Recenze: bezdrátová sluchátka JBL Tour One M3
Bezdrátová sluchátka JBL Tour One M3 zaujmou prémiovou kvalitou a pohodlnými náušníky, které dobře izolují okolní hluk a nabízí příjemné nošení po celý den. Díky ekvalizéru a funkci Personi-Fi 3.0 si můžete zvuk jednoduše doladit dle vlastních preferencí. Sluchátka podporují aktivní potlačení hluku i režim propustnosti okolního zvuku, takže se neztratíte ani ve veřejné dopravě. Otázkou zůstává, zda za svou cenu nabízejí dostatek výhod oproti velmi silné konkurenci.
Nejčastější dotazy a odpovědi
Sluchátka vydrží na jedno nabití přibližně 40 hodin s aktivním ANC a 70 hodin po jeho deaktivaci. Výdrž baterie ovlivňuje kromě ANC také hlasitost přehrávání, použitý kodek a další faktory.
Ano, sluchátka jsou pohodlná, přesto drží na uších pevně a spolehlivě. Je však třeba počítat s tím, že sluchátka nemají IP krytí, takže jejich odolnost vůči vlhkosti je neznámá. Pot by je tím pádem mohl poškodit. Neznamená to však, že se sluchátky nemůžete jít ven. Procházky, při kterých se nezapotíte, zvládnou levou zadní. Pokud ale hledáte sluchátka pro náročné tréninky sáhněte raději po špuntech SONY LinkBuds Fit.
Sluchátka můžete ovládat dvěma způsoby. Hlavním způsobem jsou tlačítka. V případě zájmu můžete použít dotykovou plochu na pravém sluchátku k ovládání přehrávání, přijetí a odmítnutí hovoru. Jelikož tlačítka všechny funkce dotykové plochy nepodporují, je ideální oba způsoby kombinovat.
Balení nabité příslušenstvím
Sluchátka působí minimalisticky. To samé se ale o jejich balení říct nedá. Naleznete v něm:
- Sluchátka JBL Tour One M3
- Tvrdé cestovní pouzdro
- Kabel USB-C na USB-C
- Kabel USB-C na 3,5mm jack
- Redukci USB-C na USB-A
- Dokumentaci
Důvodem příslušenství je snaha výrobce o to, abyste sluchátka mohli používat prakticky s jakýmkoliv zařízením. Součástí balení může být příplatkový bezdrátový vysílač Smart TX. Ten slouží k připojení pomocí kabelu k jakémukoli zařízení (včetně letadlového infotainmentu a historických herních konzolí) s AUX konektorem. Přestože toto zařízení nativně nepodporuje Bluetooth, díky Smart TX to můžete změnit. Vysílač umožňuje přenos díky energeticky nenáročnému přenosu přes LC3 kodek.
Technické parametry osloví kodeky a výdrží baterie
JBL Tour One M3 podporují čtyři kodeky – SBC, AAC, LDAC a LC3, přičemž LDAC umožňuje bezdrátový bezztrátový HiRes přenos a LC3 zajišťuje nízkou latenci s nízkou spotřebou energie. Výdrž baterie dosahuje až 40 hodin s ANC, což výrazně překonává konkurenci jako AirPods Max (20 hodin) nebo SONY WH-1000XM6 (30 hodin). Sluchátka mají pouze USB-C konektor, kterým je nejen nabijete, ale můžete přes něj i poslouchat hudbu ve vyšší kvalitě – díky vestavěnému převodníku si poradí i s digitálním zvukem bez ztráty kvality.
Parametr | Hodnota |
---|---|
Typ sluchátek | Přes uši |
Způsob nabíjení | USB-C kabel |
Celková hmotnost | 278 g |
Konektivita | Bluetooth 5.3, BLE, USB-C |
Výdrž baterie | Až 70 hod. (bez ANC), 40 hod. (s ANC) |
Odolnost | Výrobce neuvádí |
Podporované kodeky | AAC, SBC, LDAC, LC3 |
Frekvenční rozsah | 10–40 000 Hz |
Citlivost | 122 dB/mW |
Velikost měniče | 40 mm |
Impedance | 18 Ω |
Mikrofon | Ano |
Máte-li zájem o více informací o bezdrátových sluchátkách, přečtěte si náš článek o tom, jak vybrat bezdrátová sluchátka, nebo se podívejte na recenze konkrétních modelů.
Design a kvalita zpracování jsou prémiové
JBL Tour One M3 se snaží konkurovat prémiovým konkurentům jako SONY WH-1000XM6 nebo Apple AirPods Max nejen funkčně, ale i zpracováním a designem. Sluchátka působí kvalitně a robustně, minimalistický vzhled bez zbytečných prvků podtrhuje jejich elegantní charakter. V nabídce jsou tři barevné varianty – černá, béžová champagne a tmavě modrá se zlatými detaily.
Dominantním materiálem se stal plast, který ovšem z mého pohledu nijak nekazí prémiový design. Mušle nepůsobí levně a plast je díky hladkému povrchu příjemný na dotek. Nenabízí ovšem takovou úroveň odolnosti jako hliník v případě Apple AirPods Max. U nich ale dosahuje hmotnost až 386 g, zatímco JBL Tour One M3 váží „jen“ 278 g. Při dlouhém nošení tak mohou být sluchátka JBL lepší volbou.
Co se týká kvality zpracování, můžu být jen pozitivní. Se svojí hmotností působí sluchátka odolně, spolehlivě a kvalitně. Při jejich skládací konstrukci jsem se bál, že budou panty vrzat, opak byl ovšem pravdou. Spoje jsou pevné a pohyby pantů vás jistě nebudou rušit.
Na rozdíl od SONY WH-1000XM6 nebo Apple AirPods Max, náušníky u JBL Tour One M3 nejsou vyměnitelné.
Maximální pohodlí i při celodenním nošení
Mým každodenním společníkem při práci, na cestách a během sportu jsou SONY WH-CH720N v nižší cenové kategorii. Poskytují relativně dobré pohodlí s náušníky a mostem ve vegan kůži a na hlavě drží pevně. Když jsem si však poprvé nasadil JBL Tour ONE M3, uvědomil jsem si, co může jejich cenový rozdíl udělat.
Sluchátka mi sedla perfektně. Kožené náušníky jsou vyplněny paměťovou pěnou, která se krásně přizpůsobí vašim uším a jejich okolí. Mám na mysli hlavně brýle, které při nošení nijak nepřekážejí. Měkké, avšak ne paměťové polstrování naleznete i na mostě, který pohodlím také nezklame.
Co se mi na JBL Tour One M3 obzvlášť líbí, je hlubší zasazení měničů a jejich plastových krytů do náušníků. Díky tomu na ucho při nošení nic netlačí. V případě SONY WH-CH720N jsou kryty umístěny mělko, mikrofon ANC tím pádem přiléhá k uchu a po delším nošení mi občas překáží.
Na závěr této kapitoly tak mohu potvrdit, že pohodlí je jednoznačně silnou stránkou JBL Tour One M3. Ať už jsem se s nimi věnoval kancelářské práci, úklidu, práci na zahradě, nebo cestování v hromadné dopravě, ničím mě nerušila.
Celý týden v práci bez nabíjení
Výdrž sluchátek JBL Tour One M3 může podle výrobce dosáhnout až 40 hodin s ANC a 70 hodin po jeho deaktivaci. Pokud tím pádem pracujete od pondělí do pátku osm hodin denně, měli byste si přes týden vystačit s jediným nabitím. Pokud občas deaktivujete ANC, mohou vám sluchátka vystačit i během cest do práce a z práce.
Během mého testu se mi hodnoty podařilo v podstatě potvrdit. S aktivním režimem ANC vydržela sluchátka na jedno nabití přibližně 39 hodin a bez něj dokonce 72 hodin (tři dny).
Podpora rychlonabíjení je samozřejmá
Před jedním z běhů jsem zapomněl, že se mi sluchátka vybila. Než jsem se převlékl a připravil, což mi trvalo asi sedm minut, stoupla úroveň nabití na 23 %. S takto nabitou baterií jsem si mohl jít se sluchátky zaběhat bez rizika vybití a ještě jsem je mohl používat po celý zbytek dne. Dohromady asi sedm hodin s kombinovaným využitím ANC.
Úplné nabití z 0 na 100 % trvá necelé dvě hodiny.
Na ovládání jsem si zvykl rychle
Sluchátka používají k ovládání tlačítka a dotykovou plochu. Na levém sluchátku ovládáte tlačítky hlasitost. Na pravém sluchátku máte pak tlačítko pro přepínání režimů propustnosti (ANC či Ambient Aware) a spínač ON/OFF. Jeho posunem do první polohy sluchátka zapnete. Další posun dopředu stlačí pružinku, po dvou sekundách se aktivuje párování a uvolněním se tlačítko zase vrátí do polohy zapnutí.
Z mého pohledu nejde o nejergonomičtější řešení. Lepším řešením by bylo jedno tlačítko, které stačí podržet krátce pro zapnutí/vypnutí a dlouho pro párování. Ocenil bych také, kdyby byla tlačítka pro regulaci hlasitosti širší, protože se hůře hmatají.
Přehrávání můžete ovládat také pomocí dotykové plochy na pravém sluchátku. Plocha není umístěna na celém sluchátku, což částečně eliminuje riziko nechtěného doteku. Já jsem sice zvyklý hlavně na fyzická tlačítka, ale dotykové plochy si mě získaly téměř okamžitě. Žádné hmatání a trefování, stačil jednoduchý dotek a sluchátka zareagovala okamžitě. Každý pokyn ovládání je doprovázen buď tónem nebo hlasovým komentářem, takže máte vždy přehled o tom, co se děje.
Funkce sluchátek a možnosti aplikace JBL Headphones
JBL Tour One M3 jsou z hlediska funkcí výborně vybavená sluchátka, která v mnohém porážejí dražší konkurenci. Aplikace JBL Headphones není jen strohý nástroj s ekvalizérem a úpravou některých nastavení. Je něco jako švýcarský nožík – pomůže vám vyšperkovat zvuk do dokonalosti, zrelaxovat a dokonce vás může také probudit.
Aktivní potlačení hluku (ANC)
JBL Tour One M3 nabízí velmi dobrou pasivní izolaci okolního hluku díky náušníkům z paměťové pěny. Kromě toho jsou vybaveny čtveřicí mikrofonů v každém sluchátku (dohromady osm), které poslouchají vaše okolí a kontinuálně mu přizpůsobují míru aktivního potlačení hluku. S efektivitou ANC jsem během testování neměl problém.
Sluchátka jsem testoval primárně v open space kanceláři se spuštěným ventilátorem a více kolegy kolem mě. O rozhovorech, vrčení ventilátoru či mletí kávy v kávovaru ve vedlejší kuchyňce jsem většinou ani netušil. Klepání na klávesnici notebooku bylo výrazně utlumeno, ne však úplně. Přesto jsem ho ale během práce vůbec nevnímal.
Slušnou efektivitu jsem zaznamenal i v případě sportování ve městě. Když jsem běhal po chodníku vedle cesty, kolemjedoucí auta jsem většinou neslyšel. Samozřejmě jsem musel mít hlasitost zvýšenou na 60 a více procent, ale i tak to hodnotím jako velmi dobrý výsledek.
Ačkoli ANC hodnotím velmi pozitivně, u dražších konkurentů, jako jsou SONY WH-1000XM6 a Apple AirPods Max, je o úroveň účinnější. Zejména sluchátka Apple si lépe poradí s vysokofrekvenčním náhlým hlukem (např. sirénou sanitky).
Další režimy a nastavení ANC
Kromě potlačení hluku máte k dispozici možnost Ambient Aware (propustný režim), díky které neztratíte kontakt s okolím. Nechybí ani možnost TalkThru, která výrazně ztiší hlasitost přehrávání a vy tak můžete komunikovat s lidmi kolem bez pozastavení nebo skládání sluchátek.
Samotné ANC má doplňková nastavení. Prvním z nich je Adaptive ANC, kdy se úroveň potlačení hluku přizpůsobuje okolním podmínkám, což v praxi funguje relativně dobře s krátkou odezvou. Většinou jsem však používal nastavení Auto Compensation, které přizpůsobuje ANC způsobu nošení a stavu zvukovodu pomocí vnitřních mikrofonů.
Ekvalizér
Jak se dočtete v kapitole níže, ve výchozím nastavení mají sluchátka plochý ekvalizér. Ten nabízí velmi nezáživný zvuk, který si přímo žádá, aby byl upraven. Právě k tomu slouží ekvalizér – nástroj, pomocí něhož můžete zvýšit intenzitu různých frekvencí zvuku. Pokud máte rádi elektronickou hudbu, můžete zvýšit nízké frekvenci. Pokud máte rádi rock nebo punk, můžete posunout do popředí výšky a hloubky. K dispozici máte také několik přednastavených ekvalizérů pro různé žánry.
Výhodou modelu JBL Tour One M3 oproti modelu SONY WH-1000XM6 je charakter 10pásmového ekvalizéru. Tah posuvníků u JBL vede k adekvátní úpravě okolních pásem, takže výsledný zvuk je o něco přirozenější. U modelu SONY se posuvníky navzájem neovlivňují. U Apple AirPods Max plnohodnotný ekvalizér není k dispozici.
Personi-Fi 3.0
Každý z nás má poněkud odlišnou kvalitu sluchu, která je ovlivněna věkem a dlouhodobým vystavením hluku. Personi-Fi 3.0 slouží k nalezení frekvencí, které uslyšíte méně, a následné zvýšení jejich intenzity. Nástroj otestuje obě uši a navrhne upravenou šablonu intenzit. V mém případě byla navržená šablona velmi podobná výchozímu zvuku, ale při troše soustředění jsem si všiml pronikavějších výšek.
SmartTalk
SmartTalk je funkce, kterou jsem využíval na denní bázi. Jejím účelem je pozastavení přehrávání v momentě, kdy sluchátka zaznamenají, že jste začali mluvit. Jelikož musím mnoho detailů debatovat s kolegy, díky SmartTalk jsem nemusel manuálně pozastavit hudbu, odkrýt jedno ucho nebo sluchátka úplně sundat z hlavy.
Poté, co sluchátka přestanou vnímat váš hlas a uplyne stanovená doba (5, 15 nebo 20 sekund), opět spustí přehrávání. Funkce samozřejmě není dokonalá. U mě začínalo mnoho rozhovorů tím, že jsem dostal otázku. Teprve když jsem kolegu poprosil o zopakování, sluchátka pozastavila hudbu a já jsem mohl vést rozhovor. Také doporučuji nastavit dobu čekání na 20 vteřin, aby se přehrávání nespustilo předčasně.
Se stejnou funkcí se setkáte i u sluchátek SONY WH-1000XM6, ale Apple AirPods Max alternativu nenabízejí.
Personal Sound Amplification
Funkce slouží k zesílení zvuku kolem vás. Máte-li po svém boku osobu, se kterou chcete udržovat kontakt, můžete její hlas tímto způsobem zesílit. Já jsem funkci většinou kombinoval se SmartTalk. Díky tomu jsem většinou nepotřeboval od kolegy sedícího vedle mě, aby svůj dotaz opakoval. Hned jsem mohl zareagovat, což pozastavilo přehrávání. Kromě toho je funkce vhodná i pro uživatele s celkově slabším sluchem na jedné straně. Podobnou funkci u většiny konkurence nenajdete.
SilentNow
Pokud vás čeká několikahodinová jízda vlakem nebo dlouhý let, funkce Silent Now vám pomůže užít si odpočinek a klidný spánek. Rychlým nastavením zvolíte čas spuštění a ukončení a zda chcete, aby vás vzbudil budík. Funkce aktivuje ANC a odpojí sluchátka od Bluetooth připojení se zdrojem. Díky tomu můžete v tichu odpočívat, aniž by vás rušily notifikace nebo okolní hluk. U sluchátek SONY WH-1000XM6 nebo Apple AirPods Max se s podobnou funkcí nesetkáte.
Mě čekala 5hodinová cesta nočním vlakem na běžném sedadle. Jelikož jsem už párkrát usnul v různých dopravních prostředcích a probudil se až po mé zastávce, funkce SilentNow pro mě byla přímo požehnáním. Po nastavení časů jsem také aktivoval budík a v klidu usnul. Celou cestu jsem mohl bez stresu odpočívat a budík mě vzbudil 15 minut před příjezdem do mé cílové stanice.
Podpora Auracast
Auracast je technologie založená na Bluetooth LE (low energy), která umožňuje bezdrátové vysílání zvuku z jednoho zařízení do více přijímačů najednou – například do více sluchátek či reproduktorů. V praxi to znamená, že si můžete s přáteli pustit hudbu nebo film z jednoho telefonu do více sluchátek současně bez speciálního rozdělovače. Stejně tak lze funkci využít i na veřejných místech – například v letištní hale, v muzeu nebo na přednášce – kde si lidé mohou naladit zvuk z obrazovek, průvodce nebo hlas přednášejícího přímo do svých sluchátek.
Další praktické funkce
Pomocí funkce Smart Audio & Video můžete změnit prioritu přenosu – možnost Audio maximalizuje kvalitu zvuku, možnost Video minimalizuje odezvu (zpoždění) mezi zdrojem a sluchátky. Musím však uznat, že sledování filmů v režimu Smart Audio jsem si moc užíval a odezvu jsem prakticky nevnímal. Avšak změna na Smart Video přinesla drobné zlepšení synchronizace obrazu se zvukem, kterého jsem si všiml, jen pokud jsem se soustředil.
Auto Play & Pause a Bluetooth multipoint
Příjemným překvapením pro mě byla možnost Auto Play & Pause. Po složení sluchátek z hlavy se přehrávání automaticky pozastaví a po jejich opětovném nasazení se zase spustí. V praxi to funguje skvěle. K dispozici je také spolehlivé připojení dvou zařízení současně (Bluetooth multipoint). Jakmile pozastavíte přehrávání na jednom zařízení, můžete okamžitě použít druhé jako zdroj.
Low Volume Dynamic EQ
Pomocí Low Volume Dynamic EQ můžete vytěžit maximum z poslouchaných médií i při nižší hlasitosti. Funkce posouvá do popředí nízké a vysoké frekvence, které se při nízké hlasitosti ztrácejí. V praxi dochází k vylepšení zvuku již kolem 30% hlasitosti. Já jsem největší rozdíl zaznamenal při 20% hlasitosti, kdy docházelo ke znatelném zvýšení intenzity výšek a prohloubení basů.
Omezovač hlasitosti a prostorový zvuk
Na závěr je vhodné zmínit omezovač maximální hlasitosti pro ochranu vašeho sluchu či funkci Spatial Sound. Ta upravuje charakter zvuku v reálném čase tak, aby zdánlivě vycházel ze zdrojového zařízení. Cílem je například simulovat zážitek z koncertu, kdy máte před sebou stage a když otočíte hlavu do strany, hudba bude nadále vycházet ze stejného směru.
Kvalita zvuku ohromí až po úpravě ekvalizéru
Sluchátka JBL Tour One M3 mají ve výchozím nastavení poměrně nevýrazný zvukový projev, ve kterém se ztrácejí basy i detaily výšek. Jde tak o velmi netypický zvuk, jelikož jsem u sluchátek JBL zvyklý spíše na akcentaci basové složky. Naštěstí jsou v aplikaci k dispozici nástroje jako ekvalizér nebo Personi-Fi 3.0, kterými si zvukový projev přizpůsobíte na míru.
Po úpravě ekvalizéru mohou znít sluchátka naprosto perfektně. Silnou stránkou je jejich špičkově vyvážený basový základ a rozšířené výšky. Žádná z frekvencí není přehnaně dominantní a zvuk neztrácí své důležité detaily ani při vyšší hlasitosti. Výsledkem je čistší a přirozenější zvuk, který si užijí i náročnější uživatelé.
Rozdíl mezi použitím běžných kodeků (SBC, AAC) a HiRes kodeku LDAC je docela výrazný. Zvuk je výrazně plnější a přirozenější. Totéž platí i v případě drátového přenosu přes přibalené kabely. I v takovém případě jsou sluchátka certifikována pro HiRes Audio, čemuž odpovídá moje vlastní zkušenost.
A co srovnání s konkurencí?
Rozdíl výchozího zvuku je v porovnání se SONY WH-1000XM6 poměrně výrazný. Zatímco JBL Tour One M3 nabízí o něco jasnější a ostřejší projev, SONY přinášejí hutný a basovější zážitek hned po rozbalení. Pokud si trochu pohrajete s ekvalizérem, můžete kvalitu vyvážit a akcentovat vaše preferované složky.
Ve srovnání s Apple AirPods Max táhnou JBL Tour One M3 opět za kratší konec bez úpravy zvuku. Konkurence v tomto případě nabízí silnější basy, pronikavé výšky a poměrně dominantní středy. Opět však platí, že malou úpravou u JBL kvalitu v podstatě dorovnáte a v některých případech i překonáte. Pokud bych se ale zaměřil čistě na zvuk hned po rozbalení, nejvíc jsem si oblíbil SONY WH-1000XM6. Pokud však vezmu v úvahu poměr ceny a kvality, jsou pro mě JBL Tour One M3 absolutním vítězem.
Kvalita hovorů a funkce pro její zvýšení
Kvalitu mikrofonů můžu jen chválit. V tichém prostředí kanceláře mě druhá strana slyšela čistě a bez artefaktů. Na hlučné ulici byl přenos také kvalitní, ale zvuky okolí se již přenesly i do našeho hovoru. Stále jsme však mohli komunikovat bez nutného opakování.
Během hovorů máte k dispozici několik vylepšení. Prvním z nich je Sound Level Optimizer. Jedná se o funkci, která má zvýšit nebo snížit hlasitost druhé osoby, pokud je příliš potichu nebo nahlas. Další možností je úprava hlasu volajícího (ekvalizér pro hlas), pomocí které můžete zvýšit basy nebo výšky hlasu druhého člověka. Mně však nejvíc vyhovovalo třetí nastavení, které hlas ponechalo přirozeným. Nakonec máte k dispozici možnost Voice Aware, která umožňuje změnit míru odposlechu vlastního vlasu. Díky tomu nebudete rušit své okolí příliš hlasitými odpověďmi v rozhovoru.
Závěr – pro koho jsou bezdrátová sluchátka JBL Tour One M3
JBL Tour One M3 jsou ideální volbou pro každého, kdo hledá spolehlivá bezdrátová sluchátka pro každý den s bohatou paletou funkcí. Pro hudební nadšence jsou excelentním základem, který se dá s minimálním úsilím přizpůsobit téměř jakémukoli vkusu a hudebnímu žánru.
V základním nastavení však sluchátka nenadchnou, takže pokud hledáte model, který jen rozbalíte, nasadíte a nic víc neřešíte, poohlédněte se po dražších SONY WH-1000XM6. Pokud patříte k nadšencům ekosystému Apple, můžete vsadit i na sluchátka AirPods Max.
Nicméně v případě, že si trochu pohrajete s ekvalizérem, získáte nádherně dunivé basy a čisté výšky, aniž byste středy posunuli do pozadí.
Kromě toho nabízejí sluchátka celý arzenál funkcí, které zlepšují kvalitu zvuku nebo ergonomii používání. Za zmínku stojí hlavně Personi-Fi 3.0 pro dokonalé přizpůsobení zvuku vašemu sluchu, SilentNow pro ničím nerušený odpočinek s možným probuzením a spousta praktických nástrojů, díky kterým nemusíte sluchátka skládat z uší, abyste komunikovali s okolím.
Na závěr ještě zmíním kodek LDAC a vestavěný digitálně-analogový převodník, díky kterým jsou sluchátka certifikována pro vysoce kvalitní zvuk (HiRes Audio) během drátového i bezdrátového přenosu. JBL Tour One M3 tak nabízí lepší poměr ceny a výkonu než dražší konkurence ve formě SONY WH-1000XM6 nebo Apple AirPods Max.
Recenze: bezdrátová sluchátka JBL Tour One M3
-
Kvalita zvuku
-
Kvalita zpracování
-
Baterie
-
Ovládání a funkce
-
Poměr cena/výkon
-
Využití na cesty
-
Využití na sport
-
Využití do kanceláře/na telefonování
-
Využití na gaming
-
Univerzální každodenní využití
Spolehlivá sluchátka s bohatými funkcemi, kvalitním zvukem a výhodnou cenou
Bezdrátová sluchátka JBL Tour One M3 zaujmou prémiovou kvalitou a pohodlnými náušníky, které dobře izolují okolní hluk a nabízí příjemné nošení po celý den. Díky ekvalizéru a funkci Personi-Fi 3.0 si můžete zvuk jednoduše doladit dle vlastních preferencí. Sluchátka podporují aktivní potlačení hluku i režim propustnosti okolního zvuku, takže se neztratíte ani ve veřejné dopravě. Otázkou zůstává, zda za svou cenu nabízejí dostatek výhod oproti velmi silné konkurenci.
Klady
- Nadstandardní pohodlí při nošení
- Vysoká kvalita zpracování
- HiRes Audio přes Bluetooth i kabel
- Efektivní ANC
- Bohatá podpora zdrojových zařízení
- Cestovní pouzdro v balení
- Podpora Auracast
- Praktická funkce
Zápory
- Výchozí zvuk nenadchne
- Bez IP krytí
- Nejsou vhodné pro sport
