ITmix.cz logo

Recenze a dlouhodobý test: náramek WHOOP 4.0

Silné stránky
  • Nerušivé monitorování zdraví
  • Pohodlné nošení nejen na zápěstí
  • Přehledná aplikace
  • Nápomocný AI asistent
  • Přesný záznam metrik
  • Přesné monitorování sportů
  • Reálné možnosti změny lifestylu
Slabé stránky
  • Vyšší cena povinného předplatného
  • Zbytečně velké rozměry
  • Výdrž baterie by mohla být delší

Fitness tracker WHOOP přinesl do světa nositelné elektroniky jedinečný přístup – nepřetržité nošení bez rušivého displeje nejen na zápěstí. Představuje tak zajímavou alternativu pro chytré hodinky nebo prsteny. Senzor snímá kvalitu vašeho spánku, psychické a fyzické vytížení, míru vaší regenerace a mnoho dalšího. Metriky a výstupy jsou vyhodnocovány v kontextu vašich předešlých hodnot a doporučení snadno pochopí laik i profesionál. Co všechno náramek se senzorem dokáže a pro koho je určen?

Nejčastější dotazy a odpovědi

Dá se s WHOOP plavat?

Ano, senzor splňuje kritéria odolnosti IP68 a je vodotěsný do hloubky 10 metrů. Plavat s ním můžete ve sladké, chlorované a také slané mořské vodě.

Kolik stojí WHOOP ?

Chcete-li náramek WHOOP používat, v době testu máte dvě možnosti – roční (264 EUR) nebo dvouleté (444 EUR) předplatné. Před platbou máte k dispozici měsíční zkušební lhůtu bez nutnosti jakýchkoli plateb. Cena fitness trackeru se odvíjí také od konfigurace a zvoleného příslušenství, které je skutečně bohaté.

Jak nosit WHOOP ?

Náramek můžete nosit na zápěstí nedominantní ruky, přesně jako chytré hodinky. Sáhnout ale můžete i po doplňcích, díky nimž můžete WHOOP skrýt do oblečení, spodního prádla či rukávu.

Co je WHOOP a čím vás může oslovit?

WHOOP je v podstatě velmi přesný fitness náramek bez displeje, který by uživatel měl nosit nepřetržitě, a to i při nabíjení, k čemuž se dostaneme níže. Princip používání je podobný jako v případě chytrých prstenů – získat detailní náhled na váš zdravotní stav, vyčerpání a regeneraci, aniž byste museli dělat kompromisy ohledně pohodlí.

Velkou výhodou WHOOP je fakt, že jeho používání není omezeno jen na zápěstí. V nabídce totiž naleznete hned několik doplňků jako spodní prádlo, plavky, sportovní podprsenky, trička či dokonce rukávy s drobnou komůrkou pro umístění senzoru. Také můžete vybírat z bohaté nabídky elastických látkových řemínků v různých barvách a vzorech. WHOOP se tak snaží přinést své praktické funkce v podstatě každému. Pokud tím pádem nepreferujete náramky, můžete senzor skrýt do oblečení.

Vyměnitelný řemínek
Vyměnitelný řemínek

Hlavní částí WHOOP je pouzdro o rozměrech 25 x 36 x 10 mm a hmotnosti 11 gramů.

Ergonomie a pohodlí

Náramek je vybaven elastickým 24mm řemínkem, který pro mě byl při dlouhodobém nošení na zápěstí poměrně pohodlný. Šířka samotného senzoru není o moc větší, takže by vám při běžných manuálních činnostech neměl překážet.

To ovšem platí jen do chvíle, než náramek namočíte ať už kvůli sprše nebo plavání. Jelikož je látkový, drží v sobě vlhkost i několik hodin, takže si snadno smáčíte stůl, papíry nebo oblečení s dlouhým rukávem. V tomto ohledu by byl mnohem výhodnější silikonový řemínek. Ten je však k dispozici jen jako doplňková výbava za nemalou částku.

Mou osobní výhradou jsou také rozměry senzoru. Vzhledem k tomu, že nemá displej, dovedl bych si představit i kompaktnější pouzdro.

Funkce založené na zátěži a regeneraci

Díky pokročilým senzorům monitoruje náramek WHOOP tělesné reakce na fyzickou aktivitu i kvalitu zotavení po zátěži. Uživatel tak získává detailní pohled na rovnováhu mezi výkonem a odpočinkem, což je klíčové pro dlouhodobou vitalitu i sportovní výkonnost.

Overview (celkový přehled)

Záložka Overview slouží jako domovská obrazovka a základní přehled o vašem aktuálním zdravotním stavu. Hned v úvodu naleznete hodnoty hlavních metrik – Recovery (regenerace), Strain (sport a námaha), spánkové skóre a variabilita tepové frekvence. Nechybí ani odkazy a hodnocení celkového zdravotního stavu (Health monitor) a stresového zatížení (Stress monitor).

V horní části naleznete také různé aktuální postřehy o vašem stavu, podle kterých můžete upravit průběh svého dne.

Níže se nachází přehled dne ve smyslu aktivit a odpočinku. Snadno se tak můžete dostat do přehledu spánku nebo sportovní aktivity. Nakonec zde naleznete doporučení pro spánek na následující noc a deník (My Journal), který popisuji níže.

Ve spodní části najdete přehlednou nástěnku s metrikami, které si můžete plně přizpůsobit podle toho, co je pro vás skutečně důležité. Chcete mít pod kontrolou třeba spánkový dluh? Není problém – stačí si ho připnout přímo na hlavní obrazovku a máte ho vždy na očích, bez složitého hledání. Každá z metrik je doplněna průměrnou hodnotou za posledních 30 dní a šipkou, která signalizuje pokles či nárůst oproti průměru.

Deník vám pomůže se spánkovými zvyklostmi

Deník se týká vašich zvyklostí během dne, které ovlivňují kvalitu spánku. Zaznamenat můžete konzumaci alkoholu, kofeinu, jídel nebo čtení čehokoli mimo obrazovek. Na základě zadaných údajů a dlouhodobého vývoje kvality spánku dostanete sumář o tom, zda jsou pro vaše zdraví tyto zvyklosti přínosné (Help) nebo škodlivé (Hurt).

Kde koupit WHOOP
WHOOP
Hodnocení
4.1/5

Přestože se mi deník zpočátku nechtělo vyplňovat, v kontextu vyhodnocení dopadu na spánek mě to začalo bavit. Zároveň jde o krátkou chvilku zastavení a sebereflexe, což ocení téměř každý v dnešním uspěchaném světě.

V tomto ohledu se senzor WHOOP výrazně liší od chytrých hodinek nebo fitness náramků. Slouží totiž mimo jiné jako monitor vašich zvyků. Pokud se ke vstupním informacím budete stavět zodpovědně, WHOOP vám na oplátku nabídne bohaté hodnocení, díky kterému můžete reálně změnit své životní styl.

Daily Outlook pro komentář k aktuálnímu stavu a WHOOP Coach

Součástí úvodní stránky je také možnost nahlédnout do nabídky AI asistenta s názvem WHOOP Coach. V části Daily Outlook naleznete stručný komentář a kontext vašich základních zdravotních metrik. Každá hodnota je porovnána s průměrem a doplněna pár slovy pro lepší pochopení a radu, jak zlepšit horší čísla.

V závěru naleznete několik doporučených sportovních aktivit, které pro vás budou v ten den největším přínosem. Aktivity jsou doplněny ideálním složením zón tepové frekvence, pro co nejpřesnější plánování intenzity. Mně asistent většinou nabízel plavání a běh, protože právě těmto aktivitám se nejčastěji věnuji. Když jsem se snažil dodržovat doporučenou intenzitu, aktivita se z mého pohledu dala zvládnout, chtělo to však jistou dávku námahy. Dobrá čísla tak nezískáte zdarma.

Velkou výhodou je, že systém se umí rychle přizpůsobit vašim preferencím. Jakmile jsem se věnoval posilování, začalo se mi mezi doporučeními objevovat i to – žádné nucení do běhu nebo plavání, pokud to není váš styl. Na rozdíl od jiných trackerů, které často doporučují jen vybrané sporty, tady máte svobodu sledovat to, co skutečně děláte nejraději.

WHOOP Coach slouží také k rychlé orientaci v dalších informacích, které byste jinak museli pracně hledat v útrobách aplikace. Asistenta se můžete zeptat na váš aktuální stav, doporučení, vaši únavu či stresové zatížení nebo srovnání s ostatními uživateli. Asistent odpoví i na otázky typu „Jsem nemocný?“ nebo „Proč se dnes cítím unavený?“.

Celkově jsem tak byl s funkcí velice spokojen. Asistent odpovídá a chová se přesně tak, jak jsem si to v představoval. Podobné možnosti nabízejí i aplikace chytrých prstenů jako Oura Ring 4 nebo Ultrahuman Ring Air. V jejich případě jsem se ale setkal s mnohem stručnějším výpisem a hlavně bez doporučených aktivit, což se ovšem časem může samozřejmě změnit.

Sleep (monitorování odpočinku)

Monitorování spánku má velmi podobný formát jako v případě chytrých hodinek a prstenů. Po každé noci získáte procentuální hodnocení (0–100 %), za kterým se skrývají všechny ovlivňující faktory. Hned v úvodu naleznete také dosaženou a ideální dobu spánku v kontextu vašeho vytížení a odpočinku v předchozích dnech. Níže dále najdete jednotlivé ovlivňující faktory a jejich srovnání s 30denním průměrem. Každý faktor můžete otevřít a prohlížet detailněji. Ve spodní části nechybí grafy hlavních metrik a jejich týdenní vývoj.

Celkově hodnotím sledování spánku velmi pozitivně. WHOOP dokázal odhadnout čas probuzení maximálně s pětiminutovou odchylkou. Celková doba spánku tak většinou odpovídala realitě. Spánkový dluh se vyvíjel adekvátně k délce mého spánku. Kratší a méně kvalitní spánek dluh zvětšoval, zatímco vydatný noční odpočinek dluh zkrátil. Procentuální hodnocení spánku téměř také mým pocitům během dne.

Spánkové skóre, které mi náramek zaznamenal, není ideální. V mém případě se jedná o přechodné náročné období a ne normu, kterou bych vám předkládal. Jsem přesvědčen o tom, že dospělý člověk by si měl dopřát alespoň sedm hodin kvalitního spánku každou noc.

Recovery (monitorování zotavování)

Metrika Recovery sleduje vaše zotavení v kontextu odpočinku a stresového zatížení. Výsledkem je vyhodnocení (0–100 %), které vám přiblíží, na kolik procent je vaše tělo regenerováno. Snadno tak získáte přehled o vašem potenciálu překonávat náročné psychické a fyzické výzvy.

Do výpočtu vstupuje variabilita tepové frekvence, klidová tepovka, dechová frekvence a spánkové skóre. Všechny faktory jsou uvedeny s průměrnou hodnotou posledních dní a jedním klepnutím se můžete podívat na jejich detaily. Informace jsou velmi přehledné a stručné, ale nechybí ikona asistenta WHOOP Coach, který může nabídnout hlubší kontext.

V mém případě kolísalo skóre zotavení téměř přesně podle mých očekávání. Náramek jsem totiž testoval ve velkém vytížení, na kterém se kromě psychického stresu podepsal také méně kvalitní spánek. Většinou jsem se tak pohyboval ve žlutých číslech Recovery, což není ideální.

Během dní, kdy hodnota klesla pod 50 %, jsem se cítil přes den unavený, chyběla mi motivace k překonávání zábran a hůře se mi soustředilo. Jakmile se mi podařilo opět dosáhnout zelená čísla nad 70 %, snáze se mi soustředilo na učení a lépe jsem ovládal své emoce.

Strain (monitorování sportu a námahy)

Metrika Strain přibližuje fyzické zatížení, které se podepisuje na vašem zdravotním stavu. Na zátěži se podílejí kroky, aktivně a pasivně spálené kalorie, minuty v různých zónách tepovky a vaše hodnota VO2 max. Velice oceňuji krátký komentář pod aktuální hodnotou, ve kterém jsem se dočetl, jak si můžu naplánovat sportovní aktivitu.

Do doporučení intenzity námahy vstupují tréninkové zvyklosti, základní biometrické údaje (váha, výška, věk – zadávané v úvodu registrace) a kvalita vaší regenerace. Pravidelně trénující sportovec se špičkovou regeneraci bude mít doporučenou hodnotu metriky vyšší než rekreační sportovec, který se teprve začíná zajímat o zdravý životní styl. WHOOP se tak dokáže krásně přizpůsobit svému uživateli, což se mi moc líbí.

Kde koupit WHOOP
WHOOP
Hodnocení
4.1/5

Délku mých běhů většinou vybírám náhodně nebo podle toho, co aktuálně poslouchám, ne podle aktuálního nastavení mého těla. Častokrát se tak stane, že intenzitu přeženu, kvůli čemuž jsem pak po zbytek dne velmi unavený a celkově v horším stavu. Jakmile jsem se snažil aktivitu přizpůsobit doporučením, začal jsem se po bězích cítit o něco lépe, více spokojený, a hlavně funkční po zbytek dne.

Sportovní aktivity zaznamená WHOOP automaticky nebo manuálně

Senzor WHOOP by měl podle výrobce dokázat automaticky zaznamenat více než 60 druhů sportovních aktivit, což je mnohonásobně více než chytré prsteny. V případě manuálního spuštění monitorování je nabídka ještě širší a najdete v ní i oddechové aktivity. Ty většinou zvládnou sledovat bez manuálního spuštění jedině běh, cyklistiku a některé další aktivity. WHOOP by měl automaticky monitorovat mimo jiné basketbal, lezení, pilates či silový trénink.

To, zda náramek reálně všechny uvedené aktivity skutečně zaznamená, bohužel neumím zhodnotit. S jistotou ale můžu říct, že běh zvládá monitorovat perfektně. WHOOP jsem testoval v tandemu s hodinkami Garmin Instinct 3. Architekturou aplikace a absencí displeje, mi WHOOP připomínal chytré prsteny a u těch je monitorování běhu Achillovou patou. Avšak v případě tohoto náramku byl opak pravdou.

Každý můj běh byl zaznamenán s téměř minutovou přesností v porovnání s manuálním spuštěním a ukončením aktivity na hodinkách. Téměř to samé by se dalo říci o záznamu plavání, ale tam už byla odchylka přibližně 10 minut. Důvodem mohl být nízký nárůst tepovky, protože jsem plaval rekreačně, a ne ve svižném tempu s větší námahou. Začátek a konec aktivity je totiž hodnocen mimo jiné i podle kolísání právě tohoto parametru.

V případě manuálního spuštění sportovní aktivity můžete aktivovat možnost Strain target. Ta vám zobrazí ideální cílovou zátěž pro daný den. Aktuální hodnota zátěže je během tréninku stále zobrazena. Jakmile dosáhnete denního cíle náramek zavibruje a vy tak můžete zvolit mírnější tempo nebo aktivitu ukončit, abyste se nepřetížili. Jedná se tak o vynikající doplněk pro méně zkušené sportovce, kteří nemusí umět správně odhadnout intenzitu tréninku.

Přesnost záznamu tepovky je špičková

Záznam tepové frekvence během sportování jsem se rozhodl porovnat hned se dvěma zařízeními – s hrudním pásem Polar H10+ a zmíněnými hodinkami Garmin Instinct 3. Hrudní pás je v tomto ohledu referencí, protože má výhodu v tom, že se „dívá“ na srdce přímo. Hodinky a tracker WHOOP byly umístěny na zápěstích, a tudíž měly stejnou nevýhodu.

Jak vidíte na snímku níže, křivka WHOOP je velmi podobná křivce hrudního pásu až na několik drobných odchylek. Hodinky Garmin Instinct 3 vycházejí ze srovnání na posledním místě. Hlavním důvodem je fakt, že tracker WHOOP mnohem lépe kopíroval tvar mého zápěstí než hodinky se 45mm pouzdrem. Ve výsledku tak tracker hodnotím velmi pozitivně.

Perfektní přesnost záznamu tepovky
Perfektní přesnost záznamu tepovky

Jediné, za co u mě WHOOP ztrácí body, je nemožnost exportu záznamu aktivity v jakémkoli formátu.

GPS modul v náramku zatím nečekejte

Automatický záznam aktivity je poměrně stručný, opírá se hlavně o tepovou frekvenci, její zóny, trvání a množství spálených kalorií. Aktivity můžete samozřejmě spouštět také manuálně. V případě, že se jedná o exteriérový sport, kterému se budete věnovat s telefonem v kapse, součástí analýzy by měla být i vaše trasa.

V praxi to ale vypadá, že tato možnost zatím není dotažena do konce. Trasy se sice během aktivity zaznamenají, ale do záznamu se nakonec neuloží.. Samotný náramek GPS modul nemá.

Tento nedostatek dokážu ospravedlnit drobným chytrým prstenům, ale v takto rozměrném pouzdře by už mohli někteří uživatelé modul očekávat. Já osobně si ale na trasu běhů moc nepotrpím a jelikož jsem byl velmi spokojen s přesným automatickým záznamem, manuálně jsem aktivity nespouštěl.

Na závěr kapitoly ještě jedna drobnost – aktivitu můžete zaznamenat i zpětně. Kromě základních informací jako čas zahájení a ukončení, druh sportu nebo intenzita se vás aplikace zeptá i na místo, na kterém jste senzor měli umístěn (zápěstí, biceps, pas).

Dlouhodobé plány a habit tracking

V aplikaci můžete dobrovolně zvolit v době testování jeden ze tří plánů, kterým se přizpůsobí vaše denní cíle jednotlivých metrik. Mezi plány naleznete Boost Fitness (lepší kondička), Feel Better (lepší pocity) a Sleep Deeper (lepší spánek). Já jsem si vybral plán Feel Better, protože nejlépe odrážel mé preference. V mých cílech byl více kladen důraz na pravidelné aktivity, počet kroků a dostatek hydratace. Množství vypitých tekutin vám náramek samozřejmě neurčí, do deníku je nutné pravidelně vpisovat počet vypitých sklenic.

Vlastní personalizované plány

Pokud vám žádný plán nebude vyhovovat, nebo budete chtít mít pod drobnohledem jiné metriky, zvyky a zlozvyky, můžete si vytvořit vlastní detailní plán. Ten se skládá ze tří klíčových částí. Kteroukoliv část můžete v plánu vynechat, nechcete-li se na ni soustředit.

Kde koupit WHOOP
WHOOP
Hodnocení
4.1/5

Metrics – jsou hlavní sledované parametry (spánkové skóre, kroky, denní námaha). Cílová hodnota může být buď ta, kterou vypočítá algoritmus nebo jakákoli jiná, kterou preferujete.

Behaviors – jedná se o zvyky, projevy chování či různé symptomy, které souvisí s vaším zdravím. Příkladem může být užívání tabáku, noční pocení, užívání antikoncepce, projevy vděčnosti, dietní zvyky a mnoho dalších. Nabídka možností mě doslova ohromila. Každý z projevů je doplněn informací, jak ovlivňuje zdraví nebo co je jeho podkladem. V nastavení můžete vybrat, zda se chcete tohoto projevu zbavit nebo jej podporovat.

Activities – pokud máte v hledáčku sportovní nebo oddechové aktivity, které byste rádi zařadili do své rutiny, toto je ideální cesta, jak to uskutečnit. Na výběr máte celé spektrum aktivit spolu s možností výběru počtu dní, které jim chcete věnovat. Vybrat můžete také obecné cíle (jakákoliv pohybová, silová nebo oddechová aktivita),

Možnosti přizpůsobení vlastního plánu jsou jednou z nejsilnějších stránek zařízení. WHOOP v tomto na plné čáře poráží většinu chytrých hodinek a nositelné elektroniky na trhu. Tvorba je intuitivní, informativní a následné trackování plánu uživatele jednoduše baví. Velkou výhodou je zpětná vazba, které pochopí téměř každý uživatel. Zelená čísla a pochvaly ze strany aplikace nebo AI asistenta jsou také spolehlivým palivem pro váš vnitřní systém odměn.

Výdrž baterie je slabou stránkou WHOOP 4.0

Výrobce uvádí, že by měl náramek vydržet na jedno nabití čtyři až pět dní. Během mého testu jsem ho nemusel většinou nabíjet uváděných pět dní. Pokud jsem však byl aktivnější, klesla výdrž baterie na spodní hranici čtyř dní. V tomto ohledu vidím u WHOOP prostor pro zlepšení. Tak velké pouzdro bez displeje by si zasloužilo baterií u kapacity alespoň na 10–14 dní.

Jak WHOOP nabíjet?

WHOOP je navržen tak, abyste ho při nabíjení nemuseli sundávat z ruky. Nabíjí se pomocí odnímatelného modulu s USB-C konektorem, který si předem nabijete připojením ke zdroji. Jakmile je modul nabitý, jednoduše ho nasadíte na pouzdro náramku – ten se začne bezdrátově nabíjet přímo během běžného nošení na zápěstí.

Nabíjecí modul má vodící lišty, které přesně zapadají na senzor a po zacvaknutí se spustí nabíjení. Díky bezdrátové technologii nemá WHOOP žádné konektory, což přispívá i k jeho vyšší odolnosti.

Závěr – pro koho je náramek WHOOP určen?

Náramek WHOOP je určen pro každého, kdo to myslí vážně se zdravým životním stylem a reverse agingem. Senzor dokáže zpracovat snímaná data tak detailně a přesně, že se mi tomu během testování ani nechtělo věřit. Základní metriky jako kvalita spánku, regenerace a míra námahy se téměř vždy shodovaly s tím, jak jsem se cítil.

Informace a rady jsou nabízeny v ideální míře pro začátečníky i profesionály. Kdo se rád noří do světa čísel, najde v aplikaci celé spektrum statistik, grafů a hodnot s interpretací. Pokud si věci naopak rádi zjednodušíte nebo jen chcete mít rychlý přehled o svém aktuálním stavu, můžete nahlédnout do AI asistenta WHOOP Coach, který reaguje téměř jako živý operátor.

O náramku jsem většinou na mém zápěstí ani netušil, jelikož je vybaven příjemným látkovým řemínkem. Na druhou stranu ale oceňuji dostupnost celého spektra doplňků, které umožní nošení na jiných částech těla. Koncept nepřetržitého nošení je z hlediska spolehlivosti metrik velmi výhodný, ale samostatný nabíjecí adaptér můžete poměrně snadno ztratit.

Na závěr zde ale máme cenu, která není nejnižší. Náramek sice nabízí v době testu měsíční zkušební dobu, po ní však následuje platba buď za roční nebo dvouleté předplatné. Za samotný senzor uživatel neplatí. Přestože je předplatné poměrně drahé, náramek za tu cenu nabízí z mého pohledu jednu z nejlepších zkušeností, jaké jsem s nositelnou elektronikou dosud měl.

Kde koupit WHOOP
WHOOP
Hodnocení
4.1/5
Recenze a dlouhodobý test: náramek WHOOP 4.0
  • Přínos pro trénink
  • Kvalita zpracování
  • Komfort
  • Nabídka metrik
  • Přehlednost aplikace
  • Výdrž baterie
4.1

Pohodlný senzor pro bezstarostné a nerušivé monitorování zdravotního stavu

Fitness tracker WHOOP přinesl do světa nositelné elektroniky jedinečný přístup – nepřetržité nošení bez rušivého displeje nejen na zápěstí. Představuje tak zajímavou alternativu pro chytré hodinky nebo prsteny. Senzor snímá kvalitu vašeho spánku, psychické a fyzické vytížení, míru vaší regenerace a mnoho dalšího. Metriky a výstupy jsou vyhodnocovány v kontextu vašich předešlých hodnot a doporučení snadno pochopí laik i profesionál. Co všechno náramek se senzorem dokáže a pro koho je určen?

Klady

  • Nerušivé monitorování zdraví
  • Pohodlné nošení nejen na zápěstí
  • Přehledná aplikace
  • Nápomocný AI asistent
  • Přesný záznam metrik
  • Přesné monitorování sportů
  • Reálné možnosti změny lifestylu

Zápory

  • Vyšší cena povinného předplatného
  • Zbytečně velké rozměry
  • Výdrž baterie by mohla být delší
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
Vaše hodnocení
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze a dlouhodobý test: náramek WHOOP 4.0
WHOOP
Hodnocení: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram