ITmix.cz logo

Recenze: bluetooth reproduktor JBL PartyBox Club 120

Silné stránky
 • Skvělý výkon
 • Madlo pro přenášení
 • Vyměnitelná baterie
 • Jednoduché ovládání
 • Mobilní aplikace
Slabé stránky
 • Chybějící ovladače na mikrofon na reproduktoru
 • Mobilní aplikace nepodporuje češtinu

JBL PartyBox Club 120 patří mezi spíše menší PartyBoxy. Těšit se můžete na skvělý zvuk, snadné ovládání i slušnou výdrž baterie, která dosahuje až 12 hodin na jedno nabití. Jeho součástí je navíc vyměnitelná baterie. Funkce reproduktoru navíc rozšiřuje mobilní aplikace. Jak si zařízení vedlo v rámci mého testu? Jaké jsou jeho přednosti a naopak nedostatky?

Nejčastější otázky a odpovědi

Pro koho je JBL PartyBox Club 120 určen?

Reproduktor svým výkonem pokryje prostor zhruba o velikosti jednoho badmintonového hřiště. Vzhledem k tomu se hodí například pro pořádání skupinových lekcí cvičení v menších sálech nebo na větší zahradní party. Naopak v domácích podmínkách jeho plný potenciál nevyužijete a vystačíte si pravděpodobně s některým z méně výkonných modelů.

Jakou mobilní aplikaci budete používat?

Nabídku funkcí rozšiřuje aplikace JBL PartyBox, která je dostupná Google Play i App Store.

Obsah balení a technické parametry

Podobně jako ostatní JBL PartyBoxy, které jsem dosud testovala, i Club 120 ke mně dorazil v poměrně velké a těžké krabici. Nicméně jeho krátký přesun z místa na místo jsem v porovnání s většími modely zvládla i bez asistence.

Bluetooth reproduktor je uvnitř krabice velmi dobře zabezpečen pomocí výplní, takže se nemusíte obávat, že by se s ním během transportu něco stalo. Uvnitř krabice najdete reproduktor šikovně zabalený v látkovém obalu. Dále nechybí samostatná krabička s nezbytnou dokumentací a napájecím kabelem.

ParametrHodnota
VyužitíParty reproduktor
Rozměry a hmotnost28,8 × 57 × 29,7 cm, 11,05 kg
Bluetooth technologie a konektivitaBluetooth 5.4
Baterie a nabíjení4 277 mAh, Až 12 hodin
Odolnost - stupeň krytíIPX4
Počet reproduktorů2× 5,25" woofer, 2× 2,25" tweeter
Výkon160 W
CitlivostVýrobce neuvádí
Frekvenční rozsah40-20 000 Hz
ImpedanceVýrobce neuvádí

Odolná konstrukce s madlem pro přenášení

Podobně jako ostatní JBL reproduktory, i PartyBox Club 120 na první pohled zaujme svou kvalitní a bytelnou konstrukcí. Jeho celkové rozměry činí 28,8 × 57 × 29,7 cm a hmotnost dosahuje 11,05 kg.

Narozdíl od větších modelů není tento reproduktor vybaven kolečky, nicméně transport vám usnadní madlo v horní části. A jak jsem již zmínila, s přesunem z místa na místo si poradí i ženy. Stabilitu pak podtrhuje přítomnost čtyř pogumovaných nožiček.

Při prvním pohledu na reproduktor vás jistě upoutá poměrně velké logo JBL v přední části. Po stranách zařízení najdete typický vrásněný povrch a motiv vykřičníků, který je pro JBL reproduktory charakteristický. Záda reproduktoru jsou pak zdobena plastickým vertikálním šrafováním a zároveň zde najdete veškerou konektorovou výbavu (té se budu podrobněji věnovat později).

Boční strana reproduktoru
Boční strana reproduktoru

Podobně jako například u PartyBox Stage 320 či Ultimate se dočkáte také efektní světelné show, která je synchronizovaná s rytmem hudby. Nejpřirozeněji vynikne za horších světelných podmínek. Naopak při použití venku za poledního slunce je prakticky zbytečná a můžete ji ponechat vypnutou.

Světelná show
Světelná show

Jednoduché a rychlé párování, jak je u JBL zvykem

Spárování reproduktoru s dalším zařízením (například mobilním telefonem či tabletem) je mimořádně jednoduché a intuitivní. Po zapnutí reproduktoru spustíte režim párování pomocí příslušného tlačítka. Na vašem mobilním telefonu reproduktor vyberete ze seznamu dostupných zařízení a máte hotovo. Příští připojení se již provede automaticky.

Bezproblémovou konektivitu zajišťuje technologie Bluetooth ve verzi 5.4. Při mém testování reproduktoru v menším rodinném domě k vypadnutí připojení nedocházelo, a to ani v případě, kdy obě zařízení dělilo patro a několik dveří. Stabilitě připojení tedy nemám co vytknout.

Co se týče konektorové výbavy, najdete zde kromě napájecího konektoru port USB-A (reproduktor lze použít pro nabíjení dalšího zařízení), dva jacky pro připojení mikrofonu či kytary s potenciometry, 3,5mm jack pro připojení jakéhokoliv externího zdroje signálu a nakonec 3,5mm vstup a výstup pro potřeby řetězení s dalšími reproduktory. Jednotlivé konektory jsou navíc podsvícené, což usnadňuje nalezení toho správného při slabém okolním osvětlení (typicky právě na večírku).

Na jedno nabití zvládne až 12 hodin přehrávání

JBL PartyBox Club 120 je vybaven baterií s kapacitou 4 277 mAh. Díky ní vydrží na jedno nabití až 12 hodin. Celková hodnota však samozřejmě závisí na tom, jak budete reproduktor využívat. Pokud necháte světelnou show zapnutou a hlasitost nastavíte na maximum, bude se vám reproduktor přirozeně vybíjet rychleji.

Osobně jsem se při poslechu ve venkovním prostředí na zhruba 50% hlasitost dostala na něco málo přes 10 hodin s vypnutou světelnou show, což hodnotím pozitivně. Stejně jako například PartyBox Stage 320, i tento reproduktor disponuje vyměnitelnou baterií. U Stage 320 však celkový výdrž baterie dosahuje 18 hodin. Naopak PartyBox Ultimate baterii nemá a připojuje se rovnou do elektrické zásuvky.

K nabíjení slouží přiložený napájecí kabel. Plného nabití dosáhnete zhruba za 3,5 hodiny. S rychlým nabíjením se již za 10 minut dostanete na dalších 80 minut přehrávání.

Můžete jej používat i u bazénu

PartyBox Club 120 je odolný dle parametru IPX4. To znamená, že by mu nemělo ublížit postříkání vodou (například u bazénu). Pro jistotu ale upozorňuji, že na poškození vodou se nevztahuje záruka, a proto je vhodné se působení vody spíše vyhýbat.

Kde koupit PartyBox Club 120
PartyBox Club 120
Hodnocení
4.0/5

Přiměřený výkon, který si vychutnáte

PartyBox Club 120 nabízí celkový výkon 120 W, přičemž ozvučit dokáže prostor o velikosti jednoho badmintonového hřiště. Vzhledem k tomu najde uplatnění například na skupinových lekcích cvičení v menší tělocvičně, při tanečních trénincích pro menší skupiny osob nebo na větší zahradní party.

Pokud hledáte větší výkon pro ozvučení větších prostor, lze doporučit PartyBox Stage 320 s výkonem 240 W nebo bezkonkurenční PartyBox Ultimate s výkonem 1 100 W. Naopak pro domácí poslech si vystačíte s PartyBox Encore s výkonem 100 W.

Poslech hudby

O vykreslení zvuku se v tomto případě stará kombinace dvou 5,25" wooferů a dvou 2,25" tweeterů. Frekvenční rozsah se pohybuje v rozpětí od 40 do 20 000 Hz. Reproduktor dále využívá AI algoritmus, který zajišťuje lepší dynamický rozsah a výkonnější zvuk. Zároveň tato technologie snižuje zkreslení zvuku i při vysoké hlasitosti.

O tom, že se reproduktor do menších prostor příliš nehodí, hovoří jeho maximální hlasitost. Když jsem hlasitost nastavila zhruba na 50 %, pro poslech v domácích podmínkách to bylo až až. Naopak běžný sál na cvičení ozvučí moc hezky.

Co se týče kvality zvuku, té není prakticky co vytknout. Jak je u JBL reproduktorů zvykem, basová složka je příjemně dunivá (obzvlášť když se rozhodnete pro její posílení pomocí funkce Bass Boost). Potěší také pevné středy a jemné výšky s perfektním vykreslením jednotlivých detailů. Osobně mohu říct, že jsem si s jeho pomocí vychutnala poslech hudby napříč nejrůznějšími žánry. Pokud by vám náhodou vykreslení zvuku nevyhovovalo, můžete si jej upravit pomocí ekvalizéru v mobilní aplikaci. Jako menší party reproduktor tedy poslouží skvěle.

Poslech mluveného slova

Jak jsem již zmínila, PartyBox Club 120 není primárně konstruován pro domácí poslech a použití například při sledování filmů. Pokud se pro to ale přece jen rozhodnete, reproduktor vás nezklame. Stejně tak jej lze bez problémů použít pro poslech podcastů.

Použití reproduktoru s mikrofonem

Reproduktor PartyBox Club 120 jsem se rozhodla otestovat také s mikrofonem. K tomuto účelu mi posloužily bezdrátové mikrofony JBL PartyBox Wireless Mic, jejichž součástí balení je přijímač. Ten stačí jednoduše zapojit do reproduktoru (do konektoru pro mikrofon) a zapnout. Následně zapnete mikrofon a můžete jej začít používat.

Přímo u konektoru najdete ovladač hlasitosti mikrofonu, pro detailnější nastavení je potřeba využít mobilní aplikaci. To je zásadní rozdíl v porovnání s dražšími modely (například PartyBox Ultimate či Stage 320), u kterých se přímo na reproduktoru nachází několik prvků pro úpravu nastavení mikrofonů. Omezení na mobilní aplikaci nemusí být ve všech případech pohodlné ani rychlé. Pokud tedy plánujete reproduktor s mikrofonem používat často, doporučuji sáhnout spíše po jiném modelu.

Dosah mikrofonů

Dosah zmíněných mikrofonů činí až 30 metrů. Osobně jsem neměla se stabilitou připojení problém a s mikrofonem jsem se mohla pohodlně pohybovat napříč sálem.

Doba provozu

Mikrofony vydrží na jedno nabití až 20 hodin v provozu. Běžnou večerní akci proto pokryjí bez problémů. Případně je lze během 10 minut dobít na další dvě hodiny používání. Nutno upozornit, že nabíjet je potřeba nejen samotné mikrofony, ale i přijímač. Ten na jedno nabití vydrží v provozu 12 hodin.

Čistý zvuk

Reprodukovaný zvuk je čistý a hovořícím není problém porozumět. Oba mikrofony lze přitom používat i zároveň, což oceníte třeba při moderování akce ve dvojici nebo tvorbě rozhovorů.

Jednoduché ovládání v hlavní roli

Veškeré ovládací prvky tohoto reproduktoru jsou situovány v horní části. Najdete zde dva otočné knoflíky. První z nich slouží k regulaci hlasitosti, jehož stisknutím pozastavíte nebo opětovně spustíte přehrávání hudby. Druhý knoflík slouží k ovládání světelné show. Mezi těmito knoflíky se pak nachází klasické on/off tlačítko.

Další sekce patří trojici tlačítek. Prvním z nich s motivem Bluetooth spustíte režim párování. Druhé slouží k propojení více reproduktorů dohromady a třetí ke spuštění funkce Bass Boost ve dvou úrovních.

Ovládací prvky zakončují tři tlačítka, kterými můžete hudbu ozvláštnit o nejrůznější zvukové efekty. Výchozí nastavení lze přitom snadno změnit v mobilní aplikaci.

Ovládací prvky
Ovládací prvky

Funkce rozšiřuje aplikace JBL PartyBox App

Pokud chcete z reproduktoru vytěžit maximum, doporučuji si stáhnout mobilní aplikaci JBL PartyBox App, která je dostupná v Google Play i App Store. Její drobnou nevýhodou je fakt, že momentálně nepodporuje češtinu. Nicméně díky přehledným ikonám a intuitivnímu rozhraní si s obsluhou snadno poradíte i v případě, že anglicky nemluvíte.

V aplikaci najdete sekci Light Control pro přizpůsobení světelné show a Effect Lab pro spuštění nejrůznějších zvukových efektů.

Kde koupit PartyBox Club 120
PartyBox Club 120
Hodnocení
4.0/5

Samozřejmě můžete ovládat přehrávanou hudbu, kterou lze postavit, znovu spustit, přepnout či upravit její hlasitost.

V sekci Top Panel Settings máte možnost přizpůsobit si tlačítka přímo na reproduktoru. Můžete si nastavit, co se má stát po spuštění jednotlivých Party Buttons nebo si nastavit světelnou show.

Pokud máte k reproduktoru připojený mikrofon, můžete v aplikaci upravovat basy, výšky a ozvěnu.

Nechybí ani funkce pro spuštění ekvalizéru. Vybrat si můžete z několika přednastavených variant, nebo si nastavit svůj vlastní.

Další sekce je věnována funkci Bass Boost (posílení basové složky), kterou lze spustit ve dvou úrovních. Na závěr nechybí nastavení týkající se propojení dvou reproduktorů a produktové informace.

Závěr - komu bych doporučila reproduktor JBL PartyBox Club 120?

JBL PartyBox Club 120 je určen pro ty, kteří hledají ozvučení pro zahradní večírek nebo třeba skupinové lekce cvičení v menších sálech. Přesně pro takové účely je jeho výkon zcela dostačující.

Reproduktor zaujme svou bytelnou konstrukcí a zároveň poměrně snadným přenášením z místa na místo. Na jedno nabití vydrží v provozu až 12 hodin a součástí je dokonce vyměnitelná baterie. Nechybí ani jednoduché ovládání a funkce skvěle rozšiřuje mobilní aplikace.

V porovnání s některými dražšími PartyBoxy je potřeba říct, že Club 120 nedisponuje ovládacími prvky pro mikrofon přímo na těle reproduktoru. Po zapojení mikrofonu můžete ovládat pouze hlasitost, další nastavení na vás čeká v mobilní aplikaci. Takové řešení však není za všech okolností pohodlné. Z drobných nedostatků lze zmínit skutečnost, že mobilní aplikace nepodporuje češtinu.

Recenze: bluetooth reproduktor PartyBox Club 120
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Ovládání a funkce
 • Poměr cena/výkon
4

Přiměřený výkon a spousta funkcí

JBL PartyBox Club 120 patří mezi spíše menší PartyBoxy. Těšit se můžete na skvělý zvuk, snadné ovládání i slušnou výdrž baterie, která dosahuje až 12 hodin na jedno nabití. Jeho součástí je navíc vyměnitelná baterie. Funkce reproduktoru navíc rozšiřuje mobilní aplikace. Jak si zařízení vedlo v rámci mého testu? Jaké jsou jeho přednosti a naopak nedostatky?

Klady

 • Skvělý výkon
 • Madlo pro přenášení
 • Vyměnitelná baterie
 • Jednoduché ovládání
 • Mobilní aplikace

Zápory

 • Chybějící ovladače na mikrofon na reproduktoru
 • Mobilní aplikace nepodporuje češtinu
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
Vaše hodnocení
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: bluetooth reproduktor JBL PartyBox Club 120
PartyBox Club 120
Hodnocení: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram