ITmix.cz logo

Recenze: Bluetooth reproduktor JBL Go 2

Silné stránky
 • Kompaktní rozměry
 • Nízká hmotnost
 • Jednoduché ovládání
 • Voděodolnost
 • Mobilní aplikace
 • Mikrofon
Slabé stránky
 • Chybějící funkce PartyBoost
 • Chybějící napájecí adaptér
 • Slabá výdrž baterie
 • Užší frekvenční rozsah
Tento produkt má svého nástupce

Bluetooth reproduktor JBL Go 2 vás na první pohled zaujme svými kompaktními rozměry, díky kterým se vejde do dlaně. Pyšní se kvalitním zpracováním a na jedno nabití dokáže přehrávat hudbu až 5 hodin. Navíc se jednoduše ovládá, je voděodolný a jeho zabudovaný mikrofon využijete například pro konferenční hovory. Nechybí ani možnost propojení s mobilní aplikací JBL Portable.

Obsah balení JBL Go 2

Reproduktor JBL Go 2 se, stejně jako jeho nástupce, prodává v průhledném plastovém obalu. Těšit se přitom můžete na opravdu kompaktní rozměry balení, celá krabička totiž měří pouze 9,8×3,8×11,5 cm.

Součástí balení je kromě samotného reproduktoru napájecí kabel a dokumentace (bezpečnostní příručka a průvodce rychlým startem).

Podobně jako u všech ostatních JBL reproduktorů, ani tady jsme se nedočkali napájecího adaptéru. K napájení si však vystačíte s běžným 5V adaptérem, který se používá například k nabíjení mobilních telefonů.

Co nás však u tohoto konkrétního modelu zaujalo, byl napájecí kabel v sytě oranžové barvě. Tím se odlišuje od klasických černých kabelů, a vy jej tak mezi ostatními adaptéry mnohem lépe rozeznáte.

Technické parametry Bluetooth reproduktoru JBL Go 2

Pojďme se nyní přesunout k jednotlivých technickým parametrům, které JBL Go 2 nabízí.

Díky kompaktním rozměrům je ideální na cestování

JBL Go 2 je zástupcem kategorie cestovních reproduktorů, čemuž ostatně nahrávají jeho kompaktní rozměry a nízká váha. Výtku bychom mohli mít k chybějící karabině, za kterou by reproduktor šel zavěsit. Tato karabina se objevuje až u novějšího modelu JBL Go 3 a jedná se rozhodně o praktickou vychytávku.

Reproduktor, který se vejde do dlaně

JBL Go 2 je cestovní reproduktor, který se vám vejde do dlaně. Jeho celkové rozměry činí 8,6×7,12×3,16 cm, což je v porovnání s novějším modelem ještě o něco méně. Stejně tak se v porovnání s JBL Go 3 dočkáte o něco nižší váhy, a to 184 g (JBL Go 3 váží 200 g).

Reproduktor se vejde do ruky
Reproduktor se vejde do ruky

Spárování reproduktoru s mobilním telefonem je snadné

JBL Go 2 do vínku dostal technologii Bluetooth ve verzi 4.2. V tomto ohledu se od novějšího JBL Go 3 liší, protože ten pracuje s technologií Bluetooth ve verzi 5.1. Při praktickém používání však tento rozdíl pravděpodobně nijak výrazně nepoznáte.

Spárování s mobilním telefonem je jednoduché a bezproblémové. Reproduktor se totiž bezprostředně objevil v seznamu zařízení a následné připojení proběhlo zcela v pořádku. Stejně tak lze pozitivně zhodnotit samotný přenos dat. Potíže jsme zaznamenali až v okamžiku, kdy obě zařízení dělila zeď a vzdálenost zhruba 15 metrů.

Co se týče konektivity, reproduktor disponuje konektorem pro USB napájení. Vedle něj se nachází i 3,5mm jack konektor, který typicky využijete pro drátové propojení s mobilním telefonem.

USB a 3,5mm jack konektor
USB a 3,5mm jack konektor

Na jedno nabití vydrží hrát 5 hodin

JBL Go 2 disponuje baterií s kapacitou 720 mAh, čemuž odpovídá i 5h délka přehrávání. Novější JBL Go 3 má baterii s kapacitou 750 mAh, nicméně délka přehrávání je v tomto případě totožná a s ohledem na některé konkurenční reproduktory se nejedná o zase tak skvělé číslo.

Kde koupit JBL Go 2
JBL Go 2
Hodnocení
3.7/5

Co se týče nabíjení, využijete k němu přiložený micro USB kabel. Opětovné nabití přitom zabere zhruba 2,5 hodiny.

Bluetooth reproduktor je voděodolný

Reproduktor disponuje stupněm krytí IPX7. Vzhledem k tomu neslibuje ochranu proti prachu, ale dokáže odolat ponoření do vody do hloubky jednoho metru po dobu 30 minut. Díky tomu si jej můžete bez obav vzít s sebou k bazénu a poslouchat zde hudbu.

Novější verze reproduktoru má stupeň krytí IP67 a kromě ponoření do vody dokáže odolat i prachovým částicím.

JBL Go 2 má pouze jeden reproduktor

Počet reproduktorů je pochopitelně přizpůsoben cestovnímu provedení reproduktoru. Z toho důvodu má JBL Go 2 pouze jeden reproduktor, stejně jako jeho nástupce. Nechybí přitom ani dunivé basové linky, které se starají o skvělý podkres hudby.

Pokud hledáte výkonnější model na domácí poslech a občasné cestování, můžete vsadit spíše na JBL Charge 5, který má speciální basový a výškový reproduktor.

Výkon odpovídá malým rozměrům

Výkon reproduktoru činí 3,1 W. Nejedná se o nikterak vysokou hodnotu, což je však s ohledem na drobné rozměry přístroje pochopitelné. Novější JBL Go 3 přitom nabízí o něco vyšší výkon, a to 4,2 W. Pro představu se jedná o, než reproduktory průměrného notebooku.

Délka přehrávání dosahuje u JBL Go 2 až 5 hodin

JBL Go 2 dokáže nepřetržitě přehrávat hudbu až 5 hodin. V praxi však tato hodnota typicky závisí na zvolené hlasitosti. Pokud bychom to srovnali s některými konkurenčními produkty, reproduktor zde docela zaostává a vylepšení se nedočkala ani novější verze JBL Go 3, u které je délka přehrávání totožná.

Citlivost reproduktoru

Citlivost u tohoto reproduktoru činí 80 dB, což je stejná hodnota jako v případě modelů JBL Charge 5 a Flip 5. U novějšího JBL Go 3 se dočkáte o 5 dB vyšší citlivosti. V praxi to však pravděpodobně nepoznáte a u reproduktoru oceníte, že je schopen dosáhnout poměrně vysoké hlasitosti bez zkreslení zvuku.

Frekvenční rozsah

Frekvenční rozsah tohoto reproduktoru činí 180-20 000 Hz. U novějšího JBL Go 3 se již frekvenční rozsah trochu rozšířil na 110-20 000 Hz. V praxi to znamená, že si reproduktor příliš dobře neporadí s hlubokými tóny, ale výšky vykreslí pěkně.

Impedance

Hodnotu impedance výrobce bohužel neuvádí a nemůžeme ji proto zhodnotit.

ParametrHodnota
VyužitíCestovní reproduktor
Rozměry a hmotnost8,6×7,12×3,16 cm, 184 g
Bluetooth technologie a konektivitaBluetooth 4.1
Baterie a nabíjeníKapacita 720 mAh
Odolnost - stupeň krytíIPX7
Počet reproduktorů1
Výkon3,1 W
Délka přehrávání5 hodin
Citlivost80 dB
Frekvenční rozsah180-20 000 Hz
ImpedanceVýrobce neuvádí

Ovládání JBL Go 2 si osvojí opravdu každý

Ovládání reproduktoru je jednoduché a intuitivní, jako je ostatně u modelů JBL zvykem. Při prvním spuštění je třeba reproduktor zapnout a stisknout tlačítko s motivem Bluetooth. Zároveň je nutné mít Bluetooth spuštěné na vašem mobilním telefonu nebo jiném zařízení. Následně se k reproduktoru připojíte, oba přístroje budou spárované a můžete se pustit do poslechu.

Veškeré ovládací prvky se nachází v horní části. Najdete zde tlačítko pro zapnutí/vypnutí přístroje, spuštění Bluetooth, ovládání hlasitosti a pozastavení přehrávání. Když tlačítko Play stisknete dvakrát za sebou, přepne se písnička na další v pořadí.

Kde koupit JBL Go 2
JBL Go 2
Hodnocení
3.7/5

Kvalitu zvuku Bluetooth reproduktoru posuďte sami

JBL Go 2 jsme, stejně jako ostatní recenzované reproduktory, otestovali i s ohledem na kvalitu zvuku. Využili jsme k tomu zkrácenou verzi skladby Hoober - Higher (feat. Vanessa Campagna). Zvuk jsme snímali na mikrofon Rode NT-USB mini, který jsme v minulosti rovněž recenzovali.

Ukázka zvuku z JBL Go 2

Při testování jsme pro lepší srovnání použili stejné výchozí podmínky jako u všech ostatních reproduktorů. To znamená, že reproduktor byl od mikrofonu vzdálený 50 cm a jeho hlasitost byla nastavena na čtvrtinu celkového rozsahu. Zároveň jsme použili stejné nastavení v softwaru Audacity, které si můžete prohlédnout na následujícím obrázku.

Nastavení mikrofonu v Audacity
Nastavení mikrofonu v Audacity

A jak tedy výslednou kvalitu zvuku hodnotíme? Je samozřejmě třeba vzít v úvahu, že se jedná o opravdu drobné zařízení, ze kterého nevytěžíte žádný zázračný výkon. V porovnání s JBL Go 3 nedosahuje takové hlasitosti a u hlubokých tónů lze rozpoznat nižší kvalitu, která je dána nižším frekvenčním rozsahem. Pokud se tedy rozhodujete mezi JBL Go 2 a JBL Go 3, dejte zelenou spíše novějšímu modelu.

Pro cestovní podmínky bude JBL Go 2 pravděpodobně dostačující, pro dlouhodobé domácí použití se však nejedná o ideální model, jelikož nižší kvalita zvuku je znát.

Reproduktor na první pohled působí kvalitně

Reproduktor už na první pohled působí velmi kvalitně a bytelně, díky čemuž se nemusíte obávat s ním cestovat. Stupeň odolnosti IPX7 navíc nahrává tomu, abyste si reproduktor vzali s sebou k bazénu.

Tlačítka se příjemně mačkají a jejich odezva je více než dobrá. Pogumovaná spodní část se zde nenachází (s tou se setkáte u novějšího modelu). Zároveň může někomu scházet chybějící poutko pro zavěšení. Reproduktor se vám však odvděčí alespoň opravdu kompaktními rozměry.

Funkce Bluetooth reproduktoru JBL Go 2

JBL Go 2 nabízí i některé zajímavé funkce. Pojďme si je představit.

Indikátor stavu baterie

Tak jako u ostatních JBL reproduktorů, i u tohoto modelu se dočkáte praktického indikátoru stavu baterie v podobě zabudované LED diody.

Střídejte se s přáteli v přehrávání písniček

Funkce bezdrátového Bluetooth streamování umožňuje k reproduktoru bezdrátově připojit dvě zařízení a následně se s přáteli střídat v přehrávání zvuku.

Mobilní aplikace je dostupná na Android i iOS

Reproduktor můžete používat i společně s mobilní aplikací JBL Portable, která je bezplatně k dispozici na operační systém Android i iOS.

Jakmile reproduktor s mobilním telefonem spárujete, uvidíte jej v seznamu vašich zařízení. Následně lze v aplikaci sledovat třeba aktuální stav baterie. Vzhledem k tomu, že JBL Go 2 nepodporuje funkci PartyBoost, v tomto ohledu mobilní aplikaci bohužel nevyužijete.

JBL Go 2 má zabudovaný mikrofon

Díky zabudovanému reproduktoru můžete mikrofon používat například pro konferenční hovory. S touto funkcí jasně vyniká před JBL Go 3, který mikrofonem nedisponuje.

Kde koupit JBL Go 2
JBL Go 2
Hodnocení
3.7/5

Další funkce reproduktor nepodporuje a některým uživatelům tak například může chybět funkce PartyBoost, se kterou se lze setkat u JBL reproduktorů vyšších řad.

Nejčastější dotazy

Jak dlouho vydrží reproduktor přehrávat hudbu?

Na jedno nabití dokáže reproduktor nepřetržitě přehrávat hudbu po dobu 5 hodin. V praxi však vždy záleží na zvolené hlasitosti.

Jak dlouho trvá jeho nabití?

Z 0 na 100 % se reproduktor nabije přibližně za 2,5 hodiny.

Může reproduktor používat více lidí najednou?

Reproduktor podporuje funkci bezdrátového Bluetooth streamování, díky čemuž se k němu mohou připojit dva lidé a v přehrávání hudby se střídat.

Můžu si vzít reproduktor k vodě?

Ano. Reproduktor má stupeň odolnosti IPX7, díky čemuž ustojí ponoření do hloubky jednoho metru po dobu 30 minut.

Závěr recenze –⁠ jak obstál JBL Go 2 v našem testu?

Bluetooth reproduktor JBL Go 2 je vzhledem ke svým kompaktním rozměrům a nízké váze ideálním zařízením na cesty. Jednoduše jej propojíte s mobilním telefonem a následné ovládání je velmi intuitivní. Navíc lze využít i zabudovaný mikrofon, a to například při účasti na konferenčních hovorech. Reproduktor je do určité míry voděodolný a můžete jej propojit s mobilní aplikací JBL Portable.

Na druhou stranu však toto zařízení nedosahuje takové kvality zvuku a problémy mu činí zejména hluboké tóny (s ohledem na užší frekvenční rozsah). Součástí balení není napájecí adaptér a u reproduktoru se nedočkáte ani zajímavé funkce PartyBoost, která je k dispozici u JBL reproduktorů z vyšších produktových řad.

Recenze: Bluetooth reproduktor JBL Go 2
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Ovládání a funkce
 • Poměr cena/výkon
3.7

Cestovní reproduktor, který se vejde do dlaně

Bluetooth reproduktor JBL Go 2 vás na první pohled zaujme svými kompaktními rozměry, díky kterým se vejde do dlaně. Pyšní se kvalitním zpracováním a na jedno nabití dokáže přehrávat hudbu až 5 hodin. Navíc se jednoduše ovládá, je voděodolný a jeho zabudovaný mikrofon využijete například pro konferenční hovory. Nechybí ani možnost propojení s mobilní aplikací JBL Portable.

Klady

 • Kompaktní rozměry
 • Nízká hmotnost
 • Jednoduché ovládání
 • Voděodolnost
 • Mobilní aplikace
 • Mikrofon

Zápory

 • Chybějící funkce PartyBoost
 • Chybějící napájecí adaptér
 • Slabá výdrž baterie
 • Užší frekvenční rozsah
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
Vaše hodnocení
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: Bluetooth reproduktor JBL Go 2
JBL Go 2
Hodnocení: 3.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram