ITmix.cz logo

Holící strojek Philips OneBlade: jak vybrat ten nejlepší?

Recenze vybraných produktů

Holící strojek Philips OneBlade: jak vybrat ten nejlepší?

Nabídka pánských holicích strojků je v dnešní době velmi bohatá. Nejedná se však už jen o přístroje vhodné pro zastřihování vousů či strniště. Nejlepší holicí strojky kombinují několik funkcí, díky čemuž stačí mnohým uživatelům jeden model pro péči o celé tělo.

Pokud uvažujete o koupi holicího strojku Philips OneBlade, měli byste znát jeho základní vlastnosti a konfigurace. V našem článku se dozvíte o parametrech, funkcích a dalších praktických radách, které vám pomohou s výběrem holícího strojku. Neměly by vám uniknout ani silné a slabé stránky holicích strojků OneBlade nebo nejlepší výrobky z modelové řady.

Co je vlastně Philips OneBlade?

Společnost Philips přinesla na trh s modely OneBlade revoluční způsob pánského holení. Důvodem jsou stejnojmenné břity, které tyto modely používají. Jejich hlavními výhodami oproti klasické žiletce jsou: šetrnost k pokožce, dlouhá výdrž a nízká produkce odpadu. Během holení není nutné používat ani holicí gel či holicí pěnu. Ani voda nedělá modelům z řady OneBlade žádný problém, protože všechny poskytují úroveň krytí IPX7.

Silným vyzyvatelem jsou i klasické elektrické holicí strojky. OneBlade je oproti nim kompaktnější, s lepší ergonomií a variabilitou použití. Na druhou stranu nenabízí tak důkladné oholení jako planžetové nebo frézkové strojky. Klasické elektrické strojky jsou poté zpravidla náročnější na údržbu. Jejich pořizovací cena je obvykle poměrně vysoká, což se vzhledem k omezenému použití nemusí vždy vyplatit.

Holicí strojky OneBlade kombinují hned několik funkcí v jednom přístroji. Kromě obličeje umožňují také holení celého těla, včetně intimních partií. Všechny modely jsou vybaveny vestavěnými akumulátory, díky čemuž jsou ideální i na cesty.

Philips OneBlade vs. Philips OneBlade Pro – rozdíly, které byste měli znát

Účelem strojků OneBlade je naplnit očekávání jakkoli náročného uživatele. Proto najdete v nabídce různé konfigurace s různým příslušenstvím. Modely jsou výrobcem rozděleny do dvou základních kategorií, a to klasické OneBlade a OneBlade Pro.

Holící strojek Philips OneBlade: jak vybrat ten nejlepší?
Jak vybrat ten nejlepší pro vás?

Modely OneBlade

Klasické strojky OneBlade nabízí základní funkce pro péči o celé tělo za poměrně dostupnou cenu. Základní modely jsou dostupné za necelou tisícikorunu. Strojky vybavené NiMH akumulátory nabízejí maximální výdrž 45 minut a dobu nabíjení do osm hodin, což je doba, kterou porážejí i levnější konkurenti. Strojky s Li-ion bateriemi jsou na tom s výdrží lépe. Jejich maximální doba provozu dosahuje 60 minut a nabíjení zabere maximálně čtyři hodiny.

Tělo je ergonomicky tvarováno a pokryto citrusově zelenou gumovou rukojetí. Při mokrém holení může někomu lépe padnout do ruky než tělo dražších modelů OneBlade Pro. Konstrukce působí pevně a díky pogumování zvládne i méně opatrné zacházení. Jejich doplňkovou výbavou jsou především jednoduché LED indikátory.

Modely OneBlade Pro

Pokud patříte mezi náročné uživatele, kteří si potrpí jen na to nejlepší, modely OneBlade Pro jsou pro vás tou správnou volbou. Jedná se o luxusnější kategorii, jejíž modely jsou dostupné i za ceny dosahující téměř na tři tisíce korun. Jejich hlavní předností jsou především větší Li-ion akumulátory. V závislosti na kapacitě nabízejí výdrž od 90 do 120 minut

Všechny modely OneBlade Pro podporují rychlé nabíjení, které zabere maximálně jednu hodinu. Vyšší modely jsou vybaveny LED displejem, který zobrazuje aktuální úroveň nabití. Balení strojků je doplněno přesným hřebenem s 12 nebo 14 úrovněmi holení. Tělo strojku vypadá moderně díky svému tvaru, tmavým odstínům a pogumované zadní straně.

Philips OneBlade 360 ​​– holení s rozšířenou realitou

Společnost Philips uvedla na trh model OneBlade 360. Tento holicí strojek nabízí podle výrobce v porovnání s ostatními modelovými řadami OneBlade komfortnější způsob holení a podporu Bluetooth připojení k chytrým telefonům.

Nejde o standardní model dostupný na pultech prodejen, proto jej neuvádíme v základním přehledu modelů. Koupí tohoto modelu se zákazník zavazuje k pravidelnému odběru náhradních břitů OneBlade 360. Nový břit je doručován každé čtyři měsíce, což je frekvence výměny doporučená výrobcem. Odběr lze kdykoliv zrušit.

Nová generace dostala kromě inovativního břitu i zbrusu nové tělo. Konstrukce je ergonomická a dobře sedí v ruce. V balení naleznete i nový hřeben 5v1 s nastavitelnou délkou střihu. Nový OneBlade podporuje také propojení s mobilní aplikací Daily Care přes Bluetooth. Aplikace nabízí mimo jiné i tyto funkce:

  • návody holení doplněné o rozšířenou realitu,
  • monitorování výkonnosti a stavu strojku,
  • tipy na péči o vzhled.

Philips OneBlade – správná konfigurace pro každého

Holicí strojky OneBlade jsou určeny pro pravidelné holení, detailní úpravu či zastřihování ochlupení. Tato variabilita je zajištěna různými doplňky, které naleznete v balení. Příslušenství je určeno buď pro kompletní péči o celé tělo, nebo pro holení a styling obličeje.

OneBlade Face

Balení strojků s tímto označením obsahují nástavce, díky kterým můžete své vousy či bradu vyladit do úplných detailů. V závislosti na ceně jsou strojky doplněny několika různými hřebeny na strniště. U modelu OneBlade Pro je základem příslušenství přesný hřeben s 12 délkami holení.

OneBlade Face + Body

Modely OneBlade na obličej a tělo obsahují v balení nástavce pro oba způsoby holení. Většina klasických modelů nabízí břit na obličej, břit na tělo, hřebeny na strniště a hřeben na celé tělo. Vyšší modely OneBlade Pro přinášejí také přesný hřeben se 14 délkami holení. Popis jednotlivých nástavců a břitů naleznete dále v textu.

Základní vlastnosti holicích strojků OneBlade

Představili jsme si specifika, která odlišují jednotlivé strojky modelové řady OneBlade. Nyní je na čase, abychom se spolu podívali na vlastnosti, které jsou pro všechny modely společné:

  • Stupeň ochrany IPX7: konstrukce holicích strojků je voděodolná. Přístroje vydrží ponoření do jednoho metru po dobu 30 minut. Na poškození přístroje vodou se ale záruka nevztahuje. Holení ve sprše zvládnou holicí strojky OneBlade levou zadní, ale “potápění” s nimi vám logicky  nedoporučujeme.
  • Vestavěný akumulátor: všechny strojky OneBlade jsou vybaveny vestavěnými akumulátory s různou kapacitou. Výdrž u standardních modelů dosahuje 45 až 60 minut. Modely Pro vydrží holit od 90 do 120 minut.
  • Univerzální břity: náhradní břity jsou kompatibilní se všemi modely aktuálně na trhu. Břity se sice liší svým určením, ale spojovací mechanismus se strojkem je u všech druhů stejný.
  • Oboustranné holení: všechny břity v nabídce jsou vybaveny čepelemi po obou stranách. Díky tomu se oholíte i na hůře dostupných místech, se kterými by měla většina klasických zastřihovačů značné problémy.
  • Ergonomické tvarování: na rozdíl od řady tradičních elektrických holicích strojků má OneBlade kompaktní rozměry a příjemnou rukojeť. Při holení sedí v ruce komfortně a díky gumovým částem krytu neklouže ani při holení na mokro.

Philips OneBlade nástavce a břity – rozdíly, které byste měli znát

Holící strojky OneBlade získaly přívlastek „hybridní“ díky množství kompatibilního příslušenství. Jeden strojek vám může tím pádem stačit pro péči o celé tělo. Pokud zvažujete koupi tohoto holicího strojku, měli byste znát rozdíly doplňků, které naleznete v balení. Víte, který břit či nástavec slouží k hladkému holení či zastřihování?

Břit/nástavecNáhledUrčení
Břit na tvářBřit na tvářBřit je oboustranný a určený k nejhladšímu holení obličeje, jaké OneBlade nabízí.
Břit na těloBřit na těloOboustranný břit doplněn ochrannými hřebeny, které zabraňují pořezání v citlivých oblastech.
Břit 360Břit 360Nový břit pro OneBlade se dokáže otáčet ve dvou osách, je oboustranný a je určen k holení obličeje. Nabízí detailnější a snadnější holení než klasické břity.
Hřeben na těloHřeben na těloHřeben je určen k holení hustšího ochlupení na těle. Svým tvarem chloupky odděluje a zefektivňuje holení. Není určen k holení do hladka.
Hřeben na strništěHřeben na strništěTyto hřebeny umožňují levnějším modelům OneBlade holit strniště v různých délkách. Podporované délky jsou 1, 2, 3 a 5 mm.
Přesný hřebenPřesný hřebenTento hřeben je součástí balení strojků OneBlade Pro. Přesný hřeben na obličej nabízí 12 délek od 0,4 do 9 mm. Hřeben na tělo a obličej pak dává k dispozici 14 délek od 0,4 do 10 mm.
Nastavitelný hřeben 5v1Nastavitelný hřeben 5v1Tento hřeben je součástí balení strojku OneBlade 360. Je určen k zastřihávání strniště a vousů v různé délce.

Jak vybrat náhradní břity/hlavice pro Philips OneBlade?

Jednou z největších výhod strojků Philips OneBlade jsou univerzální břity. Ty jsou kompatibilní se všemi modely na trhu a naleznete je v baleních po více kusech. V nabídce najdete tři druhy oboustranných břitů, které jsou určené na různé způsoby holení:

BřitNáhledKompatibilita
OneBlade břit na tvářBřit na tvářOneBlade 360, OneBlade QP25xx, OneBlade QP26xx, OneBlade Pro QP65xx, OneBlade Pro QP66xx
OneBlade břit na těloBřit na těloOneBlade 360, OneBlade QP25xx, OneBlade QP26xx, OneBlade Pro QP65xx, OneBlade Pro QP66xx
OneBlade 360Břit 360OneBlade 360, OneBlade QP25xx, OneBlade QP26xx, OneBlade Pro QP65xx, OneBlade Pro QP66xx

Jak vybrat holicí strojek OneBlade od Philips?

Jak jsme již zmínili v úvodu, modelová řada OneBlade nabízí modely pro uživatele s různými preferencemi. Pokud si nevíte rady při výběru ideální konfigurace, připravili jsme si pro vás několik tipů, které vám nákup usnadní.

Využití holicího strojku

Hned na začátku výběru je na místě otázka, které partie plánujete se strojkem holit. Podle toho byste se měli zaměřit buď na modely Face, nebo Face + Body. Kromě partií je důležité zvážit i způsob holení. Každý muž se holí jinak. Někdo si potrpí na precizním a detailním stylingu, jiný zase na hladkém a rychlém oholení.

Hladké a rychlé holení

Abyste dosáhli co nejhladšího výsledku v nejkratším čase, vystačíte si i se strojkem OneBlade bez nástavce. Nejhladšího možného výsledku dosáhnete s použitím samostatného břitu na obličej nebo na tělo. Proto můžete vybírat z levnějších a méně vybavených modelů v nabídce. S vyšší cenou ale přichází lepší výdrž a praktické doplňky, které se mohou kdykoli hodit. Záleží tak hlavně na frekvenci holení a podmínkách, ve kterých jste zvyklí se holit.

Detailní holení a kontury

V tomto ohledu září téměř všechny modely OneBlade. Díky jejich úzkým břitům se dostanou téměř všude a jejich nakloněním docílíte bezkonkurenční přesnosti. V detailech se holicím strojkům OneBlade vyrovná jen málokterý elektrický strojek. Pokud ale hledáte přístroj na úpravu hustší brady či hustých vousů, doporučujeme vám modely s přesným hřebenem a regulací délky střihu. Ideální volbou jsou tedy modely OneBlade Pro.

Baterie a nabíjení

Hledáte strojek na cesty, který vám na jedno nabití vydrží i celou dovolenou? Nebo sháníte strojek na běžné domácí holení? Modely OneBlade jsou vybaveny vestavěnými akumulátory s různou kapacitou.

Pokud je pro vás výdrž důležitým parametrem, modely Pro nabízejí 90 až 120 minut holení. Jejich Li-ion baterie podporují rychlé nabíjení, díky kterému se doplní jejich kapacita během jedné hodiny. V případě, že se spokojíte s častějším nabíjením nebo jste zvyklí holit se jen zřídka, může vám stačit i výdrž 60 minut u standardních modelů s Li-ion akumulátory. U nich se ale musíte spokojit s delším nabíjením, které zabere u Li-ion baterií čtyři hodiny. Nejlevnější holicí strojky OneBlade jsou vybaveny bateriemi NiMH, které kombinují výdrž 45 minut a dobu nabíjení dlouhou osm hodin.

Napájecí adaptér pro Philips OneBlade
Napájecí adaptér pro Philips OneBlade

Příslušenství a doplňky v balení

To, co dělá z holicích strojků Philips OneBlade hybridní přístroje, je právě doplňková výbava. V nabídce naleznete modely s jediným nástavcem v balení, nebo s celým arzenálem hřebenů a břitů. Každý model je v základu dodáván s nabíječkou a manuálem.

Oblíbeným doplňkem jsou cestovní pouzdra a tašky, které zpříjemňují používání přístrojů na cestách. Během cestování přijde vhod také plastový chránič břitu. Modely v nejvyšší třídě jsou doplněny také dokovacími stanicemi, které slouží zároveň jako stojany.

Cena

Určit si rozpočet je před koupí holicího strojku více než žádoucí. Strojky Philips OneBlade nepatří mezi nejlevnější, ale určitě mají co nabídnout. Nejlevnější konfigurace jsou dostupné za necelou tisícikorunu. Jedná se o základní modely určené k holení obličeje.

Nejvyšší modely OneBlade Pro jsou dostupné za trojnásobnou cenu v porovnání se základními modely. Jsou určeny k holení celého těla a v jejich balení naleznete různé nástavce, dokovací stanici a také tvrdé cestovní pouzdro. Praktickou doplňkovou funkcí těchto modelů je také cestovní zámek, který zabraňuje nechtěnému zapnutí.

Nejlepší holicí strojky Philips OneBlade ze srovnávacího testu

Seznámili jsme vás s vlastnostmi a schopnostmi modelové řady Philips OneBlade. Nyní je na čase představit vám TOP holící strojky OneBlade a přehledné srovnání jejich parametrů. Každý z modelů je určen pro jiné uživatele. V případě, že vás kterýkoliv z nich osloví, neváhejte si přečíst jeho podrobnou recenzi na našem webu.

Philips OneBlade QP2630/30Philips OneBlade Pro QP6530/15Philips OneBlade Pro QP6650/61
UrčeníTvář a těloTvářTvář a tělo
Typ akumulátoruLi-ionLi-ionLi-ion
Maximální výdrž60 min90 min120 min
Průměrná doba nabíjení4 hod1 hod1 hod
Cestovní pouzdroAnoNeAno
Cestovní zámekNeNeAno
Nabíjecí stojanNeNeAno
Počet nástavců na tvář411
Počet nástavců na tělo11
Počet břitů na tvář111
Počet břitů na tělo11
Minimální délka holení s hřebenem1 mm0,5 mm0,4 mm
Maximální délka holení s hřebenem5 mm9 mm10 mm
Stupeň krytíIPX7IPX7IPX7

Nejčastější dotazy k holicím strojkům Philips OneBlade

Co vás nejčastěji zajímá? Shlédněte video přímo od výrobce případně načerpejte další know-how zpracované naší redakcí níže.

Jak často měnit břity na OneBlade?

Životnost břitů OneBlade je výrobcem stanovena na čtyři měsíce. Frekvence výměny je ale závislá na tom, jak často se holíte. Snadno se tak může lišit od doporučení výrobce. To, že je třeba břit vyměnit, zjistíte na základě jeho barvy. Jakmile se na něm objeví zelený proužek místo šedého, je čas na výměnu.

Ať už zvolíte břity na obličej či tělo, všechny jsou kompatibilní s aktuální nabídkou modelů. Náhradní břity OneBlade jsou dostupné i v balení po několika kusech, takže vám jedno balení může klidně vydržet i celý rok.

K čemu všemu lze Philips OneBlade použít?

Holicí strojky OneBlade jsou rozděleny do dvou základních kategorií podle toho, na jaké partie jsou určeny. Modely Face nabízejí ve svém balení nástavce pro úpravu ochlupení na tváři. Modely Face + Body jsou navíc doplněny nástavci pro péči o tělo a intimní partie. Produkty OneBlade jsou vhodné pro běžné holení, tvarování či zastřihování.

Dá se OneBlade používat i na mokro?

Stručná odpověď je „ano“. Modely Philips OneBlade jsou určeny pro suché i mokré holení. To jim umožňuje stupeň krytí IPX7. Díky němu jsou konstrukce strojků odolné vůči ponoření do hloubky jednoho metru po dobu maximálně 30 minut.

Lze OneBlade používat i připojený do zásuvky?

Přestože je napájecí kabel součástí každého balení, tato funkce modelům chybí. Kabel tím pádem slouží pouze jako nabíječka a OneBlade lze používat pouze mimo elektrickou síť. Důvodem je bezpečnost. Jelikož je každý holicí strojek Philips OneBlade voděodolný, mohlo by způsobit napájení ze sítě vážné úrazy elektrickým proudem.

Jak vím, že je OneBlade nabitý?

Indikátor nabíjení má na modelech OneBlade různá provedení a umístění. Základní modely jsou vybaveny LED indikátorem, který se v případě vybití rozbliká oranžově. Během nabíjení následně bliká zeleně a při plném nabití svítí nepřetržitě.

Modely OneBlade Pro jsou vybaveny buď několika stupňovým indikátorem nabití, nebo displejem s aktuální úrovní nabití. Plné nabití je indikováno buď rozsvícením všech úrovní nebo hodnoty 100 % na displeji.

Jak čistit Philips OneBlade?

Čištění holicího strojku OneBlade je jednoduché a zvládnete ho jen v několika krocích:
1. Po oholení vyfoukejte břit od usazených chloupků, které se na něm usadily během holení.
2. Zapněte OneBlade a opláchněte jej ve vlažné vodě.
3. Pokud jsou zaneseny i nástavce, čistěte je pod vodou samostatně.
4. Přístroj ani doplňky neutírejte, ale nechte veškerou vodu odpařit.

Jak se holit strojkem OneBlade?

Philips OneBlade se používá nejjednodušeji na suché a čisté pokožce. Břit byste měli ke kůži přikládat plochou stranou. Do pohybujících se planžet se tak dostane nejvíc chloupků. Tahy byste měli vést proti směru vyrůstání chloupků a měly by být co nejdelší. Při holení kontur a detailů přikládejte ke kůži samotné pohybující se čepele. Pro holení různých partií jsou určeny různé nástavce nebo břity, proto se vždy ujistěte, že používáte ten správný.

Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
4.7/5 - (9 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Philips OneBlade Pro QP6550/15
Tip redakce
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram