ITmix.cz logo

Recenze: hybridní holicí strojek Niceboy ION AirBlade

Silné stránky
 • Dlouhá výdrž
 • Výhodná cena
 • Ergonomické tělo
 • Tři hřebeny v balení
 • Praktické cestovní pouzdro
 • USB-C nabíjení
Slabé stránky
 • Nižší kvalita zpracování
 • Vyšší podráždění (bez nástavce)
 • Může tahat
 • Efektivnější je spodní hrana břitu

Holicí strojek Niceboy ION AirBlade si vás získá svojí ergonomií, slušnou výdrží na baterii a širokými možnostmi holení, zastřihování a stylingu. Využít jej můžete pro mokré a suché holení obličeje i celého těla. Díky nabíjení pomocí USB-C konektoru a přibalenému měkkému pouzdru bude pro vás strojek AirBlade praktickým společníkem nejen doma, ale také na cestách.

Nejčastější dotazy a odpovědi

Jak dlouho vydrží břit Niceboy ION AirBlade?

Výrobce uvádí, že jeden břit AirBlade vydrží přibližně čtyři měsíce. Zároveň však upozorňuje, že se výdrž odvíjí od frekvence a způsobu holení. Častější holení může břit rychleji opotřebovat.

Je strojek Niceboy ION AirBlade vhodný pro cestování?

Ano, v balení strojku naleznete praktické cestovní pouzdro, které je dostatečně velké na to, abyste do něj sbalili veškeré příslušenství. Na cestách oceníte také USB-C konektor pro nabíjení a cestovní zámek.

Je Niceboy ION AirBlade vodotěsný?

Ano, holicí strojek je certifikován stupněm krytí IPX6. Strojek tak můžete využít k mokrému i suchému holení. Mějte však na paměti, že záruka se na poškození vodou zpravidla nevztahuje.

Jak dlouho vydrží holicí strojek na jedno nabití?

Výrobce uvádí maximální výdrž baterie 90 minut na jedno nabití. V našich testech dosáhla výdrž na baterii přibližně 80 minut. Údaje poskytnuté výrobcem se nám tak podařilo v podstatě potvrdit.

Balení Niceboy ION AirBlade hodnotíme pozitivně

Balení strojku obsahuje v podstatě vše, co byste v dané cenové kategorii mohli očekávat. Kromě samotného strojku v něm naleznete tři hřebeny na zastřihování (1, 3 a 5 mm), čistící štětinku, nabíjecí USB-C kabel, cestovní pouzdro a uživatelský manuál.

Z doplňkové výbavy, kterou balení nabízí, nás oslovilo hlavně cestovní pouzdro. Jeho kvalita zpracování je na vysoké úrovni a rozměry jsou dostatečné k tomu, abyste v něm odnesli celý obsah balení i s rezervou pro další kosmetiku. Pokud tím pádem často cestujete, může být ION AirBlade správnou volbou.

Pouzdro je ideální pro cestování, ale také pro běžné odkládání a skladování
Pouzdro je ideální pro cestování, ale také pro běžné odkládání a skladování

Technické parametry ocení většina uživatelů

Z hlediska technických parametrů bychom holicí strojek označili za mírně nadprůměrný. Parametrem, který tomuto označení hraje nejvíce ve prospěch, je výdrž na baterii. V tomto ohledu poráží ION AirBlade některé dražší holicí strojky OneBlade. Dokonce i ten nejlevnější strojek z řady OneBlade, který je pořád dražší než recenzovaný Niceboy ION, nabízí kratší výdrž baterie. Dále oceňujeme cestovní zámek, vodotěsnou konstrukci a poměrně krátkou dobu nabíjení.

ParametrHodnota
UrčeníObličej a tělo
Typ akumulátoruLi-ion
Maximální výdrž90 min
Průměrná doba nabíjení90 min
Cestovní pouzdroAno
Cestovní zámekAno
Nabíjecí stojanNe
Počet nástavců v balení3
Náhradní břity v baleníNe
Minimální délka holení s hřebenem1 mm
Maximální délka holení s hřebenem5 mm
Stupeň krytíIPX6

Design a kvalita zpracování

Hned po rozbalení strojku nám bylo jasné, že se výrobce inspiroval úspěšnou řadou Philips OneBlade. Tvarově tak Niceboy ION AirBlade nejvíce připomíná OneBlade QP2630 nebo QP6650, který máme v redakci pro dlouhodobé testování. Výrobci toto řešení v žádném případě nevyčítáme. Úchop holicího strojku je pohodlný a díky členité gumové rukojeti vám nevyklouzne ani během holení ve sprše.

Při hodnocení kvality zpracování musíme brát v úvahu samozřejmě také cenu holicího strojku, která je poměrně příznivá. Strojku proto odpouštíme vrzání spodní části při některých pohybech a naopak vyzdvihujeme jeho vodotěsnost a vynikající ergonomii.

Kde koupit Niceboy ION AirBlade
Niceboy ION AirBlade
Hodnocení
4.2/5

Základní vlastnosti strojku AirBlade jsme porovnávali s podstatně dražší konkurencí z řady OneBlade Pro, kterou testujeme dlouhodobě. V redakci se nám však vystřídali i levnější strojky OneBlade, takže s nimi máme bohaté zkušenosti.

Holicí břit je poměrně precizní

Balení strojku obsahuje jediný holicí břit, který je základem pro jakékoliv holení. V případě potřeby jej můžete doplnit jedním ze tří přibalených hřebenů pro oholení na délku 1, 3 nebo 5 mm. Životnost jednoho břitu může podle výrobce dosáhnout až čtyř měsíců, stejně jako u strojků OneBlade.

Šířka, kterou břit oholí jedním tahem, dosahuje přibližně 3 cm, což se shoduje s břity OneBlade. V čem se ale břity jednoznačně liší, je tvar a flexibilita. Během holení pocítíte rozdíl hlavně ve flexibilitě, tvar až tak podstatný není.

Břit strojku Niceboy ION AirBlade je kompaktní a precizní
Břit strojku Niceboy ION AirBlade je kompaktní a precizní

Oba břity (AirBlade a OneBlade) lze naklánět, aby co nejvíce kopírovaly tvar holených oblastí. Břity AirBlade se vracejí do své původní polohy pomocí kovových nožiček, které vyvíjejí poměrně velký tlak, takže naklánění není tak efektivní jako bychom očekávali. Břity OneBlade jsou pro tento účel vybaveny jednou kovovou jehličkou, která vyvíjí mnohem menší tlak. Přesto jsou břity AirBlade precizní a pro většinu uživatelů budou dostačující.

Břit Niceboy ION AirBlade je sice obousměrný – planžety se pohybují na horní i dolní hraně, ale efektivní holení vám zajistí jen tahy shora dolů (resp. holení spodní hranou břitu).

Břity Niceboy AirBlade jsou kompatibilní se strojky Philips OneBlade, naopak to už bohužel neplatí. Břity OneBlade sice zasunete do strojku AirBlade, ale při holení bude docházet k jejich uvolňování a vypadávání. Co se týká cen, břity od Philips jsou ve většině obchodů dostupné za výhodnější cenu.

Výdrž na baterii hodnotíme pozitivně

Výrobce uvádí, že strojek vydrží na jedno nabití až 90 minut, což je působivé číslo. My jsme se rozhodli výdrž na baterii ověřit. Strojek jsme nabili na 100 % a nechali jej spuštěn bez zátěže. K úplnému vybití došlo přibližně po 80 minutách. Reálná výdrž na baterii je tím pádem srovnatelná s výrobcem udávanou hodnotou. Námi zaznamenaný rozdíl v praxi neznamená takřka žádné omezení.

Doba, po jakou vydrží strojek holit na jedno nabití, se odvíjí od několika faktorů. Hlavními z nich jsou frekvence holení a hustota strniště. Dalším důležitým vlivem je samotný akumulátor, který se s každým nabíjecím cyklem více opotřebovává a tím zároveň klesá jeho maximální výdrž.

V souvislosti s nabíjením má testovaný holicí strojek výraznou výhodu v porovnání s konkurenčními strojky, které jsou zpravidla osazeny konektorem, který u drobné elektroniky běžně nenajdete. Nabíjení má totiž na starosti USB-C konektor, který je v dnešní době prakticky standardem. Přibalený kabel a síťový adaptér nabily strojek v naší redakci z 0 na 100 % během 85 minut, což se téměř shoduje s výrobcem deklarovanými 90 minutami.

Na rozdíl od dražších holicích strojků Philips OneBlade Pro, strojek Niceboy ION AirBlade nepodporuje rychlonabíjení. Pro 10 minut holení si tak při nabíječce počkáte přibližně 15 minut, zatímco v případě rychlonabíjení by to bylo jen 5 minut.

Kde koupit Niceboy ION AirBlade
Niceboy ION AirBlade
Hodnocení
4.2/5

Jaké možnosti holení a zastřihování strojek nabízí?

Holicí strojek Niceboy ION AirBlade je hybridní, takže si s ním oholíte tvář, celé tělo a s použitím hřebenovým nástavcem také intimní partie. Jak se strojku dařilo v těchto disciplínách během našeho testování?

Holení tváře

Holení obličeje bez hřebenů, a tedy jen s břitem, je pohodlné a rychlé. Oholení do hladka jako s žiletkou ale neočekávejte. Výsledek bychom přirovnali spíše ke strništi po dvou dnech od oholení žiletkou. Zážitek z holení je velmi podobný jako v případě strojků Philips OneBlade. Břit má drobné rozměry, takže se dostane do hůře dostupných oblastí.

Během holení hrany dolní čelisti bychom ale ocenili, kdyby byl břit více poddajný a efektivněji kopíroval kontury obličeje. Při holení ohryzku (oblast štítné chrupavky na krku) dokonce došlo navzdory opatrnosti k většímu podráždění, což se nám u konkurence od Philips nestalo. Důvod se může ukrývat v tom, že mezery, do kterých se musí chloupky dostat, aby byly zastřižené jsou u břitů Philips OneBlade užší. V praxi to znamená, že pravděpodobnost styku planžet s kůží je u Niceboy ION AirBlade o něco vyšší než u Philips OneBlade.

Výsledek hladkého holení břitem

Tvarování strniště a styling brady břitem

Jak jsme již několikrát zmínili, břit holicího strojku má kompaktní rozměry, díky kterým se dostane i do hůře dostupných oblastí. Přesnost stylingu břitem bychom klidně přirovnali ke klasické žiletce. Během delšího holení a pracného tvarování oceníte ergonomii a poměrně nízkou hmotnost strojku. Z vlastní zkušenosti tak můžeme tvrdit, že holení může být pohodlné a pro některé taky menším odpočinkem.

Zastřihování brady, vousů a strniště

Balení obsahuje pro tyto účely tři hřebeny, které vám umožní zastřihnout vaše vousy na délku 1, 3 a 5 mm. Funkčnost a efektivita hřebenů nás příjemně překvapila. Výsledné zastřižení je rovnoměrné a celý proces poměrně rychlý. Hřebeny se neucpávají, a to ani při holení hustší brady či vousů.

Výsledek holení 3mm hřebenovým nástavcem
Výsledek holení 3mm hřebenovým nástavcem

V tomto ohledu bychom rádi zaměřili vaši pozornost na dražší holicí strojky z řady Philips OneBlade, jako například Pro QP6650 nebo QP6530. U těchto strojků jsme se setkali s nástavcem, který umožňuje zastřihování na 12 až 14 délek. Přestože se jedná o velmi lákavý a naoko praktický doplněk, v praxi jej nemusíte využít na maximum. Zpravidla se přistihnete u toho, že používáte právě 2-3 délky.

Zároveň se v praxi po čase stává, že s používáním dochází k prohýbání nástavce nebo uvolnění nastavovacího kolečka (pokud je kvůli častému používání více opotřebované) nebo dokonce kombinaci těchto faktorů. Takže z nastavených 3 mm se snadno stane 1 mm, což vás může při holení velmi nepříjemně překvapit.

V případě, že se stylingem nemáte ve zvyku experimentovat, bohatě si vystačíte s hřebeny, které nabízí Niceboy ION AirBlade.

Holení těla

Holení ostatních tělesných partií zvládá strojek téměř dokonale. Precizní břit se dostane do všech záhybů a díky pohodlnému úchopu není holení vyčerpávající. Kvůli nižší senzitivitě břitu vám ale tělo doporučujeme holit především s použitím nástavců. Díky tomu budete mít vždy jistotu, že břit nepodráždí ani oblasti těla s citlivější pokožkou. Občas se také může stát, že strojek chloupky bolestivě zatáhne, přesto je holení s ním relativně pohodlné.

Cestovní zámek ocení většina uživatelů

Z hlediska ceny a typu strojku jsou největšími rivaly zastřihovače jako Philips OneBlade QP2630 nebo QP6530. Přestože se jedná o spolehlivé a dobře vybavené holicí strojky s cestovním zámkem se u nich nesetkáte. Niceboy ION AirBlade tuto funkci naopak nabízí, takže je pro cestování vybaven o něco lépe než konkurence.

Kde koupit Niceboy ION AirBlade
Niceboy ION AirBlade
Hodnocení
4.2/5

Funkce spočívá v uzamčení strojku, aby se ve vašem zavazadle nechtěně nezapnul. Zámek aktivujete delším podržením tlačítka pro zapnutí/vypnutí. O aktivování vás informuje LED indikátor, který třikrát zasvítí zeleně. Pro deaktivování je opět třeba tlačítko podržet, následkem čehož se strojek zapne.

Závěr – pro koho je holicí strojek Niceboy ION AirBlade vhodný?

Holicí strojek Niceboy ION AirBlade doporučujeme především uživatelům, kteří jsou často na cestách. Díky slušné výdrži na baterii, USB-C konektoru, cestovnímu pouzdru a zámku se se strojkem můžete oholit prakticky kdekoliv. Strojek je vhodný nejen pro péči o obličej, ale i ostatní partie těla. Díky třem hřebenům pro zastřihávání můžete strojek použít také ke stylingu, čímž dodáte své bradě osobitější a upravenější vzhled.

Břit strojku je kompaktní a precizní. Přestože je jeho planžeta oboustranná, vyšší efektivitu holení nabízí spodní hrana. Ergonomie strojku je na vysoké úrovni a ani během mokrého holení v ruce neklouže. Strojek ION AirBlade zároveň doporučujeme uživatelům zvyklým na holení s hřebenovým nástavcem. Díky němu totiž nedojde k podráždění pokožky ani v citlivých oblastech.

Recenze: hybridní holicí strojek Niceboy ION AirBlade
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
4.2

Spolehlivý holicí strojek a zastřihovač na doma a na cesty za rozumnou cenu

Holicí strojek Niceboy ION AirBlade si vás získá svojí ergonomií, slušnou výdrží na baterii a širokými možnostmi holení, zastřihování a stylingu. Využít jej můžete pro mokré a suché holení obličeje i celého těla. Díky nabíjení pomocí USB-C konektoru a přibalenému měkkému pouzdru bude pro vás strojek AirBlade praktickým společníkem nejen doma, ale také na cestách.

Klady

 • Dlouhá výdrž
 • Výhodná cena
 • Ergonomické tělo
 • Tři hřebeny v balení
 • Praktické cestovní pouzdro
 • USB-C nabíjení

Zápory

 • Nižší kvalita zpracování
 • Vyšší podráždění (bez nástavce)
 • Může tahat
 • Efektivnější je spodní hrana břitu
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: hybridní holicí strojek Niceboy ION AirBlade
Niceboy ION AirBlade
Hodnocení: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram