ITmix.cz logo

Recenze: autokamera Garmin Dash Cam 57

Silné stránky
 • Kompaktní rozměry
 • Dobrá kvalita záznamů
 • Minimum zvukových artefaktů
 • Vestavěná baterie
 • Spolehlivé funkce
 • Praktický držák
 • Popis funkcí přímo v kameře
Slabé stránky
 • Bez podpory zadní kamery
 • Méně přehledná aplikace
 • Bez české jazykové mutace

Autokamera Garmin Dash Cam 57 si vás získá svojí jednoduchou obsluhou, praktickým úchytem na čelní sklo a širokou paletou spolehlivých funkcí. Kamera dokáže nahrávat záznamy v rozlišení 1440p při 30 FPS a její nahrávky nabízejí solidní kvalitu v denních i nočních podmínkách. Autokamera podporuje paměťové karty o kapacitě do 512 GB a v její konstrukci je zabudován akumulátor s výdrží 30 minut záznamu videa.

Nejčastější dotazy a odpovědi

Jaké paměťové karty podporuje Garmin Dash Cam 57?

Kamera podporuje karty typu microSD s kapacitou až 512 GB, které patří do rychlostní třídy 10 a více (rychlost zápisu dosahuje alespoň 10 MB/s). Paměťová karta není součástí balení.

Má Garmin Dash Cam 57 zadní kameru?

Ne, balení Garmin Dash Cam 57 neobsahuje zadní kameru. Recenzovaná kamera ani s tímto doplňkem není kompatibilní, jelikož není vybavena příslušným konektorem.

Má kamera Garmin Dash Cam 57 vestavěný akumulátor?

Ano, kamera má zabudovaný akumulátor, který by měl vydržet přibližně 30 minut nahrávání. Slouží především k napájení kamery v případě, že není spuštěno zapalování vozidla.

Balení autokamery

V balení Garmin Dash Cam 57 naleznete jen to nezbytné, což pro nás bylo překvapení. V naší redakci se totiž vystřídalo již mnoho autokamer a některé z nich, navzdory nižší ceně, nabízí více přídavného příslušenství, které by mohlo některým uživatelům chybět. Během rozbalování kamery jsme narazili na tyto položky:

 • autokamera Garmin Dash Cam 57,
 • magnetická plocha na čelní sklo se samolepicí plochou,
 • magnetický držák s kulovým kloubem,
 • adaptér do 12V zásuvky se 2 USB porty,
 • 4m napájecí kabel
 • a 1,5m kabel pro přenos souborů do PC.

Co by vám mohlo v balení chybět?

Na rozdíl od většiny kamer TrueCam (jako například H25 nebo M11) balení recenzované kamery neobsahuje například montážní doplňky nebo pouzdro pro přenášení kamery. Přestože toto příslušenství není pro používání kamery nezbytné, některým uživatelům může chybět.

Technické parametry autokamery

Kvalita autokamer je determinována několika jejich vlastnostmi, mezi něž patří i technické parametry. Ty ale vzhledem k ceně nemusí být u tohoto modelu rozhodující. Konkurenční kamery v podobné cenové relaci nabízejí 4K rozlišení při 30 FPS a snímkovací frekvenci 60 FPS u nižších rozlišení.

ParametrHodnota
Max. rozlišení1440p (30 FPS)
Max. snímkovací frekvence60 FPS (1080p)
Úhel záběru140°
Úhlopříčka displeje2“
Provozní teplota-20° až 60° C
Vestavěný akumulátorAno
KonektivitamicroUSB, Wi-Fi, Bluetooth
MikrofonAno
Max. kapacita microSD karty512 GB
Rozměry (V x Š x H)4,05 x 5,62 x 2,19 cm

Recenzovaná kamera nabízí maximální rozlišení 1440p při 30 FPS, což jsme na první pohled hodnotili mírně negativně. Po testu funkcí a shlédnutí nahrávek se ale náš názor dramaticky změnil.

Pokud vás zajímají rady a tipy před koupí kamery, přečtěte si náš článek o tom, jak vybrat kameru do auta.

Instalace Garmin Dash Cam 57

Instalace samotné kamery by vám neměla zabrat více než pět minut, pokud nebereme v úvahu umístění napájecího kabelu pod obložení interiéru. My jsme do kamery ještě před spuštěním vložili microSD kartu, která nebyla součástí balení. Jelikož je kamera vybavena vestavěným akumulátorem, mohli jsme ji ihned spustit a spárovat s aplikací Garmin Drive, kterou si popíšeme níže, a pokračovat s montáží.

Kde koupit Garmin Dash Cam 57
Garmin Dash Cam 57
Hodnocení
4.2/5

Umístění kamery v autě je důležité. Přečtěte si náš článek o legislativě autokamer v ČR a vyhněte se zbytečné pokutě.

Pomocí živého přenosu z kamery v aplikaci jsme našli ideální místo na čelním skle se stále překrytou lepicí plochou držáku. Následně jsme držák s kamerou přilepili na sklo a 30 vteřin drželi přitisknutý. Jakmile byl držák pevně na svém místě, napojili jsme kameru pomocí delšího přibaleného kabelu do 12V adaptéru se dvěma USB výstupy (oba se shodným výstupním proudem).

Napájení autokamery

Kamera je primárně napájena pomocí 4m USB kabelu a adaptéru do 12V zásuvky, ale v její konstrukci je zabudována i Li-ion baterie. Výrobce sice neudává její kapacitu, ale na produktových stránkách najdete informaci, že vydrží 30 minut na jedno nabití. Podmínky, resp. konfigurace kamery při této výdrži specifikovány také nejsou. Zda-li tomu tak skutečně je, se dozvíte dále v kapitole Výdrž akumulátoru.

Pro napájení můžete využít také USB výstup zabudován v interiéru vašeho vozidla.

Adaptér kamery je vybaven dvojicí USB portů se stejným výstupním proudem
Adaptér kamery je vybaven dvojicí USB portů se stejným výstupním proudem

Funkce autokamery

Na rozdíl od technických parametrů nás autokamera v souvislosti s funkcemi příjemně překvapila. Pokud si jejich spolehlivost porovnáme s konkurenčními kamerami do auta, recenzovaná kamera Garmin bude v jasné výhodě. V následující kapitole si funkce Garmin Dash Cam 57 popíšeme a vy tak získáte reálnější představu, zda je v praxi využijete nebo ne.

Varování před čelní srážkou

Autokamera dokáže zjistit, že vám hrozí čelní srážka s vozidlem před vámi. Funkce je aktivní pouze při jízdě rychlostí nad 50 km/h a v nastavení máte k dispozici tři stupně citlivosti spolu s možností úplné deaktivace a volbou typu varování (krátký nebo kontinuální tón). Varování jsme testovali během jízdy na dálnici a musíme uznat, že její spolehlivost nás příjemně překvapila. O možné kolizi nás informovala ze vzdálenosti od 5 do 40 metrů.

Tuto funkci bychom mohli označit za hlídač bezpečného odstupu. Autokamera nicméně nevyužívá radarový signál, ale analyzuje vzdálenost vozidla před vámi.

Spolehlivost funkce nás velmi příjemně překvapila
Spolehlivost funkce nás velmi příjemně překvapila

Upozornění na opuštění pruhu

Tato funkce je aktivní pouze v případě, že váš vůz opustí svůj pruh v rychlosti vyšší než 65 km/h. Příjemně nás překvapilo, že nevyžaduje žádnou kalibraci a funguje hned po jejím aktivování v nastavení. Při rychlých změnách pruhů se ale může stát, že opuštění pruhu nezaznamená, což ale kameře nemůžeme vyčítat. Je totiž především určena k tomu, aby předešla spánku za volantem, který většinou vede k pozvolnému vybočení z jízdní linie. Pro tento účel tak funkce postačí.

Automatické uložení záznamu

V případě, že během jízdy zaznamená G-senzor kamery neočekávaný otřes, vyhodnotí jej jako kolizi a záznam automaticky uloží. V našem testu jsme při rychlosti 30 km/h simulovali krizové brždění, což kamera vyhodnotila jako kolizi a informovala nás o uložení záznamu. Běžná jízda po nerovnostech na vozovce nahrávání nespustila, což oceňujeme. Nastavit můžete jednu ze tří citlivostí nebo můžete funkci deaktivovat.

Parking guard (parkovací režim)

Autokamery využívají vestavěný G-senzor k zaznamenání nárazu v případě vaší nepřítomnosti. Garmin Dash Cam 57 není výjimkou a díky vestavěnému akumulátoru tato funkce nevyžaduje permanentní přívod energie přes tzv. hardwire kit na rozdíl od většiny kamer TrueCam. V nastavení kamery můžete zvolit délku časového okna (1, 3 a 10 minut), po kterém se funkce aktivuje a také citlivost senzoru (tři úrovně). Funkci lze samozřejmě i zcela deaktivovat.

Kde koupit Garmin Dash Cam 57
Garmin Dash Cam 57
Hodnocení
4.2/5

Nastavit můžete i dobu, po kterou má být režim aktivní (2, 4, 8, 12 a 24 hodin, případně po celou dobu nepřítomnosti).

Na základě našeho testu můžeme usoudit, že je funkce poměrně spolehlivá. Po vypnutí zapalování a uplynutí zvolené doby jsme simulovali náraz do vozidla silnějším zavřením dveří. Autokamera se spustila, nahrála 30sekundový záznam a následně vypnula. Výdrž kamery v tomto režimu jsme pro vás shrnuli v kapitole níže.

Výstraha „Go“

V případě, že vaše vozidlo stojí například v zácpě nebo na světelné křižovatce, a vy se nepohnete ani po rozjetí vozidla před vámi, kamera vás na to upozorní graficky a zvukově. Pro správné fungování je v nastavení nutné zvolit umístění kamery (levá strana, střed, pravá strana) a také to, zda je kamera umístěna v nižším (osobní auto) nebo vyšším vozidle (dodávky či nákladní auto).

Upozornění na radary a kamery

Paměť kamery obsahuje databázi radarů, díky které vás může upozornit na jeho umístění na vaší trase. Kromě krátkého zvukového oznámení zobrazí kamera vaši aktuální rychlost, limit radaru a jeho vzdálenost. Databázi můžete aktualizovat pomocí programu Garmin Express, který je dostupný pro systémy Windows a MacOS.

Travelapse

Funkce Travelapse vytvoří zrychlené video jízdy v délce, kterou můžete do jisté míry nastavit. Každá vteřina v záznamu znamená 2 minuty reálného času. Vzhledem k tomu, že kamera nahrává maximálně v rozlišení 1440p při 30 FPS, výsledné záznamy nezabírají příliš mnoho místa v úložišti. Funkce tak může posloužit jako rychlý souhrn několikahodinové cesty.

Nahrávání záznamu Travelapse je nutné aktivovat a deaktivovat buď manuálně, nebo pomocí hlasových pokynů. Zpětně tento záznam již nelze vytvořit.

Cyklické nahrávání

Cyklické nahrávání slouží autokamerám k tomu, aby dokázaly zaznamenat důležité situace i v případě, že je jejich úložiště plné. I u kamery Dash Cam 57 se s touto funkcí setkáte. Pokud se kapacita její paměťové kamery zcela zaplní, začne nejstarší záznamy mazat a nahrazovat novými.

Ovládání autokamery

Ovládací prvky přímo na kameře nabízejí rychlou odezvu a jejich používání bychom označili za intuitivní. Máme na mysli čtyři tlačítka umístěná na boční straně kamery, která slouží k zapnutí a vypnutí kamery, navigaci v menu a v neposlední řadě jako závěrka. Tlačítka jsou označena symboly, takže se v nich snadno zorientujete.

Ovládání má ale jeden výrazný nedostatek, a to absenci české jazykové mutace. V počátečním nastavení sice můžete zvolit češtinu, ale uživatelské prostředí zůstane i tak v angličtině.

Co ale musíme ocenit, je popis jednotlivých funkcí, který je dostupný přímo v kameře. Jejich nastavení je tím pádem o něco intuitivnější.

Kde koupit Garmin Dash Cam 57
Garmin Dash Cam 57
Hodnocení
4.2/5

Autokamera Garmin Dash Cam 57 nahrává záznam nepřetržitě a úložiště záznamů dělí do těchto složek:

 • Unsaved – nepřetržité záznamy v 1-minutových blocích,
 • Saved – manuální nebo hlasově aktivované uložení 30sekundové pasáže záznamu,
 • Parked – záznamy pořízené během aktivního parkovacího režimu,
 • Event – kolizí aktivováno uložení záznamu,
 • a Travelapse – zrychlené záznamy.

Dálkové ovládání prostřednictvím aplikace

Pro tento způsob ovládání využívá kamera aplikaci Garmin Drive, která je určena pro chytré telefony se systémem Android 6 a výše nebo iOS 13 a výše. Proto je dostupná v obchodech Google Play a App Store. Aplikace nabízí možnost měnit prakticky všechna nastavení kamery, prohlížet záznamy a snímky, spravovat úložiště a také sledovat živý záznam z kamery.

Spárování zařízení je snadné a všemi kroky vás bude doprovázet obrazovka chytrého telefonu a kamery. Ke spárování a změně nastavení využívá kamera technologii bluetooth a pro větší datový transfer (živý přenos, přenos záznamů a snímků) je třeba aktivovat na obou zařízeních Wi-Fi.

Aplikace je stabilní a spolehlivá, což nás velmi příjemně překvapilo. Ovládací aplikace jsou často vytvořeny spíše „pro forma“, aby zlepšily image kamer ve světle moderních technologií. V realitě jsou následně nestabilní a působí nedokončeně. Aplikace Garmin Drive sice má nějaké nedostatky, ale ty nebrání běžnému používání. Máme-li být konkrétní, ocenili bychom například přehlednější uživatelské prostředí.

Hlasové ovládání

Na závěr této kapitoly bychom vám rádi přiblížili hlasové ovládání, které lze aktivovat v nastavení. Nastavit můžete tzv. Wake word, kterým se spustí hlasové ovládání a obrazovka vám zobrazí výběr hlasových pokynů (uložit video, deaktivovat mikrofon atd.). Na výběr máte také z několika jazyků, mezi kterými ale nenajdete češtinu, což hodnotíme negativně (angličtina je k dispozici). Kamera reaguje na pokyny rychle a rozezná váš hlas i přes hudbu či hlasy posádky.

Výdrž akumulátoru

Výrobce uvádí že vestavěný Li-ion akumulátor vydrží nahrávat při plné kapacitě přibližně 30 minut záznamu. Nastavení nahrávání ale při této hodnotě neuvádí. Během našeho testu dokázala autokamera nahrávat v rozlišení 1440p při 30 FPS přibližně 35 minut. Ve výsledku tak můžeme potvrdit výrobcem uváděný parametr.

Garmin Dash Cam 57 – nahrávání záznamu

Způsobů, jak spustit nahrávání na autokameře, je několik a věnujeme se jim v kapitolách Funkce a Ovládání autokamery. V této kapitole bychom vám rádi přiblížili, jakým způsobem kamera nahrává, jelikož se výrazně liší od konkurenčních kamer TrueCam, Niceboy nebo Lamax.

Garmin Dash Cam 57 nahrává záznam nepřetržitě od aktivace zapalování až po jeho deaktivaci. Tento záznam je kontinuálně ukládán na microSD kartu a v případě jejího zaplnění jsou jeho nejstarší záznamy přepsány novými (cyklické nahrávání, viz níže). Tyto tzv. UNSAVED záznamy jsou vždy rozděleny do 1minutových bloků, jejichž trvání nelze upravit.

Během kontinuálního zaznamenávání může dojít k situacím, které je třeba odčlenit od UNSAVED záznamu, díky čemuž vznikají 30sekundové nahrávky specifických situací, které jsou chráněny před odstraněním. Záznam můžete uložit ručně nebo hlasovým pokynem. Uložení může být spuštěno také automaticky v případě, že kamera zaznamená incident.

Tyto nahrávky sestávají z 15 sekund před incidentem a 15 sekund po něm. Trvání nahrávek nelze měnit, což nepovažujeme za ideální. Pokud náhodou nestihnete odhadnout správný moment během jízdy, UNSAVED záznam bude až do zaplnění paměťové karty uložen v příslušné složce.

Kde koupit Garmin Dash Cam 57
Garmin Dash Cam 57
Hodnocení
4.2/5

V nastavení můžete zvolit i možnost „promptly delete unsaved video“, která automaticky odstraňuje záznamy starší než 3 minuty a po vypnutí kamery vymaže všechny neuložené záznamy. V praxi jsme využití pro tuto funkci bohužel nenašli.

Kvalita záznamu

Z hlediska záznamu je autokamera vyvážená. Navzdory omezení ve formě maximálního rozlišení 1440p při 30 FPS jsou záznamy v dobrých světelných podmínkách nadprůměrné. Při rozpoznávání detailů je ale absence 4K rozlišení poměrně znatelná. Záznamy v různých exteriérových podmínkách si nyní popíšeme detailněji.

Denní záznamy jsou silnější stránkou autokamery

V denním světle je kvalita záznamů na solidní úrovni. Detaily jsou poměrně čitelné, ale snímkovací frekvenci 30 FPS bychom u autokamer v dnešní době označili za „nutné minimum“. SPZ protijedoucích vozidel jsou čitelné ze vzdálenosti přibližně 10 metrů. U stojících vozů a vozů jedoucích stejným směrem jako vůz s kamerou, jsme dokázali rozpoznat SPZ i na více než přibližně 12 metrů. Příjemně nás překvapila i úroveň detailů na periferii zorného pole, která bývá u autokamer častou slabinou.

Porovnáme-li záznamy v nejvyšším nastavení se 4K záznamem při 60 FPS u modelu TrueCam H25 nebo levnější kamery Niceboy Pilot XR, rozdíly mohou být výrazné. Nejedná se však vysloveně o věc detailů, spíše o celkové působení záznamu. V některých situacích se tak záznamy výše uvedených kamer mohou jevit jako "kvalitnější", ale ne vlivem vyššího rozlišení nebo snímkovací frekvence. Finální verdikt o tom, který z těchto záznamů je ideální, proto necháme na každém z vás.

Jak vidíte na snímku níže, navzdory rozdílu v rozlišení a snímkovací frekvenci je nápis na nedaleké značce prakticky stejně čitelný u obou kamer. Subjektivně na nás ale záznam autokamery Garmin působí o něco méně kvalitně.

Na kvalitě záznamu se kromě rozlišení a snímkovací frekvence podepisují i další parametry senzorů
Na kvalitě záznamu se kromě rozlišení a snímkovací frekvence podepisují i další parametry senzorů

Recenzovaná kamera Garmin má také výhodu v kvalitě zvuku. Záznamy obsahují minimum zvukových artefaktů a mluvené slovo posádky je dobře srozumitelné. Menším negativem byly systémové zvuky funkcí, které se do záznamu přenášely s vysokou hlasitostí. Ty ale můžete v případě potřeby v nastavení zcela ztlumit.

Změna nastavení na 1080p (FullHD) při 60 FPS nepřinesla zvýšení kvality nebo zlepšení detailů záznamu.

Noční záznamy mají své mezery

V nočních záznamech nás oslovily hlavně zdroje světla, jako například světla vozidel, nápisy či pouliční osvětlení, které kameře většinou nedělají výrazný problém. Přesuneme-li vaši pozornost na SPZ vozidel nebo jiné reflexní povrchy, určitě si všimnete, že jejich čitelnost je minimální. Pozitivně ale hodnotíme, jak dobře si dokáže objektiv poradit se šumem, který je v těchto podmínkách problémem pro mnoho konkurenčních kamer.

Přestože noční záznamy nejsou nejkvalitnější, pro dokumentaci jízd běžných uživatelů může být autokamera dostačující.

Závěr – pro koho je autokamera Garmin Dash Cam 57 vhodná?

Garmin Dash Cam 57 je kamera vhodná pro řidiče, kteří kladou důraz hlavně na spolehlivost a nabídku asistenčních funkcí. Upozornění na opuštění pruhu, hrozící čelní srážku či rozjetí okolního provozu – všechny tyto funkce nevyžadují žádnou kalibraci a jejich spolehlivost bychom označili za nadprůměrnou.

Kde koupit Garmin Dash Cam 57
Garmin Dash Cam 57
Hodnocení
4.2/5

Ovládání autokamery je intuitivní a mohou vám k němu posloužit i jednoduché hlasové pokyny, které jsou spojeny s pohotovými reakcemi kamery. Pozitivně hodnotíme také ovládací aplikaci, která je stabilní a nabízí téměř vše, co od ní budete očekávat.

Přes den jsou záznamy kamery solidní, ale v noci se projevují klasické slabiny, které má většina autokamer. Kombinace maximálního rozlišení 1440p při snímkovací frekvenci 30 FPS není v dnešní době nejrozšířenější, ale pro většinu zákazníků nebude výrazným negativem. Nahrávky jsou i v tomto nastavení použitelné k dokumentaci delších jízd nebo běžných městských přesunů mezi prací a domovem.

Kameru Garmin Dash Cam 57 bychom nedoporučili lidem, kteří vyžadují nativní 4K rozlišení nebo snímkovací frekvenci 60 FPS. Zároveň kamera nepodporuje připojení zadní kamery, kterou nabízejí konkurenční modely jako TrueCam H25 nebo Lamax S9 Dual.

Recenze: autokamera Garmin Dash Cam 57
 • Kvalita záznamu
 • Funkce
 • Ovládání
 • Instalace
4.2

Malá a spolehlivá kamera do auta s asistenčními systémy

Autokamera Garmin Dash Cam 57 si vás získá svojí jednoduchou obsluhou, praktickým úchytem na čelní sklo a širokou paletou spolehlivých funkcí. Kamera dokáže nahrávat záznamy v rozlišení 1440p při 30 FPS a její nahrávky nabízejí solidní kvalitu v denních i nočních podmínkách. Autokamera podporuje paměťové karty o kapacitě do 512 GB a v její konstrukci je zabudován akumulátor s výdrží 30 minut záznamu videa.

Klady

 • Kompaktní rozměry
 • Dobrá kvalita záznamů
 • Minimum zvukových artefaktů
 • Vestavěná baterie
 • Spolehlivé funkce
 • Praktický držák
 • Popis funkcí přímo v kameře

Zápory

 • Bez podpory zadní kamery
 • Méně přehledná aplikace
 • Bez české jazykové mutace
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (2 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: autokamera Garmin Dash Cam 57
Garmin Dash Cam 57
Hodnocení: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram