ITmix.cz logo

Recenze: Bluetooth reproduktor LAMAX Storm1

Silné stránky
 • Bytelná konstrukce
 • Jednoduché použití
 • 3 režimy přehrávání
 • True Wireless Stereo
 • Dobrá kvalita zvuku
 • Příznivá cena
 • Poutko na zavěšení
Slabé stránky
 • Chybějící funkce powerbanky
 • Chybějící funkce rádia

Bluetooth reproduktor LAMAX Storm1 nabízí i přes poměrně nízkou pořizovací cenu skvělou kvalitu zvuku. Kromě toho zaujme také svým designem a přítomností mikrofonu, který vám umožní handsfree telefonování. Díky stupni voděodolnosti IP67 jej můžete bez obav používat také v prašnějším a vlhkém prostředí.

Součástí balení je vše nezbytné

Reproduktor LAMAX Storm1 do naší redakce dorazil v jednoduché krabičce s moderním designem. Její celkové rozměry činí 23 × 12 × 8,5 cm a váha dosahuje 1 009 gramů.

Po otevření krabičky se vám naskytne pohled na samotný reproduktor, který je zabalen v plastovém sáčku a zároveň chráněn speciálními pěnovými mantinely.

Kromě reproduktoru se můžete těšit na:

 • napájecí kabel (USB-A/USB-C),
 • kabel s 3,5mm jack konektorem
 • a návod k použití.

Podobně jako prakticky u všech Bluetooth reproduktorů, které naší redakcí prošly, se nedočkáte síťového adaptéru. V tomto směru tedy budete muset používat svůj vlastní. Pamatujte na to, že jeho maximální výstupní napětí může činit 5 V. Jednat se může třeba o ten síťový adaptér, který se používá pro nabíjení mobilního telefonu.  

Technické parametry LAMAX Storm1

Tento Bluetooth reproduktor bychom vzhledem k vyšší váze doporučili spíše jako praktické zařízení na domácí použití. Díky voděodolnosti IP67 jej můžete bez obav používat také v koupelně nebo u bazénu. Kromě toho zaujme skvělou kvalitou zvuku a až 15hodinovým přehráváním na jedno nabití. 

ParametrHodnota
VyužitíReproduktor na doma
Rozměry a hmotnost20,4 × 8 × 6,4 cm, 800 g
Bluetooth technologie a konektivitaBluetooth 5.0
Baterie a nabíjeníKapacita 6 600 mAh
Odolnost - stupeň krytíIP67
Počet reproduktorů2
Výkon40 W
Délka přehráváníAž 15 hodin
CitlivostVýrobce neuvádí
Frekvenční rozsah80-18 000 Hz
ImpedanceVýrobce neuvádí

Vzhledem k vyšší váze jej využijete spíše v domácnosti

Reproduktor se pyšní kvalitní konstrukcí o rozměrech 20,4 × 8 × 6,4 cm a jeho celková váha dosahuje 800 gramů. Vzhledem k tomu se řadí k těm spíše těžším Bluetooth reproduktorům a své uplatnění najde zejména při domácím poslechu.

Jestliže se poohlížíte spíše po lehčím reproduktoru, můžete si pořídit například LAMAX Sounder2. Skvělou volbou je také ještě lehčí, ale o něco dražší JBL Flip 5, který zaujme perfektní kvalitou zvuku. A pokud hledáte opravdu malý cestovní reproduktor, možná vás zaujme spíše JBL Go 2 nebo JBL Go 3, které jsme rovněž recenzovali. 

Skvěle zapadne do každé domácnosti
Skvěle zapadne do každé domácnosti

Vyzkoušet můžete různé možnosti konektivity

Mobilní telefon se s reproduktorem rychle spáruje díky technologii NFC. Přenos dat následně zajišťuje technologie Bluetooth ve verzi 5.0. Přenos funguje bez problémů, potíže u nás nastaly až v momentě, kdy od sebe obě zařízení byla vzdálena zhruba 15 metrů a oddělovaly je zdi. 

Do reproduktoru lze narozdíl od řady konkurenčních produktů připojit microSD kartu a 3,5mm jack konektor. Díky tomu si můžete sami vybrat, z jakého zdroje chcete svůj oblíbený playlist přehrávat. Drobnou nevýhodou je fakt, že reproduktor bohužel nevyužijete jako power banku. 

Kde koupit LAMAX Storm1
LAMAX Storm1
Hodnocení
4.0/5

Na jedno nabití vydrží až 15 hodin

Výdrž baterie v praxi ovlivňuje především zvolená hlasitost. Pokud se rozhodnete pro poslech při 80% hlasitosti, vydrží reproduktor přibližně 7 hodin. Při 50% hlasitosti poté výdrž baterie dosahuje až 15 hodin. Totožný výkon nabízí i reproduktor JBL Charge 5, který však nabízí až 20hodinovou výdrž baterie. 

K nabíjení slouží přiložený napájecí kabel. Plného nabití přitom dosáhnete přibližně za 3 hodiny. Pokud se blíží vybití baterie, upozorní vás zařízení zvukovým signálem. Při nabíjení se LED dioda rozsvítí červeně, při plném nabití poté zhasíná.

Nevadí mu prašné prostředí ani pobyt u bazénu

Reproduktor je sestaven tak, aby si bez problémů poradil s prašným prostředím i pár kapkami vody. Parametr voděodolnosti činí IP67, což znamená, že by reproduktor měl ustát i ponoření do vody po dobu 30 minut. I když je třeba zdůraznit, že na případné utopení se nevztahuje záruka. 

Skvělá kvalita zvuku

LAMAX Storm1 je vybaven dvojicí reproduktorů o celkovém výkonu 40 W. Stejný výkon nabízí i dražší JBL Charge 5, ten ale navíc disponuje speciálním basovým zářičem a stará se tedy o ještě čistší vykreslení zvuku. Nicméně s ohledem na cenu je kvalita zvuku LAMAX Storm1 na dobré úrovni.

Frekvenční rozsah činí 80-18 000 Hz a reproduktor tedy poměrně dobře vykresluje hluboké i vysoké tóny – je relativně vyvážený a to je dobře (i když již zmíněná dražší varianta JBL Charge 5 je na tom v tomto ohledu lépe). Rozsah a čistota vysokých tónů by samozřejmě mohla být lepší. Nejedná se však o prémiový produkt a proto jej nemůžeme hodnotit jako dražší značky.

Hudbu lze přehrávat v režimu Hall pro ozvučení celého prostoru, v režimu Super bass (který však dobře funguje jen pro specifické žánry) pro zesílení hloubek nebo v režimu Normal, který nepoužívá žádné zkreslení. 

Míru impedance a citlivosti výrobce neuvádí a tyto hodnoty proto nemůžeme zhodnotit. 

A k jakému poslechu bychom tento reproduktor doporučili? Díky své vyváženosti se bude hodit pro poslech většiny hudebních žánrů ale i podcastů. Své využití najde také v případě konferenčních hovorů, jelikož je vybaven mikrofonem.

Konstrukci reproduktoru není co vytknout

Pokud se zaměříme na samotnou konstrukci reproduktoru, není jí prakticky co vytknout. Celkově totiž působí velmi solidně. Tlačítka v horní části se příjemně mačkají a poskytují perfektní odezvu. V boční části navíc najdete kovové poutko pro jednoduché zavěšení. 

Poutko na zavěšení
Poutko na zavěšení

Ovládání LAMAX Storm1 je velmi intuitivní

Ovládání reproduktoru je velmi jednoduché a není proto třeba jej nijak zdlouhavě představovat. Využívat k tomu budete celkem 6 tlačítek, která se nachází v horní části zařízení.

Kde koupit LAMAX Storm1
LAMAX Storm1
Hodnocení
4.0/5

Úplně vlevo najdete on/off tlačítko sloužící pro zapnutí a vypnutí reproduktoru. Vedle něj poté najdete tlačítko Mode, které využijete pro přepnutí mezi zdroji, ze kterých chcete hudbu přehrávat (zařízení spárované přes Bluetooth, audio kabel nebo microSD karta). 

Dále nechybí tlačítka pro ovládání hlasitosti (+ a -). Při jejich delším podržením přepnete na předchozí nebo následující skladbu.

Tlačítko Play slouží ke spuštění nebo pozastavení přehrávání. Pokud vám někdo telefonuje, můžete hovor tímto způsobem přijmout (při krátkém stisknutí), nebo odmítnout (při podržení). 

Úplně vpravo se nachází tlačítko 3D, které slouží k přepínání mezi jednotlivými režimy přehrávání. Zároveň díky němu lze spustit funkci True Wireless Stereo.

Ovládání si osvojíte během chvilky
Ovládání si osvojíte během chvilky

Funkce LAMAX Storm1

Tento Bluetooth reproduktor zaujme například možností výběru ze 3 různých režimů přehrávání a nechybí ani funkce handsfree mikrofonu. Pojďme si jeho funkce představit podrobněji.

True Wireless Stereo

Reproduktor podporuje funkci True Wireless Stereo. Díky tomu jej můžete propojit s dalším LAMAX reproduktorem a výkon celé sestavy tak perfektně navýšit. Jakmile budou oba reproduktory propojené, budete je ovládat najednou. 

3 různé režimy přehrávání

Při poslechu si můžete vybrat jeden ze tří různých režimů přehrávání. Režim Hall je vhodný pro ozvučení většího prostoru. Režim Super bass se postará o zesílení hloubek a lepší vykreslení basů. A s režimem Normal docílíte klasického poslechu hudby bez jakéhokoliv zkreslení.

Handsfree mikrofon

Reproduktor lze používat také na konferenční hovory. Má totiž zabudovaný mikrofon a telefonovat tak můžete bez nutnosti mít mobilní telefon přímo u ucha. 

Využijete jej pro pohodlný domácí poslech
Využijete jej pro pohodlný domácí poslech

Mobilní aplikace se nedočkáte

Stejně jako u jiných LAMAX reproduktorů je třeba počítat s tím, že k zařízení neexistuje žádná mobilní aplikace (narozdíl od značky JBL). Nejedná se však o nijak zásadní překážku. 

Nejčastější dotazy

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Celkovou výdrž baterie ovlivňuje zvolená hlasitost. Maximální výdrž baterie přitom dosahuje 15 hodin.

Kde koupit LAMAX Storm1
LAMAX Storm1
Hodnocení
4.0/5
Je možné reproduktor používat u bazénu nebo v koupelně?

Ano. Reproduktor má stupeň voděodolnosti IP67 a prašné nebo vlhké prostředí mu tedy vůbec nevadí.

Lze prostřednictvím reproduktoru nabíjet mobilní telefon?

Bohužel, tento reproduktor funkci power banky nepodporuje a mobilní telefon s ním tedy nenabijete.

Za jak dlouho se reproduktor nabije?

Tento Bluetooth reproduktor z 0 na 100 % nabijete přibližně za 3 hodiny.

Závěr recenze –⁠ komu bude reproduktor LAMAX Storm1 vyhovovat?

Reproduktor LAMAX Storm1 bychom obecně doporučili těm, kteří hledají zařízení pro domácí poslech hudby různých žárů, podcastů nebo na konferenční hovory. I přes poměrně nízkou cenu nabízí slušnou kvalitu zvuku. Vzhledem k vyváženosti zvukového projevu se jedná o poměrně univerzální řešení pro celou rodinu.

Vybrat si navíc můžete ze 3 různých režimů přehrávání. Potěší také bytelná konstrukce, díky které si reproduktor můžete bez obav vzít ven nebo k bazénu. Doba přehrávání dosahuje až 15 hodin.

Z hlediska nevýhod můžeme zmínit chybějící funkci power banky a rádia. Jedná se však o poměrně drobné nedostatky, nad kterými lze mávnout rukou. Ostatně absence rádia může být například pro podnikatele výhoda, jelikož tak nemusí platit OSA poplatky za další rádio.

Recenze: Bluetooth reproduktor LAMAX Storm1
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Ovládání a funkce
 • Poměr cena/výkon
4

Reproduktor se 3 různými režimy přehrávání

Bluetooth reproduktor LAMAX Storm1 nabízí i přes poměrně nízkou pořizovací cenu skvělou kvalitu zvuku. Kromě toho zaujme také svým designem a přítomností mikrofonu, který vám umožní handsfree telefonování. Díky stupni voděodolnosti IP67 jej můžete bez obav používat také v prašnějším a vlhkém prostředí.

Klady

 • Bytelná konstrukce
 • Jednoduché použití
 • 3 režimy přehrávání
 • True Wireless Stereo
 • Dobrá kvalita zvuku
 • Příznivá cena
 • Poutko na zavěšení

Zápory

 • Chybějící funkce powerbanky
 • Chybějící funkce rádia
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
Vaše hodnocení
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: Bluetooth reproduktor LAMAX Storm1
LAMAX Storm1
Hodnocení: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram