ITmix.cz logo

Recenze: holicí strojek Philips OneBlade Pro QP6650/61

Silné stránky
 • Vestavěný akumulátor
 • Rychlé nabíjení
 • Nástavec se 14 délkami holení
 • Určený na obličej i na tělo
 • Ergonomické tvarování
 • Vhodný na holení, zastřihování a tvarování
 • Praktické doplňky v balení
 • Komfortní používání
 • Široká kompatibilita náhradních břitů
Slabé stránky
 • Nevhodný na holení do hladka
 • Lehce vyklouzne ze suchých rukou
 • Nabíjecí stojan by mohl být těžší
 • V pouzdře nejsou sloty na ostatní doplňky

Holicí strojek Philips OneBlade Pro QP6650/61 je univerzální pomocník pro péči o celé tělo. Jedná se o konfiguraci určenou pro náročnější uživatele, kteří si potrpí na komfort, vysokou kvalitu zpracování a moderní design. Při testování nás tento OneBlade v mnoha věcech příjemně překvapil. Narazili jsme ale také na drobnosti, které by výrobce mohl ještě doladit.

Nejčastější dotazy a odpovědi

Jak často měnit břity na OneBlade Pro QP6650/61?

Holicí strojek OneBlade Pro QP6650/61 používá stejné břity na tělo a obličej jako ostatní modely v nabídce. Výrobce doporučuje výměnu břitu každé čtyři měsíce. Životnost je ale závislá na vašem způsobu a vaší frekvenci holení.
Kromě doporučené frekvence dává Philips uživatelům ještě jednu radu pro výměnu břitu. Všechny typy břitů jsou od výroby světle šedé. Používáním se tato barva postupně mění na zelenou. Jakmile je celá horní plocha nástavce zelená, je čas na výměnu.

Je OneBlade Pro QP6650/61 vodotěsný?

Model OneBlade Pro QP6650/61 je určen pro holení na sucho i na mokro. Holení na mokro umožňuje stupeň ochrany IPX7. Ponor do hloubky jednoho metru na 30 minut strojku neuškodí. Záruka se ale na poškození vodou nevztahuje. Proto vám doporučujeme, abyste OneBlade používali například ve sprše a ne při potápění.

Jak vyměnit břity/nástavce na OneBlade Pro QP6650/61?

OneBlade Pro QP6650/61 používá standardní břity kompatibilní s celým portfoliem OneBlade. Jejich výměna je velmi jednoduchá. Stačí stisknout a posunout tlačítko pod břitem směrem nahoru, aby se břit vysunul. V dalším kroku už jen nasunete nový nástavec OneBlade na místo a strojek je připraven k dalšímu holení.

OneBlade vs. holení žiletkou – co je lepší?

Klasická žiletka a pěna na holení nabízí hladké oholení, kterému se elektrické holící strojky jako OneBlade jen těžko vyrovnají. Na druhou stranu ale nejsou žiletky moc šetrné k pokožce a snadno se s nimi dá pořezat.
Holící strojky OneBlade jsou vybaveny malým holicím břitem, který se dostane i do těžko dostupných míst. Holení tímto strojkem nedráždí pokožku a nevyžaduje pěnu. Co se týče hladkosti oholení, žiletku však OneBlade neporazí. Ve variabilitě použití a praktičnosti má ale ale jednoznačně navrch.

Obsah balení hodný své ceny

Když jsme dostali do rukou krabice s Philips OneBlade Pro QP6650/61 a klasickým modelem OneBlade QP2630/30, hned nám bylo jasné, která patří kterému modelu. Klasický model je dodáván v obyčejné nebarevné krabici, která vypadá, že je vyrobená z recyklovaných materiálů, což oceňujeme. Model OneBlade Pro je oproti tomu uložen v pestrém balení s lákavými barvami a spoustou informací o produktu. Posuďte sami.

Modely OneBlade Pro lze snadno rozeznat od klasických OneBlade
Modely OneBlade Pro lze snadno rozeznat od klasických OneBlade

Balení nás hned v úvodu překvapilo svými rozměry. Holicí strojky OneBlade jsme považovali za drobné kompaktní přístroje, které dokážou všechno. K čemu by tím pádem potřebovaly tak velké balení? Odpověď jsme našli hned po otevření. OneBlade Pro nás totiž přivítal v devíti světových jazycích a pomocí QR kódu nás pozval do aplikace GroomTribe obsahující tipy ohledně stylingu a holení. Aplikace je dostupná v Google Play i AppStore.

Při vybalování se prostor na stole pomalu zužoval na seznam těchto položek:

 • zastřihovač OneBlade Pro QP6650/61,
 • tvrdé cestovní pouzdro se suchým zipem,
 • břit na obličej,
 • břit na tělo,
 • hřeben na tělo,
 • cestovní chránič břitu,
 • přesný hřeben se 14 délkami holení,
 • stojan na nabíjení
 • a 5,4W nabíjecí adaptér.

V tomto bodě je vhodné zmínit, že je strojek již předem osazen břitem na obličej a přesným hřebenem. Celá tato konfigurace je umístěna v cestovním pouzdře. Takto vymyšlené balení oceňujeme, protože šetří prostor a materiály v již tak rozměrné krabici. Oslovilo nás i použití recyklovaného papíru při výrobě drobných krabiček doplňků.

Pár slov o cestovním pouzdře

Zatímco většina příslušenství v balení nepotřebuje zvláštní popis, rádi bychom se zastavil u cestovního pouzdra. Víc modelů OneBlade je doplněno látkovým pouzdrem, které přístroj chrání před poškrábáním či prachem. Nevyznačují se ale významnou mechanickou ochranou a hrozí u nich riziko nechtěného zapnutí strojku.

Kde koupit Philips OneBlade Pro QP6650/61
Philips OneBlade Pro QP6650/61
Hodnocení
4.4/5

OneBlade Pro QP6650/61 je vybaven tvrdým pouzdrem z umělé kůže uzavíratelným pomocí suchého zipu na konci světle zeleného popruhu. Otevírání usnadňuje kovový plíšek s nápisem OneBlade. Díky tomuto detailu se suchý zip při ráznějším zavření sám přilepí na svůj protikus.

Vnitřek pouzdra je vykládaný látkou, jejíž povrch je upraven tak, aby do něj holicí strojek sedl na první pokus. OneBlade drží v pouzdře jako přikovaný. Je chráněn proti nárazům i nechtěnému zapnutí.

V pouzdru nám ale chybí prostor i pro ostatní části balení. Někteří uživatelé přece jen cestují s nabíječkou a různými nástavci, přičemž se zvyšuje riziko ztráty doplňků uložených mimo pouzdro. To se u měkkého látkového pouzdra nemusí stát, jelikož se toho do něj vejde o něco víc. Je ale potřeba podotknout, že se do tvrdého pouzdra vejde OneBlade včetně břitu na obličej a přesného hřebene.

Stojan na nabíjení – praktický, ale chce to doladit

Nabíjecí stojan je pro tento holicí strojek OneBlade specialitou. Z námi hodnocených modelů OneBlade je jediný s tímto doplňkem. Stojan stačí pomocí adaptéru připojit k elektrické síti a je připraven nabíjet. Nabíjení je samozřejmě možné i samostatným nabíjecím kabelem bez stojanu. Nemile nás ale překvapila jeho nízká hmotnost. Při testování se nám víckrát stalo, že při snaze vyjmout strojek ze stojanu zůstal stojan ke strojku přichycen.

Pozitivně ale hodnotíme pogumované plochy na spodní straně stojanu, které drží překvapivě dobře na dřevě, skle i obkladačkách. Dnem stojanu je vedena trubička, která pravděpodobně zachycuje vodu po opláchnutí holicího strojku. Výrobce ale stupeň ochrany proti vodě u tohoto doplňku neudává. Na spodní straně je navíc symbol přeškrtnutého kohoutku. Doporučujeme proto nabíjet ve stojanu pouze suchý strojek.

Stojan je praktický a stabilní, ale mohl by být těžší
Stojan je praktický a stabilní, ale mohl by být těžší

Parametry zastřihovače Philips OneBlade Pro QP6650/61 a porovnání

Holicí strojek OneBlade Pro QP6650/61 patří mezi dražší modely v nabídce. Jeho ceně odpovídají také technické parametry a doplňky v balení. Recenzovaný model jsme pro vás porovnali s dalšími dvěma TOP holicími strojky v nabídce OneBlade.

ModelPhilips OneBlade Pro QP6650/61Philips OneBlade Pro QP6530/15Philips OneBlade Pro QP2630/30
UrčeníTvář a těloTvářTvář a tělo
Typ akumulátoruLi-ionLi-ionLi-ion
Maximální výdrž120 min90 min60 min
Průměrná doba nabíjení1 hod1 hod4 hod
Cestovní pouzdroAnoNeAno
Cestovní zámekAnoNeNe
Nabíjecí stojanAnoNeNe
Počet nástavců na tvář114
Počet nástavců na tělo11
Počet břitů na tvář111
Počet břitů na tělo11
Minimální délka holení s hřebenem0,4 mm0,5 mm1 mm
Maximální délka holení s hřebenem10 mm9 mm5 mm
Stupeň krytíIPX7IPX7IPX7

Funkce zastřihovače

Obsah balení máme za sebou a nyní se můžeme vrhnout na to, co všechno umí Philips OneBlade Pro QP6650/61 se svým příslušenstvím. Některé funkce jsou nevyhnutelné, jiné nás zase příjemně překvapily.

Holení obličeje a strniště

Na holení obličeje a strniště je Philips OneBlade Pro QP6650/61 vybaven již od rozbalení. Je totiž osazen břitem na obličej a přesným hřebenem. Pokud jste zvyklí holit se do hladka, mohou vás strojky z řady OneBlade obecně zklamat. Nejhladšího možného holení docílíte použitím břitu bez jakéhokoliv nástavce. Přesto se ale důkladnost oholení nedá porovnat s planžetovým strojkem nebo žiletkou.

V případě, že potřebujete strniště jen zastřihnout na konkrétní délku, máte k dispozici zmíněný přesný hřeben. Ten je vybaven otočným ovladačem délky holení. Na výběr máte ze 14 délek v rozmezí od 0,4 do 10 mm.

Holení těla a intimních partií

I v případě holení těla nabízí balení hned dva doplňky. Prvním z nich je oboustranný břit na tělo. Tento břit je po obou stranách doplněn ochrannými hřebeny, díky kterým čepele neohrozí ani vaše intimní či jiné partie. Břit na tělo je určen k hladkému holení.

Kde koupit Philips OneBlade Pro QP6650/61
Philips OneBlade Pro QP6650/61
Hodnocení
4.4/5

Druhým doplňkem je hřeben na tělo, který přijde vhod při holení hustšího ochlupení. Dalo by se říct, že hřebeny chloupky „rozčešou“, díky čemuž je jejich holení efektivnější a rychlejší. Tento nástavec je určen i pro případ, že chcete ochlupení jen zastřihnout, a ne zcela oholit.

LED displej

LED indikátory sice u levnějších modelů zvládají své úkoly na výbornou, ale displej je přece jen o něco komfortnější. Pod tlačítkem zapnutí se na strojku nachází monochromatický displej, který zobrazuje především aktuální nabití v procentech.

Mimoto vás upozorní na nutnost nabití. Na displeji naleznete také symbol cestovního zámku v případě, že jej aktivujete. Všechny informace se na displeji zobrazují nebo z něj mizí s mírnou animovanou odezvou. Při holení jsme měli tím pádem pocit, že používám opravdu prémiový kousek.

Displej je čitelný a dodává modelu na prémiovosti
Displej je čitelný a dodává modelu na prémiovosti

Cestovní zámek

Jednou z vítaných funkcí modelu QP6650/61 je i cestovní zámek. Ten brání tomu, aby se vám holicí strojek omylem zapnul např. v zavazadle. Jeho ovládání je snadné. Po krátkém podržení tlačítka zapnutí začne odpočítávání 3 sekund a objeví se symbol zámku. Po uplynutí dané doby je zámek aktivní. Opětovná deaktivace zámku je možná stejným postupem. Pro lepší pochopení se podívejte také na video níže.

Rychlonabíjení/Fast charging

Holicí strojky Philips OneBlade Pro se od standardních modelů v nabídce liší rychlostí nabíjení. Podporují totiž funkci rychlého nabíjení, díky čemuž nabijete Philips OneBlade Pro QP6650/61 z úplného vybití na maximum během jedné hodiny.

Úroveň krytí IPX7

Tak, jako ostatní modely OneBlade v nabídce, je i Pro QP6650/61 voděodolný. Vděčí za to úrovni ochrany IPX7, díky níž zvládne ponoření do hloubky jednoho metru po dobu 30 minut. Zvládne například i holení ve sprše, ale nedoporučujeme vám jít se s ním potápět.

Ideální pro mokré holení ve sprše
Ideální pro mokré holení ve sprše

Kvalita zpracování a ergonomie

Philips si u modelů OneBlade zakládá na vynikající ergonomii. Po chvíli používání musíme přiznat, že je kvalita zpracování na vysoké úrovni. Všechny spoje k sobě pěkně přiléhají a konstrukce je pevná. Přestože se nejedná o nejlehčí a nejkompaktnější model v nabídce OneBlade, drží se pohodlně.

Na přední a bočních stranách dominuje stříbrný plastový kryt, který má imitovat chrom. V podstatě celá zadní strana je pokryta gumou. Pogumování oceňujeme, protože díky němu drží strojek v ruce lépe.

Pokud bychom ale měli držení porovnat například s modelem OneBlade QP2630, recenzovaný model QP6650 by u nás skutečně nevyhrál. Vyzyvatel je přece jen kompaktnější a gumy je na něm o něco víc. Z ruky tím pádem jen těžko vyklouzne. To se bohužel nedá říct o QP6650, který měl při testování sem tam na mále.

Kvalita zpracování je jedním z hlavních rozdílů i ve srovnání s cenově dostupnější alternativou ve formě Niceboy ION AirBlade.

Kde koupit Philips OneBlade Pro QP6650/61
Philips OneBlade Pro QP6650/61
Hodnocení
4.4/5

Výdrž na baterii a nabíjení – jedna z nejsilnějších stránek modelu

Vestavěné akumulátory jsou jednou z výhod, které nabízejí holicí strojky OneBlade. Zatímco u klasických modelů, jako je například OneBlade QP2630, dosahuje výdrž jen 1 hodinu, recenzovaný model Pro QP6650 nabízí rovnou dvojnásobek, a to dvě hodiny.

Na základě našeho testování můžeme prohlásit, že vás Philips OneBlade QP6650 na jedno nabití oholí přibližně desetkrát.

Výdrž se samozřejmě liší v závislosti na tom, na co strojek používáte. Holení hustěji zarostlých partií může dobu provozu zkrátit. V porovnání se strojky od jiných značek je na tom QP6650 o něco lépe. Mnohé modely v podobné nebo vyšší cenové relaci od Braun či Remington nabízí výdrž do jedné hodiny.

Co se týče nabíjení, i tady nás model příjemně překvapil. Opět si můžeme vzít do srovnání nejprve klasický OneBlade QP2630, jehož nabíjení dosahuje podle výrobce čtyři hodiny. Strojek QP6650 podporuje rychlonabíjení. Díky této funkci je strojek nabitý z úplného vybití na maximum během jedné hodiny. Pokud se opět podíváme i na ostatní značky, OneBlade Pro nevyčnívá z řady. Hodina nabíjení je mezi prémiovými strojky, až na pár výjimek, standardní.

Jak holí OneBlade Pro QP6650/61?

Co se týče holení na různé způsoby, v tomto ohledu nás OneBlade Pro QP6650/61 velmi příjemně překvapil. Nejvíc nás zaujalo holení s přesným hřebenem. Jeden nástavec, který zvládne 14 délek holení, je doplněk odlišující tento hybridní holicí strojek od jeho menšího bratra OneBlade QP2630/30.

Zastřihování strniště a vousů

Při holení hustšího a delšího strniště jsme zvolili zmiňovaný přesný hřeben s nastavením na 4 mm. Holení bylo rychlé a komfortní. Překvapilo nás, že i když nebyl nástavec pravidelně čištěn, neucpával se a holil pořád stejně. Vousy pěkně odděloval a rovnoměrně zastřihoval. Pokud jste tím pádem zvyklí strniště jen zastřihnout na určitou délku, model určitě doporučujeme.

Jak si OneBlade poradí s hustěji zarostlou bradou?
Jak si OneBlade poradí s hustěji zarostlou bradou?

Holení tváře

Po odebrání přesného hřebene, jsme začali holení do hladka. „Do hladka“ ale berte s rezervou a výsledek raději posuďte na základě snímku. Výsledek podle nás vypadal jako po jednom či dvou dnech od holení s pěnou a žiletkou.

Pokud bychom se ale opět zaměřili čistě na proces holení, tento OneBlade nás nezklamal. Nejde však o přístroj samotný, spíše jen o oboustranný břit na obličej, jelikož ten je odpovědný za holení. Celý proces byl opět rychlý a pohodlný. Klasický planžetový strojek Remington nechá figurantovi pokožku zpravidla tak 20 minut zarudlou a mírně podrážděnou. Se strojkem OneBlade tomu bylo docela jinak.

Po oholení zůstala pokožka nepodrážděná, nepořezaná a rovnoměrně oholená. Díky malým rozměrům břitu se strojek snadno dostal i do hůře dostupných míst. Pokud nešlo holení v jednom směru, stačilo trochu pootočit rukou a chloupky byly pryč.

S holením pomocí břitu na obličej jsme byli spokojeni. Výrobce udává, že je holení „rychlé a bez podráždění“ a přesně tak to při testování i vypadalo.

Kde koupit Philips OneBlade Pro QP6650/61
Philips OneBlade Pro QP6650/61
Hodnocení
4.4/5
Výsledek je do hladka, ale ne tak docela
Výsledek je do hladka, ale ne tak docela

Holení těla

Pro tento účel naleznete v balení hřeben na tělo a břit na tělo. Oba nástavce jsou praktické, ale pokud jste zvyklí holit se do hladka, můžete využít i standardní břit na obličej. Břit na tělo je totiž doplněn ochrannými hřebeny, které mohou v některých partiích překážet. Výsledek je ale srovnatelný s holením obličeje. Do hladka, ale ne tak docela jako žiletkou. Co je ale důležitější, holení se obešlo bez pořezání nebo podráždění.

Postřeh na závěr

Holící strojky OneBlade používají břity, ve kterých kmitají čepele rychlostí 200 otáček za minutu. Víte, co udělá taková rychlost s drobnými chloupky? Vystřelí je jako projektily do okolí. Proto se připravte na utírání a nacházení chloupků v různých zákoutích kolem místa v koupelně, kde se holíte.

OneBlade náhradní holicí hlavice – životnost 4 měsíce berte s rezervou

V případě, že budete hledat náhradní břity na Philips OneBlade, proces bude jednoduchý. Důvodem je jejich kompatibilita se všemi modely v nabídce. Břity mají totiž stejný systém úchytu. Pozitivem je také to, že některé modely mají náhradní příslušenství již v balení při koupi.

Náš OneBlade Pro QP6650/61 má ale v balení jen jeden břit na strniště a jeden na tělo. Výrobce udává, že jeden břit vydrží v průměru čtyři měsíce. Výdrž je ovšem velmi variabilní a závisí hlavně na frekvenci vašeho holení. Jelikož jsme nepoužívali strojek dostatečně dlouho, tak životnost břitu posoudit nemůžeme.

Co ale určitě posoudit můžeme, je komfort výměny. V tomto nás holící strojky OneBlade příjemně překvapily. Stačí vysunout tlačítko, břit se uvolní a následně stačí nasunout nový. Břity jsou drobné a snadno skladné. Není potřeba nic šroubovat a zvládne to opravdu každý i bez manuálu.

Na trhu ale naleznete také holicí strojky, které výměnu vůbec nevyžadují. U těch se ale musíte smířit s tím, že pokud jednou ztratí ostrost, celému strojku je konec. Další alternativou jsou samoostřící břity, které nabízí řada konkurenčních zastřihovačů, ne však holicích strojků, u těch musíte planžety nebo frézky také pravidelně měnit.

Náhradní břity na OneBlade – cena, která může překvapit

Taktika výrobců holicích strojků bývá často o prodeji levných strojků a drahých náhradních hlavic či břitů. Modely OneBlade nás ale v tomto ohledu docela příjemně překvapily. Jasně, břity nejsou zrovna nejlevnější a určitě netrumfnou legendární žiletky Astra za pár desítek korun. Mnozí jiní výrobci nabízejí náhradní holicí hlavice či planžety za podobnou, nižší nebo i vyšší cenu jako Philips. OneBlade je tedy jakousi zlatou střední cestou mezi cenou a životností.

Závěr – Pro koho je holicí strojek Philips OneBlade Pro QP6650/61 vhodný?

Philips OneBlade QP6650/61 doporučujeme především lidem, kteří hledají hybridní holicí strojek na tělo a obličej s dlouhou výdrží a moderním designem. Strojek umožňuje díky svému příslušenství holení ve více než 14 délkách, takže je vhodný i pro ty, kteří rádi experimentují.

Strojek je dodáván s tvrdým pouzdrem a nabíjecí stanicí, takže může být vaším společníkem doma i na cestách. Nechybí mu dvouhodinová výdrž a nabíjení, které by nemělo trvat déle než hodinu. Ergonomie holicího strojku je na vysoké úrovni a jeho konstrukce je voděodolná. Je tím pádem vhodným kandidátem i pro ty, kteří jsou zvyklí holit se ve sprše.

Pokud hledáte levnější, ale podobně hybridní alternativu, vyzkoušejte model Philips OneBlade QP2630/30. V případě, že potřebujete moderní holicí strojek s dlouhou výdrží jen na obličej, doporučujeme vám Philips OneBlade Pro QP6530/15.

Kde koupit Philips OneBlade Pro QP6650/61
Philips OneBlade Pro QP6650/61
Hodnocení
4.4/5
Recenze: holicí strojek Philips OneBlade Pro QP6650/61
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
4.4

Komfort, kvalita a design pro náročnější

Holicí strojek Philips OneBlade Pro QP6650/61 je univerzální pomocník pro péči o celé tělo. Jedná se o konfiguraci určenou pro náročnější uživatele, kteří si potrpí na komfort, vysokou kvalitu zpracování a moderní design. Při testování nás tento OneBlade v mnoha věcech příjemně překvapil. Narazili jsme ale také na drobnosti, které by výrobce mohl ještě doladit.

Klady

 • Vestavěný akumulátor
 • Rychlé nabíjení
 • Nástavec se 14 délkami holení
 • Určený na obličej i na tělo
 • Ergonomické tvarování
 • Vhodný na holení, zastřihování a tvarování
 • Praktické doplňky v balení
 • Komfortní používání
 • Široká kompatibilita náhradních břitů

Zápory

 • Nevhodný na holení do hladka
 • Lehce vyklouzne ze suchých rukou
 • Nabíjecí stojan by mohl být těžší
 • V pouzdře nejsou sloty na ostatní doplňky
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (4 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: holicí strojek Philips OneBlade Pro QP6650/61
Philips OneBlade Pro QP6650/61
Hodnocení: 4.4/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram