ITmix.cz logo

Recenze: bluetooth reproduktor JBL PartyBox Encore

Silné stránky
 • Příznivá cena
 • Světelná show
 • Kompaktní rozměry
 • Mobilní aplikace pro přizpůsobení zvuku
Slabé stránky
 • Basy mohou ve volném prostoru trochu pokulhávat
 • Nižší výdrž baterie
 • Aplikace nepodporuje češtinu

JBL PartyBox Encore se řadí k levnějším party reproduktorům od značky JBL. Součástí balení je kromě samotného reproduktoru i mikrofon, díky čemuž se hodí pro příznivce karaoke večírků. Jak hodnotím kvalitu jeho zpracování a jak uspěl v testu? Čtěte celou recenzi se shrnutím jeho silných a slabých stránek.

Nejčastější otázky a odpovědi

Pro koho je reproduktor JBL PartyBox Encore určen?

JBL PartyBox Encore cílí na osoby, které hledají cenově dostupný a zároveň stále poměrně kompaktní party reproduktor. Skvěle se hodí třeba na oslavy na chatě či chalupě. Ve venkovním prostředí můžete narazit na omezené basy, které vám ve volném prostoru mohou chybět. Díky přítomnosti bezdrátového mikrofonu se jedná o skvělého pomocníka pro karaoke večírek.

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

To se v praxi odvíjí od nastavené hlasitosti a toho, zda se rozhodnete nechat světelnou show zapnutou, či nikoliv. Během mého testu jsem dosáhla 10hodinové výdrže baterie v případě, že byla světelná show vypnuta a hlasitost nastavena zhruba na 30 %.

V čem se liší JBL PartyBox Encore a PartyBox Encore Essential?

JBL PartyBox Encore Essential je v podstatě osekanou verzí recenzovaného produktu. Mikrofon nemá v ceně, místo toho ale má na zadní části vstup pro mikrofon. V horní části se pak pochopitelně nenachází potenciometry pro mikrofon. Liší se také výdrž baterie, která dosahuje pouze 6 hodin. Zároveň nemá ani postranní LED osvětlení. Důležitý rozdíl spočívá i ve výkonu. I když oba reproduktory nabízí maximální výkon 100 W, menší baterie u modelu Essential tento výkon utáhne pouze při napájením ze sítě.

Obsah balení a technické parametry

Bluetooth reproduktor do naší redakce dorazil v poměrně velké, ale zároveň nepříliš těžké krabici (nemusíte se tedy bát, že reproduktor sami nevynesete do patra). Součástí balení je kromě samotného reproduktoru JBL bezdrátový mikrofon (včetně potřebných AA baterií), dokumentace a napájecí kabel.

ParametrHodnota
VyužitíParty reproduktor
Rozměry a hmotnost27,6 × 32,7 × 29,3 cm, 6,3 kg
Bluetooth technologie a konektivitaBluetooth 5.1
Baterie a nabíjeníKapacita 7 500 mAh
Odolnost - stupeň krytíIPX4
Počet reproduktorů1 × 5,25" woofer, 2 × 1.75" tweeter
Výkon100 W
Délka přehráváníAž 10 hodin
CitlivostVýrobce neuvádí
Frekvenční rozsah50-20 000 Hz
ImpedanceVýrobce neuvádí

Na party, k bazénu nebo třeba na skupinové cvičení

Bluetooth reproduktor PartyBox Encore již na první pohled působí bytelným a kvalitním dojmem. Vzhledem ke svému provedení se bude skvěle hodit na večírek, k ozvučení prostoru u bazénu, na velkou rodinnou oslavu nebo třeba lekci skupinového cvičení. Pokud hledáte ještě větší výkon, možná pro vás bude vhodný PartyBox Stage 320, který dokáže ozvučit prostor o velikosti tenisového kurtu.

Samotný reproduktor váží 6,3 kg, nicméně z místa na místo jej snadno přenesete (díky madlu v horní části se dobře drží v ruce). Celkové rozměry pak činí 27,6 x 32,7 x 29,3 cm, díky čemuž jej lze i snadno uložit do skříně nebo do garáže, pokud jej zrovna nevyužijete. Nutno zdůraznit, že se jedná o nejmenší a nejlehčí PartyBox, který má aktuálně JBL v nabídce (k únoru 2024). Reproduktor lze samozřejmě také snadno přepravovat například autem.

O dokreslení té pravé party atmosféry se stará světelná show, která je synchronizovaná s rytmem hudby. Nejvíce pochopitelně vynikne za horších světelných podmínek. Naopak v letních rozpálených dnech strávených u bazénu může být její využití v podstatě zbytečné (v takovém případě však oceníte možnost světelnou show jednoduše vypnout).

Součástí balení je bezdrátový mikrofon, díky čemuž si můžete na párty při poslechu hudby i zazpívat a vyzkoušet karaoke.

Snadné připojení, které zvládnete raz dva

Jak je u JBL reproduktorů zvykem, ani v tomto případě vás nečeká nijak zdlouhavé párování a nastavování zařízení. Po zapnutí reproduktoru se automaticky spustí režim párování. Následně stačí mít zapnuté Bluetooth připojení i na dalším zařízení (například mobilním telefonu) a PartyBox Encore vybrat ze seznamu dostupných zařízení. Příští připojení se již provede automaticky po spuštění reproduktoru.

Mikrofon zprovozníte tak, že do něj umístíte baterii a zapnete jej pomocí tlačítka. Nic dalšího není třeba provádět.

O bezproblémovou konektivitu se zasluhuje technologie Bluetooth ve verzi 5.1. Při mém testování v menším rodinném domě jsem většinou neměla problémy s tím, že by připojení vypadlo. Občas se to stalo v případě, kdy obě zařízení dělilo patro a dvoje zavřené dveře, mnohdy však ani tato situace nebyla problematická. Co se týče dosahu mezi mikrofonem a reproduktorem, ten může dle slov výrobce činit až 20 metrů. Během mého testu v domě jsem na žádné problémy s připojením nenarazila.

Kromě toho lze skladby přehrávat také z USB disku (reproduktor lze využít i jako powerbanku) nebo využít AUX kabel s 3,5mm jack konektorem. Chybí snad jen možnost připojení micro SD karty, tuto skutečnost však lze snadno odpustit. Pokud hledáte party reproduktor s kytarovým vstupem, může pro vás být vhodnější například PartyBox Club 120.

JBL PartyBox Encore umožňuje připojení ke dvěma zařízením zároveň. Díky tomu se můžete s přáteli v přehrávání hudby střídat (vždy je ale třeba, aby se první spárované zařízení od reproduktoru odpojilo).

Až 10 hodin na jedno nabití

Výdrž baterie se pochopitelně odvíjí od toho, pro jakou hlasitost se rozhodnete a zda necháte zapnutou světelnou show, či nikoliv. Během mého testu jsem 10hodinové výdrže baterie dosáhla v případě, že byla světelná show vypnuta a hlasitost nastavena zhruba na 30 % (což může stačit při karaoke v bytě, aniž byste výrazně rušili své sousedy).

Se zapnutým podsvícením a hlasitostí nastavenou na zhruba 70 % jsem se dostala pouze na 5 hodin. Pokud tedy budete pořádat delší večírek, pravděpodobně reproduktor rovnou připojíte do elektrické zásuvky.

Kde koupit JBL PartyBox Encore
JBL PartyBox Encore
Hodnocení
4.0/5

Pokud chcete zjistit aktuální stav baterie, objeví se tato informace na reproduktoru po zapnutí prostřednictvím LED diody (dle intenzity osvětlení zhruba odvodíte zbývající kapacitu baterie). Pro mě osobně ale byla tato LED dioda nepřehledná a raději jsem používala mobilní aplikaci, která zobrazuje přesná procenta. Také je za mě nedostatek, že tato LED dioda vyjadřuje stav baterie pouze bezprostředně po zapnutí zařízení, nikoliv po celou dobu přehrávání hudby.

K nabíjení reproduktoru slouží přiložený napájecí kabel, přičemž plného nabití dosáhnete zhruba za 3,5 hodiny. Pokud je pro vás důležitá podpora rychlonabíjení, doporučujeme PartyBox 320. U něj pouhé 10minutové nabíjení poskytne 2 hodiny přehrávání.

Je odolný vůči postříkání vodou

Jak jsem již zmínila, Bluetooth reproduktor najde své uplatnění kromě jiného i u bazénu. V tomto případě oceníte jeho odolnost vůči postříkání dle parametru IPX4. Vždy ale pamatujte na to, že na poškození vodou se záruka nevztahuje. Proto doporučuji reproduktor před působením vody spíše chránit. Stejný parametr odolnosti nabízí i bezdrátový mikrofon a i v tomto případě doporučuji se s ním zpívání ve sprše vyhnout.

Basy si užijete spíše při párty v interiéru

O skvělé vykreslení zvuku se v tomto případě stará 5,25” bassový reproduktor v kombinaci se dvěma 1,75” výškovými reproduktory. Hudební výkon pak dosahuje 100 W a frekvenční rozsah činí 50 až 20 000 Hz. Reproduktor dosahuje velmi vysoké hlasitosti a osobně jsem 100% hlasitost ani nevyzkoušela. Už nastavení na zhruba 80 % pro mě bylo až až a v takovém případě reproduktor hravě překřičel běžnou konverzaci i ve více lidech. Při reprodukci v prostoru (zejména pak v exteriéru) se basy nemusí jevit tak výrazně. Reproduktor se kvůli svému výkonu a rozměrům přirozeně hodí spíše na ozvučení interiéru. Pokud hledáte extra výkonný reproduktor do exteriéru, stojí za doporučení třeba PartyBox Ultimate.

O reprodukci basů se stará také bassreflexový otvor umístěný v zadní spodní části reproduktoru. Vzhledem k tomu se na vykreslení hudby ve velké míře podílí to, kam reproduktor umístíte. Pokud jej postavíte do kouta, budou basy mnohem výraznější, než když bude reproduktor stát ve volném prostoru v exteriéru.

Poslech hudby

I přes svou kompaktní velikost (alespoň v kategorii party reproduktorů) nabízí PartyBox Encore slušné basy (obzvláště pokud pomocí funkce Bass Boost nastavíte maximum). Pokud tedy patříte mezi fanoušky basových žánrů, jako je například EDM, s tímto reproduktorem si jejich poslech v místnosti opravdu užijete. Stejně tak i střední a vysoké tóny dosahují na tuto cenovou kategorii velmi dobrých kvalit.

Celkově ale hodnotím, že má reproduktor akcentované basy, i když to není nijak otravné. Příjemného a vyváženého zvuku jsem docílila až při při nastavení ekvalizéru v mobilní aplikaci. Nicméně výrazná basová složka právě typickou cílovou skupinu tohoto party reproduktoru jistě zaujme, proto nelze říct, že by to bylo špatně. Při posílení basové složky pomocí funkce Bass Boost v režimu Deep se vyšší frekvence zvuku začnou úkor toho přirozeně mírně vytrácet. Na druhou stranu režim Punchy za mě střední tóny ruší až příliš.

Domácí kino i mluvené slovo

Pokud náhodou budete chtít reproduktor používat pro poslech podcastů, i když na to není primárně určený, i tuto disciplínu zvládá dobře. Mluvenému slovu jsem neměla problém porozumět. Může se hodit také pro sledování filmů, i když je třeba počítat s tím, že prostorového zvuku vzhledem k jednomu reproduktoru nedosáhnete. V obou zmíněných případech se mi osvědčilo nechat funkci Bass Boost vypnutou, aby bylo hovořícím dobře rozumět. Pokud budete chtít reproduktor využívat při sledování televize, pravděpodobně budete také vypínat osvětlení (aspoň pro mě bylo v takovém případě příliš rušivé).

Reproduktor i mikrofon zaujmou svým kvalitním zpracováním

Reproduktor se pyšní bytelným zpracováním, kterému vévodí pevný plastový materiál. Na spodní části najdete čtyři gumové nožky, které se zasluhují o protiskluzovou funkci. Horní části vévodí zapuštěné madlo s protiskluzovou gumou. Díky poloze madla lze v případě potřeby držet reproduktor a palcem stejné ruky ovládat tlačítka (například když chcete během přenášení zařízení rychle vypnout).

Na ovládací prvky snadno dosáhnete
Na ovládací prvky snadno dosáhnete

Zadní části reproduktoru vévodí dvě samostatné gumové krytky. Jedna z nich slouží pro zakrytí napájecího konektoru, druhá pod sebou skrývá konektor pro připojení USB disku, AUX kabelu a tlačítko pro spuštění funkce TWS (pro spárování jakýchkoliv dvou JBL reproduktorů, které funkci TWS rovněž podporují). S touto funkcí v podstatě dosáhnete ještě silnějšího a plnějšího zvuku a snadněji ozvučíte větší prostory.

Bezdrátový mikrofon disponuje tělem z pevné zinkové slitiny. Pokud vám tedy náhodou upadne na zem (což se na párty pod vlivem alkoholu může snadno stát), měl by to ustát. K jeho napájení slouží dvě AA baterie, které jsou rovnou součástí balení. Na těle mikrofonu najdete pouze jedno tlačítko sloužící pro jeho zapnutí a vypnutí. Mačká se pohodlně, zároveň se mi ale nestávalo, že bych jej náhodou stiskla omylem.

Velmi jednoduché ovládání

Jednoduché a uživatelsky intuitivní ovládání je charakteristické pro všechny reproduktory z dílny JBL a PartyBox Encore není výjimkou.

Co se týče ovládacích prvků, ty jsou rozděleny na dvě části:

 • V první z nich najdete klasické on/off tlačítko, tlačítko pro spuštění režimu párování, tlačítko pro regulaci podsvícení a funkci Bass Boost (basy lze přitom zvýraznit ve dvou režimech). Prostřední části vévodí tlačítko pro regulaci hlasitosti a přepnutí na další či předchozí skladbu.
 • Druhá část ovládacích prvků se spustí jen s připojeným mikrofonem. Nabízí totiž funkce, které právě s mikrofonem souvisí. Pomocí prvního otočného knoflíku lze regulovat hlasitost výstupu při mluvení do mikrofonu. Následuje možnost pro regulaci výšek, basů a ozvěny. Okolo těchto prvků se nachází barevné světelné prstence, které barvou a polohou světla indikují vámi nastavenou úroveň.

Přehrávání hudby z reproduktoru lze snadno ztlumit a zároveň mluvit do reproduktoru. Díky tomu najde zařízení uplatnění například v rámci karaoke párty nebo třeba jako cenově dostupné zařízení na menší oslavy či svatby, kdy potřebujete nahlas mluvit k davu.

Funkce JBL PartyBox Encore rozšiřuje mobilní aplikace

JBL PartyBox Encore lze používat i bez mobilní aplikace. Pokud si ji ale stáhnete, dosáhnete na ještě širší nabídku funkcí. Tato aplikace nese označení JBL PartyBox a je dostupná v Google Play i App Store. Aplikace je velmi přehledná, drobnou výtku mám však k tomu, že nepodporuje češtinu. I když ale anglicky neumíte, dovedu si představit, že jednotlivé funkce díky povedené grafice snadno pochopíte.

V mobilní aplikaci najdete hned několik funkcí. Snadno si například můžete zkontrolovat aktuální stav baterie (v procentech).

Kde koupit JBL PartyBox Encore
JBL PartyBox Encore
Hodnocení
4.0/5

Dále na vás čeká možnost přizpůsobení světelné show. K dispozici je výběr z několika světelných režimů. Kromě toho lze také regulovat preferovaný odstín barvy, kterou má zařízení používat (nebo si lze nastavit náhodné barvy). Dále si můžete zvolit, zda chcete nechat zapnuté všechny světelné prvky reproduktoru (tedy prostřední, boční a blikání), nebo některý z nich vypnout.

Další nastavení se již týká přehrávané hudby. K dispozici je ekvalizér, který umožňuje přizpůsobení basů, středů a výšek. Prostřednictvím aplikace lze také pohodlně ovládat již zmíněnou funkci BassBoost (kterou lze ovládat také přímo na reproduktoru). Nechybí ani možnost regulace hlasitosti nebo přepnutí na předchozí či následující skladbu.

Na večírku možná přijdou vhod i nejrůznější DJ efekty. Pomocí aplikace lze například snadno zapnout efekt klaksonu, tleskání nebo typický „scratch sound“ efekt. Na první dobrou se jedná o úsměvné funkce, ale dovedu si představit, že na párty je spousta lidí ocení a pobaví se s nimi. Vhodné mohou být také k organizaci různých společenských her.

Samostatnou část nastavení tvoří možnost nastavení mikrofonu – konkrétně basů, výšek a ozvěny.

Závěr - komu bychom doporučili reproduktor JBL PartyBox Encore?

Bluetooth reproduktor JBL PartyBox Encore se skvěle hodí pro osoby, které sem tam pořádají oslavy či večírky a hledají kvalitní reproduktor za rozumnou cenu. Vzhledem ke svému provedení se spíše hodí do vnitřního prostředí (třeba na chatu či chalupu). Venku (například na otevřené pláži) basová složka není tak pronikavá a vy oceníte ještě o něco výkonnější zařízení. Díky přítomnosti mikrofonu se také skvěle hodí pro pořádání karaoke party.

Reproduktor včetně mikrofonu zaujmou svým bytelným zpracováním. Stejně jako u jiných JBL party reproduktorů nechybí světelná show, kterou lze volitelně zapnout či vypnout. Nejvíce přirozeně vynikne za horších světelných podmínek.

Pro nastavení slouží mobilní aplikace JBL PartyBox, v níž najdete řadu funkcí pro přizpůsobení zvuku. Drobným nedostatkem je však skutečnost, že momentálně nepodporuje češtinu.

Recenze: Bluetooth reproduktor JBL PartyBox Encore
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Ovládání a funkce
 • Poměr cena/výkon
4

Jeden z nejlevnějších party reproduktorů

JBL PartyBox Encore se řadí k levnějším party reproduktorům od značky JBL. Součástí balení je kromě samotného reproduktoru i mikrofon, díky čemuž se hodí pro příznivce karaoke večírků. Jak hodnotím kvalitu jeho zpracování a jak uspěl v testu? Čtěte celou recenzi se shrnutím jeho silných a slabých stránek.

Klady

 • Příznivá cena
 • Světelná show
 • Kompaktní rozměry
 • Mobilní aplikace pro přizpůsobení zvuku

Zápory

 • Basy mohou ve volném prostoru trochu pokulhávat
 • Nižší výdrž baterie
 • Aplikace nepodporuje češtinu
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: bluetooth reproduktor JBL PartyBox Encore
JBL PartyBox Encore
Hodnocení: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram