ITmix.cz logo

Recenze: holicí strojek Philips OneBlade QP6530/15

Silné stránky
 • Elegantní design
 • Přesný hřeben s 12 délkami sestřihu
 • Dobrá výdrž akumulátoru
 • Voděodolné tělo
 • Zastřihuje, holí a tvaruje
 • Rychlé a efektivní holení
 • Dobrá ergonomie
Slabé stránky
 • V balení chybí pouzdro
 • Nevhodný na holení do hladka
 • Vyšší cena vzhledem k určení
 • Docela snadno vyklouzne ze suchých rukou

Holicí strojek Philips OneBlade Pro QP6530/15 je prémiový holicí strojek a zastřihovač vousů i chloupků. Díky příslušenství obsaženému v balení nabízí více než 12 různých nastavení délky zastřižení. Jeho drobný holicí břit se dostane i do hůře dostupných míst a nabízí tak vyšší preciznost než jiné druhy holicích strojků. Díky tomu je zároveň vhodný i pro tvarování a styling. Našli jsme ale detaily, na kterých by mohl výrobce ještě zapracovat.

Nejčastější dotazy a odpovědi

Je Philips OneBlade Pro QP6530/15 vodotěsný?

Holicí strojky OneBlade jsou voděodolné a splňují normu IPX7. Pod vodou vydrží v hloubce jednoho metru po dobu 30 minut. Strojky OneBlade jsou vhodné na holení ve sprše, ale nedoporučujeme vám potápět se s nimi.

Jak holí OneBlade QP6530/15?

Strojek Philips OneBlade QP6530/15 je určen k péči o obličej. Díky příslušenství v balení umožňuje ochlupení zastřihovat, holit i tvarovat. Holení probíhá bez pěny a je možné holit se na mokro i na sucho.

Dá se používat OneBlade v elektrické síti?

Holicí strojky OneBlade umožňují suché i mokré holení. Právě z tohoto důvodu je lze používat pouze na vestavěných akumulátorech. V případě holení na mokro a souběžného napájení v síti by mohlo dojít k vážným úrazům.

Philips OneBlade QP6530/15 – rozumné doplňky v balení za rozumné peníze

Díky graficky propracované krabici víme už od prvního pohledu, že máme v rukou model z řady Pro. Klasické modely jsou totiž dodávány v jednoduchých krabicích s minimem barevných prvků. Ještě před otevřením balení nás zarazily jeho rozměry. Velikostně by se totiž dalo přirovnat ke krabici modelu Pro QP6650/61, který je hybridní a nabízí také stojan či tvrdé pouzdro.

Modely OneBlade Pro osloví svým graficky propracovaným balením
Modely OneBlade Pro osloví svým graficky propracovaným balením

Přesuňme se ale k otevírání. Jakmile jsme se dostali do krabice, přivítal nás výrobce ve světě OneBlade v devíti světových jazycích. Nechybí ani drobný QR kód, pomocí kterého si můžete stáhnout aplikaci GroomTribe. Aplikace je dostupná na Google Play i v Appstore. Dalším rozbalováním jsme se postupně dostali k těmto položkám:

 • zastřihovač OneBlade Pro QP6530,
 • břit na obličej,
 • přesný hřeben s 12 délkami zastřihování,
 • cestovní chránič břitu,
 • a 5,4W napájecí adaptér.

V případě, že se svým strništěm neplánujete často experimentovat, můžete dát přesnost třem hřebenovým nástavcům u levnější alternativy ve formě hybridního strojku Niceboy ION AirBlade.

Parametry strojku Philips OneBlade Pro QP6530/15 a porovnání

OneBlade Pro QP6530/15 patří mezi levnější modely z řady Pro a je určen pouze na obličej. Co se týče jeho parametrů, nachází se někde na rozhraní mezi klasickými modely OneBlade a dražšími OneBlade Pro.

ModelPhilips OneBlade Pro QP6530/15Philips OneBlade QP2630/30Philips OneBlade Pro QP6550/61
UrčeníTvářTvář a těloTvář a tělo
Typ akumulátoruLi-ionLi-ionLi-ion
Maximální výdrž90 min60 min120 min
Průměrná doba nabíjení1 hod4 hod1 hod
Cestovní pouzdroNeAnoAno
Cestovní zámekNeNeAno
Nabíjecí stojanNeNeAno
Počet nástavců na tvář141
Počet nástavců na tělo11
Počet břitů na tvář111
Počet břitů na tělo11
Minimální délka holení s hřebenem0,5 mm1 mm0,4 mm
Maximální délka holení s hřebenem9 mm5 mm10 mm
Stupeň krytíIPX7IPX7IPX7

Funkce holicího strojku Philips OneBlade QP6530/15

Jelikož model Pro QP6530/15 umožňuje jen péči o obličej, jsou i jeho funkce omezenější. Stále však nabízí některé funkce, které zlepšují komfort používání. Obecně lze model označit za dobře vybavený a praktický.

Holení obličeje a strniště

Pokud jste zvyklí holit si obličej do hladka, může vás QP6530/15 trochu zklamat. Není to ale problém jen tohoto konkrétního modelu. K holení do hladka totiž využívají modely OneBlade univerzální břit na obličej. Jeho ergonomie je sice vynikající a dostane se téměř všude, ale pokožku nedokáže oholit tak do hladka jako žiletka.

S holením těla a intimních partií si OneBlade Pro QP6530 neporadí

Philips OneBlade Pro QP6530/15 je určen k holení, zastřihování a styling vousů či chloupků. Pro tyto účely naleznete v jeho balení přesný hřeben a univerzální břit na obličej. Hybridní holící strojky OneBlade, které umožňují holení těla i obličeje, jsou doplněny i dalšími nástavci a hřebeny. Ty slouží k efektivnímu, pohodlnému a bezpečnému holení těla a intimních partií.

Univerzální břit sice můžete použít na holení těla, ale bez ochranných hřebenů riskujete pořezání či podráždění citlivých partií. V případě, že hledáte holicí strojek na celé tělo, vám doporučujeme prémiový OneBlade Pro QP6550/15 nebo cenově dostupnější OneBlade QP2630/30.

Zastřihování

Zastřihování strniště je na druhé straně velmi komfortní, rychlé a efektivní. OneBlade Pro QP6530/15 využívá pro tento účel přesný hřeben. Na rozdíl od hybridních modelů se 14 délkami používá tento model hřeben jen s 12 délkami, a to od 0,5 do 9 mm. Hřeben sice nabízí méně délek, ale jejich výběr je komfortnější. Na rozdíl od 14polohového hřebene má 12polohový po celém obvodu regulátoru sestřihu vroubkování.

LED indikátor

Většina holicích strojků OneBlade Pro je vybavena LED displeji, které zobrazují aktuální stav baterie. Model Pro QP6530 je podle výrobce také vybaven LED displejem. Tento ale zobrazuje jen tři úrovně nabití či oranžové upozornění nutnosti nabití. Podle nás by bylo vhodnější označení LED indikátor.

Kde koupit Philips OneBlade QP6530/15
Philips OneBlade QP6530/15
Hodnocení
4.1/5

Voděodolnost

Stejně jako všechny holicí strojky OneBlade splňuje i Pro QP6530 normu IPX7. Z toho vyplývá, že vydrží ponořený v hloubce jeden metr po dobu 30 minut. Zastřihovač tím pádem není vodotěsný, ale například takové holení ve sprše zvládne bez problémů. Nedoporučujeme vám ale jít se s ním potápět. Na poškození vodou se totiž nevztahuje záruka.

Díky voděodolnosti strojku neuškodí ani pěna na holení
Díky voděodolnosti strojku neuškodí ani pěna na holení

Rychlonabíjení/Fast charging

Jednou z největších výhod modelů OneBlade Pro oproti klasickým strojkům OneBlade, je podpora rychlého nabíjení. Díky této funkci se značně zkracuje doba nabíjení v porovnání s levnějšími modely. Dobíjení strojku z úplného vybití tak nezabere víc než jednu hodinu.

Kvalita zpracování a ergonomie

Ergonomie je pro holicí strojky OneBlade Pro typická. Pro QP6530/15 není výjimkou. Model se drží v ruce komfortně a úchop je pevný. Vyšší modely Pro mají na přední straně plastový kryt imitující chrom. Tento model má přední stranu tvořenou jednoduchým černým plastovým krytem.

Proti vzhledu modelu nemáme žádné námitky, právě naopak. Působí moderně a elegantně. Zadní strana je tvořena gumovým krytem, který přispívá k dobrému úchopu. Pogumování sahá až k břitu, takže usnadňuje i jeho výměnu. Problém ale nastává opět na přední straně. Plastový kryt, který dominuje přední i bočním stranám, je matný a může snadno vyklouznout ze suchých rukou. V mokrých rukou je úchop paradoxně jistější.

Přesuňme se ke kvalitě zpracování. Ta je na prémiové úrovni. Spoje k sobě krásně přiléhají, konstrukce nevrže a působí pevně. Model sice nepatří mezi nejlehčí nebo nejkompaktnější modely v nabídce OneBlade, komfort při používání je ale na vysoké úrovni. Totéž platí i v případě, že si recenzovaný model srovnáme s tradičními planžetovými či frézkovými holicími strojky.

Výdrž baterie a nabíjení – nepřekvapí ani neurazí

Vestavěné akumulátory jsou u holicích strojků OneBlade jednou ze silných stránek. Li-ion akumulátor modelu Pro QP6530 nabízí výdrž 90 minut. Jde o nižší hodnotu ve srovnání s vyšším modelem Pro QP6650, ale zároveň je výdrž delší než u klasického modelu QP2630. Od obou modelů se liší 30 minutami. Od konkurenčních modelů Braun či Rowenta se recenzovaný model příliš neodlišuje.

Napájení zajišťuje přibalený 5,4W adaptér. Jak jsme již zmínili v rubrice Funkce, model podporuje rychlé nabíjení. Díky němu se strojek nabije z úplného vybití během jedné hodiny. Mezi modely OneBlade Pro se jedná o standard. Ve srovnání s klasickými modely OneBlade, které vyžadují až čtyři hodiny nabíjení, je doba výrazně lepší. Na závěr si dejme OneBlade Pro QP6530 do srovnání s konkurencí od jiných značek. V tomto případě je hodina nabíjení standardní.

Holení strojkem OneBlade Pro QP6530/15 na elektrické síti

Mnohé elektrické holicí strojky již v dnešní době nenabízejí holení po napojení na elektrickou síť. Modely OneBlade nejsou výjimkou, jelikož je lze používat pouze při provozu na baterii. Důvodem je bezpečnost při mokrém holení. V případě, že by byl za takových okolností strojek napojen do sítě, mohlo by dojít k vážným úrazům.

Jak holí OneBlade Pro QP6530/15?

Balení a funkce OneBlade Pro QP6530/15 máme za sebou. Nyní je na čase, abychom se spolu konečně podívali na to, jak strojek holí. Doplňky v balení umožňují pouze péči o ochlupení na tváři.

Zastřihování vousů a strniště

Na zastřihování je balení doplněno zmiňovaným přesným hřebenem. Ten umožňuje nastavit délku sestřihu v rozmezí od 0,5 do 9 mm, a to až ve 12 nastaveních. Jednotlivé délky jsou přehledně popsány na hřebenu a jejich regulátor nabízí komfortní „klikací“ odezvu.

Kde koupit Philips OneBlade QP6530/15
Philips OneBlade QP6530/15
Hodnocení
4.1/5

Zastřihování jsme začali s poměrně hustým porostem na tváři. Přesný regulátor jsme nastavili na 3 mm. Sestřih byl rychlý a efektivní, přesně jak udává výrobce. Překvapilo nás, že se hřeben vůbec neucpává i přesto, že jsme ho při zastřihování téměř nečistili. Výsledkem bylo rovnoměrně zastřižené strniště.

Hustší porost na obličeji je ideální způsob, jak otestovat schopnosti přesného hřebene
Hustší porost na obličeji je ideální způsob, jak otestovat schopnosti přesného hřebene

Holení tváře

Pro holení jsme zvolili univerzální břit na obličej. Pohyby jsme prováděli proti směru růstu vousů a OneBlade Pro s tím neměl žádné potíže. Bohužel ani samostatný břit nedokázal nabídnout tak hladký výsledek jako žiletka. Holení bylo ale na druhé straně rychlé a pohyblivý břit hezky kopíroval kontury obličeje. Pokožka nezůstala podrážděná, a to ani v místech, kde měl figurant znaménka.

Tvarování a styling

Drobný břit na obličej je ideálním nástrojem také pro tvarování strniště. Odmyslíme-li si jeho milimetrové okraje, sahají čepele od jedné strany ke druhé. Výsledkem je preciznost, které může konkurovat jedině žiletka.

Připravte se na úklid!

Při používání břitu na obličej se po holení připravte na úklid všude kolem. Břit na tvář OneBlade vytvoří z každého drobného chloupku projektil, který vystřelí do prostoru. Některým se podaří dostat se do umyvadla, jiné si počkají až na váš úklid.Žiletky jsou v tomto ohledu bezproblémové. Stačí oholit část obličeje a následně žiletku opláchnout.

Pokud byste si chtěli úklid po holení usnadnit, vyzkoušejte OneBlade s holicí pěnou.

Philips OneBlade náhradní hlavice

Se zastřihovačem Philips OneBlade Pro QP6530/15 jsou kompatibilní všechny břity, které jsou aktuálně v nabídce. Totéž platí i pro ostatní modely OneBlade. Důvodem je stejný způsob úchytu napříč všemi modely v portfoliu. Náhradní nástavce OneBlade se vám tím pádem budou hledat velmi jednoduše.

Náhradní břity Philips OneBlade – zajímavá kombinace ceny a výdrže

Na trhu narazíte na holicí strojky s vyměnitelnými nebo fixními hlavicemi. Výrobci mají ve zvyku prodávat strojky za poměrně nízké ceny s tím, že náhradní díly jsou následně předražené. Holicí strojky OneBlade nás v tomto poněkud překvapily. Nepatří sice mezi nejlevnější na trhu, ale zároveň jsou jejich náhradní hlavice docela dobře cenově dostupné.

Náhradní břity OneBlade jsou dostupné v baleních po třech a více kusech. Vezmeme-li v úvahu výrobcem udávanou životnost břitu čtyři měsíce, vystačí vám jedno balení minimálně na jeden celý rok. Náhradní nástavce jsou tím pádem jakousi zlatou střední cestou mezi cenou a výdrží.

Závěr – Pro koho je holicí strojek Philips OneBlade Pro QP6530/15 vhodný?

Holicí strojek Philips OneBlade Pro QP6530/15 je ideální volbou pro každého, kdo hledá moderní strojek na obličej. Balení modelu je doplněno přesným hřebenem, který nabízí 12 délek střihu. Výsledkem je zastřihování, holení a tvarování pomocí jediného přístroje.

Strojek je zároveň vybaven vestavěným akumulátorem, který nabízí výdrž 90 minut. Díky rychlému nabíjení nezabere dobíjení víc než jednu hodinu. Holicí strojek je rychlý a zastřihování či holení jsou velmi efektivní. Holení do hladka se sice nevyrovná žiletce, ale na rozdíl od ní se obejde bez podráždění a pořezání.

V případě, že hledáte podobně prémiový model určený pro celé tělo, doporučujeme vám model OneBlade QP6650/61. Pokud byste rádi něco ušetřili, ale přesto byste si chtěli dopřát komplexní péči o celé tělo, vyzkoušejte OneBlade 2630/30, který jsme pro vás také recenzovali.

Kde koupit Philips OneBlade QP6530/15
Philips OneBlade QP6530/15
Hodnocení
4.1/5
Recenze: holicí strojek Philips OneBlade Pro QP6530/15
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
4.1

Holení, střih a tvarování vousů v moderním provedení

Holicí strojek Philips OneBlade Pro QP6530/15 je prémiový holicí strojek a zastřihovač vousů i chloupků. Díky příslušenství obsaženému v balení nabízí více než 12 různých nastavení délky zastřižení. Jeho drobný holicí břit se dostane i do hůře dostupných míst a nabízí tak vyšší preciznost než jiné druhy holicích strojků. Díky tomu je zároveň vhodný i pro tvarování a styling. Našli jsme ale detaily, na kterých by mohl výrobce ještě zapracovat.

Klady

 • Elegantní design
 • Přesný hřeben s 12 délkami sestřihu
 • Dobrá výdrž akumulátoru
 • Voděodolné tělo
 • Zastřihuje, holí a tvaruje
 • Rychlé a efektivní holení
 • Dobrá ergonomie

Zápory

 • V balení chybí pouzdro
 • Nevhodný na holení do hladka
 • Vyšší cena vzhledem k určení
 • Docela snadno vyklouzne ze suchých rukou
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
Vaše hodnocení
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: holicí strojek Philips OneBlade QP6530/15
Philips OneBlade QP6530/15
Hodnocení: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram