ITmix.cz logo

Recenze: holicí strojek Philips OneBlade QP2630/30

Silné stránky
 • Kompaktní rozměry
 • Špičková ergonomie
 • Komfortní úchop
 • Hybridní holicí strojek
 • Vestavěný akumulátor
 • Široká kompatibilita náhradních hlavic
 • V balení nástavce pro různé délky sestřihu
 • Látkové cestovní pouzdro
 • Zajímavá cena
 • Ekologické balení
Slabé stránky
 • Holení do hladka se nevyrovná žiletce
 • Delší doba nabíjení
 • Hřebeny na tělo se snadno ucpou

Philips OneBlade QP2630/30 je kompaktní holicí strojek s praktickým příslušenstvím. Díky nástavcům na obličej a tělo jde o hybridní model. Akumulátor nabízí výdrž jednu hodinu a celá konstrukce modelu je voděodolná. Balení obsahuje i pouzdro, díky kterému je cestování se strojkem mnohem komfortnější.

Nejčastější dotazy a odpovědi

Je Philips OneBlade QP2630/30 vodotěsný?

Všechny holicí strojky OneBlade splňují normu IPX7. Jsou tím pádem odolné vůči ponoření do hloubky jeden metr po dobu 30 minut. Mokré holení ve sprše strojku nedělá problém, ale potápění s ním vám nedoporučujeme.

Jak holí OneBlade QP2630/30?

Philips OneBlade QP2630/30 nabízí díky svému příslušenství zastřihování, holení i tvarování. Zastřihování mají na starosti hřebeny na strniště a tělo. Holení do hladka či tvarování zajišťují břity na tělo a na obličej.

Dá se používat OneBlade v elektrické síti?

Holicí strojky Philips OneBlade lze používat pouze na baterii. Napájecí kabel slouží pouze k nabíjení. Důvodem je bezpečnost. Jelikož lze strojky OneBlade používat i na mokro, mohlo by snadno dojít k vážným úrazům.

Obsah balení modelu QP2630 nás zaujal

Jak jsme již zmínili v naší recenzi modelu OneBlade Pro QP6650/61, krabice standardních modelů a modelů Pro se zásadně liší. Zatímco strojky OneBlade Pro jsou zabaleny v barevných a graficky propracovaných krabicích, standardní modely jsou dodávány v baleních z recyklovaných materiálů hnědé barvy. Rozdíl je tím pádem patrný již při prvním pohledu. Posuďte sami.

Balení klasických modelů se jasně liší od modelů Pro
Balení klasických modelů se jasně liší od modelů Pro

Zaměřme se ale na zastřihovač OneBlade QP2630/30. Otevření balení je doprovázeno závanem nebarvené lepenky. Hned po něm následuje pohled na dvě menší přihrádky. Levá část je tvořena zelenou krabičkou, která obsahuje všechny nástavce a hlavice na OneBlade. V pravé části, kde opět dominují recyklované materiály, naleznete samotný zastřihovač, nabíječku, pouzdro a návody.

V balení se nacházejí tyto položky:

 • zastřihovač Philips OneBlade QP2630,
 • břit na obličej,
 • břit na tělo,
 • čtyři hřebeny na strniště,
 • hřeben na tělo,
 • látkové pouzdro
 • a 5,4W nabíjecí adaptér.

Postřehy k balení, o kterých byste měli vědět

Obsah balení je tedy vzhledem k určení strojku standardní. Jsou zde ale detaily, u kterých bychom se ale rádi zastavili. Prvním z nich je použití materiálů. V redakci oceňujeme ekologické smýšlení a snahu o snížení nákladů či množství odpadu omezením grafiky na baleních. Proto se nám toto balení zamlouvá. Zajímavé je, že je právě krabička s nástavci tak graficky propracovaná. Připadá nám to zbytečné, jelikož se celé balení nese v duchu šetření.

Dalším postřehem je látkové pouzdro. Díky jeho přítomnosti je tento model ideálním společníkem i na cesty. S rozměry 23 x 12 cm se do něj vejde v podstatě veškeré příslušenství, které naleznete v balení. Je tím pádem velmi praktickým doplňkem, ale co jeho kvalita zpracování?

Ta nás trochu zklamala. Švy vypadají na první pohled pevně, ale po chvíli používání se ukazují jejich nedostatky. Časté napínání může způsobit jejich potrhání. Nejnamáhanější části jsou zakončeny drobným uzlíkem, který se lehce vyvleče z dírky. Zároveň se nejedná o tvrdé pouzdro jako u modelu Pro QP6650/61, takže nelze ovlivnit riziko vzájemného poškrábání holicího strojku ostatními komponentami v pouzdře.

Kde koupit Philips OneBlade QP2630/30
Philips OneBlade QP2630/30
Hodnocení
3.6/5

Parametry strojku Philips OneBlade QP2630/30 a porovnání

Kromě modelu OneBlade QP2630/30 jsme pro vás již recenzovali i další modely, mezi kterými nechybí ani zástupci řady Pro. Jak se modelu QP2630 daří v porovnání s ostatními modely OneBlade?

ModelPhilips OneBlade QP2630/30Philips OneBlade Pro QP6530/15Philips OneBlade Pro QP6550/61
UrčeníTvář a těloTvářTvář a tělo
Typ akumulátoruLi-ionLi-ionLi-ion
Maximální výdrž60 min90 min120 min
Průměrná doba nabíjení4 hod1 hod1 hod
Cestovní pouzdroanoNeano
Cestovní zámekNeNeano
Nabíjecí stojanNeNeano
Počet nástavců na tvář411
Počet nástavců na tělo11
Počet břitů na tvář111
Počet břitů na tělo11
Minimální délka holení s hřebenem1 mm0,5 mm0,4 mm
Maximální délka holení s hřebenem5 mm9 mm10 mm
Stupeň krytíIPX7IPX7IPX7

Philips OneBlade QP2630 – zajímavé funkce za rozumné peníze

Vzhledem k tomu, že strojek OneBlade QP2630 patří mezi standardní modely v nabídce, očekávejte od něj jen základní funkce. Ve srovnání s dražšími modely Pro postrádá například rychlé nabíjení či LED displej. Se svým příslušenstvím ale tento model dokáže následující disciplíny níže.

Holení obličeje a strniště

Na rozdíl od modelů Pro nenajdete v balení přesný hřeben s různými délkami zastřihování. Balení zastřihovače QP2630/30 vás poctí jen čtveřicí hřebenů na strniště. Hřebeny umožňují holení na délku od 1 do 5 mm. Jedná se o nástavce, které mají být umístěny na univerzální břit. Hřebeny lze zároveň nasadit v obou směrech, což zlepšuje dostupnost některých částí obličeje. Zajímalo by nás ale, proč mezi hřebeny chybí právě délka 4 mm.

Dalším nástavcem na obličej je zmiňovaný univerzální břit. Výrobce jej označuje jako břit na tvář a je určen k hladkému holení. Nečekejte ale holení do hladka jako žiletkou. Na našem figurantovi vypadal výsledek jako po jednom či dvou dnech od holení s planžetovým holicím strojkem či žiletkou. S podobným výsledkem hladkého holení jsme se setkali u levnější alternativy ve formě hybridního strojku Niceboy ION AirBlade.

Holení těla a intimních partií

Pro tyto účely je balení doplněno dvěma nástavci. Jedním z nich je břit na tělo. Opět jde o univerzální břit, který je doplněn ochrannými hřebeny po obou stranách. Ty mají bránit poranění citlivých částí a také zefektivnit holení do hladka v hustěji zarostlých oblastech.

Pokud byste své ochlupení rádi jen zastřihli, máte k dispozici hřeben na tělo. Hřeben je nutno nasadit přímo na univerzální břit na tvář. Rozestupy hřebene jsou širší (hřeben je řidší) než u předchozího nástavce a od břitu jsou ve větší vzdálenosti. Výsledkem je ochlupení zkrácené vždy na stejnou délku, která je přibližně 3 mm.

LED indikátor

Philips OneBlade QP2630 je vybaven praktickým dvoubarevným LED indikátorem. Indikátor má tím pádem tři funkce:

 • Blikání oranžového světla – Informuje uživatele o nutnosti nabití.
 • Blikání zeleného světla – Informuje uživatele o právě probíhajícím nabíjení.
 • Stálé zelené světlo – Informuje uživatele o plném nabití.
LED indikátor má hned několik funkcií
LED indikátor má hned několik funkcií

Voděodolnost

Přestože se jedná o levnější model v nabídce OneBlade, je stejně voděodolný jako zbytek modelů. Může za to úroveň ochrany IPX7, díky které vydrží strojek pod vodou v hloubce jeden metr po dobu 30 minut. OneBlade QP2630 tak můžete používat i k holení na mokro, například ve sprše. Na poškození vodou se nevztahuje záruka, proto používejte strojek při kontaktu s vodou s rozmyslem.

Se strojkem OneBlade QP2630 se oholíte i ve sprše
Se strojkem OneBlade QP2630 se oholíte i ve sprše

Kvalita zpracování a ergonomie

V otázce kvality zpracování nás OneBlade QP2630 velmi příjemně překvapil. Začněme jeho tělem. Dominujícím materiálem na povrchu je guma. Pogumované boční strany mírně přesahují i na přední a zadní stranu a táhnou se až k břitu. Plochy nejsou jen pogumované, ale i doplněné geometrickou texturou. Zbytek krytů je tvořen lesklým a místy matným plastem.

Ergonomii tím pádem hodnotíme velmi pozitivně. Nebáli bychom se i tvrdit, že mezi strojky aktuálně dostupnými na trhu patří mezi ty nejlepší. OneBlade QP2630 se drží velmi komfortně. Úchop je jistý, strojek neklouže při suchém ani mokrém holení a tělo působí tak, že i něco vydrží.

Kde koupit Philips OneBlade QP2630/30
Philips OneBlade QP2630/30
Hodnocení
3.6/5

Rozměry jsou oproti vrcholným modelům Pro menší. Nižší je také hmotnost, díky které je mobilita strojku ještě lepší. Vzhled strojku bychom neoznačili za elegantní. Působí sice moderně, ale hodí se mu spíš označení „sportovní“. Může za to hlavně výběr barev, což ale většině uživatelů vadit nejspíš nebude. My patříme mezi ně, a proto jsme s modelem v tomto ohledu velmi spokojeni.

Výdrž baterie – Philips OneBlade QP2630 patří mezi průměr

Strojek OneBlade QP2630 je vybaven vestavěným Li-ion akumulátorem. Plně nabitý strojek vám podle výrobce vydrží 60 minut v provozu. Mezi levnějšími akumulátorovými holicími strojky se jedná o průměrnou hodnotu.Při běžném používání si s ním oholíte na jedno nabití tělo i tvář přibližně pětkrát.

Napadlo nás otestovat výdrž baterie i bez zatížení. Při plném nabití jsme strojek zapnuli a nechali jej bez jakéhokoli odporu, který by holení představovalo, vybít. Vybíjení v tomto stavu trvalo více, než dvě hodiny. Z toho vyplývá, že Philips testuje a odhaduje výdrž svých modelů poctivě.

Zastřihovač lze používat pouze na akumulátoru, ne napojený v elektrické síti.

Nabíjení z úplného vybití by nemělo zabrat víc než čtyři hodiny. Našemu modelu trvalo dokonce nabití na maximum o 10 minut méně. Jedná se ale o vyšší hodnotu v porovnání s modely OneBlade Pro. Pokud si dáme strojek do srovnání s cenově podobnými modely Braun či Rowenta, délka nabíjení opravdu není nejlepší. Co se týče výdrže, je průměrná. Na trhu naleznete za podobnou cenu modely s delší i kratší výdrží.

Jak holí holicí strojek Philips OneBlade QP2630/30?

Při jakémkoli holení, zastřihování či tvarování těží OneBlade QP2630 ze své vynikající ergonomie. Při testování jsme ale opět narazili na detaily, které by bylo vhodné doladit. Výsledky holení a zastřihování můžete posoudit sami na základě snímků nebo videí.

Zastřihování vousů a strniště

Zastřihování vousů mají na starosti čtyři hřebeny na obličej. Každý hřeben slouží ke zkracování do jiné délky, a to 1, 2, 3 a 5 mm. Tyto nástavce je nutné nasadit přímo na univerzální břit OneBlade. Břit je oboustranný, takže i s hřebenem můžete dělat pohyby směrem nahoru i dolů. Při změně směru je ale nutné změnit i polohu hřebene, jelikož ten je „jednosměrný“.

Zastřihování hřebenem na 3 mm bylo poměrně komfortní. Vzhledem k tomu, že je nástavec přichycen jen k břitu, může se spolu s ním naklánět.

Břit je umístěn na gumových úchytech, které toto naklánění umožňují. Pohyby břitu si můžete všimnout na videu níže. Přesný hřeben, jako má například OneBlade Pro QP6650/61, je přichycen k tělu strojku, takže je jeho poloha fixní. Hřeben modelu QP2630 tím pádem kopíruje kontury o něco přesněji.

Při testování nastával problém s ucpáváním hřebene. Je tedy nutné hřeben během holení pravidelně čistit. Dáme-li si tento detail opět do srovnání s přesnými hřebeny modelů Pro, levnější strojek nemá šanci. Přesný hřeben se nám při testování ucpat nepodařilo.

Kde koupit Philips OneBlade QP2630/30
Philips OneBlade QP2630/30
Hodnocení
3.6/5

Holení tváře

Holení tváře je stejné jako u všech ostatních modelů OneBlade, které jsou vybaveny standardním břitem na tvář. Břit má malé rozměry, snadno se s ním dostanete i do záhybů a holí na nejkratší možnou délku. Nejde však o holení do hladka jako žiletkou či planžetovým holicím strojkem. Holení se ale obešlo bez zarudnutí či pořezání. Proces byl komfortní a rychlý. Výsledek posuďte sami ze snímku či videa.

Hladkost holení břitem nemusí stačit každému
Hladkost holení břitem nemusí stačit každému

Tvarování a styling

Drobný břit na tvář je ideální nástavec i pro styling. Pokud jste zvyklí strniště tvarovat, využijete jeho potenciál naplnoBřit dokáže krásně a detailně oddělovat jednotlivé části strniště. Odmyslíme-li si boční milimetrové orámování břitu, sahají čepele od okraje k okraji. Díky tomu je přesnost při tvarování opravdu vysoká.

Holení těla

K holení a zastřihování ochlupení na těle používá OneBlade 2630/30 dva nástavce. Jedním z nich je hřeben na tělo, který slouží pouze k zastřihování ochlupení na délku přibližně 3 mm. Je podobně efektivní jako hřebeny na obličej, ale ucpává se o něco méně. Ochlupení pěkně odděluje a zlepšuje jeho kontakt s čepelemi. Výsledkem je rovnoměrné sestřihnutí, se kterým jsme byli spokojeni.

Pro hladké holení těla najdete v balení břit na tělo. Jedná se o univerzální břit doplněný ochrannými hřebeny. Holení s tímto břitem se obešlo bez podráždění či pořezání, takže naplnilo naše očekávání. Pro ještě hladší holení lze z břitu odejmout ochranné hřebeny, čímž získáte zmiňovaný univerzální břit. Výsledky holení se samotným břitem jsou srovnatelné jako při použití na obličeji.

Obličej je ale koneckonců pokryt poměrně odolnou kůží a samotný břit by ji neměl poškodit nebo podráždit. V jiných částech těla, které mohou být citlivější, by mohl břit bez ochranných hřebenů způsobit i pořezání.

Pokud byste si chtěli úklid po holení usnadnit, vyzkoušejte OneBlade s holicí pěnou.

Philips OneBlade náhradní hlavice – cena nás nezklamala

Každý břit má podle výrobce životnost čtyři měsíce. Jeho životnost ale závisí na frekvenci holení. Pokud jste zvyklí holit se či zastřihovat jen čas od času, může životnost snadno přesáhnout zmíněnou dobu.Pro snazší odhad nutnosti výměny je každý břit vybaven dvěma vrstvami barvy. Původní šedé lakování se používáním ztenčuje. Čím je jeho vrstva tenčí, tím více vystupuje spodní zelená barva. Jakmile celý obdélník nahoře břitu zezelená, je čas na výměnu.

Náhradní hlavice OneBlade se vám bude hledat jednoduše. Ať už zvolíte břity na obličej nebo tělo, o kompatibilitu se nebudete muset starat. Všechny holicí strojky OneBlade používají stejný upínací systém. Cena nových břitů také není nejhorší. Samozřejmě, že na trhu naleznete také modely, u nichž vás výměna vyjde levněji. Náhradní břity OneBlade se ovšem dají označit za jakýsi střed mezi cenou a výdrží.

Závěr – Pro koho je holicí strojek Philips OneBlade QP2630/30 vhodný?

Zastřihovač Philips OneBlade QP2630/30 je ideální volbou pro každého, kdo hledá univerzální holicí strojek za rozumnou cenu. Díky pogumovaným stranám, kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti je ergonomie na vynikající úrovni. Úchop je komfortní a strojek v ruce neklouže.

Příslušenství v balení umožňuje zastřihovat, holit či tvarovat ochlupení na obličeji, těle i v intimních oblastech. Výdrž strojku je srovnatelná s konkurencí, ale nabíjení je podle našeho názoru příliš dlouhé. V balení zároveň nechybí cestovní pouzdro, které dělá z tohoto modelu dokonalého společníka pro dovolené či pracovní cesty.

Kde koupit Philips OneBlade QP2630/30
Philips OneBlade QP2630/30
Hodnocení
3.6/5

V případě, že hledáte prémiový univerzální holicí strojek na obličej a tělo, doporučujeme vám Philips OneBlade Pro QP6650/61, který jsme pro vás již recenzovali. Pokud hledáte luxusní holicí strojek na obličej, vyzkoušejte Philips OneBlade Pro QP6530/15. Pokud se ale spokojíte jen se základními funkcemi a sportovním vzhledem, pak je model QP2630 v kontextu poměru cena/výkon o něco lepší.

Recenze: holicí strojek Philips OneBlade QP2630/30
 • Holení
 • Zpracování
 • Baterie
 • Cena/výkon
3.6

Komfortní páče o celé tělo pro méně náročné

Philips OneBlade QP2630/30 je kompaktní holicí strojek s praktickým příslušenstvím. Díky nástavcům na obličej a tělo jde o hybridní model. Akumulátor nabízí výdrž jednu hodinu a celá konstrukce modelu je voděodolná. Balení obsahuje i pouzdro, díky kterému je cestování se strojkem mnohem komfortnější.

Klady

 • Kompaktní rozměry
 • Špičková ergonomie
 • Komfortní úchop
 • Hybridní holicí strojek
 • Vestavěný akumulátor
 • Široká kompatibilita náhradních hlavic
 • V balení nástavce pro různé délky sestřihu
 • Látkové cestovní pouzdro
 • Zajímavá cena
 • Ekologické balení

Zápory

 • Holení do hladka se nevyrovná žiletce
 • Delší doba nabíjení
 • Hřebeny na tělo se snadno ucpou
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hodnocení)
Komentáře (2) – Recenze: holicí strojek Philips OneBlade QP2630/30
 1. Mám ho dva měsíce a jsem kvalitou holení dost zklamán. Uvažuji že se ho zbavim a koupím něco lepšího na žiletky.

  1. Dobrý den, v recenzi několikrát zmiňujeme, že se rozhodně nejedná o náhradu planžetového holicího strojku, nebo žiletky. V žádném případě tak důkladné oholení s OneBlade nedosáhnete. To ale ani není jeho účelem. Všechny podrobnosti najdete v našem testu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: holicí strojek Philips OneBlade QP2630/30
Philips OneBlade QP2630/30
Hodnocení: 3.6/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram