ITmix.cz logo

Recenze: set-top box AB CryptoBox 702T mini HD

Silné stránky
 • Svižný chod menu
 • Minimalistické provedení
 • Menu v českém jazyce
 • EPG až na sedm dní dopředu
Slabé stránky
 • Bez připojení k internetu
 • Absence SCART

Set-top box AB CryptoBox 702T mini nabízí Full HD obraz, díky kterému budete mít vysílání ve vysoké kvalitě. Díky malým rozměrům jej můžete jednoduše schovat za televizi, aby nerušil jednotný dojem elektroniky ve vašem obývacím pokoji. Spolehnout se můžete na bohatou podporu multimédií a také na nízkou spotřebu elektrické energie v režimu Stand By.

Součástí balení je vše potřebné

Když se nám krabice dostala poprvé do rukou, nebyla ničím výjimečná. Její obsah už ale byl o dost zajímavější. Hned po otevření na nás totiž vykoukne samotný set-top box, jehož velikost by se dala srovnat s širším mobilním telefonem. Už při prvním pohledu zjistíte, že je tento set-top box něčím zvláštní. To si ale popíšeme později.

Dále na nás čeká dálkové ovládání, které disponuje úžasně velkými tlačítky, díky kterým se set-top box ovládá velmi pohodlně. K dispozici jsou také dvě AAA baterie, které potřebujete k tomu, aby ovladač fungoval. Po odstranění papírového krytu na nás ale čeká poměrně zvláštní překvapení. Najdeme v něm celkem tři různé kabely. Prvním je samozřejmě kabel napájecí. Ten není ničím výjimečný. Máme zde ale také infračervený opakovač, podobně jako u Strong SRT 82, který slouží pro ovládání set-top boxu. Posledním kabelem pak je klasický AV kabel zakončený jackem, který slouží pro přenos videa a zvuku, kterým můžete propojit televizi a set-top box.

Nyní k samotnému set-top boxu AB CryptoBox 702T mini. Ten je poměrně specifický. Na přední straně jsou k dispozici dva USB vstupy a konektor pro infračervený opakovač. Ten je spojený s displejem, protože samotné zařízení displejem na svém těle nedisponuje. Bez zapojeného infračerveného opakovače navíc nelze set-top box ani ovládat. To může být pro někoho nevýhodou, jiné uživatele to naopak může potěšit.

Zadní strana je pak jako obvykle určena pro zapojení všemožných kabelů. Začneme zleva, kde se nachází konektor pro zapojení antény. Vedle je pak konektor pro zapojení servisního konektoru zakončeným 3,5 mm jackem a HDMI. Úplně vpravo nás pak čeká možnost připojení AV kabelu, který nalezneme v balení, a také možnost pro zapojení napájecího kabelu. Všimnout si můžete například chybějícího SCART konektoru. Celkově působí AB CryptoBox 702T mini hodně kompaktním a minimalistickým dojmem, což se nám líbí.

Díky tunerům set-top boxu chytnete potřebné programy

Když se podíváme na vybavení set-top boxu po stránce tunerů, nečeká nás vůbec žádné překvapení. Základem je DVB-T2 (H.265/HEVC) a od roku 2020 nepodporovaný tuner DVB-T. Škoda, že zde nejsou použitelné tunery alespoň dva, nebo jeden duální. Stejně tak set-top boxu chybí certifikace od Českých radiokomunikací. Nemusíte mít ale obavy z toho, že by vám doma toto zařízení nefungovalo. Programy na něm bezchybně chytnete, takže se v tomto směru nemusíte vůbec ničeho obávat.

Konektivita AB CryptoBox 702T mini

Již jsme nastínili, že set-top box nemá možnost připojení k televizi za pomocí SCART kabelu. Je tak určený spíše pro novější televize, které disponují možnost propojení pomocí HDMI. Stále tu zůstává možnost propojení televize prostřednictvím AV, kterým mohou disponovat i starší typy televizí. Pravdou je, že SCART konektor by zvětšil jinak minimalistické provedení set-top boxu.

Některým uživatelům může chybět SCART
Některým uživatelům může chybět SCART

Čím ale vyniká nad ostatními set-top boxy je bezesporu přítomnost dvou USB konektorů. Můžete tak k jednomu připojit například externí harddisk, který bude sloužit pro nahrávání pořadů a programů, zatímco ke druhém jednoduše připojíte USB disk s filmy, muzikou nebo například fotografiemi. V menu vidíte, z jakého USB disku filmy přehráváte. Jaké formáty jsou podporovány?

 • AVI,
 • 3GP,
 • DIVX,
 • XVID,
 • MOV,
 • MKV,
 • TS,
 • MP4,
 • FLV,
 • JPEG,
 • GIF,
 • BMP,
 • WAW,
 • MP3.

Co ovšem chybí, tak možnost propojení set-top boxu s internetem. AB CryptoBox 702T mini není narozdíl od set-top boxu konkurenční značky TESLA TE-310 osazen konektorem pro připojení k internetu ani možností připojení pomocí Wi-Fi. Tím pádem u set-top boxu chybí také některé funkce, které vyžadují internet. Jinak se ale dá říct, že konektivitou na tom není set-top box špatně. Podobně širokou nabídku podporovaných formátů má také Sencor SDB 520T.

Ovládání set-top boxu si rychle osvojíte

K ovládání set-top boxu budete potřebovat mít připojený infračervený opakovač a samozřejmě ovladač. Ten je příjemně velký a do ruky padne tak akorát. Díky šikovným malým nožičkám, které jsou zespodu ovládání se dálkový ovladač na stole nijak nehýbe, nekolíbe se ani nic podobného. To bereme jako obrovské plus.

Horní část ovladače je určena červenému on/off tlačítku a dalším, kterými se ovládají multimédia. Řeč je tak primárně o možnosti pozastavení či přetočení filmu. Je zde ale také tlačítko, s jehož pomocí můžete snadno začít nahrávat váš oblíbený pořad. O něco níže pak nalezneme ovládací kříž s OK tlačítkem uprostřed. Tento kříž se ale používá primárně k ovládání menu či obsahu na USB disku. Kolem kříže jsou pak tlačítka pro spuštění menu či EPG.

Ovladač příjemně padne do ruky
Ovladač příjemně padne do ruky

Pod křížem jsou tlačítka, pomocí kterých můžete snadno přepínat programy nebo snižovat/zvyšovat hlasitost set-top boxu. Spodní část pak patří číslům, díky kterým můžete jednoduše zvolit přímo číslo kanálu. Úplně v dolní části je pak logo AB, které dle nás zabírá poměrně hodně místa a ovladač je díky tomuto logu větší. Jinak ale k ovladači nemůžeme říct nic špatného.

Kde koupit AB CryptoBox 702T mini HD
AB CryptoBox 702T mini HD
Hodnocení
3.7/5

Menu set-top boxu je kompletně v češtině, a to včetně funkcí EPG nebo obsahu na USB disku. Můžete samozřejmě hned na začátku zvolit i jiné jazyky, to je ale zbytečné. Celkové prostředí set-top boxu je přehledné, takže se v něm rychle zorientujete a jste schopni rychle získávat všechny důležité informace o programech.

Na závěr dodáváme, že jsme měli trošku obavy z toho, jak bude ovladač reagovat na infračervený opakovač. Nutno podotknout, že vše bylo v naprostém pořádku a ovládání bylo rychlé a plynulé.

Funkce set-top boxu jsou povedené

Některé funkce, kterými set-top box disponuje nebo které mu naopak chybí jsme již v recenzi tak trošku naznačili. Nyní ale pojďme funkcím věnovat větší prostor. Začneme jednoduchým seznamem toho, jakými funkcemi set-top box disponuje:

 • automatické ladění,
 • EPG,
 • TimeShift,
 • HDMI CEC.

Automatické ladění

Funkce automatického ladění je perfektní a funguje bez problémů. Prakticky vyhledá všechny dostupné kanály a také vám je seřadí. Vyhledání kanálů je velice rychlé, takže u toho nestrávíte ani tolik času, kolik by se mohlo na první pohled zdát.

Díky EPG odhalíte televizní program

EPG funkce nahrazuje klasický tištěný televizní program. Když na daném kanále zmáčknete na ovladači EPG tlačítko, zjistíte informace o konkrétním pořadu. Můžete se také podívat, co vám kanál nabízí dále. Tato funkce vám ukáže televizní program daného kanálu až na sedm dní dopředu, kompletně v češtině.

TimeShift

TimeShift je také poměrně skvělá funkce, kterou využijí především lidé, kteří nemají čas sednout si na dvě hodiny k televizi. Když si rozkoukáte nějaký pořad, nicméně okolnosti vás donutí od televize odejít, bude se vám TimeShift hodit. Prakticky se jedná o to, že se daný pořad pozastaví a začne se nahrávat na externí úložiště. Jakmile budete mít zase čas, můžete se k televizi vrátit, jednoduše pořad zapnout a dokoukat jej. Nepřijdete tak ani o vteřinu pořadu, a ještě budete pokračovat přesně tam, kde jste skončili.

HDMI CEC

HDMI CEC slouží k tomu, abyste mohli zapínat a vypínat set-top box společně s televizí. Díky propojení pomocí HDMI se tak spouští televize i set-top box najednou. Funkce je to věru šikovná a vychází spíše z technických parametrů zařízení než z funkcí jako takových. Bohužel ale musíme konstatovat, že ne vždy to funguje precizně. To ale není problém samotného set-top boxu jako spíše technických kvalit HDMI CEC. Navíc, pokud budete mít televizi připojenou pomocí AV konektoru, na ovládání set-top boxu i televize najednou můžete úplně zapomenout.

Nejčastější dotazy

Jaká připojení set-top box nabízí?

Set-top box můžete k televizoru připojit pomocí HDMI CEC či AV kabelu. Bohužel zde nenajdeme ani SCART ani LAN.

Podporuje AB CryptoBox 702T mini HbbTV?

Funci HbbTT neboli červené tlačítko tento set-top box nepodporuje. Chybí mu totiž důležitý předpoklad, připojení k internetu.

Je set-top box certifovaný?

Bohužel, tento set-top box nedisponuje certifikací od Českých radiokomunikací. Nic méně se nemusíte obávat, že by vám set-top box nefungoval.

Kde koupit AB CryptoBox 702T mini HD
AB CryptoBox 702T mini HD
Hodnocení
3.7/5
Lze s AB CryptoBox 702T mini nahrávat pořady?

Ano, pokud připojíte externí úložiště, pak můžete nahrávat své oblíbené pořady.

Závěr recenze –⁠ komu bychom tento set-top box doporučili?

AB CryptoBox 702T mini je set-top box, který nezklame ale ani výrazně nezaujme. Absence internetového připojení předesílá, že zde nebudou podporovány pokročilé funkce. Co je ovšem kladem, tak FullHD rozlišení, výkonný CPU, který se ve spolupráci s operační pamětí postará o plynulý chod softwaru. Na menu a prostředí set-top boxu si stěžovat nemůžeme, to opravdu šlape jako švýcarské hodinky. Pouze běžné funkce set-top boxu pak jen podtrhávají jeho minimalistický vzhled. Pokud ale nepotřebujete nic extra a hledáte pouze svižný set-top box, který jednoduše schováte, pak je AB CryptoBox 702T mini tím pravým!

Recenze: set-top box AB CryptoBox 702T mini HD
 • Konektivita
 • Ovládání
 • Funkce
 • Poměr cena/výkon
3.7

Závěrečné hodnocení

Set-top box AB CryptoBox 702T mini nabízí Full HD obraz, díky kterému budete mít vysílání ve vysoké kvalitě. Díky malým rozměrům jej můžete jednoduše schovat za televizi, aby nerušil jednotný dojem elektroniky ve vašem obývacím pokoji. Spolehnout se můžete na bohatou podporu multimédií a také na nízkou spotřebu elektrické energie v režimu Stand By.

Klady

 • Svižný chod menu
 • Minimalistické provedení
 • Menu v českém jazyce
 • EPG až na sedm dní dopředu

Zápory

 • Bez připojení k internetu
 • Absence SCART
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Jakub Zich
Autor: Jakub Zich
Jsem nadšeným průzkumníkem světa technologií. Moje vášeň pro technologie se stala mým povoláním, a tak pomáhám lidem vybrat ty nejlepší digitální společníky do jejich každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: set-top box AB CryptoBox 702T mini HD
AB CryptoBox 702T mini HD
Hodnocení: 3.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram