ITmix.cz logo

Recenze: bluetooth reproduktor JBL Clip 4

Silné stránky
 • Kvalitní zvuk
 • Praktická karabina
 • Jednoduché spárování
 • Kompaktní rozměry
 • Výdrž baterie
 • Příznivá cena
Slabé stránky
 • Absence mikrofonu
 • Absence JBL Connect
 • Absence rádia
 • Snížená kvalita zvuku při položení

Bluetooth reproduktor JBL Clip 4 je ideálním společníkem na cesty. Pyšní se totiž kompaktními rozměry, nízkou váhou a praktickou karabinou. Kromě toho zaujme slušnou výdrží baterie, která dosahuje až 10 hodin a na svoje rozměry také překvapivou kvalitou zvuku. Z hlediska nevýhod lze zmínit absenci mikrofonu pro handsfree hovory, chybějící funkci rádia nebo třeba powerbanky.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jak dlouho vydrží JBL Clip 4 na jedno nabití?

Výdrž baterie se odvíjí od zvolené hlasitosti. My jsme reproduktor testovali s hlasitostí zhruba na 40 % a výdrž baterie činila skutečně deklarovaných 10 hodin. Při 75% hlasitosti se jednalo zhruba o 8 hodin.

Je možné JBL Clip 4 používat u bazénu?

Ano. Reproduktor je odolný dle parametru IP67. To znamená, že je prachotěsný a ani voda mu do jisté míry nedělá potíže.

Má reproduktor funkci powerbanky?

Ne. Reproduktor neumožňuje dobíjení dalších zařízení.

Lze pomocí reproduktoru telefonovat?

Ne. JBL Clip 4 nemá mikrofon a nelze s ním proto provádět handsfree hovory.

Co se skrývá uvnitř balení?

Bluetooth reproduktor JBL Clip 4 se prodává v menší krabičce o rozměrech 14,5 × 10 × 6 cm a celkové váze 360 gramů. Po rozbalení se vám naskytne pohled na:

 • samotný reproduktor,
 • napájecí kabel (USB-A/USB-C)
 • a návod k použití.

Podobně jako u většiny ostatních Bluetooth reproduktorů je třeba počítat s absencí síťového adaptéru. Použít musíte svůj vlastní. Typicky se bude jednat o ten, který používáte pro nabíjení svého mobilního telefonu.

Technické parametry JBL Clip 4

JBL Clip 4 je cestovní JBL reproduktor, který na jedno nabití vydrží až 10 hodin. Potěší také svou odolností vůči prachu a vodě. O bezproblémovou konektivitu se zasluhuje technologie Bluetooth ve verzi 5.1.

ParametrHodnota
VyužitíCestovní reproduktor
Rozměry13 × 8,6 × 4,6 cm
Hmotnost239 g
Bluetooth technologie a konektivitaBluetooth 5.1
Baterie a nabíjeníKapacita 3 885 mAh
Odolnost - stupeň krytíIP67
Počet reproduktorů1
Výkon5 W
Délka přehráváníAž 10 hodin
Citlivost>85 dB
Frekvenční rozsah100-20 000 Hz
ImpedanceVýrobce neuvádí

Perfektní parťák na cesty

O tom, že je JBL Clip 4 cestovní reproduktor, nemůže být pochyb. Hned na první pohled totiž zaujme svou praktickou karabinou, s jejíž pomocí jej lze připevnit třeba k vašemu zavazadlu. Potěší také jeho kompaktní rozměry, které činí 13 × 8,6 × 4,6 cm a příjemná váha 239 gramů. Oproti JBL Clip 3 reproduktor není kulatý, ale jedná se o kvádr se zakulacenými rohy.

Můžete si jej připnout na batoh
Můžete si jej připnout na batoh

Z hlediska kvality provedení není reproduktoru téměř co vytknout. Jeho tělo je potaženo tradiční umělou textilií a kolem reproduktoru se nachází hliníkový rám, který plynule přechází do již zmíněné karabiny. Ta se snadno otevírá jedním prstem a není třeba k tomu vyvinout velké množství síly. Právě jinak designově zajímavá karabina na nás bohužel nepůsobila nejrobustnějším dojmem. Během testování jsme s ní neměli žádný problém, subjektivně ji však vnímáme jako možnou slabinu při dlouhodobém používání reproduktoru. Dalším malým nedostatkem je to, že konektor pro nabíjení ve spodní části není ničím chráněn.

Kde koupit JBL Clip 4
JBL Clip 4
Hodnocení
4.1/5

Vzhledem ke svému provedení je reproduktor určen zejména pro zavěšení. Případně jej můžete položit (třeba na stůl, k čemuž gumové provedení na reproduktoru trošku vybízí), nicméně v takovém případě značně omezíte zvukovou charakteristiku. Pasivní zářič totiž bude mířit směrem k podložce.

Připojení k zařízení je otázkou chviličky

Hudbu lze na tomto Bluetooth reproduktoru přehrávat z různých zdrojů (například z mobilního telefonu či počítače). O bezproblémovou konektivitu se stará technologie Bluetooth ve verzi 5.1. Reproduktor k zařízení připojíte jednoduše tak, že jej vyberete ze seznamu dostupných zařízení. Příště se již připojí automaticky.

Oproti některým konkurenčním reproduktorům zde nenajdete možnost pro využití USB disku, microSD karty či připojení pomocí 3,5mm jack konektoru.

Výdrž baterie dosahuje 10 hodin

Reproduktor je vybaven baterií s kapacitou 3 885 mAh, jejíž zásluhou dokáže přehrávat hudbu až 10 hodin na jedno nabití. V tomto ohledu jasně převálcuje například JBL Go 3, který nabízí na jedno nabití pouze 5 hodin poslechu.

Výsledné hodnoty budou záviset na tom, pro jak vysokou hlasitost se rozhodnete. My jsme zvolili příjemný poslech se zhruba 40% hlasitostí a 10 hodin jsme bez potíží dosáhli. Při testování se zhruba 75% hlasitostí při venkovním posezení s přáteli jsme se dostali na stále příjemných 8 hodin.

V horní části reproduktoru najdete LED diodu. Pokud bliká, upozorňuje vás na nízkou kapacitu baterie a nutnost nabíjení. Pokud reproduktor zrovna nabíjíte, LED dioda svítí červeně. Plného nabití dosáhnete zhruba za 3 hodiny, funkci rychlonabíjení bohužel zařízení nepodporuje.

Ideální pro venkovní použití i k bazénu

Bluetooth reproduktor JBL Clip 4 je odolný vůči prachu a vodě dle parametru IP67. Znamená to, že je plně prachotěsný a dokáže odolat dočasnému ponoření pod vodou v hloubce do 1 metru po dobu 3 minut. Vzhledem k tomu si můžete poslech hudby bez obav užívat i ve venkovním prostředí nebo třeba u bazénu. Jen pamatujte na to, že na poškození vodou se záruka nevztahuje.

Kvalita zvuku? Vzhledem k rozměrům překvapivě dobrá

Nejvíce vás pravděpodobně bude zajímat, jak vlastně reproduktor hraje. A nutno podotknout, že vzhledem k jeho rozměrům překvapivě velmi dobře. Hudební zážitek zprostředkovává jeden 40mm měnič umístěný na zadní straně. Vzhledem k tomu musíme ještě jednou zdůraznit, že kvalita zvuku se opravdu hodně odvíjí od toho, kam reproduktor umístíte. Nejlepšího výsledku docílíte při jeho zavěšení nebo opření jako ve videu níže. Při položení na stůl není zvuk tolik výrazný a působí poněkud udušeně. Celkový výkon reproduktoru činí 5 W, což je o něco více než u JBL Go 3 s výkonem 4,2 W.

Kvalita zvuku je na dobré úrovni také vzhledem k ceně reproduktoru. Vytknout lze snad jen nepříliš výrazné basy, což však nemusí být nutně na škodu. Například při poslechu mluveného slova tento fakt oceníte a přednesu dobře porozumíte. Reproduktor se hodí i na sledování filmů, kdy nedochází ke zpoždění mezi zvukem a obrazem.

Celkově je zvuk příjemný, vyvážený a působí hravým dojmem. Ani při vyšší hlasitosti se neobjevuje nepříjemné chrčení či zkreslení a reproduktor proto dokáže poměrně dobře ozvučit i větší místnost. Z hlediska žánrů se jedná o poměrně multifunkční model.

Kde koupit JBL Clip 4
JBL Clip 4
Hodnocení
4.1/5

U některých konkurenčních reproduktorů (například značky Lamax nebo JBL Flip 6) se navíc dočkáte i nejrůznějších ekvalizérů. V tomto případě tomu tak není a musíte si vystačit pouze s výchozím nastavením.

Snadné ovládání

Pro reproduktory JBL je obecně charakteristické opravdu jednoduché ovládání. A u modelu JBL Clip 4 tomu není jinak. K obsluze zařízení slouží několik tlačítek, která jsou situována na dvou místech (v horní části a na boční zadní straně).

K zapnutí a vypnutí zařízení slouží klasické on/off tlačítko. Vedle něj najdete tlačítko s motivem Bluetooth, které slouží ke spárování s vaším zařízením (například mobilním telefonem). V horní části reproduktoru dále najdete tlačítko + pro zvýšení hlasitosti a tlačítko - pro snížení hlasitosti. Tlačítko Play slouží k pozastavení přehrávání a opětovnému spuštění. Jeho dvojitým stisknutím přepnete na další skladbu. Nicméně tlačítko pro přepnutí na předcházející skladbu zde chybí.

Tlačítka jsou mírně vystouplá a pyšní se skvělou odezvou. Ovládání reproduktoru je díky tomu velmi snadné a pohodlné, a to i v případě, že jej máte například připnutý na batohu na zádech, nevidíte na něj a tlačítka budete chtít nahmatat.

Doplňkové funkce JBL Clip 4 bohužel chybí

Reproduktor stejně jako JBL Go 3 není vybaven mikrofonem, pro handsfree hovory či hlasového asistenta jej proto využívat nelze. Rovněž nepodporuje funkci rádia. K dispozici dále není ani možnost propojení více modelů pomocí funkce PartyBoost. A počítat musíte také s absencí přizpůsobení přehrávání pomocí obslužné aplikace. JBL Clip 4 je zkrátka opravdu navržen pro použití na cestách a jeho funkce byly osekány na minimum.

Závěr –⁠ komu bychom reproduktor JBL Clip 4 doporučili?

JBL Clip 4 je cestovní Bluetooth reproduktor a právě k tomuto účelu se hodí naprosto skvěle. Díky kompaktním rozměrům a nízké váze jej snadno sbalíte do zavazadla, nebo jej na něj připnete pomocí karabiny. S ohledem na celkové provedení se navíc můžete těšit na skvělou kvalitu zvuku. Nejlepšího poslechu docílíte v případě, že reproduktor zavěsíte. Při položení na stůl může být zvuk trochu přidušený.

Reproduktor během okamžiku spárujete s vaším mobilním telefonem či jiným zařízením. Předností je také snadné ovládání a slušná výdrž baterie dosahující až 10 hodin. Z hlediska slabých stránek lze zmínit například absenci mikrofonu, který by umožňoval handsfree hovory nebo ovládání hlasového asistenta. Chybí také funkce rádia a možnost propojení více JBL reproduktorů prostřednictvím funkce JBL Connect. I přes tyto drobné nedostatky se však jedná o šikovné zařízení s příznivou cenovkou, které má rozhodně co nabídnout.

Recenze: Bluetooth reproduktor JBL Clip 4
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Ovládání a funkce
 • Poměr cena/výkon
4.1

Cestovní reproduktor s praktickým klipem

Bluetooth reproduktor JBL Clip 4 je ideálním společníkem na cesty. Pyšní se totiž kompaktními rozměry, nízkou váhou a praktickou karabinou. Kromě toho zaujme slušnou výdrží baterie, která dosahuje až 10 hodin a na svoje rozměry také překvapivou kvalitou zvuku. Z hlediska nevýhod lze zmínit absenci mikrofonu pro handsfree hovory, chybějící funkci rádia nebo třeba powerbanky.

Klady

 • Kvalitní zvuk
 • Praktická karabina
 • Jednoduché spárování
 • Kompaktní rozměry
 • Výdrž baterie
 • Příznivá cena

Zápory

 • Absence mikrofonu
 • Absence JBL Connect
 • Absence rádia
 • Snížená kvalita zvuku při položení
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (3 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: bluetooth reproduktor JBL Clip 4
JBL Clip 4
Hodnocení: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram