ITmix.cz logo

Recenze: autokamera TrueCam A7s GPS

Silné stránky
 • Dobrý poměr cena/výkon
 • Solidní denní záznam
 • LED přisvětlení fotek
 • Ochranné pouzdro
 • Intuitivní ovládání
 • Praktické funkce
Slabé stránky
 • Bez Wi-Fi
 • Nižší kvalita záznamu v noci
 • Větší rozměry

TrueCam A7s GPS je praktickou kamerou do auta se spoustou užitečných funkcí. Autokamera dokáže nahrávat záznamy ve FullHD+ rozlišení s 30 FPS. Mezi jejími funkcemi nechybí tvorba fotek, LED přisvětlení, tachometr, G-senzor či detekce pohybu. Montáž autokamery je intuitivní a s přehledným manuálem by ji měl zvládnout každý.

Balení autokamery TrueCam A7s GPS

Autokamera je dodávána v prostorné krabici, která je doplněna barevnou grafikou. Model patří nepochybně mezi starší v produktové řadě, jelikož není zabalen v krabici z recyklovaných materiálů, kterými disponují současné modely autokamer TrueCam.

Hned po otevření se nám naskytl pohled na samotnou autokameru. Kamera je umístěna na „platformě“, pod kterou se nachází veškeré ostatní příslušenství, kterého rozhodně není málo. Seznam doplňků je o něco delší než například u modelu TrueCam H5 WiFi či M11 GPS 4K. V balení naleznete tyto položky:

 • autokamera TrueCam A7s GPS,
 • GPS modul,
 • samolepicí držák,
 • přísavný držák,
 • nástavec DVR,
 • adaptér do 12V zásuvky (zapalovače),
 • pět samolepicích úchytů kabelu,
 • náhradní samolepicí páska na držák,
 • ochranné pouzdro,
 • 3m napájecí kabel
 • a datový USB kabel.

Technické parametry TrueCam A7s GPS

Přestože je TrueCam A7s GPS na trhu již více než 7 let, nabízí parametry srovnatelné s modernějšími modely. Technické parametry ale nejsou to jediné, co odlišuje kvalitní autokamery od těch méně kvalitních. Pokud vás zajímá, podle čeho autokameru vybrat, pomůže vám náš průvodce výběrem.

Max. rozlišení2560×1080 (30 FPS)
Max. snímkovací frekvence60 FPS (720p)
Úhel záběru130°
Úhlopříčka displeje2.7"
Provozní teplota-10 až +50 °C
KonektivitamicroSD, miniUSB, miniHDMI
Mikrofonano
Max. kapacita microSD karty64 GB
Rozměry (V x Š x H)5,1 x 103 × 4 cm

TrueCam A7s GPS nepatří mezi nejmenší

Hned po rozbalení autokamery a po jejím pokusném připojení mimo auto nás zarazily rozměry celé aparatury. Aparaturou máme na mysli samotnou autokameru, DVR nástavec (spojovací část), GPS modul a držák. Zatímco takový model TrueCam H7 GPS má tyto části elegantně zakomponované v konstrukci, recenzovaná autokamera má všechny části samostatně oddělené.

Instalace TrueCam A7s GPS

Instalace autokamery TrueCam A7s GPS je jednoduchá. Přibalený stručný návod hodnotíme velmi pozitivně. Je přehledný, neobsahuje přebytečné informace a je logicky rozdělen. Budete-li se při montáži držet následujících kroků, zvládnete ji za necelých 10 minut.

Základní nastavení autokamery

K tomu, aby začala autokamera snímat, potřebuje úložiště. V případě TrueCam A7s GPS jsou podporovány microSD karty s maximální kapacitou 64 GB. Před prvním použitím by měla být paměťová karta formátována. Možnost formátování je dostupná v nastavení autokamery.

MicroSD karta není součástí balení.

Slot pro microSD kartu je umístěn na levé straně. Novější modely TrueCam mají u slotu malý symbol SD karty, ze kterého je zřejmá orientace paměťové karty pro správné zasunutí do slotu. Na starším modelu tento piktogram nenajdete.

V dalším kroku je nutné připojit autokameru ke zdroji energie. Buď můžete adaptér vložit do 12V zásuvky, nebo do autozapalovače. V případě, že je vaše auto vybaveno vestavěnou USB zásuvkou, můžete ji také použít k napájení. Napájecí kabel vložte do vstupu na DVR nástavci, autokamera by se následně měla sama zapnout.

Nastavení funkcí

Před umístěním autokamery na sklo můžete nastavit také její funkce a parametry záznamu. Díky tomu, že je kamera odnímatelná a vybavená vestavěným akumulátorem, se ale můžete k nastavení vrátit i později. Jednotlivé funkce autokamery a možnosti napájení si popíšeme níže.

Umístění TrueCam A7s GPS na sklo

V souvislosti s umístěním na sklo má TrueCam A7s GPS jasný náskok před modernějšími modely. Mohou za to hned dva způsoby úchytu. V balení naleznete kromě samolepicího držáku i přísavkovou alternativu. Používáte-li auto jen na přechodnou dobu a neradi byste si vyplýtvali samolepicí plochu, nebo se chcete vyhnout zdlouhavému odstraňování a čištění skla při demontáži, určitě přísavku oceníte.

Zvolíte-li samolepicí držák, jeho ideální umístění hledejte na „sucho“, tedy s překrytou samolepicí plochou. Výrobce považuje za ideální místo oblast mezi čelním sklem a interiérovým zpětným zrcátkem. Na tomto místě vám bude autokamera nejméně překážet ve výhledu.

Podle české legislativy je umístění autokamery velmi důležité. V případě nesprávného místa úchytu hrozí řidiči nebo řidičce pokuta. Chcete-li vědět více o zákonně bezproblémovém umístění, přečtěte si náš článek o legislativě autokamer v Česku.

Kde koupit TrueCam A7s GPS
TrueCam A7s GPS
Hodnocení
4.1/5

Čelní sklo by mělo být před montáží čisté a suché. Výrobce považuje za ideální teplotní rozmezí pro montáž 20 až 40 °C. Po nalezení nejlepší polohy přitlačte samolepicí držák k oknu a chvíli jej držte. V případě úchytu pomocí přísavky ji také přitlačte k oknu a zajistěte ji páčkou na její zadní straně. V dalším kroku stačí k držáku připojit autokameru a GPS modul a můžete se vydat na cesty.

Napájení autokamery

TrueCam A7s GPS podporuje dva způsoby napájení. Superkondenzátor zajišťuje chod autokamery v případě, že je připojena kabelem ke zdroji. Kamera díky němu dokáže lépe odolávat výkyvům teplot či energie a její používání je obecně bezpečnější.

Model je vybaven také vestavěnou baterií, což nás překvapilo. Akumulátor má kapacitu 400 mAh. Díky tomuto doplňku můžete autokameru vypojit ze zdroje napájení a použít ji například pro nahrání či nafocení situace kolem auta.

Funkce

Z hlediska funkcí lze TrueCam A7s GPS označit jako dobře vybavenou autokameru. Funkce jsou podobné jako u prémiovějšího modelu M11 GPS 4K, některé z nich jsou ale pro recenzovaný model exkluzivní.

Detekce autoradarů

Díky GPS modulu lze rozšířit paměť autokamery o lokalizaci radarů ve 36 zemích. Autokamera vás upozorní na blížící se radar zvukovým signálem, zobrazením maximální povolené rychlosti a vzdálenosti radaru. Aktualizace databáze jsou doživotně zdarma a naleznete je na stránkách výrobce.

Pro aktualizaci databáze radarů stačí stáhnout komprimovaný soubor a ten následně rozbalit. Mezi soubory je nutné vyhledat ten, který má příponu .exe a následně jej spustit. Dalšími kroky vás již bude doprovázet samotný program s aktualizací.

Detekce pohybu

V případě, že chcete mít dění kolem svého auta neustále pod kontrolou, můžete využít funkce detekce pohybu. V případě, že je automobil zaparkován a přes zorné pole autokamery přejde kolemjdoucí, nahrávání se automaticky spustí. Výsledkem by měla být 20sekundová nahrávka dění před kamerou.

Tato funkce je ale dostupná jen v případě, že je autokamera zapojena do permanentního zdroje energie. Starší automobily s autozapalovačem v tomto ohledu nebudou mít problém. Autozapalovač totiž funguje nezávazně na zapalování auta.

Situace je ale jiná v případě modernějších 12V či USB zásuvek. Ty totiž jsou závislé na zapalování. Po vypnutí zapalování se proto tyto zásuvky obvykle vypnou buď hned, nebo s krátkou prodlevou. Pokud je právě toto váš případ, ale vy byste navzdory tomu tuto funkci rádi používali, můžete vyzkoušet tzv. „Hardwire kit“, který připojí autokameru přímo k autobaterii.

G-senzor

Vestavěný G-senzor slouží k uzamčení záznamu v případě náhlé změny polohy auta, jakou je například kolize. Záznam se automaticky přesune do chráněné složky, ze které ho lze odstranit pouze manuálně. V nastavení jsou k dispozici tři úrovně citlivosti senzoru.

Kde koupit TrueCam A7s GPS
TrueCam A7s GPS
Hodnocení
4.1/5

Cyklické nahrávání

Zaznamenávání do smyčky je mezi autokamerami dobře známou funkcí. Cyklické nahrávání brání zastavení nahrávání v případě, že se zaplní kapacita microSD karty. V případě, že se místo na kartě úplně zaplní, začne autokamera automaticky přepisovat nejstarší záznamy.

Tachometr a spořič obrazovky

Režim tachometru by se dal označit zároveň jako spořič obrazovky. Displej začne po chvíli jízdy namísto aktuálního záznamu zobrazovat vaši rychlost na černém podkladu. V nastavení spořiče obrazovky máte ale na výběr i z dalších možností:

 • tachometr po jedné, třech a pěti minutách,
 • vypnutí displeje po jedné, třech a pěti minutách
 • a úplné vypnutí spořiče displeje.
Tachometr je na displeji skvěle čitelný
Tachometr je na displeji skvěle čitelný

Asistenční systém LDWS

Asistenční systém je pro model A7s GPS unikátní. U novějších autokamer jako TrueCam H5 WiFi nebo M11 GPS 4K se s ním nesetkáte. Zkratka LDWS označuje „Lane Departure Warning System “, což znamená, že vás autokamera upozorní v případě, že opustíte jízdní pruh. Při mikrospánku či nepozornosti vám tak může tato funkce pomoci předejít autonehodě.

Tuto funkci se nám ale nepodařilo otestovat. Navzdory vybočení z vlastního pruhu přes plnou i dvojitou plnou čáru nás autokamera na tuto skutečnost neupozornila.

LED přisvětlení

Po stranách objektivu je autokamera vybavena LED diodami. Diody slouží jako blesk při pořizování snímků v horším světle nebo při dokumentování detailů případného incidentu vně vozidla. Přisvětlení lze nastavit buď na permanentní svícení nebo automatický režim. Nechybí samozřejmě ani možnost jeho vypnutí.

Aktivní LED přisvětlení neslouží ke zlepšení kvality videozáznamu při upevnění kamery za oknem. Nikdy jej tak nepoužívejte. Přisvětlení není homologováno pro provoz a také způsobuje odrazy čím výrazně snižuje kvalitu záznamu.

Parametry záznamu

Autokamery TrueCam nabízejí různé doplňky záznamu, které mohou přijít vhod při každodenním používání. Jedná se o parametry, které jsou zobrazeny na spodní straně záznamu. Mezi tyto parametry patří:

 • rychlost,
 • geografická poloha
 • a jméno řidiče.

Pořizování snímků

Kromě nahrávání videa dokáže autokamera pořizovat i fotografie. Fotky můžete snímat během nahrávání záznamu nebo mimo něj. Spoušť má také vlastní tlačítko, které se nachází na horní straně vpravo. Všechny snímky se ukládají do samostatné složky na paměťové kartě.

Velkou výhodou autokamery TrueCam A7s GPS je její vestavěný akumulátor. Díky němu můžete pořizovat snímky i mimo vozidlo. V případě, že potřebujete něco vyfotit ve špatném světle či ve tmě, máte k dispozici LED přisvětlení.

Kvalita fotografií ale není nejvyšší. Autokamera nemá autofokus, takže je stále zaostřena na stejnou vzdálenost a stejné místo. Snímky jsou sice foceny ve vysokém rozlišení, ale často jim chybí detaily. Připravte se, že budete muset pořizovat některé fotky vícekrát, protože neodhadnete na první dobrou tu správnou vzdálenost.

V dnešní době je tato funkce praktická hlavně pro focení dění na cestě během jízdy. Při focení exteriéru ve dne nebo v noci budete pravděpodobně využívat chytrý telefon, který autokameru ve focení snadno porazí. Jenže pokud se ocitnete v nečekané situaci během jízdy, jistě oceníte snadnou dostupnost tlačítka spouště, které situaci ihned zachytí. Zároveň se díky této funkci můžete dále soustředit na jízdu, což je mnohem bezpečnější než manipulace s telefonem.

Ovládání TrueCam A7s GPS

Na rozdíl od mnoha novějších autokamer TrueCam je ovládání modelu A7s GPS dost intuitivní. Kameru lze ovládat pomocí šesti gumových tlačítek, která nabízejí příjemnou odezvu. Tlačítka se nacházejí po obou stranách displeje a jsou mírně vystouplá. Pokud položíte autokameru na displej, brání jeho poškrábání.

Kde koupit TrueCam A7s GPS
TrueCam A7s GPS
Hodnocení
4.1/5

Kromě tlačítek po stranách displeje najdete na spodní straně kamery také tlačítko Reset, které má na starosti nouzové vypnutí. Horní strana je doplněna tlačítkem Power pro zapnutí nebo vypnutí kamery a tlačítkem Foto, které slouží pro tvorbu fotografií. Zmíněná šestice tlačítek zastává následující funkce.

 • Nahoru – navigace v menu a archivu, zapnutí funkce tachometru
 • OK – potvrdit, spuštění nahrávání, spuštění přehrávání
 • Dolů – navigace v menu a archivu, zapnutí mikrofonu
 • Menu – vstup do menu, nastavení videa nebo autokamery, zapnutí přisvětlení
 • Protect – zamknutí/odemknutí živé nebo uložené nahrávky
 • Mode – změna režimu (nahrávání a přehrávání)

To, že mají tlačítka různé funkce, je dáno třemi režimy, která má v sobě autokamera zabudované. Máme na mysli menu, režim nahrávání a režim přehrávání. Autokamery s displeji jsou nabídkou různých režimů známé, ale A7s GPS má mezi ostatními modely TrueCam lépe vyřešené ovládání.

Autokamera nabízí také modré podsvícení tlačítek. Jedná se o praktický doplněk v případě nastavování a ovládání autokamery ve tmě. Výhodou je také to, že lze podsvícení i úplně vypnout. Kamera vás tak nebude rušit ani při vypnutém displeji.

Gumová tlačítka jsou dobře dostupná, ovládání je intuitivní
Gumová tlačítka jsou dobře dostupná, ovládání je intuitivní

Kvalita záznamu

Kvalita denních nahrávek autokamery je solidní. Díky rozlišení 2560×1080 jsou záznamy ostré a dobře přehledné. SPZ a značky jsou nejlépe čitelné v rozmezí od 10 do 15 m.

S čím má ale autokamera TrueCam A7s GPS problém, je stabilizace. V nahrávkách je slyšet šum a drkotání při jízdě po nerovnostech.

Kromě zvuku je i obraz v těchto záznamech méně kvalitní. Při přechodu nerovnostmi se obraz rozostří a chvíli trvá, než se opět stabilizuje. S podobnými problémy jsme se u modernějších modelů autokamer, jakým je například TrueCam M11 GPS 4K, nesetkali.

V noci není situace se stabilizací o nic lepší, což je pochopitelné.

Při noční jízdě na dobrém povrch je plynulý a obsahuje poměrně málo šumu. V záznamu se dá orientovat i v případě, že je auto v naprosté tmě. ČItelnost SPZ vzdálenějších (protijedoucích) aut či jiných reflexních povrchů je nízká. Stacionární objekty s nápisy jsou poměrně čitelné jen v případě, že jsou v centru záznamu nebo v jeho okolí a auto se pohybuje nízkou rychlostí. S lepší kvalitou nočních záznamů a čitelností na 10 až 15 m i ve tmě jsme se setkali například u modelu TrueCam M11 GPS 4K.

Nejčastější otázky a odpovědi

Má TrueCam A7s GPS zadní kameru?

Autokamera TrueCam A7s GPS není vybavena zadní kamerou a nemá ani slot pro její připojení. V případě, že hledáte model, který zadní kameru podporuje, doporučujeme vám například TrueCam H7 GPS nebo M11 GPS 4K.

Má TrueCam A7s GPS baterii?

O napájení autokamery se stará superkondenzátor a také vestavěný akumulátor o kapacitě 400 mAh. Díky vestavěné baterii lze pořizovat snímky i v exteriéru.

Kde koupit TrueCam A7s GPS
TrueCam A7s GPS
Hodnocení
4.1/5
Dají se s TrueCam A7s GPS pořizovat fotky?

Mezi základními funkcemi autokamery naleznete také možnost pořizovat snímky. Autokamera má pro tuto funkci samostatné tlačítko. Při pořizování snímků v exteriéru při špatném světle máte k dispozici také LED přisvětlení.

Závěr - Pro koho je autokamera TrueCam A7s GPS vhodná?

TrueCam A7s GPS je autokamera s poměrně velkým displejem, který je dobře čitelný a zvyšuje komfort používání. Model A7s je ideální pro každého, kdo hledá kameru do auta s vysokým rozlišením, snadným ovládáním a možným používáním mimo vozidlo.

Balení kamery obsahuje také GPS modul, díky kterému můžete do záznamu přidat aktuální rychlost nebo aktivovat detekci radarů. V nabídce funkcí dále nechybí G-senzor, detekce pohybu či pořizování fotografií.

O napájení autokamery se stará nejen superkondenzátor, ale také vestavěná baterie. Po odpojení kamery z napájení ji můžete používat i jako fotoaparát. Po stranách objektivu jsou umístěny LED diody, které zastávají roli blesku. Při montáži oceníte nejen přehledný a stručný návod, ale také dvě možnosti úchytu na sklo – přísavný a samolepící držák.

V případě, že hledáte nenápadnou autokameru bez displeje, vyzkoušejte TrueCam H7 GPS, kterou jsme pro vás recenzovali. Pokud byste rádi své cesty nahrávali v rozlišení 4K, doporučujeme vám model TrueCam M11 GPS 4K s podporou zadní kamery.

Recenze: autokamera TrueCam A7s GPS
 • Kvalita záznamu
 • Funkce
 • Ovládání
 • Instalace
4.1

Všestranný pomocník s baterií pro každodenní jízdy

TrueCam A7s GPS je praktickou kamerou do auta se spoustou užitečných funkcí. Autokamera dokáže nahrávat záznamy ve FullHD+ rozlišení s 30 FPS. Mezi jejími funkcemi nechybí tvorba fotek, LED přisvětlení, tachometr, G-senzor či detekce pohybu. Montáž autokamery je intuitivní a s přehledným manuálem by ji měl zvládnout každý.

Klady

 • Dobrý poměr cena/výkon
 • Solidní denní záznam
 • LED přisvětlení fotek
 • Ochranné pouzdro
 • Intuitivní ovládání
 • Praktické funkce

Zápory

 • Bez Wi-Fi
 • Nižší kvalita záznamu v noci
 • Větší rozměry
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hodnocení)
Komentáře (4) – Recenze: autokamera TrueCam A7s GPS
 1. Nevím, ale dneska je tento typ na recenze už hodně starý (byť já osobně ho již léta v autě mám). Ten zvukový projev (otřesy apod.), je špatný kvůli použitému držáku, který není dostatečně tuhý. Obraz je dostatečný, hlavně v noci je opravdu dobrý. Dnes bych volil nějakou konkurenční autokameru, například nějaký model od Xiaomi apod.

  1. Dobrý den,

   děkujeme za váš komentář.

   Přesně to, že se nejedná o nejnovější model od značky TrueCam, v recenzi zmiňujeme. Za pozornost zcela jistě stojí všechny další, hodnocené modely jako například TrueCam M11 nebo TrueCam H25.

 2. dobrý den už po třetí jsem mněl autonehodu a po každé jsem nedokázal dohledat záznam z autonehody. Nevím jako se dostat k tomu záznamu. Dokážete mi poradit ?
  S pozdravem Rastislav.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: autokamera TrueCam A7s GPS
TrueCam A7s GPS
Hodnocení: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram