ITmix.cz logo

Recenze: bluetooth reproduktor JBL Flip Essential 2

Silné stránky
 • Kvalitní zvuk
 • Dobrý poměr mezi cenou a výkonem
 • Snadné ovládání
 • Odolnost vůči vodě
 • Slušná výdrž baterie
Slabé stránky
 • Nemá mikrofon
 • Nemá funkci rádia
 • Nelze využít funkci PartyBoost

Kompaktní Bluetooth reproduktor JBL Flip Essential 2 se může pochlubit slušnou kvalitou zvuku pro domácí poslech nebo třeba ozvučení letní venkovní grilovačky. Na jedno nabití vydrží hudbu přehrávat až 10 hodin. Potěší také jeho odolnost vůči vodě dle parametru IPX7, díky čemuž jej lze bez obav používat také u bazénu. Mezi drobné nevýhody se řadí fakt, že reproduktor nepodporuje funkci rádia ani powerbanky. Další zařízení s jeho pomocí tedy nenabijete. Počítat je dále třeba s absencí obslužné mobilní aplikace.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jak dlouho vydrží JBL Flip Essential 2 na jedno nabití?

Maximální výdrž baterie činí 10 hodin. V rámci našeho testu jsme této výdrže dosáhli při zhruba 40% nastavení hlasitosti.

Je možné JBL Flip Essential 2 používat u bazénu?

Ano. Reproduktor je voděodolný dle parametru IPX7 a voda mu do určité míry nečiní potíže.

Má reproduktor funkci powerbanky?

Bohužel, reproduktor neumožňuje dobíjení dalších zařízení.

Lze pomocí reproduktoru telefonovat?

Ne. Reproduktor není vybaven mikrofon a handsfree hovory proto nepodporuje.

Balení Bluetooth reproduktoru

Bluetooth reproduktor JBL Flip Essential 2 do naší redakce dorazil v designově povedené krabici o rozměrech 21 × 10 × 11 cm a váze 894 gramů. Po otevření se nám naskytl pohled nejen na reproduktor, ale i napájecí kabel a návod k použití.

Stejně jako u mnoha konkurenčních produktů není součástí balení síťový adaptér. K nabíjení je tedy třeba použít svůj vlastní. Typicky se bude jednat o stejný síťový adaptér, který používáte pro nabíjení svého mobilního telefonu.

Technické parametry JBL Flip Essential 2

JBL Flip Essential 2 je cestovní reproduktor, který zaujme kompaktními rozměry, poměrně nízkou váhou i slušnou výdrží baterie.

ParametrHodnota
VyužitíCestovní reproduktor
Rozměry17,5 × 6,8 × 7 cm
Hmotnost520 g
Bluetooth technologie a konektivitaBluetooth 5.1
Baterie a nabíjeníKapacita 3 000 mAh
Odolnost - stupeň krytíIPX7
Počet reproduktorů1
Výkon16 W
Délka přehráváníAž 10 hodin
Citlivost>80 dB
Frekvenční rozsah80-20 000 Hz
ImpedanceVýrobce neuvádí

Využijete jej doma i při cestování

JBL Flip Essential 2 zaujme svými kompaktními rozměry a příjemnou váhou. Díky tomu se bude vyjímat nejen u vás doma, ale můžete si jej sbalit s sebou do batohu či cestovní tašky. Vzhledem ke konstrukci reproduktoru jej můžete postavit jak na stojato, tak na ležato.

Pro reproduktor je charakteristické kvalitní zpracování a po této stránce mu není prakticky co vytknout. Jeho tělo je potaženo odolnou textilií. Tlačítka jsou mírně vystouplá, díky čemuž je dobře nahmatáte, aniž byste se museli na reproduktor dívat zblízka. Praktickým prvkem je také poutko pro zavěšení reproduktoru. Díky němu lze zařízení pověsit třeba na háček nebo větev stromu při poslechu v přírodě (například při pikniku).

Pozitivně lze hodnotit fakt, že nabíjecí konektor je chráněn odklápěcím krytem, díky čemuž minimalizujete riziko vniknutí prachu a dalších nečistot. Kryt se přitom dobře odklápí jedním prstem.

Připojení k zařízení vám zabere jen chvíli

Bluetooth reproduktor lze k zařízení (například mobilnímu telefonu či počítači) snadno připojit prostřednictvím technologie Bluetooth ve verzi 5.1. Reproduktor k zařízení připojíte tak, že spustíte režim párování a vyberete jej ze seznamu dostupných zařízení.

Otestovali jsme také funkci bezdrátového Bluetooth streamování, která by měla umožňovat připojení dvou telefonů či tabletů k reproduktoru, díky čemuž se můžete v přehrávání střídat například s kamarádem. Nicméně tato vychytávka nám nefungovala. Reproduktor bylo nutné vždy ručně připojit k druhému zařízení (výběrem reproduktoru v sekci dostupných zařízení).

Z hlediska konektivity lze vytknout absenci konektorů pro připojení USB disku, microSD karty nebo třeba možnost využití 3,5mm jack konektoru.

Výdrž baterie? Až 10 hodin

Reproduktor JBL Flip Essential 2 disponuje dobíjecí baterií s kapacitou 3 000 mAh, jejíž zásluhou dokáže vydržet až 10 hodin přehrávání na jedno nabití. Výsledné hodnoty však vždy záleží na zvolené hlasitosti.

Při našem testování jsme hlasitost reproduktoru měli nejčastěji nastavenou na zhruba 40 %. V takovém případě jsme 10 hodin dosáhli bez potíží. Když jsme se rozhodli pro vyšší hlasitost ve venkovním prostředí (zhruba na 75 %), dostali jsme se na 8,5 hodin. Ještě na delší výdrž baterie (konkrétně až 15 hodin) dosáhnete například s Niceboy RAZE 3 Titan.

Kde koupit JBL Flip Essential 2
JBL Flip Essential 2
Hodnocení
4.1/5

Aktuální stav baterie si můžete snadno zkontrolovat přímo na reproduktoru prostřednictvím 5 LED diod. Pokud svítí všechny, znamená to 100% nabití. Jestliže vidíte svítit pouze 3 diody, značí to 50% nabití a jedna dioda znamená 20% úroveň. Stav baterie se však dozvíte pouze bezprostředně po zapnutí reproduktoru, později všechny diody zhasnou. Nezbývá tedy než reproduktor vypnout a znovu jej zapnout.

K nabíjení slouží přiložený napájecí kabel s USB-C/USB-A konektorem. Plného nabití dosáhnete zhruba za 3 hodiny, funkci rychlonabíjení bohužel nepodporuje.

Nabíjení reproduktoru
Nabíjení reproduktoru

Hodí se i pro poslech u bazénu

Reproduktor se pyšní odolností dle parametru IPX7, což znamená, že dokáže odolat dočasnému ponoření pod vodou v hloubce do 1 metru po dobu 3 minut. Prakticky to pro vás značí to, že se můžete bez obav oddávat poslechu i u bazénu nebo třeba ve sprše. Odolnost vůči prachu však výrobce neudává.

Povedený zvuk se silnými basy

JBL Flip Essential 2 se řadí spíše k menším (i když ne těm úplně nejmenším) reproduktorům v nabídce značky JBL. I přesto má však posluchačům rozhodně co nabídnout, a to i s ohledem na příznivou cenovku. O něco větší (a také dražší) model JBL Flip 6 za nás nabízí ještě povedenější a čistší zvuk, který vás více vtáhne do děje.

Reproduktor pracuje se systémem JBL Original Pro Sound, díky kterému je zvukový zážitek pestrý a bohatý. Při poslechu si budete užívat nejen skvěle vykreslené výšky, ale i příjemné středy a pořádné basy zásluhou dvou pasivních basových zářičů umístěných po stranách.

Basy mohou v závislosti na poloze reproduktoru lehce měnit charakteristiku. Dokud je reproduktor orientován přední stranou k posluchači, nelze říci, že by se kvalita zvuku změnou orientace z vertikální na horizontální nějak zhoršila. Bude to spíše záležet na vašich preferencích.

Pokud ovšem orientujete čelní stranu směrem jiným, než je směr k posluchači, kvalita zvuku se samozřejmě zhorší. Reproduktor přece jen není všesměrový.

Frekvenční rozsah v tomto případě činí 80-20 000 Hz, což je pro běžný poslech dostačující. Na druhou stranu v nabídce JBL najdete i modely s širším frekvenčním rozsahem (například u JBL Flip 6), u kterého je zvuk pocitově ještě o něco bohatší.

Reproduktor se skvěle hodí pro poslech popových skladeb, klasické párty hudby nebo třeba skladeb bohatých právě na basovou složku.

S reproduktorem můžete dosáhnout poměrně vysoké hlasitosti (s ohledem na jeho velikost) a hravě proto ozvučíte i větší místnost typickou pro běžný byt, ve které najednou hovoří několik osob (typicky když máte doma návštěvu o několika členech). Na druhou stranu při vysoké hlasitosti (zhruba kolem 80 %) bohužel neodmyslitelně přichází určité zkreslení zvuku, se kterým se však setkáte i u konkurenčních produktů. Na větší domácí večírky lze proto doporučit spíše JBL Xtreme 3 či Boombox 3 s vyšším výkonem.

Reproduktor jsme otestovali také při sledování filmů. Ke zpoždění mezi obrazem a zvukem přitom nedochází. Jedinou slabou stránkou v tomto ohledu mohou být občas poněkud výrazné basy, které mohou bránit ve správnému porozumění mluvenému slovu při některých scénách (například při dunivých akčních přestřelkách). Například u již zmíněného JBL Flip 6 můžete basovou složku snížit pomocí ekvalizérů, u tohoto modelu funkce chybí. Podcasty, tedy čistě mluvené slovo typicky nahrávané v nějakém studiu bez dalších ruchů, se však se zařízením poslouchají dobře a není problém jim porozumět.

Příjemné ovládání

K ovládání reproduktoru slouží několik tlačítek umístěných na těle zařízení. K zapnutí a vypnutí reproduktoru je určeno klasické on/off tlačítko. Dále zde najdete tlačítko s motivem Bluetooth, které slouží k zahájení procesu párování.

Vedle něj se nachází tlačítka - a + pro regulaci hlasitosti. Následuje tlačítko Play, které využijete pro pozastavení a opětovné spuštění přehrávání. Dvojitým kliknutím poté přepnete na následující skladbu. Bohužel ale chybí tlačítko pro přepnutí na předcházející skladbu. Pokud se vám tedy nějaká píseň zalíbí a budete si ji chtít poslechnout ještě jednou, je třeba na ni překliknout na vašem mobilním telefonu. A to může být občas trochu nepraktické.

Tlačítka se snadno mačkají i díky tomu, že jsou mírně vystouplá. Jejich odezva je skvělá. Tlačítko pro zapnutí a vypnutí přístroje má podsvícení (svítí, pokud je reproduktor zapnutý), díky čemuž jej snadno najdete i v tmavé místnosti při sledování filmů, než jdete spát.

Doplňkové funkce JBL Flip Essential 2 chybí

Funkce JBL Flip Essential 2 byly osekány na minimum. Jelikož nemá mikrofon, nelze s ním provádět handsfree hovory nebo využívat hlasového asistenta. Reproduktor také nepodporuje funkci rádia. K dispozici není ani funkce pro propojení více modelů pomocí funkce PartyBoost. Počítat musíte také s absencí obslužné aplikace pro přizpůsobení přehrávání.

Funkci rádia, powerbanky a mikrofonu nabízí třeba konkurenční Niceboy RAZE 3 Titan za srovnatelnou cenu. Ten nabízí poměrně srovnatelný poslechový zážitek. JBL Charge 5 za vyšší cenu nabízí alespoň funkci powerbanky.

Závěr –⁠ komu bychom reproduktor JBL Flip Essential 2 doporučili?

JBL Flip Essential 2 se hodí pro osoby, které hledají kvalitní reproduktor za rozumnou cenu a obejdou se bez doplňkových funkcí. Zařízení se může i přes své kompaktní rozměry pochlubit slušnou kvalitou zvuku s dobrým vykreslením výšek a hlubokých tónů. Potěší také jeho odolnost vůči vodě dle parametru IPX7 a celkově snadné ovládání. Na jedno nabití vydrží hudbu přehrávat až 10 hodin v kuse.

Z nevýhod lze zmínit snad jen absenci rádia a powerbanky. Vzhledem k tomu, že reproduktor nedisponuje mikrofonem, jej nelze používat pro handsfree hovory ani ovládání hlasových asistentů. Společně s reproduktorem také nelze používat mobilní aplikaci, která by nabídla nějaké doplňkové funkce.

Kde koupit JBL Flip Essential 2
JBL Flip Essential 2
Hodnocení
4.1/5

Pro jaké příležitosti bychom vám reproduktor doporučili? JBL Flip Essential 2 se hodí pro:

 • poslech hudby se skupinou přátel v typickém bytovém obývacím pokoji,
 • poslech hudby a sledování filmů v domácím prostředí,
 • menší grilovačka ve venkovním prostředí,
 • poslech hudby u bazénu
 • a kratší výlety, při kterých vám nevadí nést zhruba 0,5kg zátěž (pokud je to překážka, sáhněte raději po JBL Clip 4).

Recenze: bluetooth reproduktor JBL Flip Essential 2
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Ovládání a funkce
 • Poměr cena/výkon
4.1

Skvělý reproduktor na doma

Kompaktní Bluetooth reproduktor JBL Flip Essential 2 se může pochlubit slušnou kvalitou zvuku pro domácí poslech nebo třeba ozvučení letní venkovní grilovačky. Na jedno nabití vydrží hudbu přehrávat až 10 hodin. Potěší také jeho odolnost vůči vodě dle parametru IPX7, díky čemuž jej lze bez obav používat také u bazénu. Mezi drobné nevýhody se řadí fakt, že reproduktor nepodporuje funkci rádia ani powerbanky. Další zařízení s jeho pomocí tedy nenabijete. Počítat je dále třeba s absencí obslužné mobilní aplikace.

Klady

 • Kvalitní zvuk
 • Dobrý poměr mezi cenou a výkonem
 • Snadné ovládání
 • Odolnost vůči vodě
 • Slušná výdrž baterie

Zápory

 • Nemá mikrofon
 • Nemá funkci rádia
 • Nelze využít funkci PartyBoost
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (2 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: bluetooth reproduktor JBL Flip Essential 2
JBL Flip Essential 2
Hodnocení: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram