ITmix.cz logo

Recenze: Bluetooth reproduktor JBL PartyBox Ultimate

Silné stránky
 • Špičkový výkon
 • Mobilní aplikace s doplňkovými funkcemi
 • Možnost připojení mikrofonů i kytary
 • Snadné ovládání
 • Podpora Dolby Atmos
Slabé stránky
 • Aplikace není v češtině
 • Reproduktor je těžký a hůře se s ním manipuluje
 • Vyšší cena

Špičkový party reproduktor JBL PartyBox Ultimate si získá vaše srdce svým extrémním výkonem, který dosahuje až 1 100 W. Těšit se můžete na skvěle vykreslený zvuk, dunivé basy, křišťálově čisté výšky i perfektně pokryté středy. K dispozici je také spousta doplňkových funkcí, které nabídne mobilní aplikace. Reproduktor navíc zaujme světelnou show sladěnou s rytmem hudby, která perfektně okoření každý večírek i jinou společenskou událost. Jak si vedl v mém testu?

Nejčastější otázky a odpovědi

Pro koho je JBL PartyBox Ultimate určen?

S ohledem na své rozměry a ohromující výkon je JBL PartyBox Ultimate navržený především pro využití v rozlehlých prostorách, jako jsou sály, tělocvičny nebo prostory v exteriéru. Díky schopnosti připojení až dvou mikrofonů a kytary se hodí pro kulturní akce a živá vystoupení. Doma nebo na chatě pro vás bude jeho výkon extrémní a plný potenciál reproduktoru v takovém případě nevyužijete.

Jakou mobilní aplikaci budete používat?

Abyste dosáhli na kompletní nabídku funkcí, stáhněte si mobilní aplikaci JBL One, která je dostupná v Google Play i App Store.

Obsah balení a technické parametry

Na úvod chci upozornit, že manipulace s tímto party reproduktorem není vzhledem k rozměrům úplně jednoduchá. Pro přenesení krabice z místa na místo je nutné pracovat ve dvou osobách. Reproduktor ke mně dorazil pečlivě zabalený na menší paletě a i uvnitř krabice byl velmi dobře zajištěn proti poškození. Samotné přepravy se tedy obávat nemusíte.

Po rozbalení reproduktoru vám již s přenosem z místa na místo pomohou kolečka. Pokud jej ale budete muset přemístit do schodů, opět bude nutné vzít si na pomoc dalšího člověka.

Součástí balení je ještě samostatná krabička s příslušenstvím, v níž najdete napájecí kabel a nezbytnou dokumentaci. Mikrofon, jako například u PartyBox Encore, zde nehledejte. Pokud po něm zatoužíte, je třeba si jej zakoupit zvlášť.

ParametrHodnota
VyužitíParty reproduktor
Rozměry a hmotnost104,9 × 45,5 × 44 cm, 39,5 kg
Bluetooth technologie a konektivitaBluetooth 5.3, Wi-Fi
Baterie a nabíjeníNemá, síťový provoz
Odolnost - stupeň krytíIPX4
Počet reproduktorů2 × 242mm subwoofery, 2 × 120mm středové reproduktory a 2 × 74mm tweetery
Výkon1 100 W
CitlivostVýrobce neuvádí
Frekvenční rozsah30-20 000 Hz
ImpedanceVýrobce neuvádí

Skvělý parťák nejen na party

Bluetooth reproduktor JBL PartyBox Ultimate již na první pohled působí pevným a bytelným dojmem. Jeho celkové rozměry činí 104,9 × 45,5 × 44 cm a hmotnost se vyšplhala na 39,5 kg. Rozhodně se tedy nejedná o žádného drobka, jak už jsem ostatně zmínila. Reproduktor je navržen výhradně tak, aby stál, nikoliv ležel (tím se liší od některých menších PartyBoxů).

Na horní straně reproduktoru najdete jednotlivé ovládací prvky a madlo pro jednodušší manipulaci. Také se zde nachází praktická drážka pro umístění mobilního telefonu nebo třeba tabletu, ze kterého budete jednotlivé skladby pouštět.

Zadní část reproduktoru poté patří jednotlivým konektorům, které jsou schované pod krytkami. Potěší i přítomnost samostatného lůžka pro uložení napájecího kabelu, zatímco jej nepoužíváte. Díky tomu si nemusíte lámat hlavu s tím, kam jste jej naposledy uložili a jen tak se vám neztratí.

Ve spodní části pak najdete již zmíněná dvě kolečka pro usnadnění transportu. Po stranách a ve spodní části reproduktoru se nachází designové vrásnění s typickým motivem vykřičníku, který je pro JBL reproduktory notoricky známý.

Kde koupit JBL PartyBox Ultimate
JBL PartyBox Ultimate
Hodnocení
4.7/5

O dokreslení té správné atmosféry na večírku nebo třeba lekci skupinového cvičení se postará světelná show synchronizovaná s rytmem hudby. Nejvíce samozřejmě vynikne za horších světelných podmínek. Pokud budete reproduktor používat během letního dne plného slunce,světla můžete jednoduše vypnout. Samotná show je rozdělena do sedmi zón, které jsou rozmístěny napříč celým reproduktorem.

Připojení je otázkou chviličky

Tak jako je u JBL reproduktorů zvykem, i v tomto případě se můžete těšit na velmi rychlé uvedení do provozu. Jakmile zařízení zapnete, spustíte režim Bluetooth párování. Poté už jen reproduktor vyberete v seznamu dostupných zařízení na vašem mobilním telefonu či jiném zdroji hudby. Příští připojení se již realizuje automaticky po zapnutí reproduktoru.

Z hlediska konektivity oceníte dva jacky pro mikrofony a kytaru či USB-A port (reproduktor lze používat jako nabíječku). Dále nechybí ani 3,5mm stereo AUX vstup. Celek doplňují ještě dva AUX konektory (IN a OUT) sloužící k propojení více reproduktorů dohromady pomocí kabelu.

O bezproblémové připojení k zařízení se zasluhuje technologie Bluetooth ve verzi 5.3. Osobně jsem při testování v menším rodinném domě neměla s připojením žádné potíže.

Kromě toho reproduktor podporuje také připojení přes Wi-Fi, díky čemuž docílíte přenosu zvuku ve vysoké kvalitě.

Připojení přes Wi-Fi přináší jednu zásadní výhodu. Pokud vám na spárovaný mobilní telefon se zapnutým vyzváněním dorazí zpráva, na reproduktoru se to nijak neprojeví (při připojení přes Bluetooth naopak všechny posluchače vyruší zvuk vaší příchozí zprávy, což je nežádoucí). Velkým benefitem je také možnost propojení více reproduktorů mezi sebou (nejste omezeni pouze na dvě zařízení).

Vyžaduje napájení ze sítě

Nutno podotknout, že narozdíl od menších reproduktorů u PartyBox Ultimate probíhá napájení přímo ze sítě. Vzhledem k tomu jste při poslechu limitováni přítomností elektrické zásuvky. Napájecí kabel měří 2 metry, což vám nemusí vždy stačit, nicméně snadno to vyřešíte pomocí prodlužovacího kabelu.

Odolný vůči postříkání vodou

PartyBox Ultimate je odolný vůči postříkání vodou dle parametru IPX4. To znamená, že si jej můžete bez obav vzít s sebou třeba k bazénu. Pamatujte ale na to, že na poškození vodou se záruka nevztahuje. Proto vždy doporučuji dbát na opatrnost a reproduktor před působením vody spíše chránit.

Ohromný výkon, který překvapí

PartyBox Ultimate nabízí opravdu špičkový výkon. I vzhledem k tomu jej nedoporučuji do běžných bytů či menších rodinných domů, ale spíše do velkých prostor, sálů a venkovních prostranství. Doma si pravděpodobně vystačíte s některým z menších JBL reproduktorů, (např. JBL PartyBox Encore).

Poslech hudby

O perfektní vykreslení zvuku se zasluhuje kombinace několika reproduktorů (dva 242mm subwoofery, 2 120mm středové reproduktory a 2 74mm tweetery). Celkový výkon zařízení pak činí úctyhodných 1 100 W. Pro srovnání, u o poznání menšího JBL PartyBox Encore se jedná pouze o 100 W.

Kde koupit JBL PartyBox Ultimate
JBL PartyBox Ultimate
Hodnocení
4.7/5

JBL PartyBox Ultimate dosahuje velmi vysoké maximální hlasitosti, a právě z toho důvodu se hodí spíše pro ozvučení větších prostor a exteriérů. Sám výrobce uvádí, že reproduktor hravě ozvučí prostor o velikosti dvou basketbalových hřišť. Již při 30% nastavení hlasitosti jsem u sebe doma pocítila opravdu hlasitý a dunivý zvuk, který mě donutil hlasitost opět rychle snížit.

Co se týče samotné kvality zvuku, ta je skutečně vynikajícía reproduktor si skvěle poradí s vykreslením hudby prakticky všech žánrů. Reprodukovaný zvuk je perfektně čistý s dokonalým vykreslením výšek, středních tónů i dunivých basů a skvěle naplní prostor.

Prostřednictvím tlačítka máte možnost ještě posílit basovou složku pomocí funkce Bass Boost buď v režimu Deep, nebo Punchy. Nicméně za mě jsou basy velmi silné i bez toho.

Filmy a podcasty

Reproduktor není primárně navržen na domácí použití. Přesto jsem však poslech podcastu s mluveným slovem otestovala a hovořícím nebylo problém porozumět. Funkci Bassboost ale doporučuji nechat v tomto případě vypnutou.

Tento party reproduktor podporuje technologii Dolby Atmos. Pokud máte k dispozici zdroj hudby, který s touto technologií rovněž pracuje (například televizor či Amazon Music), Tmůžete se těšit na velmi působivý 3D prostorový zvuk, který vás doslova pohltí.

Můj test s JBL mikrofony

Jak jsem již zmínila, součástí balení u tohoto reproduktoru není žádný mikrofon. Pro plnohodnotný zážitek jsem jej testovala s bezdrátovými mikrofony JBL PartyBox Wireless Mic (v krabici najdete hned dva mikrofony, bezdrátový přijímač pro připojení k reproduktoru, napájecí kabel a nezbytnou dokumentaci).

Kvalitní zpracování

Mikrofonům vévodí kvalitní a pevné zpracování a skvěle se drží v ruce. Zároveň nemají tendenci z ruky vyklouznout, i když po jejich obvodu žádné protiskluzové prvky nenajdete.

Jednoduché připojení

Samotné připojení k reproduktoru je otázkou chviličky. Pomocí tlačítka nejprve zapnete mikrofon, poté stejně tak spustíte bezdrátový přijímač. Následně přijímač zapojíte do reproduktoru (konektor je označen písmeny MIC, takže se nespletete). Následně je již mikrofon v provozu a vy do něj můžete začít mluvit.

Oba mikrofony lze používat zároveň, což oceníte při moderování ve dvou nebo pokud s někým chcete vést rozhovor.

Dosah mikrofonu činí až 30 metrů. Pokud tedy potřebujete s mikrofonem chodit (například při moderování nějaké akce), budete jistě nadšeni. Na jedno nabití vydrží v provozu až 20 hodin, což jistě pokryje běžný večírek či jinou společenskou akci. Za pouhých 10 minut nabíjení přitom získáte další dvě hodiny provozu. Nabíjet je třeba také samotný přijímač, který na jedno nabití vydrží v provozu 12 hodin. Výhodou je, že lze k nabíjení mikrofonu využít nabíjecí port přímo v PartyBoxu.

Kde koupit JBL PartyBox Ultimate
JBL PartyBox Ultimate
Hodnocení
4.7/5

Čistý zvuk

Co se týče samotné kvality zvuku, je hezky čistá a mluvícím není problém porozumět. Zabudovaný pop filtr velmi dobře eliminuje okolní zvuky (pokud ale budete do mikrofonu vyloženě zblízka dýchat, bude to samozřejmě znát). Mikrofony mohou posloužit také v případě, kdy pořádáte karaoke party a podobně.

Snadné ovládání reproduktoru, které si rychle osvojíte

Jak jsem již zmínila, hlavní ovládací prvky se nachází v horní části reproduktoru. K dispozici jsou dva velké otočné knoflíky. První z nich slouží k regulaci hlasitosti, stisknutím pak dochází k pozastavení a opětovnému spuštění přehrávání. Druhý je určen k obsluze světelných režimů.

Mezi těmito knoflíky se nachází on/off tlačítko. Dále zde najdete sadu čtyř tlačítek, která jsou přehledně označena symboly. Tlačítko s motivem Bluetooth slouží ke spuštění režimu párování, druhé tlačítko slouží ke spárování s dalším reproduktorem. Motiv srdíčka vás automaticky přenese ke spuštění oblíbeného seznamu skladeb v mobilní aplikaci a poslední tlačítko Bass Boost slouží k posílení basové složky zvuku (ve dvou úrovních).

Prostřední části ovládacích prvků vévodí tři dotykové podsvícené PartyPady, které slouží k obohacení zvukového zážitku o nejrůznější efekty (nastavíte je v mobilní aplikaci, ale o tom až za chvíli). Také zde najdete dva malé integrované mikrofony, které mají za úkol kalibrovat reproduktor v závislosti na prostředí. A nakonec čtyři otočné ovladače využijete k přizpůsobení připojených mikrofonů (ovlivnit lze hlasitost, úroveň basů a výšek a ozvěnu).

Ovládací prvky
Ovládací prvky

Druhou (výrazně menší) sadu ovládacích prvků najdete v zadní části reproduktoru po odklopení krytky. Nachází se zde potenciometr pro úpravu citlivosti mikrofonu a přepínač mezi vstupem z kytary a mikrofonu.

Přehrávání hudby lze jednoduše ztlumit a zároveň mluvit do reproduktoru. Díky tomu se PartyBox Ultimate v kombinaci s vhodným mikrofonem hodí i na nejrůznější společenské akce, kde potřebujete nahlas promluvit k většímu davu osob. A doporučit jej lze také pro pořádání větší karaoke party.

Funkce rozšiřuje mobilní aplikace JBL One

Abyste z reproduktoru vytěžili opravdu maximum, jednoznačně doporučuji stažení mobilní aplikace JBL One, kterou najdete v Google Play i App Store. Drobnou nevýhodou je fakt, že mobilní aplikace bohužel nepodporuje češtinu. Nicméně díky přehledným ikonám je ovládání poměrně intuitivní, i když náhodou textu v angličtině nerozumíte.

V aplikaci najdete sekci pro ovládání světelné show. Můžete si vybrat z různých režimů i preferovaných barev, případně osvětlení úplně vypnout.

V sekci pojmenované jako Effect Lab na vás čeká několik efektů pro DJ, které mohou zajímavě ozvláštnit večírek.

Dále zde nechybí ani možnost pro přepnutí přehrávaných skladeb či regulaci hlasitosti.

Kde koupit JBL PartyBox Ultimate
JBL PartyBox Ultimate
Hodnocení
4.7/5

Aplikace také podporuje několik poskytovatelů pro přehrávání hudby (včetně poznámky o podpoře Dolby Atmos), kdy se do jednotlivých služeb přihlásíte přes mobilní aplikaci, a poté je obsluhujete pomocí funkce In App Music.

Další sekce patří nastavení ovládacího panelu na reproduktoru. Můžete si přednastavit, co se má dít při stisknutí jednotlivých tlačítek na PartyPadu a přizpůsobit si ovládání světelných režimů. Také zde najdete možnost pro vytvoření vlastního playlistu, který pak spustíte jednoduše prostřednictvím tlačítka s motivem srdíčka. Nastavit si můžete také čas, po kterém se má reproduktor automaticky vypnout.

Dále v mobilní aplikaci najdete možnost pro nastavení připojeného mikrofonu, u kterého můžete regulovat hlasitost, basovou složku, výšky a ozvěnu.

Následuje ekvalizér, který vám umožňuje přizpůsobení zvuku přesně podle vašich představ. Nechybí ani funkce Bassboost, kterou lze nechat vypnutou, nebo si vybrat z režimů Deep a Punchy.

A na závěr zde ještě najdete další nastavení týkající se například připojení, přejmenování produktu či streamování hudby přes Wi-Fi.

Závěr - komu bych doporučila reproduktor JBL PartyBox Ultimate?

Tento party reproduktor se perfektně hodí pro pořádání větších společenských či sportovních akcí, svateb a podobně. Díky svému výkonu a velmi vysoké maximální hlasitosti reproduktor ozvučí prostor o velikosti dvou basketbalových hřišť. Vzhledem k tomu bych jej naopak příliš nedoporučila do klasických domácností, na chatu či chalupu, kde plný potenciál reproduktoru nevyužijete.

Reproduktor lze používat samostatně, nicméně díky mobilní aplikaci JBL One dosáhnete na ještě širší nabídku funkcí. Potěší také možnost snadného připojení mikrofonů a kytary a jednoduché ovládání.
Moje výtky spočívají spíše v drobnostech. Zmíněná mobilní aplikace bohužel v tuto chvíli nepodporuje češtinu. Reproduktor je poměrně těžký a jeho manipulace není nejjednodušší, nicméně na časté přenášení ani není konstruován. Počítejte také s vyšší cenou, která je s takto výkonným zařízením s perfektní kvalitou zvuku neodmyslitelně spojena.

Recenze: bluetooth reproduktor PartyBox Ultimate
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Napájení
 • Ovládání a funkce
 • Poměr cena/výkon
4.7

Opravdu výkonný party reproduktor

Špičkový party reproduktor JBL PartyBox Ultimate si získá vaše srdce svým extrémním výkonem, který dosahuje až 1 100 W. Těšit se můžete na skvěle vykreslený zvuk, dunivé basy, křišťálově čisté výšky i perfektně pokryté středy. K dispozici je také spousta doplňkových funkcí, které nabídne mobilní aplikace. Reproduktor navíc zaujme světelnou show sladěnou s rytmem hudby, která perfektně okoření každý večírek i jinou společenskou událost. Jak si vedl v mém testu?

Klady

 • Špičkový výkon
 • Mobilní aplikace s doplňkovými funkcemi
 • Možnost připojení mikrofonů i kytary
 • Snadné ovládání
 • Podpora Dolby Atmos

Zápory

 • Aplikace není v češtině
 • Reproduktor je těžký a hůře se s ním manipuluje
 • Vyšší cena
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
Vaše hodnocení
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: Bluetooth reproduktor JBL PartyBox Ultimate
JBL PartyBox Ultimate
Hodnocení: 4.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram