ITmix.cz logo

Recenze: Bluetooth reproduktor LAMAX Sentinel2

Silné stránky
 • Bytelná konstrukce
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Jednoduché párování
 • Mikrofon
 • Možnost propojení s dalším LAMAX reproduktorem
 • Nízká cena
Slabé stránky
 • Nemá funkci power banky
 • Nemá funkci rádia

Levný Bluetooth reproduktor LAMAX Sentinel2 nabízí poměrně slušný výkon a dlouhou výdrž baterie. Díky přítomnosti mikrofonu jej lze používat nejen k poslechu hudby, ale i ke konferenčním hovorům. Kromě toho zaujme funkcí True Wireless Stereo, která vám umožní zařízení propojit s dalším reproduktorem z dílny LAMAX.

Co se skrývá uvnitř krabičky?

Popisovaný Bluetooth reproduktor se prodává v elegantně vyhlížející krabičce. Její rozměry činí 19 × 7 × 7,5 cm a celková váha dosahuje 713 gramů. Po otevření krabičky se vám naskytne pohled na reproduktor zabalený v plastovém obalu. 

Součástí balení je dále:

 • napájecí kabel (USB-A/USB-C),
 • kabel s 3,5mm jack konektorem
 • a návod k použití. 

Tak jako u jiných LAMAX nebo JBL reproduktorů není součástí balení síťový adaptér. Použít tedy musíte vlastní. Skvělou službu vám udělá například běžný síťový adaptér pro napájení mobilního telefonu. Jen je třeba pamatovat, že maximální výstupní napětí může činit 5 V. 

Technické parametry LAMAX Sentinel2

Pro úplnost přikládáme tabulku s technickými parametry, kterými se LAMAX Sentinel2 může pochlubit. Za pozornost stojí až 24hodinová výdrž baterie, kompaktní rozměry a stupeň voděodolnosti IP67. 

ParametrHodnota
VyužitíCestovní reproduktor
Rozměry a hmotnost18,6 × 6,2 × 5 cm, 525 g
Bluetooth technologie a konektivitaBluetooth 5.0
Baterie a nabíjeníKapacita 3 600 mAh
Odolnost - stupeň krytíIP67
Počet reproduktorů2
Výkon20 W
Délka přehráváníAž 24 hodin
CitlivostVýrobce neuvádí
Frekvenční rozsah115-18 000 Hz (často chybně uváděno 115-15 000 Hz)
ImpedanceVýrobce neuvádí

Skvělou práci zastane doma i na cestách

Reproduktor vás na první pohled zaujme svými kompaktními rozměry (18,6 × 6,2 × 5 cm) i poměrně nízkou váhou (525 g). Vzhledem k tomu se jedná o skvělé vybavení nejen do domácnosti, ale i na cesty. 

Spousta možností konektivity

Spárování reproduktoru a mobilního telefonu zajišťuje technologie Bluetooth ve verzi 5.0. Přenos dat přitom probíhá bez problémů. Ty v našem případě nastaly až v momentě, kdy od sebe obě zařízení oddělovaly stěny a vzdálenost mezi nimi činila zhruba 15 metrů.

Kromě toho lze skladby přehrávat z vaší microSD karty, případně můžete do reproduktoru zapojit 3,5mm jack. S takovou konektivitou se u mnoha konkurenčních produktů nesetkáte. Hudbu tak můžete přehrávat i bez nutnosti mít u sebe mobilní telefon.

Nutno podotknout, že LAMAX Sentinel2 nelze používat jako powerbanku (tuto praktickou funkci podporuje například LAMAX Street2). 

Výdrž baterie dosahuje až 24 hodin

Tak jako u jiných reproduktorů je výdrž baterie ovlivněna především zvolenou hlasitostí. Pokud se rozhodnete pro 80% hlasitost, bude vám reproduktor skladby přehrávat po dobu až 12 hodin. V případě 50% hlasitosti poté výdrž baterie činí 24 hodin. 

Pro srovnání v případě JBL Flip 5 s totožným výkonem dosahuje běžná výdrž baterie pouze 12 hodin. V reálném použití je to srovnatelné. Pokud LED dioda bliká červeně, je baterie vybitá. Podrobnější informace o stavu baterie ale k dispozici nejsou (jako je tomu zpravidla u JBL reproduktorů).

Pro jednoduché nabíjení využijete přiložený napájecí kabel. Plného nabití přitom dosáhnete přibližně za 3 hodiny.

Perfektní odolnost vůči vodě a prachu

Stejně jako LAMAX Sounder2 je tento reproduktor označen stupněm odolnosti IP67. Znamená to, že dokáže skvěle odolat prachu i ponoření do vody do hloubky 1 metru po dobu 30 minut. 

Reproduktor si můžete bez obav vzít i k bazénu. Pár kapek vody jej totiž v přehrávání hudby nezastaví. 

Kvalita zvuku předčí nízkou cenu

Nutno zdůraznit, že tento Bluetooth reproduktor se prodává za cenu nepřesahující 1 000 Kč. I přesto však kvalita zvuku dosahuje velmi slušné úrovně. Zařízení disponuje dvěma reproduktory a jeho celkový výkon činí 20 W. JBL Flip 5 s totožným výkonem přitom seženete za téměř trojnásobnou částku.

Frekvenční rozsah činí 115-18 000 Hz často rozsah však najdete uveden chybně (115-15 000 Hz). V naší redakci jsme se zastoupením tuto informaci ověřili.

Kde koupit LAMAX Sentinel2
LAMAX Sentinel2
Hodnocení
3.7/5

U mnoha konkurenčních modelů přesto horní hranice dosahuje 20 000 Hz, což je u tohoto zařízení mírným mínusem. Vzhledem k tomu si reproduktor tak dobře neporadí s tak kvalitním vykreslením vysokých tónů. Stejně tak ani basy nejsou tak hluboké. Pokud ale patříte mezi nenáročné nebo Hi-Fi uživatele, pravděpodobně vám to příliš vadit nebude. Vyváženost zvukového výstupu může u konkrétních žánrů vylepšit dostupná technologie BeatBass®.

Co se týče citlivosti a impedance, tyto hodnoty bohužel výrobce neuvádí a nemůžeme je proto zhodnotit. 

Vzhledem k uvedeným hodnotám najde reproduktor uplatnění zejména při poslechu podcastů nebo při konferenčních hovorech. Vhodný je také na poslech rádia, to však budete muset vzhledem k absenci radiového přijímače streamovat z připojeného telefonu nebo počítače.

S ohledem na výbornou cenu se je zvukový výstup uspokojivý.

Reproduktor zaujme kvalitním zpracování

Konstrukce reproduktoru působí kvalitním a bytelným dojmem. Na jedné straně se navíc nachází praktické poutko na zavěšení. Samotná tlačítka se velmi dobře mačkají a mají skvělou odezvu. 

Poutko na zavěšení
Poutko na zavěšení

Ovládání LAMAX Sentinel2 si velmi rychle osvojíte

Ovládání tohoto Bluetooth reproduktoru není třeba zdlouhavě popisovat. Osvojíte si jej totiž během okamžiku. Stěžejních pro vás bude 5 tlačítek, která jsou umístěna v horní části zařízení. 

On/off tlačítko slouží pro zapnutí nebo vypnutí reproduktoru. Uprostřed najdete tlačítko Play, které využijete pro pozastavení nebo opětovné spuštění přehrávání. 

Vedle něj se poté nachází tlačítka pro přepnutí na předchozí nebo následující skladbu (při podržení tlačítka). Krátké stisknutí poté ovlivňuje hlasitost přehrávané hudby. 

Tlačítko Mode slouží pro přepínání zdroje hudby. Vybrat si můžete zařízení připojené přes Bluetooth, microSD kartu nebo AUX vstup. Zároveň tímto způsobem můžete spustit funkci TWS a zařízení spárovat s dalším LAMAX reproduktorem. 

Zapnutí reproduktoru
Zapnutí reproduktoru

Funkce LAMAX Sentinel2 

Bluetooth reproduktor LAMAX Sentinel2 má rozhodně co nabídnout také z hlediska funkcí. Narozdíl od LAMAX Street2 se ale nedočkáte funkce powerbanky ani rádia

True Wireless Stereo

S touto funkcí lze k reproduktoru připojit další reproduktor z dílny LAMAX, který rovněž True Wireless Stereo podporuje. Díky tomu navýšíte výkon celé sestavy a získáte ještě silnější zvuk. 

Handsfree

LAMAX Sentinel2 má zabudovaný mikrofon a lze jej tedy také používat k vyřizování telefonů. Při krátkém stisknutí tlačítka Play hovor přijmete, při dlouhém podržení jej naopak odmítnete. 

V domácnosti působí elegantním dojmem
V domácnosti působí elegantním dojmem

Nejčastější dotazy

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Tento Bluetooth reproduktor vydrží na jedno nabití maximálně 24 hodin. Na celkovou výdrž má primárně vliv zvolená hlasitost.

Je možné reproduktor používat u bazénu nebo v koupelně?

Ano, reproduktor má stupeň voděodolnosti IP67 a je tedy odolný vůči prachu i vodě.

Kde koupit LAMAX Sentinel2
LAMAX Sentinel2
Hodnocení
3.7/5
Lze prostřednictvím reproduktoru nabíjet mobilní telefon?

Tento reproduktor bohužel nemá funkci powerbanky a pro nabíjení drobné elektroniky jej tedy nevyužijete.

Za jak dlouho se reproduktor nabije?

Plného nabití dosáhnete přibližně za 3 hodiny. Pro nabíjení využijete přiložený napájecí kabel.

Shrnutí recenze –⁠ jak LAMAX Sentinel2 hodnotíme?

Reproduktor LAMAX Sentinel2 bezpochyby zaujme svou poměrně nízkou pořizovací cenou. I přesto však nabízí slušný výkon. Zde však záleží na poslouchané stopáži o něco více, než u jiných reproduktorů. Reproduktor má mírně nižší frekvenční rozsah a není vybaven dvojicí basových reproduktorů.

Pro nenáročné uživatele se však stále jedná o skvělou a finančně dostupnou volbu. Hodí se například pro poslech podcastů nebo konferenční hovory. Pokud ale budete chtít poslouchat skladby s hlubokými basy (například R&B), nebude jejich vykreslení na tak dobré úrovni.

Reproduktor se jednoduše ovládá a na jedno nabití dokáže vydržet až 24 hodin. Potěší i přítomnost mikrofonu, díky čemuž se můžete pustit do vyřizování hovorů. Nechybí ani podpora funkce TWS, která vám umožní zařízení spárovat s dalším LAMAX reproduktorem.

Recenze: Bluetooth reproduktor LAMAX Sentinel2
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Ovládání a funkce
 • Poměr cena/výkon
3.7

Bluetooth reproduktor s 24hodinovou výdrží baterie

Levný Bluetooth reproduktor LAMAX Sentinel2 nabízí poměrně slušný výkon a dlouhou výdrž baterie. Díky přítomnosti mikrofonu jej lze používat nejen k poslechu hudby, ale i ke konferenčním hovorům. Kromě toho zaujme funkcí True Wireless Stereo, která vám umožní zařízení propojit s dalším reproduktorem z dílny LAMAX.

Klady

 • Bytelná konstrukce
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Jednoduché párování
 • Mikrofon
 • Možnost propojení s dalším LAMAX reproduktorem
 • Nízká cena

Zápory

 • Nemá funkci power banky
 • Nemá funkci rádia
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
Vaše hodnocení
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: Bluetooth reproduktor LAMAX Sentinel2
LAMAX Sentinel2
Hodnocení: 3.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram