ITmix.cz logo

Recenze: Bluetooth reproduktor JBL Go 3

Silné stránky
 • Kompaktní rozměry
 • Nízká hmotnost
 • Kvalita zvuku vzhledem k rozměrům
 • Voděodolnost
 • Mobilní aplikace
Slabé stránky
 • Chybějící funkce PartyBoost
 • Chybějící napájecí adaptér
 • Užší frekvenční rozsah

Bluetooth reproduktor JBL Go 3 si snadno oblíbíte díky jeho kompaktním rozměrům a nízké váze. I přes své drobné tělo dokáže vydávat poměrně silný zvuk a potěší vás i skutečnost, že dokáže přehrávat hudbu až 5 hodin v kuse. Navíc odolává vodě i prachu a používat s ním můžete i přehlednou mobilní aplikaci.

Obsah balení myslí jen na to nejnutnější

Bluetooth reproduktor JBL Go 3 k nám do redakce dorazil v průhledném plastovém obalu. Hned na první pohled nás přitom zaujal svými kompaktními rozměry. Přece jen celé balení měří pouze 13×5×9,4 cm a váží 300 gramů.

Po otevření krabičky se reproduktor nacházel ještě v jednom bezpečnostním obalu, jehož součástí byl dále:

 • napájecí kabel (s konektory USB-A/USB-C)
 • a dokumentace (bezpečnostní upozornění a průvodce rychlým startem).

Podobně jako u JBL Charge 5 a JBL Flip 5, i u tohoto modelu se nedočkáte napájecího adaptéru. Pohodlně si však vystačíte s napájecím adaptérem k mobilnímu telefonu s napětím 5 V.

Technické parametry Bluetooth reproduktoru JBL Go 3

I přes své kompaktní rozměry má tento Bluetooth reproduktor rozhodně co nabídnout. Pojďme se nyní zaměřit na jednotlivé technické parametry.

Ideální parťák na cesty

JBL Go 3 patří do rodiny cestovních reproduktorů, čemuž nahrává jeho drobné provedení i nízká váha. Navíc disponuje integrovanou karabinou, díky které jej můžete snadno zavěsit.

Reproduktor má praktické poutko
Reproduktor má praktické poutko

Reproduktor, který se vejde do dlaně

Jak jsme již naznačili, JBL Go 3 je opravdu kompaktní model, který se vejde do dlaně. Jeho rozměry činí pouze 8,8×7,5×4,1 cm a díky 200g váze se vám na cestách příliš nepronese.

Pohodlně se vejde do ruky
Pohodlně se vejde do ruky

Reproduktor snadno spárujete s mobilním telefonem

JBL Go 3 pracuje s Bluetooth technologií ve verzi 5.1, čímž si v porovnání se starším modelem polepšil. JBL Go 2 byl totiž vybaven Bluetooth ve verzi 4.2.

Spárování s mobilním telefonem proběhlo v rámci našeho testování bez problémů. Zařízení reproduktor okamžitě rozpoznalo a připojilo se k němu. Samotný přenos dat byl rovněž bezproblémový, výpadky nastaly až v případě, kdy od sebe byla obě zařízení vzdálená zhruba na 15 metrů a dělila je zeď sousedního pokoje.

Co se týče konektivity, najdete na reproduktoru pouze konektor pro USB napájení, žádný další vstup se zde nenachází. Reproduktor zároveň nepodporuje funkci power banky, což lze však s ohledem na jeho celkové provedení předpokládat.

Použitá baterie zajistí až 5 hodin poslechu

I přes své drobné rozměry dostal JBL Go 3 do vínku poměrně velkou baterii s kapacitou 750 mAh. Díky ní je schopen nepřetržitě přehrávat hudbu až 5 hodin. V praxi však pochopitelně záleží na zvolené hlasitosti. Některé srovnatelně velké konkurenční modely (například Sony SRS-SB12) však dokáží vydržet i 16 hodin. JBL zde tak mírně zaostává.

Při nabíjení využijete kabel, který je součástí balení. Na straně s konektorem USB-C jej vložíte do reproduktoru, na straně s konektorem USB-A poté do samotného napájecího adpatéru. Stoprocentního nabití baterie přitom dosáhnete zhruba za 2,5 hodiny. Na těle reproduktoru nechybí ani užitečná LED dioda, která vás bude o nutnosti nabíjení informovat.

Kde koupit JBL Go 3
JBL Go 3
Hodnocení
4.0/5

Co se délky přehrávání týče, dosahuje JBL Go 3 stejných hodnot jako jeho předchůdce JBL Go 2 (ten je mimochodem vybaven baterií s kapacitou 730 mAh).

Konektor na napájení je na boční straně
Konektor na napájení je na boční straně

Odolnost – stupeň krytí

Reproduktor nabízí stupeň krytí IP67. To znamená, že je schopen odolat prachu a zároveň zvládne i ponoření do vody, konkrétně do hloubky jednoho metru po dobu 30 minut. V tomto ohledu se liší od svého staršího sourozence, který má stupeň krytí IPX7 a ochranu proti prachu tedy nenabízí. JBL Go 3 si tak bez obav můžete vzít s sebou třeba na pláž.

Počet reproduktorů odpovídá rozměrům reproduktoru

JBL Go 3 má pouze jeden reproduktor, což se s ohledem na jeho konstrukci dá očekávat a ne jinak tomu je i v případě JBL Go 2. Součástí jsou i dunivé basy, které se zasluhují o skvělý podkres hudby a celkově je reproduktor ideální pro použití na cestách nebo ve venkovním prostředí.

Výkon JBL Go 3

Celkový výkon reproduktoru činí 4,2 W, čímž se opět dostáváme k tomu, v čem se od předchozího modelu odlišuje. JBL Go 2 totiž dosahuje výkonu pouze 3,1 W. S ohledem na jeho drobné rozměry a cestovní využití se přitom jedná o příjemnou hodnotu, která se podepíše na skvělé kvalitě zvuku.

Délka přehrávání by mohla být vyšší

Jak jsme již zmínili, reproduktor dokáže přehrávat hudbu maximálně 5 hodin v kuse, stejně jako jeho předchůdce. V porovnání s konkurencí však v tomto ohledu poměrně zaostává.

Pokud byste přece jen hledali výkonnější model, můžete vsadit na JBL Flip 5, který nabídne 12 hodin přehrávání nebo JBL Charge 5, který vydrží až 20 hodin. Na druhou stranu je třeba počítat již s většími rozměry i hmotností, jelikož se jedná spíše o domácí reproduktory.

Citlivost

Na druhou stranu citlivost reproduktoru je velmi dobrá. Činí 85 dB a reproduktor díky tomu dokáže dosáhnout poměrně vysoké hlasitosti bez zkreslení zvuku.

Frekvenční rozsah

JBL Go 3 nabízí frekvenční rozsah 110-20 000 Hz. V tomto ohledu mírně pokulhává za modely z jiných produktových řad, jelikož JBL Charge 5 i Flip 5 nabízí frekvenční rozsah 65-20 000 Hz. A co to v praxi znamená? Že si JBL Go 3 bohužel nedokáže tak dobře poradit s hlubokými tóny.

Na druhou stranu se v tomto ohledu trochu zlepšil v porovnání s JBL Go 2. U něj totiž frekvenční rozsah činí 180-20 000 Hz.

Impedance

Hodnotu impedance bohužel výrobce neuvádí a v rámci naší recenze ji proto nemůžeme zhodnotit.

ParametrHodnota
VyužitíCestovní reproduktor
Rozměry a hmotnost8,8×7,5×4,1 cm, 200 g
Bluetooth technologie a konektivitaBluetooth 5.1
Baterie a nabíjeníKapacita 750 mAh
Odolnost - stupeň krytíIP67
Počet reproduktorů1
Výkon4,2 W
Délka přehrávání5 hodin
Citlivost85 dB
Frekvenční rozsah110-20 000 Hz
ImpedanceVýrobce neuvádí

Ovládání Bluetooth reproduktoru je opravdu snadné

Ovládání reproduktoru je velmi jednoduché. Na boční straně se nachází tlačítko pro zapnutí/vypnutí a hned vedle něj najdete tlačítko s motivem Bluetooth, které využijete pro spárování s novým zařízením.

Horní část reproduktoru poté tvoří trojice tlačítek. Dvě z nich slouží pro ovládání hlasitosti a jsou označena jako + a -. Uprostřed se poté nachází tlačítko Play, které využijete pro spuštění nebo pozastavení skladby. Pokud jej stisknete dvakrát za sebou, přepne se písnička na další skladbu.

Kde koupit JBL Go 3
JBL Go 3
Hodnocení
4.0/5

Ovládání jako takové se nijak neliší od ostatních JBL reproduktorů. Výrobce zkrátka vsází na maximální jednoduchost.

Při prvním spuštění je třeba nejprve reproduktor zapnout. Následně stačí stisknout tlačítko s motivem Bluetooth a tuto technologii zároveň spustit na zařízení, se kterým chcete reproduktor spárovat (typicky mobilní telefon nebo počítač). Následně na zařízení vyberete reproduktor, přístroje se propojí a můžete začít s poslechem. Vše je otázkou chviličky a při našem testování se nevyskytly žádné potíže.

Kvalita zvuku je slušná, i když má své mouchy

Stejně jako ostatní reproduktory, které se nám dostali do ruky, i tento model jsme důkladně otestovali. Pokud vezmeme v úvahu opravdu kompaktní rozměry, rozhodně se jedná o skvělé zařízení (i když má pochopitelně své mouchy).

Abyste mohli kvalitu zvuku posoudit sami, rozhodli jsme se pro nahrání skladby prostřednictvím mikrofonu Rode NT-USB mini, který jsme v minulosti rovněž recenzovali. Skladbu jsme použili opět stejnou, a to zkrácenou verzi skladby Hoober - Higher (feat. Vanessa Campagna).

Podmínky testování byly opět totožné jako v případě recenzí ostatních reproduktorů. To znamená, že reproduktor byl od mikrofonu vzdálený 50 cm a v Audacity jsme použili následující nastavení. Hlasitost reproduktoru jsme opět nastavili na čtvrtinu jeho celkového rozsahu.

Nastavení mikrofonu v Audacity
Nastavení mikrofonu v Audacity

Ukázalo se, že kvalita zvuku je dobrá, nicméně ne úplně perfektní. Projevuje se zde pouze jeden přítomný reproduktor, díky čemuž není zvuk tak dynamický jako v případě JBL Charge 5.

I když vyšší tóny pokrývá dobře, u hlubších tónů je znatelná nižší kvalita, což je s ohledem na zmiňovaný frekvenční rozsah pochopitelné. Na druhou stranu – vzhledem k jeho drobnému tělu a příznivé ceně reproduktor skvěle obhajuje svoji primární funkci, a to krátkodobý poslech při cestování.

Ukázka zvuku z JBL Go 3

Bytelná konstrukce s praktickým poutkem

Co se kvality zpracování týče, je stejně špičková jako u ostatních JBL reproduktorů. Celá konstrukce působí bytelně, což jen dokládá to, že je reproduktor určený na cestování. Na spodní straně najdete pogumovanou část, díky které pevně drží na svém místě, když jej postavíte.

Veškerá tlačítka se snadno mačkají a mají skvělou odezvu, díky čemuž je celkový dojem z používání reproduktoru více než dobrý. Vypíchnout musíme i přítomné poutko, pomocí kterého můžete zařízení zavěsit.

Spodní část je pogumovaná
Spodní část je pogumovaná

Funkce Bluetooth reproduktoru JBL Go 3

Nyní se zaměříme na konkrétní funkce, které se s JBL Go 3 pojí.

Indikátor stavu baterie

Díky zabudovanému LED ukazateli budete mít vždy informaci o tom, že je potřeba reproduktor nabít. Sami tak nebudete muset nic kontrolovat - stačí se na tuto diodu podívat.

Bezdrátové Bluetooth streamování

Tato funkce umožňuje bezdrátově spárovat dvě zařízení s reproduktorem a následně se střídat v přehrávání zvuku. Jedná se tak o ideální funkci třeba v případě, že jste s přáteli a na pouštění písniček se chce podílet více lidí najednou.

Kde koupit JBL Go 3
JBL Go 3
Hodnocení
4.0/5

Mobilní aplikaci si stáhnete zcela zdarma

S JBL reproduktory je neodmyslitelně spojena i mobilní aplikace pojmenovaná jako JBL Portable. Její stažení je zcela zdarma a aplikace je dostupná na operační systém Android i iOS.

Při testování reproduktoru jsme proto nemohli jinak, než si vyzkoušet i funkce, které tato aplikace nabízí. Mnoho jich ale není. Po spárování reproduktoru s telefonem uvidíte reproduktor v seznamu vašich zařízení. Poté zde můžete sledovat třeba aktuální stav baterie. Jelikož JBL Go 3 nepodporuje funkci PartyBoost, v tomto ohledu vám mobilní aplikace příliš neposlouží.

JBL Go 3 už bohužel nemá mikrofon a reproduktor tak nelze využít pro konferenční hovory. Starší JBL Go 2 mikrofonem vybaven byl.

Videorecenze JBL Go 3

Pokud by vám přeci jen náš podrobný test reproduktoru JBL Go 3 nestačil, pak vám doporučujeme shlédnout následující videorecenzi.

Nejčastější dotazy

Jak dlouho vydrží reproduktor přehrávat hudbu?

Na jedno nabití dokáže reproduktor přehrávat hudbu až 5 hodin v kuse. Výsledná výdrž přitom závisí na zvolené hlasitosti.

Jak dlouho trvá jeho nabití?

Plného nabití dosáhne reproduktor zhruba za 2,5 hodiny.

Může reproduktor používat více lidí najednou?

Ano. Reproduktor podporuje funkci bezdrátového Bluetooth streamování, díky čemuž se v přehrávání hudby mohou střídat dva lidé.

Dokáže reproduktor odolat vodě?

Reproduktor má stupeň odolnosti IP67, díky čemuž dokáže odolat prachu i ponoření do hloubky jednoho metru po dobu 30 minut.

Závěr –⁠ jak reproduktor dopadl v naší recenzi?

JBL Go 3 je reproduktor, který díky jeho kompaktním rozměrům a nízké váze využijete zejména při cestování. S ohledem na jeho provedení dosahuje velmi slušné kvality zvuku, i když hlubší tóny nedokáže tak pěkně pokrýt. Na jedno nabití dokáže přehrávat zvuk až 5 hodin, což v porovnání s některými konkurenčními modely není zas tak skvělá hodnota. Výhodou je však poměrně rychlé nabití – z 0 na 100 % totiž zabere pouze 2,5 hodiny.

Vypíchnout musíme také jeho odolnost vůči prachu a vodě a možnost využití mobilní aplikace.
Reproduktoru bohužel chybí funkce PartyBoost, která se objevuje u modelů z vyšších tříd, jako je Flip a Charge. V balení rovněž nenajdete napájecí adaptér.

Kde koupit JBL Go 3
JBL Go 3
Hodnocení
4.0/5

Recenze: Bluetooth reproduktor JBL Go 3
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Ovládání a funkce
 • Poměr cena/výkon
4

Ideální parťák na vaše cestování

Bluetooth reproduktor JBL Go 3 si snadno oblíbíte díky jeho kompaktním rozměrům a nízké váze. I přes své drobné tělo dokáže vydávat poměrně silný zvuk a potěší vás i skutečnost, že dokáže přehrávat hudbu až 5 hodin v kuse. Navíc odolává vodě i prachu a používat s ním můžete i přehlednou mobilní aplikaci.

Klady

 • Kompaktní rozměry
 • Nízká hmotnost
 • Kvalita zvuku vzhledem k rozměrům
 • Voděodolnost
 • Mobilní aplikace

Zápory

 • Chybějící funkce PartyBoost
 • Chybějící napájecí adaptér
 • Užší frekvenční rozsah
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4.2/5 - (4 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: Bluetooth reproduktor JBL Go 3
JBL Go 3
Hodnocení: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram