet jiná zařízení z vestavěné baterie.

Klady

 • Vysoký výkon
 • Vyvážený zvuk
 • Dlouhá výdrž na baterii
 • Krytí IP67
 • Síťová nabíječka v balení
 • AUX rozhraní

Zápory

 • Vyšší hmotnost
 • Absence přehrávání z USB
 • Vyšší cena
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
3.5/5 - (2 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: bluetooth reproduktor JBL Xtreme 3
JBL Xtreme 3
Hodnocení: 4.4/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram