ITmix.cz logo

Recenze: set-top box TESLA TE-310

Set-top box TESLA TE-310
Silné stránky
 • Přehledné menu
 • Dobrá konektivita
 • Prostředí menu
 • Ovládání
Slabé stránky
 • Nevyužité připojení k internetu
 • Pouze jeden tuner
Celkové hodnocení
3.9/5

Set-top box od českého výrobce Tesla je povedeným kouskem, který vás dokáže příjemně překvapit. Snadno se schová pod vaši televizi, nabízí obraz ve FullHD rozlišení a zapojit jej můžete i na starší typ televize. Co dalšího Tesla TE-310 dokáže? To se dozvíte v následujícím článku.

Autor: Jakub Zich
Jakub Zich
Datum poslední aktualizace
9 listopadu, 2021
Obsah článku

Obsah balení

Obsah balení set-top boxu Tesla TE-310 obsahuje doslova jen to nejnutnější. Po rozbalení tak v krabici naleznete příjemný a lehký ovladač, který se ale nijak významně neliší od dálkových ovládání, jaká známe. Dále zde nalezneme napájecí adaptér. Ten má dostatečně dlouhý kabel na to, abyste mohli set-top box pohodlně zapojit do elektrické sítě. No, a nakonec z krabice vytáhnete samotný set-top box.

Ten zepředu nabízí možnost zapojení USB disku nebo harddisku. Dále zde nalezneme tlačítko k zapnutí/vypnutí set-top boxu a tlačítka k přepínání kanálů. I díky tomu vypadá Tesla TE-310 minimalisticky. V zadní části již ale nalezneme celou řadu konektorů pro zapojení. Vezmeme to zleva, kde nás nejdříve čeká zapojení antény či koaxálního kabelu. Vedlejší konektor slouží pro zapojení síťového kabelu s koncovkou RJ45 jednoduše řečeno, slouží pro zapojení LAN (internetu). Dalším konektorem v řadě je pak HDMI pro připojení k televizi. Výhodou je, že výrobce nezapomněl ani na starší televize, set-top box tedy disponuje také možností zapojení SCART. Úplně napravo je pak místo pro zapojení napájecího kabelu.

Tunery set-top boxu

Set-top box Tesla TE-310 nabízí dva tunery. DVB-T a nechybí ani tolik důležitý DVB-T2 (HEVC/H.265). Právě DVB-T2 tuner zajistí, že můžete sledovat vaše oblíbené pořady. Více tunerů pak v rámci tohoto modelu nenalezneme. Na druhou stranu to ničemu nevadí, více možností tunerů by člověk moc nevyužil. Tento setobox disponuje také certifikací od Českých radiokomunikací, který zajišťuje, že je set-top box vám zajistí možnost sledování televizi i po vypnutí podpory DVB-T tuneru v roce 2020. Po rozbalení a zapojení vás tak nebude čekat žádné nemilé překvapení.

Konektivita Tesla TE-310

Pokud bychom měli hodnotit možnosti konektivity pro Teslu TE-310, asi se nedočkáme ničeho překvapujícího. Vedle toho jsme již výše popsali, že set-top box disponuje možnosti propojení s televizí pomocí HDMI kabelu a také pomocí SCART.

Vedle toho se ale můžete spolehnout také na USB port, který vám umožní připojit externí uložiště. Na něj pak můžete nahrávat vaše oblíbené pořady, případně můžete z externího uložiště přehrávat fotografie nebo filmy, a to hned v několika formátech.

Konkrétně se jedná o tyto formáty:

 • Div,
 • XAVI,
 • MKV,
 • MPEG-4,
 • FLAC,
 • WMV,
 • WMA,
 • MP3,
 • JPG.

V rámci konektivity pak ale chybí především možnost připojení se na internet pomocí Wi-Fi, což by mohlo usnadnit připojení celého set-top boxu na internet. Na druhou stranu by to vedlo k vyšší ceně set-top boxu a vzhledem k absenci některých funkcí by byla možnost připojení se pomocí Wi-Fi možná i zbytečná. Musíte si tak vystačit pouze s kabelovým připojením.

Uživatelské rozhraní a ovládání

Ovladač od set-top boxu Tesla TE-310 padne do ruky jako ulitý. V horní části ovladače najdeme tlačítko pro zapnutí set-top boxu případně na jeho ztlumení. Níže nalezneme tlačítka s jejichž pomocí můžete ovládat multimédia, případně začít nahrávat váš oblíbený pořad. Nechybí tlačítko pro spuštění přehrávání USB disku. Níže nalezneme klasický kříž, s jehož pomocí lze přepínat jednotlivé programy nebo upravovat aktuální hlasitost.

Ovladač TESLA TE-310 je shodný s ovladačem set-top boxu Sencor SDB 520T
Ovladač s imitací kartáčování

Ve spodní části ovladače jsou pak tlačítka na případné přetáčení filmů či nahraných pořadů. Stejně tak nemohou chybět ani čísla, s jejichž pomocí lze snadno vyhledat program, který chcete zrovna spustit. Na ovladač si velmi rychle zvyknete. Prakticky se ve funkcích neliší od jiných dálkových ovladačů, jaké v současně známe.

Kde koupit TESLA TE-310
Set-top box TESLA TE-310
Hodnocení
3.9/5

Ovladač je zcela shodný s tím, který dostanete k set-top boxu Sencor SDB 520T. Jediným rozdílem je logo.

Tesla TE-310 nabízí také skvělé rozhraní pro ovládání. Menu je v českém jazyce, což je velké plus. Samo o sobě je menu přehledné a rychle se v něm zorientujete. Ať už vás zajímá EPG nebo přehráváte z USB disku multimédia, vždy se můžete spolehnout na české přehledné menu, se kterým se naučíte pracovat velmi rychle. Rozhodně by to nemělo dělat potíže ani starším lidem.

Funkce

Co za funkce nabízí set-top box Tesla TE-310? Prakticky se můžete spolehnout na všechny základní funkce, které od set-top boxu tak nějak očekáváte. Nejdříve si uděláme malý seznam toho, co můžete očekávat, pak si jednotlivé funkce popíšeme.

 • Automatické ladění,
 • EPG,
 • Časovač,
 • Rodičovský zámek,
 • TimeShift.

Automatické ladění

Automatické ladění za vás vyhledá všechny dostupné programy, které jsou v rámci televizního vysílání k dispozici. K dispozici je samozřejmě také manuální ladění, to automatické je ale mnohem jednodušší a také rychlejší. Vše je přehledné a celý proces stačí pouze zapnout, set-top box pak vše obstará za vás, bez obtíží.

EPG

EPG je funkce, pomocí které si můžete prohlédnout informace o aktuálním pořadu, který právě běží. Případně se můžete také podívat, jaký pořad bude následovat. Takový televizní program v rámci se-top boxu. Jedná se o šikovnou funkci, která v tomto případě funguje naprosto úžasně.

Časovač

Časovač je pak další skvělou vychytávkou. Stačí vám jednoduše nastavit, kdy se má začít program nahrávat a v kolik pak má set-top box s nahráváním skončit. Nemusíte tak být u set-top boxu, abyste vše manuálně zapnuli.

Rodičovský zámek

Rodičovský zámek je skvělou funkcí pro každého zodpovědného rodiče. Jednoduše nastavíte heslo a vaše ratolest se tak nedostane k pořadům a programům, které by pro děti mohly být škodlivé. Poslední funkcí je potom

TimeShift

TimeShift vám umožní zastavit program, který právě běží v televizi. Tím se zapne automatické nahrávání na externí USB uložiště. Až budete mít čas, můžete se k pořadu jednoduše vrátit, a přitom vám nic neuteče.

Pokud byste chtěli přehrávat jakákoli média z USB disku, je to samozřejmě možné. Set-top box podporuje tyto formáty:

 • MP3 pro audio,
 • AVI pro video a filmy,
 • JPG pro obrázky a fotografie.

Nejčastější dotazy

Nabízí set-top box připojení pomocí SCART?

Ano! Tesla TE-310 nabízí možnost připojení pomocí SCART, případně pomocí HDMI. Záleží tedy na typu vaší televize.

Kde koupit TESLA TE-310
Set-top box TESLA TE-310
Hodnocení
3.9/5
Podporuje Tesla TE-310 HbbTV?

Bohužel, set-top box Tesla TE-310 nepodporuje funkci HbbTV.

Jaké formáty lze přehrát v rámci multimédií?

Hudbu můžete přehrát ve formátu MP3. Filmy a videa můžete přehrávat ve formátu AVI. Fotografie a obrázky pak set-top box přehraje ve formátu JPG.

Je set-top box Tesla TE-310 certifikován?

Ano, set-top box Tesla Te-310 disponuje certifikací od Českých radiokomunikací. Máte tedy jistotu, že vám zařízení bude po zapojení plně fungovat.

Závěr

Tesla TE-310 je rozhodně povedeným set-top boxem, který nabízí rychlé a přehledné menu v češtině. Díky tomu se zařízení dobře ovládá. Výhodou je možnost propojení s televizí pomocí HDMI kabelu či pomocí SCART kabelu. Není proto problém set-top box připojit i ke starším typům televizorů. Za nás je trošku nevyužitá možnost připojení pomocí LAN. Chybí nám zde například funkce červeného tlačítka (HbbTV), která by jistě měly využití i opodstatnění. Jestliže ale hledáte set-top box pro základní využití se snadným ovládáním, Tesla TE-310 je tím pravým řešením!

Recenze: set-top box TESLA TE-310
 • Konektivita
 • Ovládání
 • Funkce
 • Poměr cena/výkon
3.9

Závěrečné shrnutí

Set-top box od českého výrobce Tesla je povedeným kouskem, který vás dokáže příjemně překvapit. Snadno se schová pod vaši televizi, nabízí obraz ve FullHD rozlišení a zapojit jej můžete i na starší typ televize. Co dalšího Tesla TE-310 dokáže? To se dozvíte v následujícím článku.

Pros

 • Přehledné menu
 • Dobrá konektivita
 • Prostředí menu
 • Ovládání

Cons

 • Nevyužité připojení k internetu
 • Pouze jeden tuner
Jak se vám líbil tento článek?
Vaše hodnocení
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

TESLA TE-310
Hodnocení: 3.9/5
© 2022 ITMIX.cz – všechna práva vyhrazena.