ITmix.cz logo

Recenze: bluetooth reproduktor LAMAX Sounder2

Silné stránky
 • Bytelné zpracování
 • Vysoká kvalita zvuku
 • Odolnost vůči vodě a prachu
 • 2 režimy přehrávání
 • Jednoduché ovládání
 • Šňůrka na zavěšení
 • Podpora microSD a AUX
Slabé stránky
 • Chybějící funkce power banky
 • Chybějící funkce rádia

Bluetooth reproduktor LAMAX Sounder2 zaujme svými kompaktními rozměry a bytelným zpracováním. Bez obav si jej proto můžete vzít s sebou ven i k bazénu. Kromě toho potěší jeho velmi snadné ovládání a možnost výběru ze 2 režimů přehrávání. Na jedno nabití vydrží až 12 hodin. V případě zájmu jej můžete snadno spárovat s dalším LAMAX reproduktorem.

Co všechno najdete uvnitř balení

Bluetooth reproduktor LAMAX Sounder2 se k nám do redakce dostal v minimalisticky vyhlížejícím balení o celkových rozměrech 21 × 8 × 8,5 cm a váze 778 g. Samotný reproduktor je přitom uvnitř uložen v plastovém sáčku. 

Kromě reproduktoru na vás v balení čeká:

 • napájecí kabel (USB-A/USB-C),
 • kabel s 3,5mm jack konektorem
 • a návod k použití. 

Stejně jako u mnoha konkurenčních Bluetooth reproduktorů se nedočkáte síťového adaptéru. Pro nabíjení zařízení je proto třeba použít svůj vlastní adaptér s maximálním napětím 5 V

Technické parametry LAMAX Sounder2 

LAMAX Sounder2 zaujme svými kompaktními rozměry. Jeho voděodolnost je označena parametrem IP67 a reproduktor lze proto bez obav používat také v těsné blízkosti bazénu. O skvělé vykreslení zvuku se stará dvojice reproduktorů o celkovém výkonu 30 W. 

ParametrHodnota
VyužitíCestovní reproduktor
Rozměry a hmotnost18 × 7,5 × 7,5 cm, 600 g
Bluetooth technologie a konektivitaBluetooth 5.0
Baterie a nabíjeníKapacita 4 000 mAh
Odolnost - stupeň krytíIP67
Počet reproduktorů2
Výkon30 W
Délka přehráváníAž 12 hodin
CitlivostVýrobce neuvádí
Frekvenční rozsah115-20 000 Hz
ImpedanceVýrobce neuvádí

Skvělá volba na doma i na cesty

Bluetooth reproduktor na první pohled zaujme svým kvalitním zpracováním. Vzhledem k elegantnímu designu se bude skvěle vyjímat doma, vzít si jej však můžete s sebou i na cesty. V takovém případě oceníte poměrně kompaktní rozměry 18 × 7,5 × 7,5 cm. 

Na rozdíl od většiny bluetooth reproduktorů Sounder2 lze používat i v postavení na výšku. S kolečkem hlasitosti situovaným na horní straně a jedním z reproduktorů namířeným do stolu či jiné podložky toto hodnotíme jako chytrý počin výrobce.

S váhou 600 gramů se sice neřadí mezi ty nejlehčí modely, to však ještě není hmotnost, se kterou byste z hlediska praktičnosti měli mít nějaký problém (pro porovnání LAMAX Street2 váží 380 g). 

Skvěle se hodí pro konferenční hovory
Skvěle se hodí pro konferenční hovory

Reproduktor a konektivita

Reproduktor k mobilnímu telefonu připojíte jednoduše prostřednictvím technologie Bluetooth ve verzi 5.0. Připojení přitom funguje velmi dobře. Drobné potíže nastaly až v případě, kdy od sebe obě zařízení byla vzdálena přibližně 15 metrů a každé z nich se nacházelo v jiné místnosti.

Kromě toho můžete k poslechu hudby využít playlist na microSD kartě, případně lze do zařízení připojit 3,5mm jack. Tento reproduktor narozdíl od LAMAX Street2 bohužel nevyužijete jako powerbanku.

Kde koupit LAMAX Sounder2
LAMAX Sounder2
Hodnocení
4.2/5

Výdrž baterie dosahuje 12 hodin

Výdrž baterie v praxi nejvíce ovlivňuje zvolená hlasitost. Reproduktor je vybaven baterií s kapacitou 4 000 mAh a na jedno nabití vydrží až 12 hodin. Podobnou výdrž baterie přitom nabízí i JBL Flip 5 s trochu nižším výkonem (20 W). 

K pohodlnému nabíjení slouží přiložený napájecí kabel. Plného nabití dosáhnete přibližně za 3 hodiny. Pokud se baterie blíží vybití, upozorní vás reproduktor zvukovým signálem. Při nabíjení svítí zabudovaná LED dioda červeně, při plném nabití svou barvu změní na zelenou. Propracovanější informace o stavu baterie (jako je tomu u JBL) však k dispozici nejsou.

Bez problémů odolá vodě i prachu

Reproduktor disponuje stupněm voděodolnosti IP67. To znamená, že skvěle odolává prachu a ustojí i ponoření do vody do hloubky jednoho metru po dobu až 30 minut. Vzhledem k tomu si reproduktor můžete bez obav vzít s sebou k bazénu. 

V tomto směru tedy není zařízení co vytknout. Stejnou voděodolnost nabízí i JBL Charge 5

Kvalita zvuku je na skvělé úrovni

Reproduktor jsme samozřejmě naplno otestovali, abychom zjistili, jak je na tom z hlediska kvality zvuku. A nutno zdůraznit, že má toto zařízení rozhodně co nabídnout. Celkový výkon činí 30 W. Pro srovnání dvojnásobně dražší JBL Flip 5 nabízí výkon 20 W. Aby zařízení dosáhlo perfektní kvality zvuku, je vybaveno hned dvěma reproduktory. 

Frekvenční rozsah činí 115-20 000 Hz. Skvěle si proto poradí s vykreslením výšek, basové tóny však nejsou tak hluboké jako u konkurenčního JBL reproduktoru a Sounder2 se tento nedostatek snaží dohnat ve ve vyšších kmitočtech. Využít můžete speciální mód Super bass, který však basy příliš nezvýrazní, spíš zhorší všechno ostatní a přesune výšky do středního pásma.

V režimu 3D sound, který je navržen pro dosažení prostorovějšího zvuku, je poslech téměř všech žánrů hudby nejpříjemnější i tak ale na některé posluchače může působit udušeným a mírně přebasovaným dojmem. Troufneme si však tvrdit, že toto většina posluchačů moderní hudby, RnB apod. spíš ocení.

Co se týče citlivosti a impedance, tyto hodnoty bohužel výrobce neuvádí a nemůžeme je proto zhodnotit. 

Vzhledem k dunivějším tónům linoucím se z reproduktoru bychom ho příliš nedoporučili k poslechu podcastů či použití při konferenčních hovorech. Ano, reproduktor to hravě zvládne, ale není to jeho primární disciplína.

Konstrukci reproduktoru není co vytknout

Reproduktor vás hned na první pohled zaujme svým bytelným zpracováním, kterému není co vytknout. Na jedné straně najdete praktické poutko, díky kterému lze zařízení také pohodlně zavěsit. Jednotlivá tlačítka se příjemně mačkají a nabízejí skvělou odezvu. 

Kde koupit LAMAX Sounder2
LAMAX Sounder2
Hodnocení
4.2/5
Konstrukce působí bytelně
Konstrukce působí bytelně

Ovládání LAMAX Sounder2 je opravdu jednoduché

Co se týče ovládání reproduktoru, není třeba jej zdlouhavě představovat. Vše podstatné totiž zprostředkuje 5 tlačítek, která jsou umístěna v horní části. Pro zapnutí a vypnutí přístroje slouží klasické on/off tlačítko. Zároveň jej využijete pro přepínání mezi módem Super bass a 3D sound. 

Pomocí tlačítka + (plus) a - (minus) lze ovládat hlasitost hudby. Pro tuto regulaci přitom slouží i otočný knoflík v boční části přístroje. Pokud tlačítko + podržíte déle, přepnete na následující skladbu. Při podržení tlačítka - naopak přepnete na předcházející písničku. 

Tlačítko Play slouží ke spuštění nebo pozastavení přehrávání. Pokud vám bude někdo volat, lze jej využít také pro zvednutí hovoru (při krátkém stisknutí) nebo odmítnutí hovoru (při dlouhém podržení). 

Tlačítko Mode poté slouží pro přepínání zdroje hudby (Bluetooth zařízení, microSD karta nebo AUX vstup). Zároveň jej využijete při spárování s druhým reproduktorem pro získání funkce TWS.

Funkce LAMAX Sounder2

Tento Bluetooth reproduktor nabízí hned několik praktických funkcí. Narozdíl od LAMAX Street2 ale nenabízí funkci powerbanky a stejně tak se v tomto případě nedočkáte rádia (aspoň tak nemusíte platit poplatek za rádiový přijímač).

True Wireless Stereo

S funkcí True Wireless Stereo (TWS) můžete k zařízení připojit další reproduktor LAMAX a získat tak ještě silnější a prostorový zvuk. Jedná se o ideální řešení na posezení s přáteli a nejrůznější večírky. 

Handsfree

Pomocí reproduktoru lze přijmout nebo odmítnout příchozí hovory. Díky zabudovanému reproduktoru lze zařízení využít pro komunikaci. 

Mobilní aplikaci LAMAX nenabízí

LAMAX pro své reproduktory žádnou mobilní aplikaci nenabízí (narozdíl od značky JBL). Vesměs se ale nejedná o zásadní překážku.

Nejčastější dotazy 

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Maximální výdrž reproduktoru na jedno nabití činí 12 hodin. Výslednou hodnotu ale vždy ovlivňuje zvolená hlasitost.

Je možné reproduktor používat u bazénu nebo v koupelně?

Ano, reproduktor má stupeň voděodolnosti IP67 a bez problémů proto ustojí i krátké ponoření do vody.

Kde koupit LAMAX Sounder2
LAMAX Sounder2
Hodnocení
4.2/5
Lze prostřednictvím reproduktoru nabíjet mobilní telefon?

Bohužel, tento reproduktor funkci power banky nepodporuje.

Za jak dlouho se reproduktor nabije?

Bluetooth reproduktor plného nabití dosáhne přibližně za 3 hodiny.

Závěr recenze –⁠ komu bychom LAMAX Sounder2 doporučili?

Pokud hledáte reproduktor se skvělou kvalitou zvuku a solidním vykreslením basů, LAMAX Sounder2 vás pravděpodobně zaujme. Oproti JBL reproduktorům navíc bude šetřit vaši peněženku. Na první pohled zaujme svým bytelným zpracováním. Díky odolnosti vůči vodě a prachu jej bez obav můžete vzít i k bazénu. Navíc si lze vybrat ze 2 režimů přehrávání a samozřejmostí je jednoduché ovládání.

Reproduktor se skvěle hodí na poslech RnB či pop music. Pro poslech podcastů nebo konferenční hovory bychom ho příliš nedoporučili. V dané cenové relaci však nabízí opravdu dobrou kvalitu zvuku, kterou konkurence nabízí znatelně dráž.

A co nám u tohoto Bluetooth reproduktoru chybělo? Jednoznačně funkce powerbanky. Narozdíl od LAMAX Street2 se také nedočkáte funkce rádia. Jak ale jistě sami uznáte, jedná se o poměrně drobné nedostatky, které lze zařízení s ohledem na cenu odpustit. Chybějící rádiový přijímač navíc ocení podnikatelé, kteří tak nebudou muset platit další přijímač.

Recenze: bluetooth reproduktor LAMAX Sounder2
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Ovládání a funkce
 • Poměr cena/výkon
4.2

Povedený a cenově dostupný Bluetooth reproduktor

Bluetooth reproduktor LAMAX Sounder2 zaujme svými kompaktními rozměry a bytelným zpracováním. Bez obav si jej proto můžete vzít s sebou ven i k bazénu. Kromě toho potěší jeho velmi snadné ovládání a možnost výběru ze 2 režimů přehrávání. Na jedno nabití vydrží až 12 hodin. V případě zájmu jej můžete snadno spárovat s dalším LAMAX reproduktorem.

Klady

 • Bytelné zpracování
 • Vysoká kvalita zvuku
 • Odolnost vůči vodě a prachu
 • 2 režimy přehrávání
 • Jednoduché ovládání
 • Šňůrka na zavěšení
 • Podpora microSD a AUX

Zápory

 • Chybějící funkce power banky
 • Chybějící funkce rádia
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4/5 - (1 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: bluetooth reproduktor LAMAX Sounder2
LAMAX Sounder2
Hodnocení: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram