ITmix.cz logo

Recenze: bluetooth reproduktor JBL Boombox 3

Silné stránky
 • Vysoká hlasitost
 • Vysoký výkon
 • Pronikavé basy
 • Krytí IP67
 • Vysoká kvalita zpracování
Slabé stránky
 • Bez USB-C konektoru
 • Po namočení „žbluňká“
 • Vysoká cena

Bezdrátový reproduktor JBL Boombox 3 nabízí výkon, který využijete na párty téměř jakéhokoli druhu. Ať už vás čeká domácí oslava, zahradní párty nebo lenošení u bazénu, s krytím IP67 se o reproduktor nebudete muset bát. Díky podpoře technologie Bluetooth 5.3 můžete bezdrátově připojit dvě zdrojová zařízení a funkce PartyBoost vám umožní synchronizovat zvuk z více reproduktorů JBL najednou.

Nejčastější dotazy a odpovědi

Jakou má JBL Boombox 3 výdrž na baterii?

V našem testu při 75% hlasitosti dosáhla výdrž na baterii 11,5 hodiny. Výrobce udává výdrž až 24 hodin při hlasitosti 50 %.

Je JBL Boombox 3 vodotěsný?

Ano, konstrukce reproduktoru splňuje kritéria ochrany IP67. Reproduktor je tak odolný vůči vodě a prachu, avšak pouze v případě, že jsou zadní dvířka konektorů řádně zavřená.

Dá se Boombox 3 využít jako powerbanka?

Ano, pro tento účel je reproduktor vybaven USB-A konektorem na zadní straně. Konektor lze využít pouze jako výstup pro nabíjení a ne jako vstup pro zdroj hudby.

Balení je strohé a kromě reproduktoru obsahuje jen síťový nabíjecí kabel a uživatelský manuál.

Technické parametry JBL Boombox 3

Pokud zvažujete koupi reproduktorů, jejich technické parametry budou pravděpodobně jednou z prvních vlastností, na které vám padne zrak. Přestože se nejedná o jejich jedinou směrodatnou charakteristiku, mohou poskytnout stručný přehled o výkonu a schopnostech daného produktu. Pokud vás zajímá více informací o bezdrátových reproduktorech, přečtěte si náš článek o tom, jak vybrat bluetooth reproduktor nebo nahlédněte do našich recenzí.

ParametrHodnota
VyužitíVětší interiérové prostory a exteriér
Rozměry (Š x H x V)48,2 x 20 x 25,7 cm
Hmotnost6,7 kg
Bluetooth technologie a konektivita5.3
Baterie72,6 Wh
Délka přehráváníAž 24 hodin
Délka nabíjení (20 V/3 A)6,5 hodiny
Odolnost (stupeň krytí)IP67
Počet reproduktorů5
Maximální výkon180 W (136 W na baterii)
Citlivost> 80 dB
Frekvenční rozsah40 – 20 000 Hz
Voda se na povrchu reproduktoru výrazně neudržuje
Voda se na povrchu reproduktoru výrazně neudržuje

Design a kvalita zpracování

Reproduktor Boombox 3 sdílí množství prvků s modely jako Xtreme 3 a Flip 6. Máme na mysli především dominantní logo s oranžovým akcentem, konstrukci pokrytou látkovou síťkou a úroveň krytí IP67. Reproduktor tak bez obav můžete používat u bazénu, na zaprášeném staveništi či na pláži.

V tomto ohledu bychom ale ocenili, kdyby měl reproduktor lepší systém odvodu vody. Po jeho výraznějším namočení se její poměrně velké množství udržuje pod síťkou a „žbluňká“. Pokud budete po namočení reproduktor přenášet, odnesete s sebou i tuto vodu, která sice průběžně vytéká kudy může, ale přidává na váze již tak těžkému zařízení.

Ve srovnání s první a druhou generací produktové řady Boombox je verze 3 tou nejtěžší.

Boombox 3 váží 6,7 kg a má pro to hned několik důvodů. Jedním z nich je dominantní kovová rukojeť s gumovými drážkami. Rukojeť je pevná, vzbuzuje respekt a má ideální průměr pro úchop menší i větší rukou. Další příčinou vyšší hmotnosti je pět reproduktorů, které v sobě model skrývá a kterým se dále věnujeme v kapitole Kvalita zvuku.

Kde koupit JBL Boombox 3
JBL Boombox 3
Hodnocení
4.1/5

Výdrž na baterii a napájení

Náš test výdrže baterie proběhl při hlasitosti 75 % s výchozím ekvalizérem. Reproduktor nám v tomto nastavení nabídl přibližně 11,5 hodiny poslechu, což je působivý výsledek. Výrobce udává při 50% hlasitosti až 24 hodin poslechu. Tuto hodnotu považujeme na základě našeho testování za dosažitelnou, jelikož je to právě hlasitost, která nejvíce ovlivňuje výdrž na baterii.

Síťový napájecí kabel hodnotíme pozitivně, jelikož nevyžaduje adaptér. Některé menší reproduktory, jako například JBL Clip 4 nebo Charge 5, jsou vybaveny pouze USB kabelem a výrobce tak očekává, že použijete buď vlastní síťový adaptér, nebo jiné zařízení s USB konektorem s příslušným výstupním napětím a proudem.

Nabíjení reproduktoru pomocí přibaleného kabelu zabere maximálně 6,5 hodiny.

Konektor kabelu sice není proprietární, ale zároveň nepatří mezi nejrozšířenější
Konektor kabelu sice není proprietární, ale zároveň nepatří mezi nejrozšířenější

Kvalita zvuku reproduktoru Boombox 3

JBL Boombox 3 je vybaven pěti reproduktory – 80W subwooferem, dvěma 40W středovými měniči a dvěma 10W výškovými reproduktory. Tyto hodnoty však platí pouze pro případ, že je reproduktor napájen ze sítě. V opačném případě dosahuje výkon basů 60 W, středů 30 W a výšek 8 W.

V případě napájení ze sítě je zvuk o něco kvalitnější z hlediska čistších a pronikavějších výšek. V běžném provozu na zahradě, v tělocvičně či na stavbě ale tento rozdíl prakticky nemusíte rozeznat.

Celkově má zvuk reproduktoru poměrně dominantní a pronikavé basy, což hraje ve prospěch jeho využití na pro ozvučení i větších prostor. Ve srovnání s předchozími generacemi jsou výšky a středy ve výchozím režimu o něco jasnější. V aplikaci JBL Portable naleznete ekvalizér, kterým můžete upravit intenzitu tří základních frekvencí (basy, středy, výšky).

Do menšího bytu, kde byste pronikavými basy mohli rušit sousedy, reproduktor příliš nedoporučujeme. Zkrátka byste nebyli schopni plně využít jeho potenciál, což je určitě škoda. Například JBL Charger 5 by vám v tomto prostředí posloužil stejně a za nižší pořizovací náklady.

Hlasitost patří mezi další výhody reproduktoru. Vysoký výkon měničů dává zvuku intenzitu, kterou ocení většina uživatelů. Pokud tím pádem pracujete v hlučném provozu a rádi si pracovní dobu zpříjemňujete hudbou, bude pro vás Boombox 3 vhodnou volbou přestože při vyšší hlasitosti ztrácí zvuk mírně na kvalitě.

Pokud hledáte cenově dostupný párty reproduktor a chcete jej využít také na karaoke, doporučujeme JBL PartyBox Encore, který je dodáván společně s bezdrátovým mikrofonem.

Konektivita

Základem bezdrátového přenosu je Bluetooth 5.3, který umožňuje připojení maximálně dvou zdrojových zařízení. Při testování dosahu se první výpadky objevily při vzdálenosti přibližně 30 metrů a komunikace byla zcela přerušena v 50metrové vzdálenosti bez překážek. Pro poslech v zahradě nebo tělocvičně je tento dosah více než dostatečný.

Kde koupit JBL Boombox 3
JBL Boombox 3
Hodnocení
4.1/5

Párování reproduktoru s chytrým telefonem nebo notebookem je snadné a zvládnete jej i bez manuálu. Ovládací aplikaci JBL Portable naleznete v obchodech Google Play a AppStore. Slouží k úpravě ekvalizéru a aktivování režimu PartyBoost (souběžný stream na dvou bluetooth reproduktorech JBL). Umožňuje také aktivování režimu Stereo, který je ale dostupný pouze při použití dvou stejných reproduktorů.

Kromě bezdrátové konektivity máte k dispozici konektory, které jsou umístěny na zadní straně pod silným krytem. Kryt je pevně utěsněn, aby odpovídal kritériím krytí IP67, takže jeho otevírání může vyžadovat trochu zručnosti v prstech. Pod krytem naleznete konektor pro nabíjení reproduktoru, USB-A konektor pro nabíjení jiných zařízení a AUX konektor pro drátový stream.

Zatímco tato nabídka bude pro většinu uživatelů dostatečná, ocenili bychom USB-C konektor, jelikož se jedná v dnešní době o standard, se kterým jsme se setkali u reproduktoru JBL Xtreme 3.

Závěr – komu doporučujeme bluetooth reproduktor JBL Boombox 3?

Reproduktor JBL Boombox 3 je ideální pro ozvučení větších interiérových a exteriérových prostor. Díky rukojeti s ním můžete poměrně snadno manipulovat, ale cestovat vám s ním nedoporučujeme. Pokud vás tím pádem čeká například oslava či párty na zahradě nebo jinde v exteriéru, o hudbu budete mít postaráno. Totéž platí o velkých tělocvičnách, ve kterých probíhají skupinové lekce či nácviky. Vysoký výkon spolu s hlubšími basy dodá patřičnou atmosféru každé fyzické aktivitě.

Díky odolné konstrukci, krytí IP67 a vysoké hlasitosti se reproduktor nestraní ani na stavbě či v jiném hlučném a prašném prostředí.

Kvalita zpracování je na vysoké úrovni, na což jsme u reproduktorů JBL dlouhodobě zvyklí. Zdroj hudby můžete připojit buď přes Bluetooth, nebo pomocí AUX kabelu. Díky USB-A výstupu vám reproduktor poslouží jako powerbanka pro další zařízení. Nechybí mu podpora funkce PartyBoost a režimu Stereo.Přestože je Boombox 3 vybaven kovovou rukojetí, není ideální na časté nošení, jelikož váží 6,7 kg. Pokud hledáte reproduktor na cestování, vyzkoušejte například JBL Clip 4 nebo Niceboy RAZE 3 Titan. V případě, že máte zájem o výkonný, ale pořád mobilní reproduktor, doporučujeme vám model Xtreme 3 s popruhem pro nošení na rameni.

Recenze: bluetooth reproduktor JBL Boombox 3
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Ovládání a funkce
 • Poměr cena/výkon
4.1

Výkonný přenosný reproduktor se subwooferem a krytím IP67

Bezdrátový reproduktor JBL Boombox 3 nabízí výkon, který využijete na párty téměř jakéhokoli druhu. Ať už vás čeká domácí oslava, zahradní párty nebo lenošení u bazénu, s krytím IP67 se o reproduktor nebudete muset bát. Díky podpoře technologie Bluetooth 5.3 můžete bezdrátově připojit dvě zdrojová zařízení a funkce PartyBoost vám umožní synchronizovat zvuk z více reproduktorů JBL najednou.

Klady

 • Vysoká hlasitost
 • Vysoký výkon
 • Pronikavé basy
 • Krytí IP67
 • Vysoká kvalita zpracování

Zápory

 • Bez USB-C konektoru
 • Po namočení „žbluňká“
 • Vysoká cena
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
4.2/5 - (5 hodnocení)
Komentáře (2) – Recenze: bluetooth reproduktor JBL Boombox 3
 1. Dobrý den
  jsem posluchač hudby, který si rád poslechne tvrdší hudbu, ale i jazz nebo blues, v létě na zahradě nebo terase. Přemýšlím nad pořízením JBL Boombox3 a to né proto, že bych potřeboval ozvučit velký prostor nebo poslouchat velmi hlasitou hudbu. Spíše bych si chtěl vychutnat kvalitní zvuk i při nižší hlasitosti. Je JBL B3 správná volba? Děkuji za info Jan Stanjura

  1. Dobrý den, troufnu si říci, že většina laické veřejnosti by kvalitu zvuku JBL Boombox 3 hodnotila velmi dobře. Vámi zvolená strategie, tedy naddimenzované řešení za účelem poslechu v nižší hlasitosti, je určitě dobrý přístup. Vzhledem k možnosti nastavení ekvalizéru a napájení ze sítě (kdy se kvalita zvuku zvýší), si myslím, že i ve vámi jmenovaných žánrech nebude zvuk trpět akcentovanými basy (které se při poslechu na terase/zahradě přirozeně vytrácí více než při poslechu v interiéru).

   Bohužel vám nemohu přímo poradit v něčem tak subjektivním, jako je poslech hudby, tedy to, zda vám bude JBL Boombox 3 vyhovovat, nebo ne. Zjistíte to zkrátka až při samotném poslechu. Naštěstí je to v dnešní době, kdy můžete zboží ve 14denní lhůtě vrátit, poměrně snadné. Každý má jiné preference, a rozhodně se nejedná o Hi-Fi řešení. Pokud jste tedy velmi náročný posluchač, reproduktor vám nejspíš nevyhoví.

   Pokud vám náš web pomohl, budu velmi rád, pokud nás podpoříte nákupem přes náš odkaz, abychom mohli zůstat i nadále nezávislým magazínem. Děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: bluetooth reproduktor JBL Boombox 3
JBL Boombox 3
Hodnocení: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram