ITmix.cz logo

Recenze: bluetooth reproduktor Niceboy RAZE Neon

Silné stránky
 • Světelná show
 • Funkce powerbanky
 • Handsfree hovory
 • Slušná výdrž baterie
 • Příznivá cena
Slabé stránky
 • Horší podání výšek
 • Pouze výchozí ekvalizér
 • Nemá mobilní aplikaci

Povedený Bluetooth reproduktor Niceboy RAZE Neon vám nejen přehraje oblíbené skladby, ale i zprostředkuje zajímavou světelnou show. Na jedno nabití vydrží až 12 hodin a díky parametru IPX6 jej můžete bez obav používat i v koupelně a u bazénu. Kromě toho se pyšní jednoduchým ovládáním, funkcí powerbanky a lze jej používat pro handsfree hovory.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Maximální výdrž reproduktoru dosahuje 12 hodin při 50% hlasitosti. Pokud se rozhodnete pro vyšší hlasitost, bude výdrž baterie klesat. A na výslednou hodnotu má vliv i to, zda si zapnete světelnou show, nebo nikoliv.

Je možné reproduktor používat u bazénu nebo v koupelně?

Ano. Odolnost reproduktoru dokládá parametr IPX6, což znamená, že kapkám vody bez problémů odolá. Odolnost vůči prachu však výrobce netestoval.

Lze prostřednictvím reproduktoru nabíjet telefon?

Ano, reproduktor může sloužit také jako powerbanka.

Mohu reproduktor používat k vyřizování hovorů?

Ano, pomocí tohoto reproduktoru lze pohodlně vyřizovat handsfree hovory.

Co se skrývá uvnitř krabice

Bluetooth reproduktor Niceboy RAZE Neon se prodává v poměrně kompaktní krabici o rozměrech 13,5 × 11 × 11 cm a celkové váze 705 gramů. Balení vévodí jednoduchý design kombinující žlutou a bílou barvu, nechybí zde ani vyobrazení samotného reproduktoru.

Po otevření krabice se můžete těšit na:

 • samotný reproduktor (zabalený v plastovém obalu),
 • napájecí kabel (USB-A/USB-C),
 • kabel s 3,5mm jack konektorem
 • a návod k použití.

Stejně jako u většiny bluetooth reproduktorů se nedočkáte síťového adaptéru. V tomto ohledu je tedy třeba disponovat vlastním adaptérem s maximálním napětím 5 V. Většinou se jedná o tentýž adaptér, který používáte k napájení svého mobilního telefonu.

Technické parametry Niceboy RAZE Neon

Tento cestovní Bluetooth reproduktor se může pochlubit kompaktními rozměry a odolností vůči vodě. O spolehlivé připojení se stará technologie Bluetooth ve verzi 5.0. A potěší i slušná výdrž baterie dosahující až 12 hodin.

ParametrHodnota
VyužitíCestovní reproduktor
Rozměry10 × 10 × 12,3 cm
Hmotnost566 g
Bluetooth technologie a konektivitaBluetooth 5.0
Baterie a nabíjeníKapacita 1 800 mAh
Odolnost - stupeň krytíIPX6
Počet reproduktorů1
Výkon15 W
Délka přehráváníAž 12 hodin
Citlivost>88 dB
Frekvenční rozsah80-15 000 Hz
Impedance4 Ω

Jeho design vás upoutá na první pohled

Hned po rozbalení reproduktoru nás zaujal jeho nevšední design, který působí opravdu výjimečným až futuristickým dojmem. Reproduktor se pyšní poměrně kompaktními rozměry (10 × 10 × 12,3 cm) a hodí se tedy jak pro domácí použití, tak i na cesty.

Reproduktor se sice řadí k těm těžším modelům na trhu (váží 566 gramů), stále se však nejedná o příliš omezující hodnotu. Pokud ale přesto toužíte po opravdu lehké výbavě v podobné cenové relaci, pravděpodobně vás zaujme například JBL Go 3, který váží pouze 200 gramů.

Připojení k telefonu lusknutím prstu

Co lze hodnotit rozhodně pozitivně, je jednoduchost párování reproduktoru s jiným zařízením. O spolehlivé připojení se stará technologie Bluetooth ve verzi 5.0. Kvalitě připojení není prakticky co vytknout. Problémy mohou nastat až v momentě, kdy jsou od sebe obě zařízení vzdálena více než 10 metrů nebo je dělí zdi.

Reproduktor k telefonu připojíte jednoduše tak, že jej vyberete v seznamu dostupných zařízení. Příště se již k zařízení připojí automaticky sám.

Kromě toho si lze také hudbu přehrávat z USB disku o maximální kapacitě 32 GB, microSD karty nebo reproduktor propojit s dalším zařízením pomocí audio kabelu s 3,5mm jack konektorem AUX. V podobné cenové hladině se s těmito možnostmi ne vždy setkáte, výrobce tak od nás dostává pochvalu.

Výdrž baterie dosahuje až 12 hodin

Niceboy RAZE Neon do vínku dostal Li-Ion baterii s kapacitou 1 800 mAh. Její zásluhou dokáže na jedno nabití vydržet až 12 hodin (při 50% hlasitosti). Stejnou výdrž baterie nabízí i LAMAX Sounder 2 ve stejné cenové relaci.

K nabíjení využijete přiložený napájecí kabel, přičemž plného nabití dosáhnete přibližně za 2 hodiny. Při nabíjení oceníte fakt, že zabudovaná kontrolka u napájecího konektoru svítí červeně a informuje vás tedy o stavu baterie. Jakmile je reproduktor nabitý, dioda zhasne. Na nízký stav baterie vás upozorní zvukový signál. Konkrétní úroveň nabití reproduktoru v danou chvíli však bohužel zjistit nelze.

Kde koupit Niceboy RAZE Neon
Niceboy RAZE Neon
Hodnocení
4.1/5

Ideální společník k bazénu

Odolnost reproduktoru Niceboy RAZE Neon je označena parametrem IPX6. Znamená to, že jej můžete bez obav postavit i k bazénu, jelikož vlhké prostředí a pár kapek vody mu neublíží. Odolnost vůči prachu však výrobce netestoval.

Kvalita zvuku je s ohledem na cenu skvělá

Co bude většinu uživatelů zajímat ze všeho nejvíce, je určitě kvalita zvuku. Ta je vzhledem k poměrně nízké pořizovací ceně skvělá. Reproduktor se hodí spíše na poslech žánrů, jako je například pop, R&B nebo soul. Naopak skladby z žánru rock, metal, jazzu či klasické hudby až tak dobře nevykreslí.

Reproduktor se nám zamlouval zejména při poslechu podcastů, které jsou díky nastavení basové linky srozumitelné. Přesným opakem je například Niceboy RAZE 3 Titan, jehož silné basy znemožňují komfortní poslech mluveného slova.

Celkový výkon činí 15 W, což je taková zlatá střední cesta v této cenové kategorii. Pro srovnání JBL Go 3 nabízí výkon 4,2 W, na druhou stranu LAMAX Sounder 2 se může pochlubit 30W výkonem.

Frekvenční rozsah činí 80-15 000 Hz. To znamená, že si reproduktor dobře poradí s vykreslením výšek i hlubších tónů. U již zmiňovaných konkurenčních modelů z dílny JBL a LAMAX činí horní hranice frekvenčního rozsahu 20 000 Hz a tato zařízení tak nabízí ještě lepší vykreslení vyšších tónů. Naopak výhodou Niceboy reproduktoru je fakt, že frekvenční rozsah začíná již u 80 Hz, u konkurence se jedná o 110 a 115 Hz. Díky tomu u tohoto modelu hluboké tóny velmi dobře vyniknou.

Citlivost činí 88 dB, díky čemuž dokáže dosáhnout skvělé hlasitosti. Hodnota impedance odpovídá 4 Ω, což je pro tento typ produktu zcela vyhovující.

Některé konkurenční reproduktory (například značky Lamax) nabízí také různé ekvalizéry, které zvyšují jejich použitelnost pro různé žánry hudby nebo třeba telefonní hovory, při kterých jsou basy zpravidla nežádoucí. To u tohoto reproduktoru bohužel chybí.

Solidní zpracování a praktické poutko

Už když se nám reproduktor poprvé dostal do rukou, působil na nás kvalitním a bytelným dojmem. V horní části nechybí ani praktické poutko, které můžete využít k jeho zavěšení. Za zmínku stojí i skvělá odezva jednotlivých tlačítek.

Přepněte skladbu nebo si vyberte světelný mód

Niceboy RAZE Neon je vybaven hned několika tlačítky. Jejich význam je velmi snadné pochopit a jeho ovládání si proto osvojíte opravdu rychle.

K zapnutí a vypnutí přístroje budete využívat klasické on/off tlačítko umístěné v horní části. Slouží také pro pozastavení přehrávání.

Vedle něj se nachází tlačítko pro spuštění předchozí a následující skladby. Dále zde nechybí ani tlačítko s funkcí True Wireless propojení a ovládání telefonních hovorů.

Tlačítko s motivem světla slouží k ovládání jednotlivých světelných režimů. Při každém stisknutí režim svícení změníte.

Kde koupit Niceboy RAZE Neon
Niceboy RAZE Neon
Hodnocení
4.1/5

Reproduktor nabízí hned 9 světelných režimů, které se liší použitými barvami i stylem jejich svícení.

Boční strana zařízení patří tlačítkům v podobě velkého plus (+) a mínus (-), které přirozeně slouží k ovládání hlasitosti (zvýšení a snížení).

Funkce Niceboy RAZE Neon

Bluetooth reproduktor Niceboy RAZE Neon je plný praktických funkcí. Nevýhodou je snad jen absence rádia, na druhou stranu alespoň nemusíte platit poplatek za rádiový přijímač.

Nabízí širokou škálu funkcí
Nabízí širokou škálu funkcí

True Wireless Stereo

Pokud máte k dispozici dva Niceboy reproduktory, můžete je propojit pomocí funkce True Wireless Stereo a získat tímto způsobem silnější zvuk. Volba levého/pravého reproduktoru při použití dvou reproduktorů možná není.

Powerbanka

Předností tohoto reproduktoru oproti například LAMAX Sounder 2 je možnost jej využívat jako powerbanku. Snadno tak v případě potřeby dobijete svůj mobilní telefon.

Handsfree hovory

Další praktickou funkcí je možnost pohodlného vyřizování handsfree hovorů. V tomto ohledu se liší například o JBL Go 3, který není vybaven mikrofonem.

Světelná show

V čem tento reproduktor od značky Niceboy oproti konkurenci vyniká, je bezpochyby úchvatná světelná show s 9 různými efekty, která ozvláštní každý váš večírek. Při změně hlasitosti také efekty povedeně vizualizují úroveň hlasitosti. Pokud zrovna o světelné efekty nestojíte, lze tuto funkci vypnout.

Závěr –⁠ komu bychom reproduktor Niceboy RAZE Neon doporučili?

Niceboy RAZE Neon pravděpodobně zaujme ty z vás, kteří hledají Bluetooth reproduktor za příznivou cenu se slušnou kvalitou zvuku. Tento reproduktor je zejména vhodný na poslech mluveného slova. Pokud jste příznivci podcastů, jistě s tímto zařízením chybu neuděláte. Díky velkému LED panelu se navíc můžete těšit na světelnou show, přičemž na výběr máte hned 9 světelných módů.

Kromě toho zaujme svou odolností vůči vodě dle parametru IPX6, díky čemuž jej můžete bez obav používat i u bazénu nebo v koupelně. S funkcí True Wireless Stereo jej můžete propojit s dalším reproduktorem z dílny Niceboy a užívat si silnější a prostorovější zvuk.

Potěší také možnost používat reproduktor jako powerbanku. Zařízení také disponuje zabudovaným mikrofonem a lze s ním vyřizovat handsfree hovory. V neposlední řadě musíme zmínit i jeho líbivý vzhled.
A nevýhody? Oproti některým konkurenčním reproduktorům je třeba počítat s nižším výkonem, pro běžné uživatele se však jedná o naprosto dostačující hodnotu. Zařízení také nemá rádio.

Recenze: bluetooth reproduktor Niceboy RAZE Neon
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Ovládání a funkce
 • Poměr cena/výkon
4.1

Reproduktor, se kterým si užijete světelnou show

Povedený Bluetooth reproduktor Niceboy RAZE Neon vám nejen přehraje oblíbené skladby, ale i zprostředkuje zajímavou světelnou show. Na jedno nabití vydrží až 12 hodin a díky parametru IPX6 jej můžete bez obav používat i v koupelně a u bazénu. Kromě toho se pyšní jednoduchým ovládáním, funkcí powerbanky a lze jej používat pro handsfree hovory.

Klady

 • Světelná show
 • Funkce powerbanky
 • Handsfree hovory
 • Slušná výdrž baterie
 • Příznivá cena

Zápory

 • Horší podání výšek
 • Pouze výchozí ekvalizér
 • Nemá mobilní aplikaci
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4.4/5 - (7 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: bluetooth reproduktor Niceboy RAZE Neon
Niceboy RAZE Neon
Hodnocení: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram