ITmix.cz logo

Recenze: elektrokoloběžka Ninebot Segway F30E

Silné stránky
 • Vysoká kvalita zpracování
 • Odolná konstrukce
 • Ochrana proti defektům
 • Zajímavá cena
 • Dlouhodobá spolehlivost
Slabé stránky
 • Vyšší hmotnost
 • Absence některých doplňků

Ninebot Segway F30E je dobře vybavený model dostupný za poměrně příznivou cenu. S výkonem 300 W a maximálním dojezdem 30 km vám poslouží hlavně ke kratším městským přesunům či pro tzv. přepravu poslední míle. Model vás osloví svojí kvalitou zpracování a také dlouhodobou spolehlivostí.

Nejčastější dotazy a odpovědi

Dá se s Ninebot Segway F30E jezdit i v dešti?

Ano, konstrukce elektrokoloběžky splňuje kritéria pro krytí IPX5. Znamená, to že mírný déšť či jízda po mokrém povrchu by koloběžku neměly poškodit.

Jaký je dojezd elektrokoloběžky?

Model Ninebot Segway F30E je vybaven akumulátorem o kapacitě 10 200 mAh. Dojezd se tak může vyšplhat na 30 km v závislosti na hmotnosti jezdce, kvalitě vozovky, rekuperaci a dalších faktorech.

Jaký je rozdíl mezi Ninebot Segway F30E a F40E?

Recenzovaný model F30E je levnější a méně výkonný v porovnání s modelem F40E. Výkon modelů se liší o 50 W a maximální dojezd o 10 km. Model F30E je tak vhodný pro méně náročné uživatele či na kratší jízdy. Podrobnější srovnání naleznete v naší recenzi.

Parametry Ninebot Segway F30E

V následující kapitole jsme pro vás shrnuli technické parametry modelu. V této cenové kategorii se jedná o standardní hodnoty, díky kterým je model vhodný především pro běžné a méně zkušené jezdce. Před koupí koloběžky byste ale měli zohlednit i další její vlastnosti. Pokud vás zajímá, které to jsou, přečtěte si náš článek o tom, jak vybrat elektrokoloběžku.

ParametrHodnota
Jmenovitý výkon300 W
Typ baterieLi-ion
Kapacita baterie10 200 mAh
Maximální dojezd30 km
Doba nabíjení6 až 7 hodin
Maximální rychlost25 km/h
Maximální úhel stoupání15 %
Průměr pneumatik10“
Maximální zatížení120 kg
Rozměry (v poskládaném stavu)116 x 48 x 114 mm
Hmotnost16,9 kg
KompatibilitaAndroid a iOS

Kvalita zpracování a jízdní vlastnosti

Tvar a konstrukce modelu by se daly označit za typické. Skládací mechanismus řídítek je stejný jako u modelů Xiaomi Scooter 4 Pro nebo Sencor Scooter One S20. Pojistka pro nošení je umístěna na zadním blatníku. Přestože je proces skládání snadný a rychlý, elektrokoloběžka nemusí být se svojí hmotností téměř 17 kg ideální pro nošení v hromadné dopravě.

Nápravy jsou osazeny 10“ bezdušovými pneumatikami s gelovou ochranou proti defektům. Vzhledem k absenci odpružení jde o jediný způsob tlumení nerovností, což je v porovnání s konkurenčním modelem MS Energy e10 menší slabinou. Dle zkušeností uživatelů je jízda na rovnějším městském povrchu mimo dlažbu poměrně pohodlná a absence odpružení tak nemusí být příliš citelná.

Výkon elektrokoloběžky

Ninebot Segway je vybaven elektromotorem o jmenovitém výkonu 300 W, který je umístěn v předním kole. Pro průměrné jezdce nabízí dostatečnou dynamiku a svižnou jízdu až do 15% stoupání. Díky 10 200mAh baterii může dojezd dosáhnout 30 km. Jde ovšem o hodnotu, která je výrazně závislá od hmotnosti jezdce, kvalitě vozovky či stylu jízdy.

U jezdce o hmotnosti 70 kg a rychlosti 25 km/h se některým uživatelům podařilo překonat vzdálenost přibližně 20 km. Na efektivní dojezd má vliv i stav baterie. S dlouhodobým používáním tak může její kapacita postupně klesat.

10" kola elektrokoloběžky jsou doplněny gelovou ochranou proti defektům
10" kola elektrokoloběžky jsou doplněny gelovou ochranou proti defektům

Porovnání Ninebot Segway F30E s konkurenčními modely

Recenzovaný model jsme se pro vás rozhodli porovnat se dvěma konkurenčními modely a dalším modelem Ninebot Segway. V následující tabulce naleznete srovnání technických parametrů daných modelů. Následně vás stručně provedeme hlavními rozdíly těchto modelů.

Kde koupit Ninebot Segway F30E
Ninebot Segway F30E
Hodnocení
4.1/5
ModelSegway F30ESegway F40ESencor Scooter S20MS Energy e10
Jmenovitý výkon300 W350 W350 W450 W
Max. úhel stoupání15 %20 %15 %20 %
Kapacita baterie10 200 mAh10 200 mAh7 500 mAh12 500 mAh
Max. dojezd30 km40 km25 km40 km
TempomatNeNeAnoAno
Rozměry116 x 48 x 114 cm116 x 48 x 114 cm108 x 44 x 110 cm115 x 50 x 112 cm
Nosnost120 kg120 kg120 kg120 kg
Hmotnost16,9 kg17,1 kg12,5 kg20 kg

Oproti elektrokoloběžce Segway F40E je model F30E vybavený o 50 W slabším elektromotorem, který nabízí kratší dojezd, nižší hmotnost a menší maximální úhel stoupání. Z hlediska designu a konstrukce se jedná o totožné modely.

Ninebot Segway F30E vs. Sencor Scooter One S20

Model Sencor Scooter One S20 je o něco levnější a „papírově“ výkonnější. Jeho maximální dojezd je ale přesto nižší. Mezi silnější stránky modelu Sencor patří například nižší hmotnost či výhodnější cena.

Ninebot Segway F30E vs. MS Energy e10

Na závěr zde máme model MS Energy dostupný za podobnou cenu jako recenzovaný model. Z našeho srovnání je tento model nejvýkonnější a jeho baterie nabízí nejvyšší kapacitu. Mezi slabiny modelu e10 patří vyšší nároky na údržbu a nižší kvalita zpracování.

Hodnocení Ninebot Segway F30E veřejností

Veřejní recenzenti většinou nabízejí autentickou zkušenost s daným modelem. Často se zaměřují na uživatelský zážitek z jízdy, pohodlí a výkon elektrokoloběžek. My jsme pro vás zpětnou vazbu uživatelů zpracovali do následujícího shrnutí.

Recenze uživatelů Heureka.cz

Uživatelé na portálu Heureka hodnotí Ninebot Segway F30E velmi pozitivně. Za nejsilnější stránky modelu považují vyšší kvalitu zpracování, příznivý poměr ceny a výkonu, odolnost konstrukce a spolehlivost. Dlouhodobé používání koloběžky neodhalilo výrazné nedostatky. Za největší zápor považují uživatelé vyšší hmotnost a cenu.

Silné stránky
 • Vyšší kvalita zpracování
 • Čtyři jízdní režimy
 • Dobrý poměr cena/výkon
 • Spolehlivost
 • Odolná konstrukce
Slabé stránky
 • Vyšší cena
 • Vyšší hmotnost

Model Ninebot Segway F30E si našel svoji cestu i do rukou odborných recenzentů. Ti se zaměřili mimo jiné na významné detaily, které mohou být před koupí rozhodující. V následující části naleznete stručné shrnutí postřehů recenzentů a přehled silný či slabých stránek modelu.

Jak produkt hodnotí recenze na YouTube?

Recenzenti portálu YouTube oceňují v první řadě vysokou kvalitu zpracování. Materiály a jednotlivé části koloběžky působí pevně a odolně. I vyšší zátěž koloběžky tak nezpůsobí výrazný pokles komfortu jízdy. Mezi další výhody patří několik jízdních režimů, příznivý poměr cena/výkon a hlavně dlouhodobá spolehlivost. Podle recenzentů je největší slabinou vyšší hmotnost a absence některých prémiovějších doplňků.

Silné stránky
 • Výhodný poměr ceny a výkonu
 • Atraktivní vzhled
 • Pohodlné skládání
 • Dlouhodobá spolehlivost
 • Vysoká kvalita materiálů
Slabé stránky
 • Bez háčku na zavazadla
 • Vyšší hmotnost

Závěr – pro koho je elektrokoloběžka Ninebot Segway F30E vhodná?

Ninebot Segway F30E je model vhodný pro každého, kdo hledá spolehlivou elektrokoloběžku do městského prostředí. S 10“ bezdušovými gumami a ochranou proti defektu nabízí poměrně pohodlnou jízdu na rovném povrchu a nabízí čtyři režimy jízdy. Díky 300W motoru zvládne v některých případech překonat 15% stoupání a její rozběhy jsou v případě průměrných jezdců rychlé a pohotové. Materiály a celková kvalita zpracování jsou na vysoké úrovni, ale hmotnost koloběžky by mohla být o něco nižší.

Recenze: elektrokoloběžka Ninebot Segway F30E
 • Jízdní vlastnosti
 • Kvalita zpracování
 • Výbava
 • Poměr cena/výkon
4.1

Spolehlivá elektrokoloběžka do města pro méně náročné uživatele

Ninebot Segway F30E je dobře vybavený model dostupný za poměrně příznivou cenu. S výkonem 300 W a maximálním dojezdem 30 km vám poslouží hlavně ke kratším městským přesunům či pro tzv. přepravu poslední míle. Model vás osloví svojí kvalitou zpracování a také dlouhodobou spolehlivostí.

Klady

 • Vysoká kvalita zpracování
 • Odolná konstrukce
 • Ochrana proti defektům
 • Zajímavá cena
 • Dlouhodobá spolehlivost

Zápory

 • Vyšší hmotnost
 • Absence některých doplňků
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
Vaše hodnocení
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: elektrokoloběžka Ninebot Segway F30E
Ninebot Segway F30E
Hodnocení: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram