ITmix.cz logo

Recenze: bezdrátová sluchátka SONY WH-1000XM6

Silné stránky
  • Perfektní kvalita zvuku
  • Vynikající ANC
  • Špičkový režim propustnosti
  • Skládací konstrukce
  • Praktické pouzdro v balení
  • Bohaté možnosti přizpůsobení zvuku
Slabé stránky
  • Bez IP krytí
  • Nejsou ideální pro sport
  • Tlak na rám brýlí

Sony WH-1000XM6 patří mezi nejlepší bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením hluku, jaká jsou aktuálně na trhu. Ve srovnání s předchozí generací přinášejí několik praktických vylepšení a účinnější ANC. Jsou ideální pro každodenní používání, cestování i práci z domova. V recenzi se podíváme na jejich silné i slabší stránky, abyste věděli, jestli jsou pro vás tou správnou volbou.

Nejčastější dotazy a odpovědi

Jaký je rozdíl mezi SONY WH-1000XM6 a WH-1000XM5?

Z hlediska designu se jedná o téměř totožná sluchátka. XM6 však přinesla o něco širší most a panty doplněné kovovými prvky pro lepší odolnost. Jejich konstrukce je ve srovnání s XM5 opět skládací jako u starší verze XM4.
Dalším podstatným rozdílem je efektivita ANC. SONY WH-1000XM6 nabízí rychlejší procesor a šest mikrofonů v každém sluchátku namísto čtyř u předchozí generace. Díky tomu si umí lépe poradit s okolním hlukem. Za zmínku stojí také výdrž baterie, která s použitím ANC vzrostla mezigeneračně o 5 hodin. Podpora novější verze Bluetooth 5.3 dává sluchátkům WH-1000XM6 podporu funkce Auracast či úsporného kodeku LC3.

Jsou SONY WH-1000XM6 voděodolné a vhodné pro sport?

Ne, výrobce neuvádí stupeň IP krytí ani jiné parametry, které by potvrzovaly nebo vyvracely odolnost vůči vodě a prachu. Proto vám nedoporučuji používat je v blízkosti vody nebo u sportovních aktivit, u kterých se výrazně potíte. Pro náročné tréninky vám doporučuji spíše špuntová sluchátka SONY LinkBuds Fit (IPX4) nebo JBL Tour Pro 3 (IP55).

Jaké je ANC u SONY WH-1000XM6?

ANC u sluchátek XM6 se řadí mezi nejlepší na trhu, což můžu z testování potvrdit. Sluchátka nabízejí celkem 12 mikrofonů, které se starají o špičkové potlačení hluku. Efektivita je nejlepší v případě hluku ve středním pásmu frekvenčního spektra, jako například lidská řeč, ventilátor, vysavač či psaní na klávesnici.

Technické parametry osloví nízkou hmotností

Technické specifikace odpovídají ceně a v některých bodech porážejí prémiovou konkurenci. Jedná se v první řadě o hmotnost 254 g, která se řadí mezi nejnižší v tomto segmentu. Za zmínku dále stojí čtveřice podporovaných kodeků, které osloví hlavně náročnější uživatele.

Z méně výhodných parametrů bych rád upozornil na konektivitu. V tabulce níže sice naleznete USB-C, ale sluchátka jej nedokážou použít pro přenos hudby, takže je určen pouze k nabíjení, což je škoda. Pro kabelový přenos můžete použít pouze AUX konektor pro 3,5mm jack. U konkurenčních Apple AirPods Max nebo levnějších JBL Tour One M3 máte k dispozici také bezztrátový přenos přes USB-C.

ParametrHodnota
Typ sluchátekPřes uši
Způsob napájeníUSB-C kabel
Celková hmotnost254 g
KonektivitaBluetooth 5.3, BLE, USB-C, AUX
Výdrž baterie sluchátekAž 40 hodin
Odolnost – stupeň krytíVýrobce neuvádí
Podporované kodekyAAC, SBC, LDAC, LC3
Frekvenční rozsah20 – 40 000 Hz (při použití LDAC)
Citlivost103 dB/mW
Velikost měniče30 mm
Impedance48 Ω
MikrofonAno

Chcete-li se o sluchátkách dozvědět více, přečtěte si náš článek o tom, jak si vybrat bezdrátová sluchátka, nebo si prohlédněte naše recenze konkrétních modelů.

Design a kvalita zpracování na prémiové úrovni

V případě WH-1000XM6 se výrobce drží osvědčeného designu s důrazem na minimalismus. Až na stavovou diodu nenajdete na sluchátkách nic, co by jakkoli vybočovalo z jednoduchého barevného schématu. Sluchátka na mě ve výsledku působila ještě víc prémiově než levnější JBL Tour One M3.

Co se týče konstrukce, SONY vrátilo své prémiové řadě skládací konstrukci. Panty dostaly kovovou výztuhu, která jim dodává lepší pevnost a odolnost než u předešlé generace s plastovými panty. Přestože jsou sluchátka vybavena 30mm měniči, náušníky jsou relativně velké. Uši se v nich pěkně skryjí, jsou pohodlné a nabízí slušnou úroveň pasivního tlumení hluku.

Náušníky jsou velmi snadno vyměnitelné. Mají totiž plastovou základnu s vodícími prvky, takže je stačí jednoduše potáhnout a nové nasadit. Podobně na tom jsou Apple AirPods Max, které mají konstrukci magnetickou, což ještě více přispívá k ergonomii. JBL Tour One M3 na druhou stranu vůbec nemají vyměnitelné náušníky.

WH-1000XM6 dostaly o něco širší most, aby jejich hmotnost nezatěžovala jen vaše temeno, ale aby se přenesla i na uši samotné. Právě proto musí náušníky tlačit na uši o něco silněji, kvůli čemuž mám v následující kapitole drobné poznámky ke komfortu. Most na druhou stranu nabízí fantastickou flexibilitu a příjemné polstrování.

Tvrdé cestovní pouzdro jak se patří

Díky skládací konstrukci jsou sluchátka dodávána s pouzdrem menších rozměrů než u WH-1000XM5. Kromě toho má na starosti zapínání magnetická přezka a ne zip jako u JBL Tour One M3. Otevírání a zavírání je tak mnohem rychlejší a pohodlnější. Vnitřní výstelka je tvarována tak, aby v ní sluchátka pevně držela a nechybí ani drobná kapsa na kabeláž.

Perfektní pohodlí avšak bez brýlí

Když jsem si sluchátka poprvé nasadil, bylo mi jasné, že do prémiového segmentu jednoznačně patří. Uši krásně překrývají, tlak na okolní pokožku je tak akorát a most na temeni jsem ani necítil. Menší obavy ve mně vyvolal vnitřní mikrofon ANC, který podobně jako u SONY WH-CH720N výrazně vyčnívá z krytu měniče. Avšak k mému příjemnému překvapení mě mikrofon netlačil ani po dlouhém používání.

I když se mi zdálo zasazení měničů mnohem mělčí než u JBL Tour One M3, vnitřek sluchátek je tak chytře tvarovaný, že ušní lalok nepřiléhá k žádnému plastu, ale jen měkkému molitanu, který je pokryt látkou. V tomto ohledu tak musím sluchátka jen chválit.

S brýlemi si sluchátka dobře nerozuměla

Jelikož nosím brýle, ne každá sluchátka přes uši mi vždy sednou. Měkké polstrování mi našeptávalo, že se SONY WH-1000XM6 budu spokojen. Nicméně přibližně po hodině nošení jsem začal cítit tlak rámu brýlí na kůži, což bylo bolestivé.

Řešením byla menší změna polohy brýlí a sluchátek. Tento neduh připisuji širšímu mostu, kvůli kterému musí sluchátka vyvíjet vyšší boční tlak. V případě JBL Tour One M3 s užším mostem jsem tento problém neměl – bez problémů jsem je mohl nosit i celý den.

Kde koupit SONY WH-1000XM6
SONY WH-1000XM6
Hodnocení
4.1/5

Výdrž baterie je dobrá, ne však nejlepší

Výrobce uvádí, že sluchátka vydrží na jedno nabití maximálně 40 hodin bez ANC a 30 hodin s režimem aktivním. Přestože se jedná o slušná čísla, v prémiovém segmentu jde spíše o průměr. Pro srovnání uvádím konkurenční sluchátka a hodnoty s ANC.

  • Apple AirPods Max – 20 hodin
  • JBL Tour One M3 – 40 hodin
  • BOSE QuietComfort Ultra – 24 hodin
  • NOTHING headphone (1) – 35 hodin

V mém testu vydržela sluchátka na jedno nabití přibližně 26 hodin s ANC. Sluchátka jsem většinou používal s kodekem LDAC a v nastavení jsem jako prioritu zvolil kvalitu zvuku. Bez ANC jsem se s tímto nastavením dostal přibližně na 37hodinovou výdrž baterie.

Výhodou WH-1000XM6 oproti předchozím verzím je možnost poslouchat i během nabíjení. Použít však budete muset vlastní delší kabel, jelikož ten přibalený měří pouhých 20 cm.

SONY WH-1000XM6 můžete nabít během ranní rutiny

Nabíjení sluchátek z 0 na 100 % trvá podle výrobce přibližně 3,5 hodiny, čemuž odpovídá i moje zkušenost. V jedné situaci jsem však velmi ocenil rychlonabíjení. Ráno mě čekala cesta vlakem z Brna do Bratislavy, která trvá přibližně 1,5 hodiny.

Během ranního balení jsem však zjistil, že sluchátka jsou zcela vybitá. Dal jsem je nabíjet na přibližně 10 minut a úroveň nabití stoupla z 0 na 8 %. Ve výše uvedeném nastavení s ANC jsem tak získal něco přes 3,5 hodiny poslechu. Cestu jsem si díky tomu užil bez okolního hluku a se skvělou hudbou.

Sluchátka ovládáte hlavně dotykově

Na sluchátkách najdete dvě tlačítka. Jedním je zapínáte, vypínáte a spouštíte párování, druhým měníte režim propustnosti (ANC, Ambient Sound a úplné vypnutí). Druhé tlačítko můžete zároveň nakonfigurovat, aby po dvou nebo třech stisknutích spustilo jednu z podporovaných aplikací (YouTube Music, Spotify apod.).

Ovládací tlačítka
Ovládací tlačítka

Přehrávání pak ovládáte pomocí dotykové plochy na pravém sluchátku. Jelikož má plocha hranaté okraje, je snadné odhadnout, kde jsou její hranice. Přesto se mi stávalo, že jsem při úpravě polohy sluchátek nechtěně pozastavil přehrávání nebo přepnul skladbu. Celkově mi ale dotykové ovládání připadá intuitivní a i když jsem zvyklý na tlačítka u SONY WH-CH720N, velmi rychle jsem si zvykl.

Obzvlášť praktické gesto je z mého pohledu překrytí celé dotykové plochy dlaní nebo prsty. Gesto totiž aktivuje režim Ambient Aware a ztiší přehrávání, takže po dobu překrytí můžete bez problémů vést rozhovory.

Funkce pro lepší kvalitu zvuku a zážitek z hudby

Nabídka funkcí je solidní, ale mírně zaostává například za JBL Tour One M3. Samozřejmostí je ANC, 10pásmový ekvalizér, různé režimy digitální úpravy zvuku, prostorový zvuk či automatická úprava zvuku umělou inteligencí přes DSEE Extreme.

Aktivní potlačení hluku (ANC)

Sluchátka SONY WH-1000XM6 nabízejí pro účely potlačení hluku 12 mikrofonů na rozdíl od osmi u předešlé generace. Zároveň jsou vybavena novějším procesorem QN3 a sám výrobce uvádí, že jde o jedny z nejlepších ANC sluchátek na trhu.

Během testování – ať už při práci na počítači v kanceláři, běhu v rušném městě nebo při chůzi po zaplněném univerzitním areálu – jsem si téměř vždy mohl hudbu vychutnat naplno a bez rušivých vlivů z okolí. Nejlepší účinnosti ANC jsem si všiml v případě hluku ve střední části frekvenčního spektra – okolní hlasy, psaní na klávesnici, vysavač nebo ventilátor či klimatizace.

Při vyšší hlasitosti (nad 50 %) jsem při běhu vůbec neslyšel ani kamiony a auta projíždějící ve vzdálenosti přibližně 10 metrů. Pokud jsem kráčel rovnou podél silnice, vozidla jsem sice ve sluchátkách zaznamenal, ale na to, abych je nevnímal, jsem nemusel zvyšovat hlasitost nad 60 %.

Režim propustnosti Ambient Sound

Tento režim funguje jako pravý opak ANC – místo potlačení okolního hluku záměrně propouští zvuky z okolí, abyste zůstali v kontaktu s děním kolem vás. V praxi mě režim velmi příjemně překvapil. Stisknutím tlačítka na sluchátkách došlo k okamžitému ztišení přehrávání a propouštění okolních zvuků. Věrnost reprodukovaných zvuků a hlasů byla téměř stejná, jako kdybych sluchátka sundal.

V aplikaci Sound Connect si můžete upravit úroveň propouštění zvuků v rozmezí od 0 do 20. Kromě manuálního nastavení nechybí ani automatická úprava podle intenzity okolních zvuků a možnost aktivovat funkci Voice passthrough. Ta má zvýraznit lidský hlas a potlačit rušivé pozadí. V praxi však efekt není výrazný – například v hlučné kavárně se sice hluk mírně ztišil a hlas druhé osoby byl o něco zřetelnější, ale rozdíl nebyl nijak zásadní.

Kde koupit SONY WH-1000XM6
SONY WH-1000XM6
Hodnocení
4.1/5

Adaptive Sound Control

Sluchátka dokážou díky funkci Adaptive Sound Control automaticky přepínat mezi aktivním potlačením hluku a režimem propouštění zvuků z okolí. Rozhodují o tom na základě vaší aktuální polohy a toho, co právě děláte – jestli sedíte, jedete pěšky, běháte nebo se vezete v dopravním prostředku. Nastavení se přizpůsobují automaticky, ale v případě potřeby si ho můžete upravit i manuálně pro každou situaci zvlášť.

Například v MHD si můžete aktivovat režim, který vás neizoluje od okolí, zatímco doma si nastavíte úplné odhlučnění přes ANC nebo naopak. Když sluchátka rozpoznají příslušnou aktivitu, automaticky se přizpůsobí. V praxi reagují poměrně svižně – změna proběhla již po několika vteřinách chůze. Každá úprava propouštění je oznámena zvukovým signálem.

Zajímavou možností je také nastavení konkrétních míst s vlastními preferencemi zvuku. Stačí, abyste byli s mobilem v určené lokalitě (kterou zvolíte na mapě nebo se v ní pravidelně nacházíte), a sluchátka se sama přepnou na zvolené nastavení. Funguje to ovšem jen tehdy, když mají přístup k GPS poloze vašeho telefonu.

Speak-to-Chat

Když sluchátka zaznamenají váš hlas, aktivují režim Ambient Sound, abyste mohli komunikovat s okolím bez skládání sluchátek nebo pozastavení přehrávání. V nastavení můžete upravovat citlivost, s jakou sluchátka váš hlas zaznamenají.

Většinou jsem používal automatickou citlivost podle okolního hluku. V kanceláři a doma se mi však pravidelně stávalo, že můj smích nebo odkašlání režim také spustilo. Když jsem nastavil citlivost na nízkou, rozhovory jsem musel začínat s vyšším hlasem než obvykle.

V tomto bodě bych se chtěl odvolat na levnější JBL Tour One M3, které v těchto situacích fungovaly spolehlivěji. Smích nebo odkašlání nikdy nevyhodnotily jako můj hlas. Proto vidím v tomto směru u SONY prostor pro zlepšení.

10pásmový ekvalizér

Výchozí plochý ekvalizér je z mého pohledu velmi pěkně vyvážen napříč celým frekvenčním spektrem. Preferuji však o trochu dominantnější basy, takže 10pásmový ekvalizér byl jednou z prvních funkcí, které jsem si vzal na mušku. S minimálním úsilím jsem posunul do popředí nižší frekvence, díky čemuž dostaly mé oblíbené basy vyšší intenzitu.

Zvuk si tím pádem můžete velmi detailně přizpůsobovat. Deset různých pásem je výhodou například oproti JBL Tour One M3, které nabízí sedm. Pokud patříte mezi náročnější hudební nadšence, SONY WH-1000XM6 mohou být lepší volbou.

Na rozdíl od mnoha bezdrátových sluchátek SONY, v případě WH-1000XM6 není k dispozici možnost Clear Bass. Ta přidává intenzitu basům, aniž by překryly jiné části spektra. V praxi mi ale tato možnost nechyběla. Navzdory mému zvýšení intenzity basů nedošlo k výraznému utlumení středů ani výšek.

Výchozí režimy a hledání ideálního ekvalizéru

Pokud nechcete zvuk upravovat pomocí sliderů, můžete jednoduše vybrat jeden z předvolených režimů. Ty se liší svým zaměřením – Heavy například zvýrazňuje basy, zatímco Clear posouvá do popředí výšky. Zaujal mě také režim Game, který je nastaven tak, abyste lépe slyšeli kroky a střelbu ve hrách typu FPS (First person shooter).

Pokud vám žádný z režimů nebude vyhovovat, můžete vyzkoušet možnost Find my equalizer, která vám pomůže najít dokonalý zvuk pro vaše uši.

Bluetooth Multipoint

Funkce Bluetooth multipoint umožňuje sluchátkům připojit se ke dvěma zařízením současně. Přepínání mezi zařízeními je jednoduché – stačí zastavit přehrávání na jednom a spustit jej na druhém. Praktickým příkladem je situace, kdy posloucháte hudbu z notebooku a během toho vám někdo zavolá na telefon – přehrávání se automaticky přeruší, abyste mohli hovor vyřídit, a po jeho skončení hudba pokračuje tam, kde přestala.

Kde koupit SONY WH-1000XM6
SONY WH-1000XM6
Hodnocení
4.1/5

Automatické pozastavení a spuštění přehrávání

Sluchátka SONY WH-1000XM6 jsou vybavena senzory, které rozpoznávají, zda je máte nasazena. Když je složíte z hlavy, přehrávání se automaticky pozastaví, a po opětovném nasazení se hudba znovu spustí.

Z mého pohledu by si ale funkce zasloužila zlepšení. Často se mi totiž stávalo, že když jsem si sluchátka složil na krk nebo na stůl, přehrávání nebylo pozastaveno. Je sice pravda, že u konkurenčních JBL Tour One M3 jsem se setkal s podobným problémem, ovšem mnohem méně často.

DSEE Extreme

Technologie DSEE Extreme využívá umělou inteligenci k obnově zvukových detailů ve vysokých frekvencích, které se běžně ztrácejí při komprimování hudby ze zdrojového zařízení. V reálném používání však její aktivace přináší jen jemné zlepšení zvuku, zejména ve formě o něco čistších vysokých frekvnecií.

Kvalita zvuku je zkrátka ohromná

Modelová řada SONY WH-1000 byla vždy zárukou špičkového zvuku a prémiové kvality. Od šesté generace jsem proto čekal hodně a musím uznat, že má očekávání byla naplněna. Tato sluchátka dokážou z každé skladby vyextrahovat neuvěřitelné množství detailů, které zůstávají u levnějších kousků jako WH-CH720N nebo WH-CH520 skrytá.

Při poslechu se zdá, jakoby sluchátka nevynechala jedinou drobnost. Bez ohledu na to, jestli jsem poslouchal klasickou hudbu, rock, elektro nebo klidné Lo-Fi, sluchátka mě zkrátka nezklamala. Basové tóny znějí hutně, ale zároveň dobře definovaně, zatímco výšky jsou přesné a jasné bez jakékoli tvrdosti či šumu. Výsledkem je zvuk, který dokáže konkurovat drtivé většině prémiové konkurence a nastavuje v podstatě standard pro bezdrátová sluchátka v této cenové kategorii.

Na rozdíl od JBL Tour One M3, sluchátka nepodporují bezztrátový kabelový přenos přes USB-C, což může některé náročné uživatele odradit.

Rozdíl zvuku je výrazný
Rozdíl zvuku je výrazný

A jak si vedou v porovnání s konkurencí?

Ve srovnání s JBL Tour One M3 je výchozí zvuk u WH-1000XM6 znatelně hutnější a bohatší na basy. Zatímco JBL prezentují o něco jasnější a ostřejší zvuk, SONY znějí bez jakýchkoli úprav měkčeji a plněji. Pomocí ekvalizéru však můžete zvuk snadno doladit podle svých osobních preferencí a přidat buď více dynamiky, nebo čistoty.

V souboji se sluchátky Apple AirPods Max sluchátka SONY WH-1000XM6 rozhodně nezaostávají. Ačkoli AirPods Max znějí v některých oblastech energičtěji – zejména pokud jde o výšky a středy - nabízejí sluchátka SONY vyváženější celek a širší možnosti úpravy. Co se týče zvuku po vybalení z krabice, nejlépe mi seděla sluchátka WH-1000XM6. Sluchátka JBL Tour One M3 sice nabízejí zajímavý poměr cena/výkon, ale z hlediska zvuku a kvality zpracování zůstávají mým favoritem sluchátka SONY.

Kvalita hovorů na slušné úrovni, ne však nejlepší

Během telefonátů v tichém prostředí, jako je domov nebo kancelář, mě druhá strana slyšela zřetelně a čistě. V rušnějším prostředí, například na ulici, se sice do hovoru mírně přenášely okolní zvuky, ale komunikace zůstala srozumitelná. I v takových podmínkách jsem se mohl bez problémů dorozumět, což hodnotím jako plus. Nicméně kvalita samotného mikrofonu není na tak vysoké úrovni jako v případě JBL Tour One M3.

Závěr – pro koho jsou sluchátka SONY WH-1000XM6 vhodná?

Sluchátka SONY WH-1000XM6 jsou ideální volbou pro každého, kdo hledá špičkovou kvalitu zvuku, výborné ANC a komfort pro každodenní používání (pokud nenosíte brýle). Díky skládací konstrukci, pohodlným náušníkům, solidní výdrži baterie a pouzdru jsou skvělým společníkem na cestování, práci i domácí relax. Ocení je i ti, kteří si rádi přizpůsobují zvuk pomocí ekvalizéru a užívají si jemných detailů v hudbě. Výhodou jsou i funkce jako automatické přepínání režimů propustnosti, adaptivní ANC a možnost připojení ke dvěma zařízením současně.

Naopak sportovcům nebo lidem, kteří chtějí sluchátka používat v náročných podmínkách, XM6 příliš nedoporučuji – chybí jim totiž odolnost vůči vlhkosti a prachu. Slabší stránkou je také horší komfort s brýlemi a nižší kvalita mikrofonu, což jsou drobnosti, ve kterých zaostávají za levnější konkurencí.

Kde koupit SONY WH-1000XM6
SONY WH-1000XM6
Hodnocení
4.1/5
Recenze: bezdrátová sluchátka SONY WH-1000XM6
  • Kvalita zvuku
  • Kvalita zpracování
  • Baterie
  • Ovládání a funkce
  • Poměr cena/výkon
  • Využití na cesty
  • Využití na sport
  • Využití do kanceláře/na telefonování
  • Využití na gaming
  • Univerzální každodenní využití
4.1

Bezdrátová sluchátka s perfektním zvukem, špičkovým ANC a kvalitním režimem propustnosti

Sony WH-1000XM6 patří mezi nejlepší bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením hluku, jaká jsou aktuálně na trhu. Ve srovnání s předchozí generací přinášejí několik praktických vylepšení a účinnější ANC. Jsou ideální pro každodenní používání, cestování i práci z domova. V recenzi se podíváme na jejich silné i slabší stránky, abyste věděli, jestli jsou pro vás tou správnou volbou.

Klady

  • Perfektní kvalita zvuku
  • Vynikající ANC
  • Špičkový režim propustnosti
  • Skládací konstrukce
  • Praktické pouzdro v balení
  • Bohaté možnosti přizpůsobení zvuku

Zápory

  • Bez IP krytí
  • Nejsou ideální pro sport
  • Tlak na rám brýlí
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
Vaše hodnocení
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: bezdrátová sluchátka SONY WH-1000XM6
SONY WH-1000XM6
Hodnocení: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram