ITmix.cz logo

Recenze: Bluetooth reproduktor JBL Flip 5

Silné stránky
 • Kompaktní rozměry
 • Bytelné zpracování
 • Slušná výdrž baterie
 • Rychlé nabíjení
 • Voděodolnost
 • Funkce PartyBoost
 • Mobilní aplikace
Slabé stránky
 • Chybějící funkce power banky
 • Indikátor stavu baterie není na první pohled vidět
Tento produkt má svého nástupce

Bluetooth reproduktor JBL Flip 5 se pyšní bytelným zpracováním a kompaktními rozměry. Na jedno nabití dokáže vydržet v provozu až 12 hodin, přičemž opětovné nabití mu zabere pouze 2,5 hodiny. Na večírku oceníte funkci PartyBoost a nechybí ani přehledná mobilní aplikace. Jedná se zkrátka o ideální reproduktor na doma i cestování.

Součástí balení není adaptér

Reproduktor JBL Flip 5 se prodává v klasické krabici, která má poměrně kompaktní rozměry (11,4×10,5×21,2 cm). Součástí balení je přitom kromě samotného reproduktoru napájecí kabel (USB-A/USB-C) a dokumentace, tedy průvodce rychlým startem a bezpečnostní instrukce.

Reproduktor je v krabici umístěn do samostatné bytelné skořápky, díky které je poměrně dobře zajištěn. V balení nám však chyběl napájecí adaptér, který však není součástí balení ani u modelu JBL Charge 5.

Adaptér si proto musíte dokoupit zvlášť, případně využít vybavení, které máte doma. Vystačíte si přitom s adaptérem s napětím 5 V, pomocí kterého se nabíjí většina mobilních telefonů.

Technické parametry Bluetooth reproduktoru JBL Flip 5

JBL Flip 5 má po technické stránce rozhodně co nabídnout. Pojďme se nyní podívat na jednotlivé parametry, které se s ním pojí.

Kdy lze reproduktor používat

Vzhledem ke svým kompaktním rozměrům a poměrně nízké váze se jedná o ideální reproduktor na doma, zahradní posezení, ale i na cestování (využijete jej například při cestách pod stan). Tato modelová řada je navíc bohatá na nejrůznější barevná provedení a na své si proto přijdou příznivci minimalismu, ale i výraznějších barev.

Kompaktní rozměry a nízká hmotnost

Jak jsme již naznačili, rozměry reproduktoru (18,1×6,9×7,4 cm) nahrávají jeho kompaktnosti. Díky poměrně nízké váze (540 g) jej přitom pohodlně můžete vzít s sebou i na cesty, aniž byste to nějak výrazně pocítili. Přímo na svém těle má reproduktor praktickou šňůrku, pomocí které jej můžete zavěsit.

Párování s mobilním telefonem zajišťuje Bluetooth

JBL Flip 5 je, stejně jako jeho předchůdce, vybaven technologií Bluetooth ve verzi 4.2. V tomto ohledu se liší od JBL Charge 5, který do vínku dostal novější verzi Bluetooth 5.0. Při našem testování se to však nijak výrazně neprojevilo.

Bezdrátové připojení je totiž poměrně stabilní. Problémy s připojením se vyskytly až v případě, kdy byl mobilní telefon a připojený reproduktor každý v jiné místnosti (zhruba 15 metrů od sebe).

Párování s novým přístrojem proběhlo bez problémů během okamžiku. Co se týče konektivity, nemá tento reproduktor žádné další konektory (pouze USB-C vstup určený pro nabíjení). Vzhledem k tomu nelze JBL Flip 5 použít jako power banku, jako je tomu například u JBL Charge 5.

K nabíjení slouží USB-C konektor
K nabíjení slouží USB-C konektor

Na jedno nabití vydrží až 12 hodin

Reproduktor JBL Flip 5 je vybaven kvalitní baterií s kapacitou 4 800 mAh, díky které dokáže přehrávat hudbu maximálně 12 hodin. V tomto ohledu je doba přehrávání stejná jako u JBL Flip 4, který má ovšem baterii s kapacitou 3 000 mAh.

Pro nabíjení je třeba využít přiložený nabíjecí kabel. Stranu konektorem USB-C připojíte do reproduktoru, stranu s konektorem USB-A poté do napájecího adaptéru. O nutnosti nabíjení vás přitom bude informovat zabudovaná LED dioda. Reproduktor plně nabijete zhruba za 2,5 hodiny, což je o hodinu méně než v případě JBL Flip 4.

Kde koupit JBL Flip 5
JBL Flip 5
Hodnocení
4.1/5

Pokud hledáte reproduktor s delší výdrží, bude pro vás lepším řešením JBL Charge 5, který na jedno nabití vydrží přehrávat hudbu až 20 hodin v kuse.

Napájecí adaptér je umístěn z boku
Napájecí adaptér je umístěn z boku

Odolnost - stupeň krytí

Reproduktor má stupeň krytí IPX7. To znamená, že výrobce jej netestoval na ochranu před pevnými částicemi, ale pouze před působením vody. Třída IPX7 vypovídá o tom, že reproduktor ustojí ponoření do vody po dobu 30 minut v hloubce 1 metru. Bez obav si jej proto můžete vzít s sebou k bazénu.

Reproduktor má jeden reproduktor a dvojici dunivých basů

JBL Flip 5 disponuje pouze jedním reproduktorem a v tomto ohledu tedy mírně zaostává například za JBL Charge 5, který je vybaven dvěma reproduktory. To se pochopitelně podepíše na kvalitě zvuku. Pořád se však jedná o dobrý zvuk pro běžné domácí nebo venkovní použití. Nechybí ani dunivé basy, které se starají o skvělý podkres.

Na stranách najdete basové zářiče
Na stranách najdete basové zářiče

Výkon Bluetooth reproduktoru JBL Flip 5

Co se týče výkonu, ten se v porovnání s předchozím modelem o něco zvýšil (z 16 W na 20 W). Pokud byste však přesto hledali reproduktor s vyšším výkonem, doporučujeme sáhnout spíše po JBL Charge 5, jehož výkon činí 40 W a zvuk je intenzivnější.

Délka přehrávání dosahuje 12 hodin

Na jedno nabití dokáže JBL Flip 5 přehrávat hudbu až 12 hodin. Výslednou hodnotu přitom ovlivňuje to, jak hlasitě si budete hudbu přehrávat. Délka přehrávání se v porovnání s předchozím modelem JBL Flip 4 nezměnila.

Pokud byste ale hledali reproduktor se silnější baterií, doporučujeme sáhnout spíše po JBL Charge 5, který dokáže vydržet až 20 hodin.

Citlivost

Citlivost je u tohoto reproduktoru totožná jako v případě JBL Charge 5, tedy 80 dB. S touto citlivostí si přitom skvěle vystačíte i při venkovním poslechu hudby.

Frekvenční rozsah

Frekvenční rozsah u tohoto reproduktoru činí 65-20 000 Hz, což je totožná hodnota jako v případě JBL Charge 5. Zároveň si oproti JBL Flip 4, který má frekvenční rozsah 70-20 000 Hz, o něco polepšil. Dokáže tedy velmi dobře vykreslit jak hluboké, tak i vysoké tóny. Neporadí si však s takzvanými sub basy, u kterých je nutný frekvenční rozsah nižší než 40 Hz. Pro běžný poslech většiny hudebních žánrů si s tím však hravě vystačíte.

Impedance

Hodnotu impedance výrobce neuvádí a nemůžeme ji proto zhodnotit.

ParametrHodnota
VyužitíDomácí reproduktor
Rozměry a hmotnost18,1×6,9×7,4 cm, 540 g
Bluetooth technologie a konektivitaBluetooth 4.2
Baterie a nabíjeníKapacita 4 800 mAh
Odolnost - stupeň krytíIPX7
Počet reproduktorů1
Výkon20 W
Délka přehrávání12 hodin
Citlivost80 dB
Frekvenční rozsah65-20 000 Hz
ImpedanceVýrobce neuvádí

Ovládání reproduktoru zajišťuje pár tlačítek

První spuštění reproduktoru proběhlo bez problémů. Na JBL Flip 5 je třeba stisknout On/Off tlačítko a dále tlačítko s motivem Bluetooth. Stejně tak musíte mít Bluetooth aktivní na zařízení, se kterým chcete reproduktor spárovat. Následně reproduktor vyberete v seznamu dostupných zařízení a propojíte je. Při našem testování vše proběhlo zcela hladce.

Ovládání reproduktoru je podobně jako u všech ostatních JBL reproduktorů velmi snadné a intuitivní. V horní části se nachází tlačítko pro zapnutí/vypnutí přístroje. Vedle něj je poté umístěno tlačítko s ikonou Bluetooth, které slouží pro spárování reproduktoru s přístrojem, ze kterého budete hudbu pouštět.

Kousek pod těmito tlačítky jsou umístěna čtyři další. Mezi nimi nechybí dvě tlačítka pro regulaci hlasitosti (+ a -), tlačítko pro pozastavení přehrávání (když toto tlačítko zmáčknete dvakrát za sebou, začne se přehrávat další skladba) a na obrázku úplně vpravo najdete tlačítko spouštějící režim PartyBoost. Tuto funkci vám podrobněji popíšeme níže v článku.

Kde koupit JBL Flip 5
JBL Flip 5
Hodnocení
4.1/5
Tlačítka se skvěle mačkají
Tlačítka se skvěle mačkají

Kvalita zvuku je velmi slušná

JBL Flip 5 je primárně určen pro poslech hudby, i přesto jsme se však rozhodli jej otestovat i při sledování filmu. U zařízení se starší verzí Bluetooth jsme přitom sledovali velmi nepatrné zpoždění zvuku. U zařízení s novější verzí Bluetooth se to však nijak neprojevilo a vše bylo v pořádku.

Co se týče poslechu hudby, je kvalita skvělá, zvláště když vezmete v úvahu, jak drobný reproduktor se o to zasluhuje. Stejně jako u JBL Charge 5, i u tohoto reproduktoru jsme pro vás pořídili nahrávku zvuku na mikrofon Rode NT-USB mini s využitím softwaru Audacity. Nastavení v Audacity si přitom můžete prohlédnout na následujícím screenshotu.

Nastavení mikrofonu v Audacity
Nastavení mikrofonu v Audacity

Při pořizování nahrávky od sebe byla obě zařízení ve vzdálenosti 50 cm a hlasitost reproduktoru jsme opět nastavili zhruba na čtvrtinu jeho celkového rozsahu.

Pro testování jsme opět využili skladbu Hoober - Higher (feat. Vanessa Campagna), která skvěle pokrývá basy, středy i výšky. Výsledek si můžete poslechnout a kvalitu reproduktoru posoudit. Nezapomeňte však vzít v úvahu, že nahrávka je částečně zkreslena mikrofonem a nic se nevyrovná přímému poslechu.

Ukázka zvuku z JBL Flip 5

Z hlediska kvality zvuku se rozhodně jedná o pěkný výsledek, a to i s ohledem na pořizovací cenu. Na druhou stranu v porovnání s JBL Charge 5 není kvalita až tak vysoká. Přece jen tento model disponuje pouze jedním reproduktorem, oproti tomu JBL Charge 5 má dva samostatné reproduktory pro správné vykreslení vysokých i hlubokých tónů. V tomto ohledu tedy reproduktor mírně pokulhává, přesto se však jedná o skvělý přístroj pro nikterak náročné uživatele.

Konstrukci Bluetooth reproduktoru není co vytknout

Co se kvality zpracování týče, nenarazili jsme v průběhu testování na nic, co bychom v tomto ohledu mohli reproduktoru vytknout. Celá konstrukce působí velmi bytelně a díky stupni odolnosti IPX7 se nemusíte bát reproduktor vzít k bazénu (nebo třeba poslouchat hudbu v koupelně).

Praktická je i již zmíněná šňůrka, pomocí které můžete reproduktor zavěsit. Nechybí ani praktická LED kontrolka, která informuje o stavu baterie.

Funkce JBL Flip 5

Podobně jako ostatní modely z produkce JBL, i tento reproduktor nabízí hned několik zajímavých funkcí. Pojďme se na ně podívat podrobněji.

Indikátor stavu baterie

Na spodní straně reproduktoru najdete praktickou LED diodu, která vás bude informovat o nutnosti dobití zařízení. Vytknout jí lze snad jen to, že by pro větší praktičnost mohla být umístěná někde na boku, abyste o vybité baterii měli okamžitý přehled. Nejedná se však o nikterak zásadní nedostatek.

PartyBoost využijete s přáteli

Konečně se dostáváme k již zmíněné funkci PartyBoost, kterou oceníte zejména v případě, že chystáte večírek s přáteli. Tato funkce totiž umožňuje spárovat dva a více reproduktorů, díky čemuž získáte mnohem intenzivnější zvukový zážitek. Pokud tímto způsobem spárujete dva reproduktory, budou hrát stereo. Pro spuštění této funkce slouží tlačítko se symbolem propojení, případně lze využít mobilní aplikaci.

Kde koupit JBL Flip 5
JBL Flip 5
Hodnocení
4.1/5

U JBL Flip 4 se setkáte s funkcí JBL Connect+, která umožňuje propojení všech reproduktorů s funkcí Connect a Connect+. Flip 5 však můžete propojit pouze s ostatními reproduktory s funkcí PartyBoost.

Mobilní aplikace je velmi přehledná

Komfortní používání reproduktoru podporuje i mobilní aplikace, kterou najdete pod označením JBL Portable. Za její stažení nic neplatíte a aplikace je dostupná na operační systém Android i iOS. Její výhodou je rozhodně přehledné rozhraní, ve kterém se snadno zorientujete.

Jakmile reproduktor s mobilním telefonem spárujete, uvidíte jej v aplikaci v seznamu vašich zařízení. Díky aplikaci poté můžete sledovat například aktuální stav baterie reproduktoru nebo spustit funkci PartyBoost, kterou jsme vám blíže popsali v předchozí sekci. Aplikace však navíc automaticky vyhledá všechna dostupná (zapnutá) zařízení v okolí, které lze vzájemně propojit a v určitém ohledu vám tak usnadní práci.

V porovnání s JBL Charge 5 se u tohoto modelu bohužel nedočkáte funkce power banky. Také chybí funkce bezdrátového Bluetooth streamování, která by umožnila spárovat s reproduktorem dva telefony a v přehrávání hudby se tak například střídat s kamarády. JBL Flip 5 zároveň není vybaven mikrofonem, a proto jej není možné využít například pro konferenční hovory.

Porovnání JBL Flip 5 s JBL Flip 4

V rámci našeho testu jsme všechny možné parametry porovnali s předchozím modelem JBL Flip 4. Pokud byste chtěli ještě podrobnější pohled na mezigenerační srovnání. Doporučujeme shlédnout následující video.

Nejčastější dotazy

Jak dlouho vydrží reproduktor v provozu?

Na jedno nabití dokáže nepřetržitě přehrávat hudbu až 12 hodin.

Je možné reproduktor používat u bazénu nebo v koupelně?

Ano, reproduktor má stupeň odolnosti IPX7, díky čemuž ustojí ponoření do vody po dobu 30 minut v hloubce 1 metru.

Lze prostřednictvím reproduktoru nabíjet mobilní telefon?

To bohužel možné není, jelikož tento konkrétní reproduktor funkci power banky nepodporuje.

Za jak dlouho se reproduktor nabije?

Plné nabití reproduktoru zabere přibližně 2,5 hodiny.

Závěr –⁠ komu bychom reproduktor JBL Flip 5 doporučili?

JBL Flip 5 je rozhodně dalším povedeným reproduktorem z dílny JBL. Potěší vás zejména svými kompaktními rozměry a kvalitním zpracováním. Na jedno nabití dokáže nepřetržitě přehrávat hudbu až 12 hodin, přičemž jeho opětovné nabití zabere pouze 2,5 hodiny. Výhodou je také poměrně vysoký stupeň krytí, díky kterému se nemusíte obávat vzít reproduktor k bazénu. Užitečná je i možnost stažení mobilní aplikace JBL Portable a funkce PartyBoost.

Kde koupit JBL Flip 5
JBL Flip 5
Hodnocení
4.1/5

Zařízení bychom mohli vytknout chybějící funkci power banky, s čímž je však třeba s ohledem na výbavu reproduktoru a jeho cenu počítat. Zároveň jsme si při testování všimli, že indikátor stavu baterie je umístěn na spodní straně a není tak na první pohled viditelný. nejedná se však o zásadní nedostatky a náš celkový dojem z produktu je více než dobrý.

Recenze: Bluetooth reproduktor JBL Flip 5
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Ovládání a funkce
 • Poměr cena/výkon
4.1

Kompaktní reproduktor, který si můžete vzít i k vodě

Bluetooth reproduktor JBL Flip 5 se pyšní bytelným zpracováním a kompaktními rozměry. Na jedno nabití dokáže vydržet v provozu až 12 hodin, přičemž opětovné nabití mu zabere pouze 2,5 hodiny. Na večírku oceníte funkci PartyBoost a nechybí ani přehledná mobilní aplikace. Jedná se zkrátka o ideální reproduktor na doma i cestování.

Klady

 • Kompaktní rozměry
 • Bytelné zpracování
 • Slušná výdrž baterie
 • Rychlé nabíjení
 • Voděodolnost
 • Funkce PartyBoost
 • Mobilní aplikace

Zápory

 • Chybějící funkce power banky
 • Indikátor stavu baterie není na první pohled vidět
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
Vaše hodnocení
Komentáře (2) – Recenze: Bluetooth reproduktor JBL Flip 5
  1. Dobrý den, jedná se o bravu "Eco Edition Ocean Blue". Ta pro nástupce JBL Flip 6 bohužel v tuto chvíli v nabídce není.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: Bluetooth reproduktor JBL Flip 5
JBL Flip 5
Hodnocení: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram