ITmix.cz logo

Recenze: Bluetooth reproduktor LAMAX Sounder2 Play

Silné stránky
 • Světelné režimy
 • Možnost propojení dvou Lamax reproduktorů
 • Handsfree hovory
 • Možnost ovládání hlasového asistenta
 • Příznivá cena
Slabé stránky
 • Absence powerbanky
 • Absence rádia

Bluetooth reproduktor LAMAX Sounder2 Play zaujme nejen slušnou kvalitou zvuku, ale i propracovanými světelnými efekty. Na jedno nabití zvládne přehrávat hudbu až po dobu 24 hodin. Potěší také přítomnost mikrofonu pro handsfree hovory a ovládání hlasového asistenta. Ze slabých stránek lze zmínit například absenci rádia či powerbanky. Zjistěte, jak si reproduktor vedl v našem testu v porovnání s konkurenčním JBL Flip Essential 2 a jak hodnotíme kvalitu zvuku.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jak dlouho vydrží LAMAX Sounder2 Play na jedno nabití?

Výdrž baterie se odvíjí od zvolené hlasitosti a toho, zda se rozhodnete pro funkci barevného podsvícení. Když jsme při testu podsvícení vypnuli a hlasitost nastavili na zhruba 40 %, reproduktor bez potíží zvládl deklarovaných 24 hodin.

Je možné LAMAX Sounder2 Play používat u bazénu?

Ano, reproduktor je odolný vůči vodě a prachu dle parametru IP67.

Má reproduktor funkci powerbanky?

Ne. Reproduktor neumožňuje dobíjení dalších zařízení.

Lze pomocí reproduktoru telefonovat?

Ano. Zařízení má mikrofon pro handsfree hovory a ovládání hlasového asistenta v telefonu.

Co najdete uvnitř balení?

Přenosný reproduktor LAMAX Sounder2 Play do naší redakce dorazil v krabici o rozměrech 22 × 8,5 × 9 cm a celkové váze 712 gramů. Po jejím otevření se nám naskytl pohled na:

 • samotný reproduktor,
 • napájecí kabel s USB-C konektorem,
 • 3,5mm audio kabel
 • a návod k použití.

Podobně jako u konkurenčních Bluetooth reproduktorů se ani v tomto případě nedočkáte síťového adaptéru. Využít tedy budete muset svůj vlastní. Typicky se jedná o stejný síťový adaptér, který používáte k nabíjení svého mobilního telefonu.

Technické parametry LAMAX Sounder2 Play

Z hlediska technických parametrů stojí za zmínku konektivita prostřednictvím technologie Bluetooth 5.3. Reproduktor také zaujme slušnou výdrží baterie, která činí až 24 hodin. Celkově by se dalo říct, že je LAMAX Sounder2 Play snad v každém z níže uvedených parametrů lepší než porovnávaný JBL Flip Essential 2, tedy nejlevnější JBL reproduktor, který je tomuto výkonově, vzhledem i rozměry nejblíže. Navíc cenově vychází LAMAX zhruba na polovinu.

ParametrHodnota
VyužitíCestovní reproduktor
Rozměry a hmotnost18,6 × 7,4 × 7,4 cm, 518 g
Bluetooth technologie a konektivitaBluetooth 5.3
Baterie a nabíjeníKapacita 3 600 mAh
Odolnost - stupeň krytíIP67
Počet reproduktorů2
Výkon24 W
Délka přehráváníAž 24 hodin
CitlivostVýrobce neuvádí
Frekvenční rozsah20-20 000 Hz
ImpedanceVýrobce neuvádí

Ideální na domácí i venkovní použití

Tento Bluetooth reproduktor se bude vyjímat nejen doma. Ozvučit s ním můžete i venkovní prostranství například u bazénu nebo vaše posezení při grilování s přáteli. Díky poměrně malým rozměrům (18,6 × 7,4 × 7,4 cm) a nízké hmotnosti (518 g) se totiž snadno přenáší. Bez obav jej můžete vzít také na cesty (například autem). Do letadla asi sáhnete po lehčí a ještě kompaktnější variantě (skvělý je například JBL Clip 4). Konkurenční Flip Essential 2 je o něco menší. Co se týče kvality zpracování, působí oba modely prakticky totožně.

LAMAX Sounder2 Play působí hned na první pohled kvalitním a propracovaným dojmem. O ozvláštnění jeho designu se ostatně stará podsvícení, které bliká do rytmu hudby. Praktickým prvkem je také šňůrka, díky níž lze reproduktor zavěsit. Hodit se to může třeba v případě, že jste na pikniku a reproduktor chcete pověsit na větev stromu. Stále ale pamatujte na to, že reproduktor není všesměrový a pokud se vám tedy bude například na větvi neustále točit, může to negativně ovlivnit kvalitu zvuku.

Připojení probíhá snadno a hladce

O bezproblémové propojení reproduktoru a dalšího zařízení (například mobilního telefonu) se stará technologie Bluetooth ve verzi 5.3. Díky ní by mělo připojení bez potíží dosáhnout až do vzdálenosti 18 metrů. My jsme například neměli problém s ovládáním napříč celým menším bytem, i když reproduktor a mobilní telefon dělily dvoje dveře. Verze 5.3 zároveň pomáhá i na poli výdrži baterie, což je pravděpodobně jedním z důvodů, proč JBL Flip Essential 2 (s verzí 5.1) vydrží na jedno nabití kratší dobu.

Výhodou je také zapojení více možností konektivity. Hudbu lze přehrávat také z microSD karty nebo využít 3,5mm audio jack.

Vydrží až 24 hodin na jedno nabití

Silnou stránkou tohoto přenosného reproduktoru je bezpochyby velmi slušná výdrž baterie, která dosahuje až 24 hodin. Tedy alespoň za předpokladu, že si vypnete podsvícení a hudbu budete poslouchat na 50% hlasitost. Při 80% hlasitosti (a stále vypnutém podsvícení) činí výdrž baterie 15 hodin. V tomto ohledu jasně vítězí například nad JBL Flip Essential 2, jehož výdrž dosahuje 10 hodin. LAMAX Sounder2 pak nabízí až 12hodinovou výdrž.

A jak si reproduktor vedl v našem testu? Nejčastěji jsme jej používali pro jemný hudební podkres při práci. Vzhledem k tomu jsme hlasitost nastavili na zhruba 40 % a podsvícení vypnuli, aby neodvádělo naši pozornost. V takovém případě reproduktor ustál 3 pracovní dny po 8 hodinách. Hodnoty deklarované výrobcem tedy za nás odpovídají.

K nabíjení reproduktoru slouží přiložený napájecí kabel. Plusové body od nás zařízení dostává vzhledem k tomu, že nabíjecí konektor je krytý a jen tak do něj tedy nepronikne prach či vlhkost. Samotný kryt lze dobře odklopit jedním prstem. Plného nabití reproduktoru dosáhnete zhruba za 4 hodiny, bohužel funkce rychlonabíjení zde chybí.

O nutnosti nabití vás bude informovat LED signalizace pomocí červeného blikání. Osobně bychom však ocenili trochu více informací o stavu baterie. Povedenější znázornění nabízí například reproduktory JBL používající hned několik LED diod pro orientační informování o stavu baterie.

Odolný vůči vodě i prachu

LAMAX Sounder2 Play je ideálním parťákem i pro venkovní použití. O jeho odolnosti vůči vodě a prachu informuje parametr odolnosti IP67. Znamená to, že reproduktor je plně prachotěsný a také dokáže odolat dočasnému ponoření pod vodou v hloubce do 1 metru po dobu 3 minut. Letní idylku u bazénu tedy bez potíží ustojí.

JBL Flip Essential 2 nebyl na odolnost vůči prachu testován a i v tomto ohledu tedy dostává plusové body model z dílny LAMAX.

Kde koupit Lamax Sounder2 Play
Lamax Sounder2 Play
Hodnocení
4.2/5

Slušná kvalita zvuku

I přes své rozměry a příznivou a pořizovací cenu LAMAX Sounder2 Play nabízí slušnou kvalitu zvuku. O zprostředkování zvukového zážitku se starají 2 reproduktory, z nichž každý nabízí výkon 12 W (celkem tedy 24 W). LAMAX Sounder2 se pyšní celkovým výkonem 30 W. Pokud se rozhodnete pro 100% hlasitost, je bohužel třeba počítat s určitým zkreslením zvuku, což je však jev vyskytující se u většiny reproduktorů.

Reproduktor není všesměrový. To znamená, že jeho natočení má částečný vliv na kvalitu reprodukce. Pokud je k posluchači otočen zadní stranou, kvalita zvuku se zhorší. Nicméně z hlediska horizontální či vertikální orientace reproduktoru jsme zásadní rozdíl nezaznamenali. Co se týče 360° podání zvuku, jedná se za nás o povedenější model než právě JBL Essential Flip 2. U něj je rozdíl v kvalitě poslechu při natočení reproduktoru patrnější.

My jsme reproduktor nejčastěji používali k příjemnému podkresu při práci s hlasitostí na zhruba 40 %. Zkreslení zvuku je patrné až zhruba od 80% hlasitosti.

Z hlediska žánrů se jedná o poměrně multifunkční model, díky čemuž zaujme širokou skupinu posluchačů. Celkově lze zvuk hodnotit jako příjemně vyvážený a živý s dobrým vykreslením výšek, středních tónů i hlubokých basů.

Střední a vysoké tóny se v rámci našeho testování jevily prakticky totožně jako u Flip Essential 2. Rozdíl nastává v basové složce, která u LAMAXu není příliš výrazná. Díky tomu se reproduktor hodí také pro poslech mluveného slova, tedy podcastů. Skvělého zážitku jsme docílili také při sledování filmů. Pokud přece jen toužíte po o něco silnější basové složce, doporučujeme sáhnout po JBL Flip Essential 2. Nicméně počítejte s tím, že si za to dvojnásobně připlatíte.

Maximální hlasitost je u obou modelů velmi slušná a pokud se pro ni rozhodnete, ani v jednom případě vás sousedé nebudou mít příliš v lásce.

Jednoduché ovládání

Ovládání reproduktoru zprostředkovává celkem 6 tlačítek, která se nachází na těle zařízení. Díky jejich vystouplému designu je snadno najdete, i když ve tmě bychom mnohdy uvítali jejich podsvícení. Předností je také jejich velmi dobrá odezva.

Zcela na kraji se nachází Power tlačítko pro zapnutí a vypnutí reproduktoru a také přepínání režimů podsvícení.

Tlačítka + a - využijete pro ovládání hlasitosti a přepnutí na předchozí či následující skladbu.

Tlačítko s motivem LAMAX Play slouží k pozastavení přehrávání a jeho opětovnému spuštění. Také lze jeho prostřednictvím aktivovat mobilního hlasového asistenta, přijmout a ukončit hovor nebo jej odmítnout.

Tlačítko Mode slouží k přepínání zdrojů hudby, případně k uvedení reproduktoru do továrního nastavení.

Tlačítko TWS je určeno pro zapnutí či vypnutí TWS módu a odpojení od spárového zařízení.

Několik prvních minut možná budete přemýšlet nad tím, jaké tlačítko pro danou funkci zvolit (tak jako prakticky u každého zařízení). V naší redakci jsme se však s reproduktorem sžili poměrně rychle.

Tlačítka mají skvělou odezvu
Tlačítka mají skvělou odezvu

Další funkce LAMAX Sounder2 Play

Bluetooth reproduktor LAMAX Sounder2 Play nezůstává pozadu ani z hlediska dalších funkcí. Narozdíl od LAMAX Sounder2 je navíc vybaven barevnými režimy, jinak jsou ale jeho funkce totožné.

Podsvícení

Vypíchnout musíme zejména 5 barevných režimů, které umí automaticky blikat do rytmu hudby. Pokud ale budete chtít, podsvícení lze vypnout a šetřit tímto způsobem baterii. Efekty nejlépe vyniknou při omezeném zdroji světla (například při večerním posezení). Naopak při odpoledním pikniku venku jsou prakticky zbytečné.

Můžete vybírat z 5 barevných režimů
Můžete vybírat z 5 barevných režimů

Mikrofon

Reproduktor je vybaven mikrofonem, díky čemuž můžete jeho prostřednictvím ovládat hlasového asistenta ve svém mobilním telefonu. My jej otestovali s iPhonem, tedy hlasovou asistentkou Siri a vše fungovalo bez problémů.

Kde koupit Lamax Sounder2 Play
Lamax Sounder2 Play
Hodnocení
4.2/5

Kromě toho jej však lze využít také pro handsfree hovory. Kvalita zvuku není vyloženě špatná, nicméně občas je obtížné druhé straně správně porozumět a hovor zní místy tak nějak přidušeně. Na druhou stranu nás při telefonování druhá strana slyšela dobře. Funkce se tedy hodí spíše pro příležitostné využití, nikoliv například pro pravidelné konferenční hovory.

LAMAX BeatShare

Pokud máte k dispozici dva reproduktory LAMAX s funkcí LAMAX BeatShare, můžete je spárovat mezi sebou a docílit ještě většího zvukového zážitku.

Z hlediska funkcí lze vytknout snad jen absenci rádia a powerbanky. LAMAX také obecně pro své reproduktory nenabízí přidruženou mobilní aplikaci, v níž by byly například dostupné ekvalizéry. Vesměs se však nejedná o nikterak zásadní překážku.

Závěr –⁠ komu bychom reproduktor Lamax Sounder2 Play doporučili?

Přenosný reproduktor LAMAX Sounder2 Play se hodí pro osoby, které se poohlíží po cenově dostupném zařízení pro domácí či venkovní poslech. Reproduktor je po stránce přehrávání skladeb poměrně multižánrově orientovaným modelem a v našem testu se ukázal jako vhodný také pro sledování filmů či poslech podcastů. Pouze pro časté telefonování jej příliš doporučit nelze, jelikož ne vždy lze druhé straně dobře porozumět.

Reproduktor dále zaujme pěti světelnými režimy a funkcí LAMAX BeatShare pro spárování dvou reproduktorů mezi sebou. Potěší také slušná výdrž baterie dosahující až 24 hodin. Za zmínku stojí také odolnost vůči vodě a prachu dle parametru IP67.

Recenze: Bluetooth reproduktor Lamax Sounder2 Play
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita zpracování
 • Baterie
 • Ovládání a funkce
 • Poměr cena/výkon
4.2

Kvalita, která převyšuje cenu

Bluetooth reproduktor LAMAX Sounder2 Play zaujme nejen slušnou kvalitou zvuku, ale i propracovanými světelnými efekty. Na jedno nabití zvládne přehrávat hudbu až po dobu 24 hodin. Potěší také přítomnost mikrofonu pro handsfree hovory a ovládání hlasového asistenta. Ze slabých stránek lze zmínit například absenci rádia či powerbanky. Zjistěte, jak si reproduktor vedl v našem testu v porovnání s konkurenčním JBL Flip Essential 2 a jak hodnotíme kvalitu zvuku.

Klady

 • Světelné režimy
 • Možnost propojení dvou Lamax reproduktorů
 • Handsfree hovory
 • Možnost ovládání hlasového asistenta
 • Příznivá cena

Zápory

 • Absence powerbanky
 • Absence rádia
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hodnocení)
1 komentář – Recenze: Bluetooth reproduktor LAMAX Sounder2 Play
 1. Kvalita Zvuku, Prenosný,svieti farebné , bluetooth,ideálny zo sebou na výlety,páči sa mi veľmi , výdrž batérie pohoda ekvalizer super 🤩 Negatíva:/Umístění indikátoru stavu baterie
  Pouze bluetooth konektivita
  Chybí funkce power banky
  Chybějící rádio

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: Bluetooth reproduktor LAMAX Sounder2 Play
Lamax Sounder2 Play
Hodnocení: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram