ITmix.cz logo

Recenze: set-top box Strong SRT 82

Silné stránky
 • Minimalistické provedení
 • Snadná instalace
 • Přehledné uživatelské rozhraní
 • Funkce TimeShift
Slabé stránky
 • Málo tunerů
 • Napájení pouze přes USB z TV
 • Slabší konektivita

Set-top box, který hravě schováte za televizi s přehledným uživatelským prostředím a funkcí TimeShift. Zapomeňte na mraky kabelů a složité propojování. To vám s tímto přístrojem zcela odpadne. Potěší také velmi jednoduché ovládání a uživatelské prostředí

Malý, sympatický set-top box, který ani neuvidíte. Přesně tak by se dal jednou větou popsat Strong SRT 82. Tento malý set-top box o velikost klasického USB disku jednoduše zapojíte do televize bez zbytečných kabelů, velkého nároku na míst nebo složitého zapojování. Pokud tedy kolem televize neoplýváte přebytkem místa, případně hledáte něco minimalistického, pak je tento přístroj ideálním řešením.

Součástí balení je ovladač a několik kabelů

Samotná krabice je poměrně malá, až se nechce věřit, že se v něm skrývá set-top box. Po rozbalení se ale dočkáte poměrně bohatého příslušenství. Největší místo v krabici zabírá ovladač, který padne příjemně do ruky a má velikost menšího displeje mobilního telefonu.

Dále se dostáváme ke kabelům. Ty jsou zde prakticky tři. Jedním je prodlužovací HDMI kabel pro případ, že by za televizí nebylo dostatek místa pro zasunutí samotného set-top boxu. Druhým kabelem je USB. Na jednom konci je klasické USB a micro USB. Klasické USB je potřeba zasunout do televize, zatímco micro USB slouží pro napájení set-top boxu. Na druhém konci je pak USB samice, do které můžete zasunout například USB disk pro nahrání vašeho oblíbeného pořadu. To samo o sobě ukazuje, jak minimalisticky je set-top box řešený, a přitom si zachová všechny podstatné funkce, které od něj očekáváte. Posledním kabelem je infračervený opakovač, který slouží k ovládání přístroje.

Nyní k tomu hlavnímu, tedy samotnému set-top boxu. Ten má velikost USB disku a obsahuje vše, co je potřebné. Na jednom konci je HDMI zakončení, které můžete zasunout přímo do TV, případně použít přiloženou HDMI prodlužku. Na druhém konci nalezneme vstup pro klasický koaxální kabel, tedy na kabel od antény. Vedle něj najdete konektor pro zapojení opakovače infračerveného záření, který slouží pro snadné ovládání set-top boxu. Na pravé straně potom nalezneme micro USB vstup, který slouží pro napájení celého set-top boxu. To obstará samotná televize díky USB výstupu. Minimalismus, jak se patří.

Tunery – podporované formáty vysílání

To, co nás bude v rámci tuneru zajímat je bezesporu DVB-T2. Ten u Strong SRT 82 je, takže o tohle se starat nemusíte.

Vedle toho nabízí také tyto tunery:

 • DVB-T2 (H.265/HEVC)
 • DVB-T

Více tunerů nečekejte, na stranu druhou ale více ani nepotřebujete. Pro vysílání si vystačíte prakticky pouze s DVB-T2 tunerem, který je hlavní. Pokud byste hledali certifikaci od Českých radiokomunikací, hledali byste marně. Nicméně se nemusíte obávat, že byste díky chybějící certifikaci přišli o nějaké funkce nebo možnosti.

Konektivita Strong SRT 82 je spíše základní

Díky absolutně minimalistickému provedení nečekejte žádnou větší konektivitu. Set-top box jednoduše zapojíte do televize, připojíte k němu micro USB kabel pro napájení, případně pak USB disk pro nahrávání či přehrávání multimédií. Právě provedení se podepsalo na tom, že zde nenajdeme možností zapojení přes SCART, možnost připojení LAN nebo Wi-Fi byste ale hledali marně. Na stranu druhou, když si pořídíte takto miniaturní set-top box, nečekáte od něj velkou konektivitu.

Připojení set-top boxu Strong SRT 82
Napájení zajišťuje USB z televize

Instalace set-top boxu je velmi jednoduchá

Jak jsme popsali v úvodu, ovladač je také poměrně kompaktně řešený. Zapnutí set-top boxu obstará červené tlačítko tak, jak jste zvyklí. Pak následuje velmi jednoduchá instalace a vyhledání kanálů, které by mohl set-top box přehrát.

O volbu programů nebo o hlasitost se postarají jednotlivá tlačítka přímo na ovladači. Ten skvěle padne do ruky, takže ovládání je pomocí něj velmi jednoduché a rychlé. Ovládání multimédií pak probíhá pomocí tlačítek, která jsou umístěna na spodní straně ovladače. Ani zde na vás nečeká žádné překvapení a prakticky se jedná o stará známá tlačítka.

Samotné uživatelské prostředí je jednoduché, přehledné a rychlé. Nic více není potřeba řešit. Na vše se dostanete snadno bez toho, abyste jako šílenci klikali na různá tlačítka, než se vůbec něco stane. Stejně snadné, a především jednoduché je prostředí EPG, kde se dozvíte všechny potřebné informace o aktuálním kanálu.

Kde koupit Strong SRT82
Strong SRT82
Hodnocení
3.3/5

Funkce set-top boxu

Vzhledem k určitému minimalismu set-top boxu se nepočítalo s nějakými extra pokročilými funkcemi. Těmi základními ale samozřejmě disponuje, řadí se mezi ně především:

 • EPG
 • Přehrávání multimédií
 • Možnost nahrávání
 • TimeShift

EPG pro informace o televizním programu

EPG vám poskytne informace o aktuálním pořadu a také o tom, co bude na programu dále.

EPG set-top boxu Strong SRT 82
Přehledné a jednoduché EPG

Možnost přehrávání multimédií

Přehrávání multimédií probíhá skrze USB disk, stejně tak funkce nahrávání ukládá program na USB disk.

Funkce TimeShift pro chvíle, kdy potřebujete odběhnout

Funkce TimeShift vám zase umožní pozastavit právě sledovaný pořad, ke kterému se můžete později vrátit. Bude totiž dočasně uložený právě na nějakém přenosném médiu, typicky se jedná o USB disky nebo harddisky. Podle velikosti uložiště pak můžete nahrávat delší nebo kratší pořady. Funkce jsou to základní ale plně dostačující.

Nejčastější dotazy

Jaké užitečné funkce Strong SRT-82 nabízí?

Ačkoli se jedná o minimalistický set-top box, nabízí vám mnohé funkce. Využít můžete TimeShift nebo přehrávání multimédií z USB disku.

Disponuje set-top box certifikací Českých radiokomunikací?

Strong SRT-82 bohužel nenabídne certifikaci od Českých radiokomunikací. Bez problému ale disponuje DVB-T2 tunerem, který je pro přehrávání digitálního signálu důležitý.

Jak se Strong SRT-82 napájí?

Set-top box nemá žádné napájení do elektrické sítě. Jednoduše jej zapojíte pomocí USB do televize a o nic více se nestaráte. Díky nutnosti napájení skrze USB není tento set-top box vhodný pro starší typy televizí.

Jak se set-top box ovládá?

Výhodou je, že Strong SRT-82 disponuje také infračerveným opakovačem, který jednoduše zapojíte a přes něj pak zařízení ovládáte. Nemusíte se tak obávat, že by bylo ovládání vzhledem k umítění za set-top boxu televizor obtížné.

Závěr –⁠ jak set-top box Strong SRT 82 obstál v naší recenzi?

Závěrem bychom chtěli jednoznačně poukázat na skvělé elegantní a minimalistické řešení, které jistě ocení nejeden uživatel. Když set-top box šikovně schováte do televize, nikdo ani nepozná, že nějaký máte zapojený. Plusem i mínusem může být napájení. To je zajišťováno pomocí micro USB s výstupem z televize. Ne každá televize ale disponuje USB portem a žádné externí napájení ke Strong SRT 82 bohužel nepřipojíte.Pro někoho by pak mohlo být značným zklamáním menší objem tunerů a funkcí. Na stranu druhou, kdo by chtěl ty nejlepší funkce, množství tunerů a další, zřejmě nebude volit minimalistický set-top box, ale půjde ke konkurenčním a mnohem větším řešením, která by náročného uživatele uspokojila.

Kde koupit Strong SRT82
Strong SRT82
Hodnocení
3.3/5
Recenze: set-top box Strong SRT 82
 • Konektivita
 • Ovládání
 • Funkce
 • Poměr cena/výkon
3.3

Závěřečné hodnocení

Set-top box, který hravě schováte za televizi s přehledným uživatelským prostředím a funkcí TimeShift. Zapomeňte na mraky kabelů a složité propojování. To vám s tímto přístrojem zcela odpadne. Potěší také velmi jednoduché ovládání a uživatelské prostředí

Klady

 • Minimalistické provedení
 • Snadná instalace
 • Přehledné uživatelské rozhraní
 • Funkce TimeShift

Zápory

 • Málo tunerů
 • Napájení pouze přes USB z TV
 • Slabší konektivita
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Jakub Zich
Autor: Jakub Zich
Jsem nadšeným průzkumníkem světa technologií. Moje vášeň pro technologie se stala mým povoláním, a tak pomáhám lidem vybrat ty nejlepší digitální společníky do jejich každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
4.2/5 - (5 hodnocení)
Komentáře (4) – Recenze: set-top box Strong SRT 82
 1. Dobrý den,
  tento set top box funguje poměrně dobře. Jen se nesmí aktualizovat programy.
  Jakmile dojde k automatickému přeladění , tak nelze programy znovu seřadit do pořadí podle potřeby. Po vypnutí a znovu-zapnutí televize se všechny programy vrátí do pořadí, ve kterém je seřadilo automatické ladění. Nefunguje to ani po uvedení set top boxu do továrního nastavení. Pokud máte pro mě nějaký způsob, jak programy seřadit, budu velmi rád.

  1. Dobrý den, tohle je bohužel vlastnost mnoha set-top boxů i televizí. Ladění a následné třídění, odmazávání a řazení programů je často se stovkami stanic opravdový zážitek.

  1. Dobrý den, odpověď bude možná v návodu https://www.itmix.cz/wp-content/uploads/2021/02/Navod-Strong-SRT-82.pdf zejména pak v části uvedené níže.

   7.3 LCN (Logické číslování kanálů)
   Pokud je aktivováno LCN (Logické číslování kanálů) a provozovatel vysílání poskytuje signál LCN, budou kanály uloženy v pořadí určeném provozovatelem vysílání. Nastavte LCN na Zapnuto pro aktivaci číslování kanálů určeného provozovatelem vysílání nebo na Vypnuto pro ukládání kanálů v pořadí podle svého nalezení. Tato funkce se uplatní pouze při vyhledávání nových kanálů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: set-top box Strong SRT 82
Strong SRT82
Hodnocení: 3.3/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram