ITmix.cz logo

Recenze: holicí strojek Philips OneBlade Pro QP6550/15

Silné stránky
 • Vestavěný akumulátor
 • Rychlé nabíjení
 • Nástavec se 14 délkami sestřihu
 • Hybridní holicí strojek na obličej a tělo
 • Ergonomické tvarování
 • Vhodný na holení, zastřihování i tvarování
 • Látkové cestovní pouzdro v balení
 • Široká kompatibilita náhradních břitů
Slabé stránky
 • Nevhodný na holení do hladka
 • Díky plastovému krytu může snadno vyklouznout z ruky
 • Látkové pouzdro místy působí levně

Zastřihovač Philips OneBlade Pro QP6550/15 patří v modelové řadě Pro mezi středně vybavené modelové varianty. Jedná se o model určený k holení obličeje i těla, takže v jeho balení naleznete různé příslušenství pro tyto účely. V redakci nás oslovily hlavně funkce a výdrž tohoto hybridního holicího strojku. Našli jsme ale také detaily, které by bylo vhodné ještě doladit.

Nejčastější dotazy a odpovědi

Je Philips OneBlade Pro QP6550/15 vodotěsný?

Zastřihovač Philips OneBlade Pro QP6550/15 je vhodný pro suché i mokré holení. Jeho konstrukce splňuje normu IPX7. Model je určen pro mokré používání především ve sprše. Na poškození vodou se záruka nevztahuje.

Jak holí OneBlade Pro QP6550/15?

Holicí strojek OneBlade Pro QP6550/15 umožňuje zastřihávání i holení ochlupení obličeje a těla. Pro tyto účely naleznete v jeho balení hned několik nástavců, které umožňují holení do hladka či na konkrétní délku.

Jak často měnit břity na Philips OneBlade Pro QP6550/15?

Frekvence výměny břitu je závislá na tom, jak často se strojkem plánujete holit. Výrobce udává, že každý břit má životnost 4 měsíce. Pokud se zvyknete holit jen čas od času, může životnost tuto hodnotu hravě přesáhnout.

OneBlade Pro QP6550/15 vs. QP650/61 – který je lepší?

Oba modely patří do kategorie hybridních holicích strojků (určených na tvář i tělo), jejich balení obsahuje stejné doplňky pro holení a výsledek holení je v podstatě stejný. Rozdíl je hlavně v tom, že model QP6650/61 nabízí navíc tvrdé cestovní pouzdro a nabíjecí stojan.

Obsah balení Philips OneBlade Pro QP6550/15 – pro dané účely dostačující

Bez zbytečných odboček se můžeme hned pustit do rozbalování. Model je uložen v krabici typické pro všechny strojky z řady Pro. Je barevná a informuje uživatele o základních vlastnostech modelu. Po otevření balení se nám naskytl pohled na většinu holicího příslušenství.

Prvotní dojem nebyl nejlepší, jelikož se nám krabice zdála zbytečně velká. Balení totiž navzdory svým rozměrům neobsahuje ani tvrdé pouzdro, jako je tomu u dražšího modelu Pro QP6650/61, jehož krabice je podobné velikosti. Vnitřní prostor krabice je kromě příslušenství vyplněn i prázdnými lepenkovými částmi, které mají prostor jen vyplnit. Postupně jsme se v balení dostali k těmto položkám:

 • zastřihovač OneBlade Pro QP6550/15,
 • látkové pouzdro,
 • břit na obličej,
 • břit na tělo,
 • cestovní chránič břitu,
 • přesný hřeben se 14 délkami holení
 • a 5,4W nabíjecí adaptér.
Obsah balení modelu QP6550/15 je zcela adekvátní vzhledem k jeho ceně a zařazení v portfoliu značky Philips
Obsah balení modelu QP6550/15 je zcela adekvátní vzhledem k jeho ceně a zařazení v portfoliu značky Philips

Pouzdro se zdá být bezedné

Na rozdíl od nejvyššího modelu v řadě Pro, QP6650/61, je recenzovaný model dodáván pouze s lehkým látkovým pouzdrem. Zatímco kvalita zpracování nás příliš neohromila, jeho rozměry jsou doslova prémiové.

Látkové pouzdro má rozměry 23 x 12 cm a bez sebemenších problémů uschová všechny doplňky v balení. Při troše snahy byste do něj mohli odložit i krabičku s návody. V tomto ohledu má oproti tvrdému pouzdru dražšího modelu jasně navrch.

V čem nás ale pouzdro zklamalo, je kvalita zpracování. Švy působí slabě a v nejvíce namáhané části jsou zakončeny jen drobným uzlíkem. Další nevýhody látkového pouzdra obecně jsou slabá mechanická ochrana obsahu, riziko nechtěného spuštění strojku a riziko poškození jednotlivých komponentů navzájem.

Kde koupit Philips OneBlade Pro QP6550/15
Philips OneBlade Pro QP6550/15
Hodnocení
4.6/5
Lehké látkové pouzdro by mohl výrobce ještě doladit
Lehké látkové pouzdro by mohl výrobce ještě doladit

Parametry modelu Philips OneBlade Pro QP6550/15 a porovnání

Jak jsme již zmínili v úvodu, model QP6550/15 je ve výbavě někde uprostřed modelové řady Pro. Pořád se ale jedná o hybridní model určený pro tělo a obličej, čemuž je přizpůsoben i obsah balení. Posuďte sami.

ModelPhilips OneBlade Pro QP6530/15Philips OneBlade Pro QP6550/15Philips OneBlade Pro QP6650/61
UrčeníTvářTvář a těloTvář a tělo
Typ akumulátoruLi-ionLi-ionLi-ion
Maximální výdrž90 min120 min120 min
Průměrná doba nabíjení1 hod1 hod1 hod
Cestovní pouzdroNeanoano
Cestovní zámekNeanoano
Nabíjecí stojanNeNeano
Počet nástavců na tvář111
Počet nástavců na tělo11
Počet břitů na tvář111
Počet břitů na tělo11
Minimální délka holení s hřebenem0,5 mm0,4 mm0,4 mm
Maximální délka holení s hřebenem9 mm10 mm10 mm
Stupeň krytíIPX7IPX7IPX7

Funkce holicího strojku

Co se týče parametrů, model Pro QP6550 nás příjemně překvapil. Za nižší cenu nabízí podobné vlastnosti jako TOP model řady OneBlade Pro. Zmíněné modely mají několik společných funkcí, které si nyní představíme.

Holení obličeje a strniště

Pro tyto účely má holicí strojek OneBlade Pro QP6550/15 hned dva doplňky v balení:

 • Přesný hřeben – Tímto nástavcem se modely Pro odlišují od klasických strojků OneBlade. Hřeben nabízí 14 délek zastřihování v rozmezí od 0,4 do 10 mm. Krok na stupnici délek je variabilní. Pro lepší pochopení si prohlédněte snímek níže. Jednotlivé délky lze nastavit pomocí otočného regulátoru. Přesný hřeben slouží jako nástavec břitu na obličej.
 • Břit na obličej – Tento nástavec je opatřen čepelemi po obou stranách, což umožňuje komfortní holení ve více směrech. Díky břitu nabízí OneBlade oholení do hladka. Hlavice je zároveň vybavena i praktickým indikátorem výměny, o kterém se více dozvíte níže v rubrice Náhradní hlavice Philips OneBlade.

Holení těla a intimních partií

Pro holení těla nebo intimních partií máte k dispozici dva nástavce:

 • Břit na tělo – Tento nástavec je doplněn odnímatelnými ochrannými hřebeny. Hřebeny mají zabránit pořezání v citlivých oblastech a po jejich odnětí získáte klasický břit OneBlade. Ten můžete použít k holení i těch nejméně dostupných míst.
 • Hřeben na tělo – Druhý nástavec na holení těla slouží pouze k zastřihování ochlupení. Jedná se o hřeben, který lze přichytit na univerzální břit. Tento hřeben slouží k oddělování hustého ochlupení, aby bylo zastřihování co nejefektivnější.

LED displej

Holicí strojky OneBlade jsou vybaveny indikátory stavu baterie. Levnější modely mají jen jednoduché LED indikátory, dražší modely poté LED displeje. Zastřihovač OneBlade Pro QP6550 je na přední straně doplněn právě monochromatickým LED displejem. Při zapnutí i při vypnutí zobrazuje displej aktuální stav baterie. Kromě toho upozorňuje na nutnost nabíjení či aktivaci cestovního zámku.

LED displej dělá z modelu prémiový kousek
LED displej dělá z modelu prémiový kousek

Cestovní zámek

V úvodu recenze jsme zmiňovali látkové pouzdro, které strojky příliš nechrání před náhodným zapnutím. Model QP6550 má ale v rukávu fintu, která tento problém do jisté míry vyřeší. Jedná se o cestovní zámek, který po aktivaci brání právě nechtěnému zapnutí. Stačí podržet tlačítko zapnutí po dobu tří sekund a zámek se aktivuje. Deaktivace probíhá stejným způsobem. Pro lepší pochopení vám doporučujeme shlédnout také video:

Rychlonabíjení/Fast charging

Na rozdíl od standardních modelů OneBlade, jako například QP2630, podporuje recenzovaný model také rychlé nabíjení. To mu dává jasnou výhodu nejen v porovnání se základními modely OneBlade. Z úplného vybití se strojek OneBlade Pro QP6550 nabije během jedné hodiny.

Při našem testu rychlonabíjení jsme strojek nechali zapojený do sítě po dobu 5 minut. Za tuto dobu stoupla úroveň nabití o 6–7 %. Výsledkem je přibližně 8 minut holení. Náš figurant si za tuto dobu stihl oholit obličej a některé další části těla. V situaci, kdy se během holení strojek vybije a na dokončení už stačí jen pár tahů, je proto funkce rychlonabíjení obzvlášť užitečná.

Voděodolnost

Hybridní holicí strojek Philips OneBlade Pro QP6550/15 umožňuje holení na mokro i na sucho. Umožňuje to jeho konstrukce, která splňuje kritéria úrovně ochrany IPX7. Holit se tím pádem můžete například i ve sprše. Nedoporučujeme vám ale jít se se strojkem OneBlade třeba potápět.

Všechny modely OneBlade jsou voděodolné
Všechny modely OneBlade jsou voděodolné

Kvalita zpracování a ergonomie

Pohodlí při používání modelu Pro QP6550 je srovnatelné s dražším holicím strojkem Pro QP6650, který jsme pro vás již recenzovali. Konstrukce je u obou modelů rovněž prémiová. Spoje k sobě krásně přiléhají a celkově v ruce strojek sedí dobře.

Kde koupit Philips OneBlade Pro QP6550/15
Philips OneBlade Pro QP6550/15
Hodnocení
4.6/5

Co nám ale vadí, je přední plastový kryt, který imituje chrom. Modelu sice dodává elegantní a moderní vzhled, strojek vám kvůli němu však může snadno vyklouznout i ze suchých rukou. V tomto ohledu hodnotíme pozitivněji levnější model QP2630, který má pogumované celé boční strany s mírným přesahem na přední i zadní stranu. Jeho úchop je tedy o něco jistější.

Philips OneBlade Pro QP6550 přesto nabízí komfortní a efektivní holení. Manipulace s ním je jednoduchá a dostane se v podstatě všude. Pogumování u tohoto modelu je ale primárně na zadní straně. Mírně přesahuje i na boky a pokračuje až k břitu. Sice usnadňuje výměnu nástavců, ale nenabízí tak komfortní a pevný úchop jako u modelu QP2630.

Výdrž a napájení – silné stránky modelu

Stejně jako všechny modely OneBlade je i Pro QP6550 vybaven vestavěným akumulátorem Li-ion. Co se týče výdrže, řadí se mezi nejlepší v modelové řadě. Na jedno nabití vydrží tento strojek holit 120 minut, což nás velmi příjemně překvapilo. Ať už si dáme tuto hodnotu do srovnání s klasickými OneBlade nebo s prémiovými strojky Braun či Remington, recenzovaný model bude mít v obou případech navrch.

Přesuňme se k nabíjení. Akumulátor s výdrží 120 minut se přece musí i dlouho nabíjet, nebo ne? Opak je pravdou. Jednou z klíčových vlastností modelu je podpora rychlého nabíjení. Výsledkem je nabíjení, které by z úplného vybití na maximum nemělo zabrat víc než jednu hodinu. Jedná se o hodnotu, kterou jsme potvrdili i našem testu. V tomto ohledu model mezi levnějšími strojky OneBlade opět vyčnívá z řady. Podíváme-li se ale na prémiovou konkurenci, patří tento OneBlade k většině s hodinovým nabíjením.

S uváděnou výdrží vám strojek vydrží na jedno nabití přibližně na 12 holení. Na mysli máme samozřejmě holení obličeje i těla najednou. Na základě testů výdrže u tohoto i jiných modelů Philips OneBlade jsme se přesvědčili, že Philips výdrž testuje v reálných podmínkách.

Holení se strojkem v síti – je to možné?

V tomto bodě je vhodné zmínit holení se strojkem v elektrické síti. Takový způsob používání strojku bohužel není možný. Důvodem je bezpečnost při holení na mokro. V případě holení se strojkem napojeným do elektrické sítě by totiž mohlo dojít k vážným úrazům.

Holení se strojkem Philips OneBlade Pro QP6550/15 – co všechno dokáže?

Hodnocení holicího strojku se neobejde bez jeho testování. Model OneBlade Pro QP6550/15 má s modelem QP6650/61 mnoho společného. Způsob a kvalita holení nejsou výjimkou. Oba modely jsou hybridní (vhodné na obličej i tělo) a nabízejí stejné příslušenství pro holení.

Figurant začal zastřihování s hustějším porostem
Figurant začal zastřihování s hustějším porostem

Zastřihování vousů a strniště

Pro tento účel naleznete v balení přesný hřeben se 14 délkami holení. Holení s tímto nástavcem nás příjemně překvapilo. Ochlupení pěkně odděluje a zastřihuje rovnoměrně. Výhodou je i to, že se nástavec neucpává i přesto, že jej v procesu holení stále nečistíte. Pokud jste tedy zvyklí zastřihávat strniště na určitou délku, model vám jednoznačně doporučujeme.

Uživatelská zkušenost zastřihování vousů s nástavcem je shodná jako u modelu OneBlade Pro QP6650/61, který jsme také recenzovali.

Holení obličeje

Oholení obličeje do hladka si u tohoto modelu zabezpečíte použitím samostatného břitu na obličej. Pojem „do hladka“ je ale v tomto případě poněkud přehnaný. Navzdory naší snaze vypadal výsledek holení jako po jednom či dvou dnech od holení žiletkou.

Kde koupit Philips OneBlade Pro QP6550/15
Philips OneBlade Pro QP6550/15
Hodnocení
4.6/5

Stejně jako v případě holení s nástavcem. Uživatelská zkušenost zastřihování vousů bez nástavce je shodná nejen s modelem QP6650, ale i ostatními modely z řady Pro i standardní řady. To je dáno univerzálním břitem, kterým disponují všechny modely OneBlade.

Průběh holení jako takový je ale na druhé straně velmi komfortní. Břit na tvář je drobný a snadno se dostane i do špatně dostupných záhybů. Holení celého obličeje bylo rychlé a obešlo se bez podráždění či pořezání. Výsledné jemné strniště bylo rovnoměrné, a to i díky možnosti holení oběma stranami břitu.

Hladké holení se žiletkám nevyrovaná
Hladké holení se žiletkám nevyrovaná

Holení se obejde i bez holicí pěny. Ta ale strojku nijak neuškodí, jelikož je voděodolný.

Tvarování a styling

Zmiňovaný břit na obličej je ideálním pomocníkem i na detailní práci na strništi. Krásně dokáže zvýraznit kontury a při stylingu je v podstatě tak přesný jako žiletka. V tomto případě opět oceníte nejen drobné rozměry břitu, ale také kompaktní tělo strojku. Rozmanité pohyby rukou vás neunaví, a to ani po delší době. OneBlade je lehký a dělá přesně to, co od něj očekáváte.

Holení těla

Při holení těla a intimních partií jsou výsledky srovnatelné s holením obličeje. Rozdíl je ale v příslušenství. Hřeben na tělo pěkně odděluje ochlupení a účinně brání pořezání, jelikož zvětšuje vzdálenost mezi břitem a pokožkou. Tento nástavec vám umožní ochlupení jen zastřihnout a ne oholit do hladka. Délka sestřihu je přibližně 3 mm.

Holení těla do hladka zajišťuje břit na tělo. Jedná se v podstatě o univerzální břit na obličej, který je doplněn ochrannými hřebeny. Ty jsou v porovnání s předchozím nástavcem o něco hustěji rozloženy. Hřebeny slouží především k ochraně pokožky před pořezáním. Při holení nejhůře dostupných míst ale hřebeny trochu překážejí. Lze je však odejmout, takže se rozměry břitu dají rázem zmenšit na minimum.

Pokud byste si chtěli úklid po holení usnadnit, vyzkoušejte OneBlade s holicí pěnou.

Náhradní hlavice Philips OneBlade – které jsou kompatibilní?

Holicí strojky Philips OneBlade nás překvapily jednoduchostí výměny holicích hlavic. Pod břitem se nachází tlačítko, které stačí stlačit směrem vzhůru a břit se sám vysune nebo vypadne. Modely Pro mají v tomto mechanismu navíc i pružinku, která nástavec doslova vystřelí. Následně stačí jen zatlačit nový břit OneBlade a strojek je připraven opět holit.

Všechny zastřihovače OneBlade používají stejné holicí břity. Ať už zvolíte břit na tělo nebo na obličej, můžete jej nasadit na klasický OneBlade i model Pro. Tento detail považujeme také za velké plus.

Životnost čtyři měsíce – držet se doporučení výrobce nebo ne?

Hlavice Philips OneBlade mají podle výrobce životnost čtyři měsíce. Tato hodnota je ale výrazně závislá na vaší frekvenci holení. Při větších rozestupech mezi holením může výdrž břitu OneBlade snadno přesáhnout i udávané čtyři měsíce.

Kde koupit Philips OneBlade Pro QP6550/15
Philips OneBlade Pro QP6550/15
Hodnocení
4.6/5

V případě, že si nebudete jisti, zda je čas na výměnu, stačí se na používaný břit podívat zblízka. Každá nová hlavice je světle šedá se zeleným základem. Používáním se světle šedá vrstva postupně ztenčuje a zelená barva se stává viditelnější. Pokud je horní část břitu celá zelená, je to jednoznačný indikátor výměny.

Cena nemusí odradit

Levný nebo alespoň cenově dostupný elektrický holicí strojek bývá často vykoupen drahými náhradními hlavicemi či břity. O zastřihovačích OneBlade to ale úplně neplatí. Břity ani samotné přístroje samozřejmě nepatří mezi nejlevnější. Mnohé konkurenční společnosti ale mají v nabídce náhradní holicí hlavice či planžety za nižší, podobnou nebo i vyšší cenu. OneBlade nabízí tím pádem dobrou životnost břitů za rozumnou cenu.

Závěr – Pro koho je holicí strojek Philips OneBlade Pro QP6550/15 vhodný?

Philips OneBlade Pro QP6550/15 je ideální pro každého, kdo hledá všestranný holicí strojek s dlouhou výdrží a moderním designem. Model je vhodný na holení i zastřihování ochlupení na celém těle, čemuž odpovídá i obsah balení. Nezklame vás ani v případě, že jste zvyklí strniště stylovat do specifických tvarů.

Cestovní zámek a velké cestovní pouzdro dělají z tohoto strojku praktického společníka na cesty. Díky výdrži 120 minut s sebou nebudete muset brát ani nabíječku. Model je ideální pro suché i mokré holení, používá se ale bez pěny. Holicí pěna strojku neuškodí, ale pro ideální výsledky holení nutná není. Ergonomie je na úrovni nejvyšších modelů OneBlade a neztratí se ani mezi prémiovou konkurencí.

V případě, že hledáte holicí strojek typu „best of the best“, můžete se ohlédnout po zmiňovaném zastřihovači Pro QP6650/61, který jsme pro vás již recenzovali. Pokud se vám zdají být ceny modelů Pro příliš vysoké a přesto hledáte hybridní holicí strojek, doporučujeme vám například model QP2630/30.

Recenze: holicí strojek Philips OneBlade Pro QP6550/15
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
4.6

Péče o celé tělo v moderním provedení

Zastřihovač Philips OneBlade Pro QP6550/15 patří v modelové řadě Pro mezi středně vybavené modelové varianty. Jedná se o model určený k holení obličeje i těla, takže v jeho balení naleznete různé příslušenství pro tyto účely. V redakci nás oslovily hlavně funkce a výdrž tohoto hybridního holicího strojku. Našli jsme ale také detaily, které by bylo vhodné ještě doladit.

Klady

 • Vestavěný akumulátor
 • Rychlé nabíjení
 • Nástavec se 14 délkami sestřihu
 • Hybridní holicí strojek na obličej a tělo
 • Ergonomické tvarování
 • Vhodný na holení, zastřihování i tvarování
 • Látkové cestovní pouzdro v balení
 • Široká kompatibilita náhradních břitů

Zápory

 • Nevhodný na holení do hladka
 • Díky plastovému krytu může snadno vyklouznout z ruky
 • Látkové pouzdro místy působí levně
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: holicí strojek Philips OneBlade Pro QP6550/15
Philips OneBlade Pro QP6550/15
Hodnocení: 4.6/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram