ITmix.cz logo

Recenze: bluetooth reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan

Silné stránky
 • Handsfree hovory
 • Powerbanka
 • Rádio
 • Příznivá cena
 • Odolnost
 • Výdrž baterie
Slabé stránky
 • Chybějící síťový adaptér
 • Pouze výchozí ekvalizér
 • Příliš silné basy při poslechu mluveného slova

Bluetooth reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan je cenově dostupné vybavení, které skvěle poslouží pro domácí i venkovní použití například na zahradě. Na jedno nabití vydrží až 15 hodin a díky odolnosti dle parametru IP67 jej můžete bez obav používat i u bazénu či v prašném prostředí.

Předností reproduktoru je také rychlé a jednoduché párování s mobilním telefonem a intuitivní ovládání. Lze jej používat nejen k poslechu hudby z telefonu, ale i rádia. Kromě toho se pyšní funkcí powerbanky a díky mikrofonu jej využijete i pro handsfree hovory.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jak dlouho vydrží Niceboy RAZE 3 Titan na jedno nabití?

Maximální výdrž baterie reproduktoru dosahuje 15 hodin při 50% hlasitosti. Pokud se rozhodnete pro vyšší hlasitost, výdrž baterie bude klesat.

Je možné reproduktor používat u bazénu nebo v koupelně?

Ano. Odolnost reproduktoru udává parametr IP67. To znamená, že je plně prachotěsný a dokáže odolat i krátkodobému ponoření do vody. Pobyt ve vlhkém prostředí by mu proto neměl ublížit.

Lze prostřednictvím reproduktoru nabíjet telefon?

Ano, reproduktor je vybaven funkcí powerbanky a umožňuje pohodlné nabíjení telefonu.

Mohu reproduktor používat k vyřizování hovorů?

Ano, pomocí reproduktoru lze snadno vyřídit handsfree hovory.

Co najdete uvnitř balení?

Bluetooth reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan do naší redakce dorazil v elegantní krabici s šikovným zavíráním na magnet o celkových rozměrech 28 × 13,5 × 11,5 cm a váze 1 575 gramů.

Jakmile jsme krabici otevřeli, naskytl se nám pohled na bluetooth reproduktor. V samostatné menší krabičce jsme dále objevili:

 • napájecí kabel (USB-A/USB-C),
 • audio kabel s 3,5mm jack konektorem
 • a návod k použití.

Stejně jako u většiny Bluetooth reproduktorů se ani v tomto případě nedočkáte síťového adaptéru. Potřebovat tedy budete svůj vlastní s výstupním proudem alespoň 2 A a napětím 5 V. Typicky se jedná o stejný adaptér, který používáte pro nabíjení vašeho mobilního telefonu.

Technické parametry Niceboy RAZE 3 Titan

Bluetooth reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan se může pochlubit bytelným zpracováním a perfektní konektivitou. Baterie s kapacitou 5 000 mAh zajistí až 15 hodin poslechu na jedno nabití. A předností je také skvělá odolnost vůči vodě a prachu.

ParametrHodnota
VyužitíCestovní reproduktor
Rozměry22 × 9,5 × 9 cm
Hmotnost980 g
Bluetooth technologie a konektivitaBluetooth 5.0
Baterie a nabíjeníKapacita 5 000 mAh
Odolnost - stupeň krytíIP67
Počet reproduktorů2
Výkon50 W
Délka přehráváníAž 15 hodin
Citlivost>75 dB
Frekvenční rozsah65-20 000 Hz
Impedance4 Ω

Ideální pro domácí použití

Reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan už na první pohled působí designovým a minimalistickým dojmem, díky čemuž skvěle zapadne do každé domácnosti. V případě potřeby jej lze využít i na cesty, nicméně v tomto ohledu musíte počítat s poněkud vyšší hmotností (980 g). Celkové rozměry reproduktoru činí 22 × 9,5 × 9 cm. Pokud tedy necestujete autem, poohlédněte se i po kompaktnější reproduktorech. Na trhu jsou rozhodně k dostání modely, které se pro časté přenášení hodí více (například JBL Go 3).

Kde koupit Niceboy RAZE 3 Titan
Niceboy RAZE 3 Titan
Hodnocení
4.3/5

Z hlediska designu nás o něco více zaujal reproduktor Niceboy RAZE Neon, který navíc zprostředkovává světelnou show v závislosti na přehrávané hudbě. Co se týče parametrů, řadí se do nižší třídy než Niceboy RAZE 3 Titan.

Naprosto bezproblémová konektivita

Hudbu lze na tomto reproduktoru přehrávat z různých zdrojů. Většina osob pravděpodobně bude využívat klasické Bluetooth připojení k telefonu, které je naprosto bezproblémové. Reproduktor k telefonu připojíte tak, že jej vyberete v seznamu dostupných zařízení. Příště se již připojení provede automaticky.

O spolehlivé bezdrátové připojení se stará technologie Bluetooth ve verzi 5.0. V rámci našeho testování určité problémy nastaly až v momentě, kdy od sebe byla obě zařízení vzdálena zhruba 10 metrů a dělily je od sebe zdi.

Kromě toho lze skladby přehrávat z USB disku či micro SD karty. Reproduktor lze také propojit s dalším zařízením prostřednictvím 3,5mm jack konektoru. Za rozsáhlé možnosti konektivity v této cenové hladině Niceboy RAZE 3 Titan rozhodně chválíme.

Výdrž baterie? Až 15 hodin

Niceboy RAZE 3 Titan je vybaven Li-Ion baterií s kapacitou 5 000 mAh. Její zásluhou dokáže vydržet až 15 hodin při nastavení 50% hlasitosti, což je o 3 hodiny více než u Niceboy RAZE Neon. JBL Flip 5 ve stejné cenové hladině vydrží na jedno nabití 12 hodin, přímá konkurence JBL Charge 5 činí výdrž baterie celých 20 hodin.

Nutno zdůraznit, že v rámci našeho testování jsme takové výdrže baterie dosáhli, nejedná se tedy o nic nereálného. Navíc 40 až 50% hlasitost je u tohoto reproduktoru při domácím použití poměrně vysoká (přirovnali bychom ji zhruba k hlasitosti běžného vysavače). Pokud tedy dáváte přednost tišší hudební kulise, výdrž baterie tímto způsobem můžete prodloužit.

Pokud byste se pouštěli do pořádání domácí párty a chtěli mít reproduktor opravdu hodně nahlas, mohla by vás překvapit vlastnost, kdy reproduktor automaticky snižuje hlasitost na 80 % v případě nízkého stavu baterie.

O stavu baterie vás informují 4 LED diody umístěné na těle reproduktoru. Každá dioda značí 25% kapacitu baterie. Snadno se tedy orientačně můžete informovat o tom, kolik baterie vám zbývá. Malou nevýhodou je fakt, že diody nesvítí po celou dobu, kdy je reproduktor zapnutý, ale pouze při jeho spuštění nebo vypínání.

K nabíjení reproduktoru slouží přiložený napájecí kabel s USB-A/USB-C konektorem. Na nízký stav baterie vás upozorní akustický signál.

U bazénu se o něj nemusíte obávat

Další předností tohoto reproduktoru je vysoká odolnost udávaná parametrem IP67. To znamená, že vybavení je zcela prachotěsné a dokáže odolat dočasnému ponoření pod vodou v hloubce do 1 metru po dobu 3 minut.

Kde koupit Niceboy RAZE 3 Titan
Niceboy RAZE 3 Titan
Hodnocení
4.3/5

Co z toho prakticky vyplývá? Že můžete hudbu bez starostí poslouchat třeba u bazénu. Pod vodou hudbu nejspíš poslouchat nebudete. Nicméně tímto chceme říct, že reproduktor bez problémů odolá dešti nebo třeba postříkání vodou u zmíněného bazénu. Vždy ale pamatujte na to, že na poškození vodou se záruka nevztahuje.

Slušný poměr mezi cenou a kvalitou zvuku

O zprostředkování hudebního zážitku se starají dva 57mm měniče umístěné na koncích reproduktoru. Celkový výkon reproduktoru dosahuje 50 W a dobře ozvučí i prostornější byt nebo hlučnější prostředí. Vzhledem ke konstrukci reproduktoru je však třeba počítat s tím, že zvuk není 360° a z různých úhlů proto můžete zvuk slyšet mírně odlišně.

Co se týče kvality poslechu, je s ohledem na příznivou cenu na velmi dobré úrovni. Z reproduktoru zní nejlépe popové skladby, RnB a klasická párty hudba. Dobře si poradí s vykreslením výšek a dunivých basů. Oku lahodícím vizuálním zážitkem je i moment poslechu sklady bohaté na basy, při kterém můžete sledovat, jak boční membrány do rytmu poskakují.

Na časté sledování filmů reproduktor příliš doporučit nelze. Příliš silné basy totiž mnohdy přehluší mluvené slovo a vy ze sledování filmu nebudete mít takový zážitek. Problémem je také situace, kdy reproduktor umístíte dál od sebe a nastavíte jej na vyšší hlasitost. V takovém případě jsme mnohdy měli problém mluvenému slovu správně porozumět. Podobně hodnotíme také poslech podcastů, na který reproduktor kvůli silným basům není optimální.

Po stranách reproduktoru najdete dva měniče
Po stranách reproduktoru najdete dva měniče

Frekvenční rozsah reproduktoru činí 65 až 20 000 Hz, což značí, že si velmi dobře poradí s reprodukcí vysokých i hlubokých tónů. V tomto ohledu je na tom stejně jako konkurenční JBL Charge 5.

Citlivost reproduktoru činí 75 dB a reproduktor dokáže dosáhnout velmi slušné hlasitosti. Při poslechu na maximum vás pravděpodobně sousedé nebudou mít dvakrát v lásce. Hodnota impedance odpovídá 4 Ω, což je pro tento typ produktu zcela vyhovující. Ke zkreslení zvuku dochází zhruba až u 80% úrovně hlasitosti, při běžném poslechu si však naprosto vystačíte s 30 až 40% hlasitostí.

Pokud však hledáte finančně méně náročnou výbavu pro domácí použití či na zahradu, pravděpodobně vám bude vyhovovat.

U některých konkurenčních reproduktorů (např. značky Lamax) se můžete setkat s různými ekvalizéry, které zvyšují použitelnost pro různé hudební žánry či telefonní hovory. U Niceboy RAZE 3 Titan lze však využívat pouze výchozí ekvalizér.

Srovnání s JBL Flip 6

Niceboy RAZE 3 Titan a JBL Flip 6 nejsou z hlediska rozměrů, hmotnosti ani ceny přímou konkurencí. Vzhledem k tomu, že se tyto reproduktory v naší redakci setkaly ve stejnou dobu, nemohli jsme se srovnání ubránit.

Bytelné zpracování včetně poutka pro zavěšení

Reproduktor celkově působí kvalitním a bytelným dojmem. Předností je také skvělá odezva jednotlivých tlačítek. V horní části zařízení se nachází praktické poutko, které lze využít pro jeho zavěšení.

Kde koupit Niceboy RAZE 3 Titan
Niceboy RAZE 3 Titan
Hodnocení
4.3/5

Jednoduché ovládání pomocí tlačítek

Ovládání reproduktoru Niceboy RAZE 3 Titan si osvojíte během okamžiku. Používat k tomu budete několik tlačítek, která se nacházejí v boční části.

K zapnutí a vypnutí reproduktoru slouží klasické on/off tlačítko. Vedle něj se nachází tlačítko + pro zvýšení hlasitosti (při dlouhém stisknutí) nebo přepnutí na další skladbu (při krátkém stisknutí). Tlačítko - poté slouží pro snížení hlasitosti (při dlouhém stisknutí) nebo přepnutí na předcházející skladbu (při krátkém stisknutí).

Dále se na reproduktoru nachází tlačítko pro pozastavení a opětovné přehrávání. Tlačítko s motivem telefonu slouží k přijetí, ukončení či odmítnutí hovoru. Dvojitým stiskem tlačítka vytočíte poslední volané číslo. V tomto ohledu lze rozhodně vypíchnout jednoduchost použití.

A na závěr tlačítko TWS slouží pro spuštění True Wireless funkce (tedy propojení dvou reproduktorů stejného typu).

Tlačítka mají skvělou odezvu
Tlačítka mají skvělou odezvu

Funkce Niceboy RAZE 3 Titan

Reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan je vybaven řadou užitečných funkcí, které rozhodně nekončí pouze u přehrávání hudby. Pojďme se na ně podívat podrobněji.

Powerbanka

Stejně jako Niceboy RAZE Neon, i tento reproduktor lze v případě potřeby využít jako powerbanku. Snadno tedy kdykoliv a kdekoliv dobijete svůj mobilní telefon.

True Wireless Stereo

Pokud máte k dispozici dva stejné Niceboy reproduktory, můžete je mezi sebou propojit a přehrávat hudbu zároveň. Tímto způsobem docílíte silnějšího zvuku, což oceníte třeba při pořádání večírků.

Handsfree hovory

Díky funkci handsfree lze pomocí reproduktoru snadno a pohodlně vyřizovat telefonní hovory. Kvalita hovoru je poměrně slušná, i když má své mouchy. Funkci lze proto doporučit spíše na krátké hovory, nikoliv na hlasité konferenční hovory, při kterých se potřebujete na mluvené slovo plně soustředit.

V rámci našeho testování zněl běžný rozhovor vlivem basů místy nesrozumitelně.

Rádio

V porovnání s Niceboy RAZE Neon tento reproduktor navíc nabízí funkci rádia. Spustit si můžete vyhledávání a automatické ukládání stanic a následně mezi stanicemi snadno přepínat. Funkci jsme otestovali a vše běželo bez potíží.

Kde koupit Niceboy RAZE 3 Titan
Niceboy RAZE 3 Titan
Hodnocení
4.3/5
Nabízí spoustu praktických funkcí
Nabízí spoustu praktických funkcí

Závěr –⁠ komu bychom reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan doporučili?

Niceboy RAZE 3 Titan cílí na většinu běžných posluchačů populární hudby, kteří hledají cenově dostupné vybavení pro domácí nebo venkovní poslech.

Kvalita zvuku je s ohledem na cenu až překvapivě dobrá. Podobně jsou na tom také další hodnocené oblasti.

Reproduktor zaujme odolností dle parametru IP67, díky čemuž jej lze bez potíží používat i v prašném či vlhkém prostředí. Kromě klasického poslechu skladeb lze využívat funkci rádia a handsfree hovorů. Potěší také funkce powerbanky. Výdrž baterie při 50% nastavení hlasitosti dosahuje slušných 15 hodin.

Z nevýhod lze zmínit snad jen chybějící síťový adaptér, s čímž se však setkáte i u konkurenčních produktů. Také musíte pamatovat na to, že lze využívat pouze výchozí ekvalizér, více ekvalizérů by mohlo pomoci k lepšímu zážitku při sledování filmů, podcastů a také pro lepší srozumitelnost konferenčních hovorů.

Recenze: bluetooth reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Ovládání a funkce
 • Poměr cena/výkon
4.3

Dostupný reproduktor s překvapivou kvalitou zvuku

Bluetooth reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan je cenově dostupné vybavení, které skvěle poslouží pro domácí i venkovní použití například na zahradě. Na jedno nabití vydrží až 15 hodin a díky odolnosti dle parametru IP67 jej můžete bez obav používat i u bazénu či v prašném prostředí.

Předností reproduktoru je také rychlé a jednoduché párování s mobilním telefonem a intuitivní ovládání. Lze jej používat nejen k poslechu hudby z telefonu, ale i rádia. Kromě toho se pyšní funkcí powerbanky a díky mikrofonu jej využijete i pro handsfree hovory.

Klady

 • Handsfree hovory
 • Powerbanka
 • Rádio
 • Příznivá cena
 • Odolnost
 • Výdrž baterie

Zápory

 • Chybějící síťový adaptér
 • Pouze výchozí ekvalizér
 • Příliš silné basy při poslechu mluveného slova
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (2 hodnocení)
1 komentář – Recenze: bluetooth reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan
 1. Zahlédl jsem jako plus intuitivní ovládání? Mě osobně vadí, že jedním zmáčknutím plus nebo mínus přepnul skladbu a držením zesiluji či zeslabuji. Ujede Vám prst a už máte jinou skladbu, člověk co to nezná, tak místo zesílení přepne skladbu. Nejlépe v situaci, kdy se zpívá nebo tančí.
  Byl to dárek, tak jej využívám, ale koupit si ho, tak kvůli tomuto jej jdu vrátit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: bluetooth reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan
Niceboy RAZE 3 Titan
Hodnocení: 4.3/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram