ITmix.cz logo

Recenze: Bluetooth reproduktor LAMAX Street2

Silné stránky
 • Kompaktní rozměry
 • Nízká váha
 • Karabina pro připevnění
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Jednoduché používání
 • Příznivá cena
 • Snadné spárování
Slabé stránky
 • Komplikované nastavení rádia
 • Pouze jednoduchá indikace stavu baterie

Bluetooth reproduktor LAMAX Street2 je cenově dostupnou volbou pro běžný poslech hudby a podcastů. Na první pohled navíc zaujme svými kompaktními rozměry a nízkou váhou. Snadno jej také propojíte s dalším LAMAX reproduktorem. Mezi jeho výhody se bezpochyby řadí snadné používání a příznivá cena. S mobilním telefonem jej spárujete během okamžiku.

Součástí balení je vše potřebné

Tento Bluetooth reproduktor se prodává v minimalistické krabičce o rozměrech 21 × 9 × 6 cm. Celková váha balení dosahuje 500 gramů a zařízení je uvnitř bezpečně uloženo v plastovém obalu.

Po otevření krabičky se vám naskytne pohled na:

 • samotný reproduktor,
 • napájecí kabel (USB-A/USB-C),
 • kabel s 3,5mm jack konektorem,
 • karabinu
 • a návod k použití. 

Stejně jako u konkurenčních JBL reproduktorů, ani tady se nedočkáte síťového adaptéru. Pro nabíjení je tedy nutné použít svůj vlastní adaptér s maximálním napětím 5 V (například ten, který používáte pro nabíjení svého mobilního telefonu). 

Technické parametry LAMAX Street2

Bezdrátový reproduktor LAMAX Street2 zaujme svými kompaktními rozměry, které vybízí k tomu vzít si jej s sebou na cesty. Kromě toho se může pochlubit slušným výkonem a skvělou výdrží baterie. O kvalitní zvuk se postará dvojice reproduktorů. 

ParametrHodnota
VyužitíCestovní reproduktor
Rozměry a hmotnost19,5 × 7 × 5 cm, 380 g
Bluetooth technologie a konektivitaBluetooth 5.0
Baterie a nabíjeníKapacita 1 800 mAh
Odolnost - stupeň krytíIP55
Počet reproduktorů2
Výkon15 W
Délka přehráváníAž 22 hodin
CitlivostVýrobce neuvádí
Frekvenční rozsah150-20 000 Hz
ImpedanceVýrobce neuvádí

Perfektní parťák na cesty 

Reproduktor nabízí kompaktní rozměry (195 × 70 × 50 mm) a nízkou váhu (380 g), díky čemuž se jedná o skvělého parťáka na domácí poslech i na cesty. Ke snadnějšímu přenášení slouží pevné oko a karabina, která je součástí balení.

Nabízí několik možností konektivity

Připojení k dalšímu zařízení reproduktor zajišťuje prostřednictvím technologie Bluetooth ve verzi 5.0. Přenos dat funguje velmi dobře. V redakci nám potíže nastaly až v případě, kdy od sebe obě zařízení byla oddělena vzdáleností zhruba 15 metrů a každé z nich bylo umístěno v jiné místnosti. 

Kromě toho lze do reproduktoru připojit flash disk, micro SD kartu nebo 3,5mm jack. Reprodutkor lze také používat jako praktickou power banku (při připojení nabíjecího kabelu do USB-A konektoru). 

Na jedno nabití vydrží až 22 hodin

S tímto reproduktorem si užijete poslech hudby prakticky po celý den. Při poslechu na 50% hlasitost vydrží v provozu až 22 hodin. Pokud si chcete užít hudbu s hlasitostí 80 %, dosahuje výdrž baterie 9 hodin. V tomto směru tedy překonává i JBL Charge 5, u kterého tato hodnota činí 20 hodin. Na druhou stranu ještě lepší je v tomto ohledu LAMAX Sentinel2 s výdrží 24 hodin (a výkonem 20 W).

K nabíjení využijete přiložený napájecí kabel. Z 0 na 100 % přitom zařízení nabijete zhruba za 3 hodiny. Drobnou nevýhodou je fakt, že reproduktor nabízí pouze zjednodušený indikátor stavu baterie. Když se baterie blíží vybití, reproduktor vydá zvukový signál. Pří nabíjení se rozsvítí červeně, dokud nedojde k úplnému nabití, kdy se barva indikátoru změní na zelenou.

Kde koupit LAMAX Street2
LAMAX Street2
Hodnocení
3.9/5

Ustojí prašné prostředí i pár kapek vody

Reproduktor je konstruován tak, aby mu nevadilo běžné venkovní prašné prostředí ani pobyt u bazénu. Stupeň jeho odolnosti činí IP55. Například u JBL Charge 5 je stupeň krytí IP67 a zařízení tak dokonce zvládne i ponoření do vody 

po dobu 30 minut. U LAMAX Street2 musíte být přece jen trochu opatrnější. 

Kvalita zvuku je s ohledem na cenu skvělá

Nutno zdůraznit, že tento reproduktor seženete za částku nepřesahující 800 Kč. I přesto je však kvalita jeho zvuku na velmi dobré úrovni. Celkový výkon činí 15 W. Pro představu drobné cestovní reproduktory JBL mají výkon nižší. Například u námi recenzovaného JBL Go 2 se srovnatelnou cenovkou činí výkon pouze 3,1 W. 

Pro zvýšení kvality zvuku používá hned dva reproduktory. Oproti dražším JBL či sourozenci LAMAX Sounder2 reproduktorům není vybaven dunivými basy. 

Frekvenční rozsah je u tohoto modelu 150 až 20 000 Hz. To znamená, že si nedokáže úplně dobře poradit s hlubokými tóny, již zmíněnými basy. Výšky však vykresluje hezky a na běžný poslech naprosto postačuje. Pokud toužíte po reproduktoru se speciálním módem Super bass, sáhněte po LAMAX Sounder2

Co se týče citlivosti a impedance, tyto hodnoty bohužel výrobce neuvádí a nemůžeme je proto zhodnotit. 

Obecně bychom tento reproduktor příliš nedoporučili například na poslech R&B nebo drum and bass (vzhledem k absenci basů). Nicméně na konferenční hovory či poslech podcastů se jedná o skvělou volbu. Stejně tak se hodí pro poslech pop music s výraznou zpívanou melodií.

Konstrukce reproduktoru působí bytelně 

Kvalita zpracování je u tohoto Bluetooth reproduktoru na velmi dobré úrovni. Konstrukce působí bytelně, díky praktické krabině lze navíc zařízení jednoduše zavěsit. Tlačítka mají skvělou odezvu a celkové používání je velmi komfortní.

Hodí se na doma i na cesty
Hodí se na doma i na cesty

Ovládání LAMAX Street2 si osvojíte během okamžiku

Ovládání tohoto reproduktoru je opravdu jednoduché, přece jen stačí pracovat s pár tlačítky. Pro spuštění slouží on/off tlačítko umístěné v levé horní části. Po jeho stisknutí začne blikat modrá kontrolka značící, že je zařízení připravené k párování.

V tuto chvíli je třeba zapnout Bluetooth také na zařízení, se kterým chcete reproduktor spárovat (typicky mobilní telefon). Na mobilním telefonu poté ze seznamu nejbližších zařízení vyberete právě LAMAX Street2 a obě zařízení se k sobě připojí. 

Kde koupit LAMAX Street2
LAMAX Street2
Hodnocení
3.9/5

Poté už jen stačí na mobilním telefonu spustit jakoukoliv aplikaci s nabídkou hudby (např. Spotify či YouTube) a reproduktor bude zvuk automaticky přehrávat. 

Vedle on/off tlačítka najdete tlačítko sloužící k pozastavení přehrávání skladby a opětovnému spuštění. Následují dvě tlačítka pro přepnutí na předchozí nebo další skladbu. Při jejich dlouhém podržení můžete snižovat a zvyšovat hlasitost přehrávaného zvuku.

K ovládání slouží několik tlačítek
K ovládání slouží několik tlačítek

Funkce LAMAX Street2

LAMAX Street2 se pyšní několika praktickými funkcemi. Na druhou stranu nám chyběla trochu propracovanější funkce indikace baterie, se kterou se setkáte třeba u dražšího JBL Flip 5

True Wireless Stereo 

Kromě klasického poslechu hudby můžete využít funkci TWS (True Wireless Stereo). Díky ní můžete k reproduktoru připojit další reproduktor LAMAX Street2 a výkon celé sestavy tak navýšit. Jedná se o ideální řešení třeba v případě, že pořádáte večírek a toužíte po hlasité hudbě. 

Rádio

Reproduktor lze také používat jako rádio. V tomto případě je třeba připojit audio kabel, který bude sloužit jako anténa. Po zapnutí stiskněte tlačítko Power a podržte tlačítko Play pro spuštění automatického vyhledávání stanic. Jakmile bude vyhledávání u konce, můžete mezi stanicemi přepínat pomocí tlačítek pro ovládání hlasitosti. 

Funkci rádia jsme se snažili otestovat. Bohužel nám ale reproduktor vůbec nenabídl stanice, které bychom mohli poslouchat. 

Handsfree mikrofon

Zařízení má zabudovaný mikrofon a lze jej tedy používat také k pohodlnému telefonování bez nutnosti mít u ucha mobilní telefon. 

Skvěle zapadne do interiéru
Skvěle zapadne do interiéru

Mobilní aplikace chybí

Narozdíl od reproduktorů JBL k LAMAX reproduktorům neexistuje žádná mobilní aplikace, ve které byste mohli sledovat například aktuální stav baterie. Nejedná se však o nikterak zásadní překážku. 

Nejčastější dotazy

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Výdrž reproduktoru se odvíjí od úrovně nastavené hlasitosti. Maximální výdrž přitom činí 22 hodin.

Je možné reproduktor používat u bazénu nebo v koupelně?

Ano. Reproduktor má stupeň voděodolnosti IP55 a vlhké prostředí mu tedy nevadí. Ponoření do bazénu se však vyhněte.

Kde koupit LAMAX Street2
LAMAX Street2
Hodnocení
3.9/5
Lze prostřednictvím reproduktoru nabíjet mobilní telefon?

Ano, reproduktor podporuje funkci power banky a lze jej tedy použít k rychlému dobití mobilního telefonu, tabletu nebo třeba chytrých hodinek.

Za jak dlouho se reproduktor nabije?

Plného nabití reproduktor dosáhne přibližně za 3 hodiny.

Shrnutí recenze –⁠ pro koho je LAMAX Street2 určen? 

Pokud hledáte cenově dostupný reproduktor se slušnou kvalitou zvuku, je LAMAX Street2 přesně pro vás. Na první pohled vás zaujme svými kompaktními rozměry a nízkou váhou, díky čemuž je stvořen na cestování. Na jedno nabití si přitom můžete užívat až 22hodinový poslech hudby. Z hlediska funkcí stojí za zmínku True Wireless Stereo, která umožní propojit reproduktor s dalším modelem. Díky tomu získáte ještě silnější zvuk.

Reproduktor by měl podporovat i rádio, při našem testování nám však nenabídl žádnou stanici k poslechu. Drobnou nevýhodou je také fakt, že zařízení nezobrazuje trochu propracovaněji aktuální stav baterie (například formou několika diod podle aktuální kapacity baterie). Nicméně vzhledem k nízké ceně mu tyto drobné nedostatky můžeme odpustit.

Vzhledem k ceně je reproduktor srovnatelný například s JBL Go 2, který ale nabízí o poznání nižší výkon. Na druhou stranu u JBL Flip 5 se dočkáte ještě vyšší kvality zvuku, na druhou stranu si za něj připlatíte.

Recenze: bluetooth reproduktor LAMAX Street2
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Ovládání a funkce
 • Poměr cena/výkon
3.9

Cenově dostupný reproduktor s podporou rádia

Bluetooth reproduktor LAMAX Street2 je cenově dostupnou volbou pro běžný poslech hudby a podcastů. Na první pohled navíc zaujme svými kompaktními rozměry a nízkou váhou. Snadno jej také propojíte s dalším LAMAX reproduktorem. Mezi jeho výhody se bezpochyby řadí snadné používání a příznivá cena. S mobilním telefonem jej spárujete během okamžiku.

Klady

 • Kompaktní rozměry
 • Nízká váha
 • Karabina pro připevnění
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Jednoduché používání
 • Příznivá cena
 • Snadné spárování

Zápory

 • Komplikované nastavení rádia
 • Pouze jednoduchá indikace stavu baterie
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (2 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: Bluetooth reproduktor LAMAX Street2
LAMAX Street2
Hodnocení: 3.9/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram