ITmix.cz logo

Recenze: set-top box TESLA TE-310

Silné stránky
 • Přehledné menu
 • Dobrá konektivita
 • Prostředí menu
 • Ovládání
Slabé stránky
 • Nevyužité připojení k internetu
 • Pouze jeden tuner

Set-top box od českého výrobce Tesla je povedeným kouskem, který vás dokáže příjemně překvapit. Snadno se schová pod vaši televizi, nabízí obraz ve FullHD rozlišení a zapojit jej můžete i na starší typ televize. Co dalšího Tesla TE-310 dokáže? To se dozvíte v následujícím článku.

Součástí balení je nejnutnější vybavení

Obsah balení set-top boxu Tesla TE-310 obsahuje doslova jen to nejnutnější. Po rozbalení tak v krabici naleznete příjemný a lehký ovladač, který se ale nijak významně neliší od dálkových ovládání, jaká známe. Dále zde nalezneme napájecí adaptér. Ten má dostatečně dlouhý kabel na to, abyste mohli set-top box pohodlně zapojit do elektrické sítě. No, a nakonec z krabice vytáhnete samotný set-top box.

Ten zepředu nabízí možnost zapojení USB disku nebo harddisku. Dále zde nalezneme tlačítko k zapnutí/vypnutí set-top boxu a tlačítka k přepínání kanálů. I díky tomu vypadá Tesla TE-310 minimalisticky. V zadní části již ale nalezneme celou řadu konektorů pro zapojení. Vezmeme to zleva, kde nás nejdříve čeká zapojení antény či koaxálního kabelu. Vedlejší konektor slouží pro zapojení síťového kabelu s koncovkou RJ45 jednoduše řečeno, slouží pro zapojení LAN (internetu). Dalším konektorem v řadě je pak HDMI pro připojení k televizi. Výhodou je, že výrobce nezapomněl ani na starší televize, set-top box tedy disponuje také možností zapojení SCART. Úplně napravo je pak místo pro zapojení napájecího kabelu.

Set-top box má hned dva tunery

Set-top box Tesla TE-310 nabízí dva tunery. DVB-T a nechybí ani tolik důležitý DVB-T2 (HEVC/H.265). Právě DVB-T2 tuner zajistí, že můžete sledovat vaše oblíbené pořady. Více tunerů pak v rámci tohoto modelu nenalezneme. Na druhou stranu to ničemu nevadí, více možností tunerů by člověk moc nevyužil. Tento setobox disponuje také certifikací od Českých radiokomunikací, který zajišťuje, že je set-top box vám zajistí možnost sledování televizi i po vypnutí podpory DVB-T tuneru v roce 2020. Po rozbalení a zapojení vás tak nebude čekat žádné nemilé překvapení.

Konektivita Tesla TE-310 ničím nepřekvapí

Pokud bychom měli hodnotit možnosti konektivity pro Teslu TE-310, asi se nedočkáme ničeho překvapujícího. Vedle toho jsme již výše popsali, že set-top box disponuje možnosti propojení s televizí pomocí HDMI kabelu a také pomocí SCART.

Vedle toho se ale můžete spolehnout také na USB port, který vám umožní připojit externí uložiště. Na něj pak můžete nahrávat vaše oblíbené pořady, případně můžete z externího uložiště přehrávat fotografie nebo filmy, a to hned v několika formátech.

Konkrétně se jedná o tyto formáty:

 • Div,
 • XAVI,
 • MKV,
 • MPEG-4,
 • FLAC,
 • WMV,
 • WMA,
 • MP3,
 • JPG.

V rámci konektivity pak ale chybí především možnost připojení se na internet pomocí Wi-Fi, což by mohlo usnadnit připojení celého set-top boxu na internet. Na druhou stranu by to vedlo k vyšší ceně set-top boxu a vzhledem k absenci některých funkcí by byla možnost připojení se pomocí Wi-Fi možná i zbytečná. Musíte si tak vystačit pouze s kabelovým připojením.

Set-top box se jednoduše ovládá

Ovladač od set-top boxu Tesla TE-310 padne do ruky jako ulitý. V horní části ovladače najdeme tlačítko pro zapnutí set-top boxu případně na jeho ztlumení. Níže nalezneme tlačítka s jejichž pomocí můžete ovládat multimédia, případně začít nahrávat váš oblíbený pořad. Nechybí tlačítko pro spuštění přehrávání USB disku. Níže nalezneme klasický kříž, s jehož pomocí lze přepínat jednotlivé programy nebo upravovat aktuální hlasitost.

Ovladač TESLA TE-310 je shodný s ovladačem set-top boxu Sencor SDB 520T
Ovladač s imitací kartáčování

Ve spodní části ovladače jsou pak tlačítka na případné přetáčení filmů či nahraných pořadů. Stejně tak nemohou chybět ani čísla, s jejichž pomocí lze snadno vyhledat program, který chcete zrovna spustit. Na ovladač si velmi rychle zvyknete. Prakticky se ve funkcích neliší od jiných dálkových ovladačů, jaké v současně známe.

Kde koupit TESLA TE-310
TESLA TE-310
Hodnocení
3.9/5

Ovladač je zcela shodný s tím, který dostanete k set-top boxu Sencor SDB 520T. Jediným rozdílem je logo.

Tesla TE-310 nabízí také skvělé rozhraní pro ovládání. Menu je v českém jazyce, což je velké plus. Samo o sobě je menu přehledné a rychle se v něm zorientujete. Ať už vás zajímá EPG nebo přehráváte z USB disku multimédia, vždy se můžete spolehnout na české přehledné menu, se kterým se naučíte pracovat velmi rychle. Rozhodně by to nemělo dělat potíže ani starším lidem.

Funkce set-top boxu Tesla TE-310

Co za funkce nabízí set-top box Tesla TE-310? Prakticky se můžete spolehnout na všechny základní funkce, které od set-top boxu tak nějak očekáváte. Nejdříve si uděláme malý seznam toho, co můžete očekávat, pak si jednotlivé funkce popíšeme.

 • Automatické ladění,
 • EPG,
 • Časovač,
 • Rodičovský zámek,
 • TimeShift.

Automatické ladění

Automatické ladění za vás vyhledá všechny dostupné programy, které jsou v rámci televizního vysílání k dispozici. K dispozici je samozřejmě také manuální ladění, to automatické je ale mnohem jednodušší a také rychlejší. Vše je přehledné a celý proces stačí pouze zapnout, set-top box pak vše obstará za vás, bez obtíží.

Díky EPG se rozloučíte s klasickým televizním programem

EPG je funkce, pomocí které si můžete prohlédnout informace o aktuálním pořadu, který právě běží. Případně se můžete také podívat, jaký pořad bude následovat. Takový televizní program v rámci se-top boxu. Jedná se o šikovnou funkci, která v tomto případě funguje naprosto úžasně.

Praktický časovač

Časovač je pak další skvělou vychytávkou. Stačí vám jednoduše nastavit, kdy se má začít program nahrávat a v kolik pak má set-top box s nahráváním skončit. Nemusíte tak být u set-top boxu, abyste vše manuálně zapnuli.

Rodičovský zámek

Rodičovský zámek je skvělou funkcí pro každého zodpovědného rodiče. Jednoduše nastavíte heslo a vaše ratolest se tak nedostane k pořadům a programům, které by pro děti mohly být škodlivé. Poslední funkcí je potom

TimeShift

TimeShift vám umožní zastavit program, který právě běží v televizi. Tím se zapne automatické nahrávání na externí USB uložiště. Až budete mít čas, můžete se k pořadu jednoduše vrátit, a přitom vám nic neuteče.

Pokud byste chtěli přehrávat jakákoli média z USB disku, je to samozřejmě možné. Set-top box podporuje tyto formáty:

 • MP3 pro audio,
 • AVI pro video a filmy,
 • JPG pro obrázky a fotografie.

Nejčastější dotazy

Nabízí set-top box připojení pomocí SCART?

Ano! Tesla TE-310 nabízí možnost připojení pomocí SCART, případně pomocí HDMI. Záleží tedy na typu vaší televize.

Kde koupit TESLA TE-310
TESLA TE-310
Hodnocení
3.9/5
Podporuje Tesla TE-310 HbbTV?

Bohužel, set-top box Tesla TE-310 nepodporuje funkci HbbTV.

Jaké formáty lze přehrát v rámci multimédií?

Hudbu můžete přehrát ve formátu MP3. Filmy a videa můžete přehrávat ve formátu AVI. Fotografie a obrázky pak set-top box přehraje ve formátu JPG.

Je set-top box Tesla TE-310 certifikován?

Ano, set-top box Tesla Te-310 disponuje certifikací od Českých radiokomunikací. Máte tedy jistotu, že vám zařízení bude po zapojení plně fungovat.

Závěr –⁠ pro koho je set-top box Tesla TE-310 vhodný?

Tesla TE-310 je rozhodně povedeným set-top boxem, který nabízí rychlé a přehledné menu v češtině. Díky tomu se zařízení dobře ovládá. Výhodou je možnost propojení s televizí pomocí HDMI kabelu či pomocí SCART kabelu. Není proto problém set-top box připojit i ke starším typům televizorů. Za nás je trošku nevyužitá možnost připojení pomocí LAN. Chybí nám zde například funkce červeného tlačítka (HbbTV), která by jistě měly využití i opodstatnění. Jestliže ale hledáte set-top box pro základní využití se snadným ovládáním, Tesla TE-310 je tím pravým řešením!

Recenze: set-top box TESLA TE-310
 • Konektivita
 • Ovládání
 • Funkce
 • Poměr cena/výkon
3.9

Závěrečné shrnutí

Set-top box od českého výrobce Tesla je povedeným kouskem, který vás dokáže příjemně překvapit. Snadno se schová pod vaši televizi, nabízí obraz ve FullHD rozlišení a zapojit jej můžete i na starší typ televize. Co dalšího Tesla TE-310 dokáže? To se dozvíte v následujícím článku.

Klady

 • Přehledné menu
 • Dobrá konektivita
 • Prostředí menu
 • Ovládání

Zápory

 • Nevyužité připojení k internetu
 • Pouze jeden tuner
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Jakub Zich
Autor: Jakub Zich
Jsem nadšeným průzkumníkem světa technologií. Moje vášeň pro technologie se stala mým povoláním, a tak pomáhám lidem vybrat ty nejlepší digitální společníky do jejich každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: set-top box TESLA TE-310
TESLA TE-310
Hodnocení: 3.9/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram