ITmix.cz logo

Recenze: autokamera Lamax S9 Dual GPS

Silné stránky
 • Zadní kamera
 • Spolehlivé hlasové ovládání
 • Vestavěný akumulátor
 • Velký a čitelný displej
 • Solidní kvalita zpracování
 • Nastavitelný snímač
Slabé stránky
 • Lehce si „rozladíte“ zrcátko
 • Nekvalitní aplikace KaCam
 • Nižší kvalita nahrávek

Lamax S9 Dual GPS je bohatě vybavená autokamera, která zastává také funkci zpětného zrcátka. Model je vybaven dotykovým displejem a v jeho balení naleznete i zadní FullHD kameru. Montáž obou kamer je rychlá a jednoduchá. Záznamy mají na kratší vzdálenosti solidní kvalitu a funkce autokamery fungují spolehlivě.

Nejčastější otázky ohledně autokamery Lamax S8 Dual GPS

Má Lamax S9 Dual GPS zadní kameru?

V balení autokamery naleznete také zadní kameru se 6metrovým napájecím kabelem. Zadní kamera nabízí nahrávky ve FullHD rozlišení při 30 FPS. Po jejím připojení k parkovacímu světlu můžete kameru využívat také jako parkovacího asistenta.

Dají se s Lamax S9 Dual GPS pořizovat fotky?

Lamax S9 Dual GPS podporuje tvorbu fotografií s rozlišením 2 Mpx. Snímky můžete pořizovat buď pomocí tlačítka na displeji autokamery, nebo pomocí aplikace v chytrém telefonu.

Má Lamax S9 Dual GPS baterii?

Autokamera Lamax S9 Dual GPS je vybavena vestavěným akumulátorem o kapacitě 500 mAh. Proto umožňuje používat parkovací režim i bez potřeby kontinuálního externího zdroje energie.

Balení autokamery překvapilo

Velikost balení na první pohled prozrazuje, že je na co se těšit. Navzdory vyplnění krabice plastovou pěnou využil výrobce jejích rozměrů na maximum. Hned po otevření se nám naskytl pohled na samotnou autokameru překrytou ochrannou fólií. Fólie je doplněna názvem modelu, krátkým reklamním textem a výzvou ke stažení mobilní aplikace, kterou si popíšeme v rubrice Ovládání.

Autokamera je umístěna na platformě. Při jejím vytahování z balení jsme si uvědomili, že mezi těmi, které jsme už testovali, nejde zrovna o nejlehčí kus. Koneckonců, téměř 10“ IPS displej musí přece něco vážit. Po vyjmutí platformy s kamerou jsme se dostali do jeho spodní části, ve které se nacházelo další příslušenství. Balení tedy obsahuje tyto položky:

 • autokamera Lamax S9 Dual GPS,
 • zadní kamera,
 • GPS modul,
 • čtyři gumové spony pro umístění přední kamery,
 • pět úchytů na kabel,
 • utěrka z mikrovlákna,
 • microSD/USB adaptér,
 • napájecí adaptér přední kamery
 • a 6m napájecí kabel zadní kamery.

Technické parametry

Atraktivní příslušenství a zajímavé funkce ještě nedělají z autokamery prémiový model. Je to hlavně kvalita záznamu, kterou se zpravidla liší levnější modely od těch dražších. Pokud vás zajímá, podle čeho byste měli autokameru vybírat, přečtěte si našeho průvodce nákupem.

Max. rozlišení přední kamery1080p (30 FPS)
Max. rozlišení zadní kamery1080p (30 FPS)
Max. snímkovací frekvence přední kamery30 FPS (FullHD)
Max. snímkovací frekvence zadní kamery30 FPS (FullHD)
Úhel záběru přední kamery150°
Úhel záběru zadní kamery130°
Úhlopříčka displeje9,66“
Provozní teplotaNeuvádí se
Vestavěný akumulátorAno (500 mAh)
KonektivitaWi-Fi, microSD, miniUSB
MikrofonAno
Max. kapacita microSD karty64 GB
Rozměry (V x Š x H)7,1 x 25,7 x 3,8 cm

Netypická konstrukce

Na rozdíl od klasických autokamer Sencor SCR 4400 nebo TrueCam M11 GPS, má recenzovaný model velmi odlišnou konstrukci. Tvar autokamery připomíná na první pohled interiérové zpětné zrcátko. Model tak zastává nejen funkci autokamery, ale také zmíněného zrcátka.

Lamax S9 Dual GPS zadní externí kamera

V balení modelu naleznete zmiňovanou zadní kameru, která je určena ke snímání situace za vozidlem, nebo může pomoci při parkování. Do příplatkové výbavy autokamery ale patří také zadní externí kamera, kterou lze přichytit na lištu nad zadní SPZ.

Tato kamera slouží primárně k parkování a také nabízí rozlišení 1080p. Externí kameru jsme sice neměli k dispozici, ale místo toho jsme pro vás během parkování vyzkoušeli přibalenou zadní kameru.

Kde koupit Lamax S9 Dual GPS
Lamax S9 Dual GPS
Hodnocení
4.1/5

Instalace duální autokamery Lamax S9 je jednoduchá

Montáž autokamery S9 Dual GPS je v porovnání s kamerami jako TrueCam H25 GPS 4K poněkud specifická. Důvodem je umístění autokamery na interiérové zpětné zrcátko. Toto umístění by se dalo označit jako dvousečný meč. Na jedné straně nebudete dlouze „nasucho“ tápat po skle, abyste našli nejlepší výhled autokamery, ale zároveň bude výhled kamery omezen nastavením zpětného zrcátka a snímače.

Autokameru lze umístit pouze na zpětné zrcátko a ne místo něho.

Montáž doporučujeme začít připojením k napájení

Výrobce doporučuje zahájit montáž umístěním kamery na zpětné zrcátko a připojením příslušenství. Z naší zkušenosti ale víme, že existuje i jiné pořadí kroků, které vám ve výsledku ušetří mnoho vrásek. V prvním kroku vám tak doporučujeme připojit kameru pomocí přibaleného adaptéru ke zdroji energie. Adaptér je určen pro 12V zásuvky nebo autozapalovače. Adaptér je zároveň vybaven USB zásuvkou, což oceňujeme.

V dalším kroku můžete vložit microSD kartu

Po připojení k napájení se kamera automaticky zapne. Kamera podporuje microSD karty do kapacity 64 GB, což je vzhledem k maximálnímu rozlišení FullHD dostatečná kapacita.

Na horní straně naleznete vstupy a slot microSD karty
Na horní straně naleznete vstupy a slot microSD karty

Po napájení pokračujte zadní kamerou

Jelikož je umístění přední kamery na zrcátko poměrně pevné a kamera se těžko odnímá, je vhodné nejprve upevnit zadní kameru na zadní sklo. Díky tomuto pořadí se vám bude zadní kamera nastavovat o něco snáze. Zadní kameru připojíte k přední pomocí 6 m dlouhého napájecího kabelu. Koncovka tohoto kabelu patří do vstupu s označením AV na přední kameře.

Po zapojení najděte pomocí obrazu na přední kameře ideální polohu zadní kamery. Vzhledem k tomu, že je přední kamera stále volně, můžete si ji mezitím položit na zadní sedadlo pro snazší sledování displeje.

Umístění přední autokamery Lamax S9 Dual GPS

Autokamera zastává funkci vnitřního zpětného zrcátka, na které je třeba ji přichytit. Pro tento účel naleznete v balení dva páry pryžových úchytů. Kratší úchyty jsou vhodné pro menší zpětné zrcátko a větší zase pro rozměrnější. Každý gumový úchyt je určen pro jednu útchytovou lištu na zadní straně kamery. Výsledkem by mělo být přichycení znázorněné na tomto snímku:

My jsme k montáži použili kratší úchyty, které byly dostatečně pevné na to, aby zabránily vzniku jakéhokoli nežádoucího pohybu kamery na zrcadle. Ani časté pohyby a úprava polohy zrcadla či kamery nezpůsobí ztrátu pevnosti úchytů.

Připojování příslušenství a kabeláž

V dalším kroku se můžete postarat o kabeláž, jelikož máte již většinu zapojování za sebou. Použít můžete přibalené samolepicí úchyty na kabely a nástroj pro jejich zatlačování. Kabely doporučujeme vést pod obložením a u zadní kamery se nebojte vedení po podlaze nebo pod kobercem.

Na závěr montáže můžete do kamery zapojit externí GPS modul. Jeho koncovka patří do konektoru s označením GPS. Ideální místo pro modul výrobce neudává, najdeme na něm však samolepicí plochu. Umístění na čelním skle zvolte tak, aby vám modul ani jeho kabeláž nepřekážely ve výhledu.

Kde koupit Lamax S9 Dual GPS
Lamax S9 Dual GPS
Hodnocení
4.1/5

Mnohé konkurenční modely, jako například TrueCam H25 GPS 4K, mají GPS modul vestavěný v kameře nebo je součástí držáku jako u TrueCam M11 GPS 4K. Takto řešený modul nás zklamal.

Externí GPS modul s kabelem není praktickým řešením
Externí GPS modul s kabelem není praktickým řešením

Nastavení kamery Lamax S9 Dual GPS

Poslední krok instalace autokamery je její nastavení. Před definitivním nastavením autokamery jako zrcadla vám doporučujeme nejprve nastavit její funkce a nezbytné údaje. Tyto možnosti si blíže popíšeme v rubrice Funkce. V dalším kroku nastavte manuálně kameru tak, aby její zrcadlo dobře odráželo situaci za vozidlem.

V případě, že po nastavení zrcátka není výhled kamery ideální, můžete její snímač vysunout do strany v rozmezí do 3 cm. Nastavitelný je i sklon snímače, a to v rozmezí přibližně 15° v každém směru.

Kromě mechanického nastavení snímače je dostupná i elektronická úprava obrazu. Pomocí dotykových tlačítek na levé straně obrazovky lze posouvat snímanou plochu nahoru nebo dolů.

Navzdory několika způsobům úpravy zorného pole ale doporučujeme tento model hlavně pro soukromé použití. V případě střídání řidičů může být neustálá úprava kamery problematická. Při mírných výškových rozdílech by mohla stačit elektronická úprava obrazu. U větších tělesných rozdílů, a tedy nutnosti hýbat se zpětným zrcátkem, už je nutné ladit autokameru i její zrcadlo manuálně.

Váha autokamery dělá své

Téměř 10“ obrazovka v kombinaci se snímačem a dalšími součástkami váží poměrně hodně. Pokud je kulový kloub vašeho zrcátka slabší, může se snadno stát, že bude autokamera sama klouzat směrem dolů. Důvodem mohou být i kabely, které při silnějším tlaku na horní část také tlačí kameru dolů. Pokud se vám nedaří tento problém vyřešit a vaše zrcátko je odnímatelné, můžete mezi kouli a otvor ve zpětném zrcátku vložit kousek látky, který oběma plochám zabrání v přílišném klouzání.

Napájení a výdrž baterie Lamax S9 Dual GPS

Autokamera je určena primárně k napájení pomocí adaptéru. V případě 12V zásuvek je toto napájení využíváno až po zapnutí zapalování klíčem. Starší modely vozů jsou většinou vybaveny autozapalovači, které dodávají energii kontinuálně.

V případě, že je vozidlo v klidu a s vypnutým motorem, má autokamera k dispozici vestavěný akumulátor o kapacitě 500 mAh. Pokud je aktivní funkce Parkovací režim a je nutné vytvořit krátký záznam okolí auta, využije autokamera právě tento zdroj napájení.

Díky vestavěné baterii není nutné připojit kameru k autobaterii pomocí sady Hardwire kit jako je tomu u mnohých modelů TrueCam.

Navzdory solidní kapacitě je hodnocení její výdrž obtížné. Displej obsahuje ikonu baterie, která popisuje její aktuální kapacitu. Při napájení autokamery z akumulátoru klesne podle ikony kapacita na nulu během jedné minuty provozu. Nevíme ale, jestli se autokamera vypne úplně, nebo zda přejde do režimu spánku. Po chvíli je ale opět možné ji zapnout s ikonou plně nabité baterie.

Kde koupit Lamax S9 Dual GPS
Lamax S9 Dual GPS
Hodnocení
4.1/5

Při automatickém spuštění a nahrávání v parkovacím režimu se ani nerozsvítí displej, aby baterie vydržela co nejdéle. Může se ozvat jen zvukové upozornění, pokud není v nastavení vypnuto.

Funkce

Lamax S9 Dual GPS se od konkurence liší hlavně svojí konstrukcí. Nabídka funkcí je podobná jako u dalších cenově podobných modelů.

Zpětné zrcadlo

Nejčastěji používanou „funkcí“ autokamery bude pro každého uživatele či každou uživatelku zpětné zrcátko. Displej modelu je vysoce reflexní a při jeho vypnutí funguje jako zrcadlo na výbornou. Při správném nastavení nabízí dokonce širší výhled než tovární zrcátko mnoha vozidel.

Detekce rychlostních radarů

Autokamera má již z výroby v paměti nahranou databázi statických radarů ve více než 37 zemích Evropy. To, jak se tato databáze dá aktualizovat, ale výrobce bohužel neudává. Pozitivem ale zůstává, že vás na radar může upozornit buď obyčejný tón, nebo hlasové upozornění. To je sice od výroby v angličtině, ale na stránkách modelu naleznete i další překlady včetně českého jazyka.

Cyklické nahrávání

Autokamera Lamax S9 Dual GPS nabízí také cyklické nahrávání. Tato funkce brání zastavení nahrávání v případě, že se zaplní kapacita microSD karty. Pokud by k jejímu zaplnění došlo, začne autokamera automaticky přepisovat nejstarší záznamy, které nebyly uzamčeny.

Zamknutí záznamu

V případě, že se vám na cestách přihodí něco, co potřebujete ochránit před automatickým odstraněním, můžete záznam této události uzamknout. Použít můžete buď hlasový příkaz, nebo tlačítko na dotykové obrazovce. Zklamalo nás ale, že mobilní aplikace KaCam neumožňuje zamykání ani odemykání nahrávek.

G-senzor

Snímač pohybu je u dražších autokamer základem několika funkcí. U modelu Lamax S9 Dual GPS je tento snímač v první řadě zodpovědný za automatické zamknutí nahrávání v případě, že zaznamená náraz. Senzor lze buď vypnout, nebo nastavit na jednu ze tří citlivostí.

Příjemně nás překvapilo, že střední citlivost nespustila uzamčení záznamu v případě běžných nerovností na vozovce. U některých modelů, jako například TrueCam H5 WiFi, nevedla ani jízda po nerovnostech při nejvyšší citlivosti k zamknutí nahrávání. Naopak, model TrueCam H7 GPS zase nahrává v těchto podmínkách chráněný záznam i při střední citlivosti.

Parkovací režim

G-senzor je základem i pro parkovací režim. V případě zaparkování vozidla a vypnutí autokamery se tento režim spustí automaticky. Podle zvolené citlivosti G-senzoru se automaticky spustí nahrávání, pokud autokamera zaznamená dostatečně velký náraz.

Systém funguje díky vestavěnému akumulátoru velmi spolehlivě. I při střední citlivosti způsobí neočekávaný pohyb autem při jeho zaparkování nahrání 30sekundového záznamu. G-senzor autokamery Lamax S9 Dual GPS je nastaven tak akorát. Na rozdíl od různých konkurenčních modelů TrueCam se snímač aktivuje většinou jen tehdy, je-li to nutné.

Kde koupit Lamax S9 Dual GPS
Lamax S9 Dual GPS
Hodnocení
4.1/5

Asistenční systémy

Autokamera Lamax S9 Dual GPS nabízí ve svém portfoliu funkcí také asistenční systémy. Máme na mysli LDWS (Lane Departure Warning System) a FCWS (Front Collision Warning System). Jedná se o systémy, které mají pomocí zvukových upozornění zabránit nechtěnému opuštění pruhu nebo kolizi při nedodržení dostatečného odstupu. Nám se ale tyto funkce nepodařilo otestovat.

LDWS je nutné nejprve kalibrovat pomocí tlačítka na obrazovce. Vznikne tak jakási reference jízdních pruhů, jichž se bude autokamera držet. Na našem modelu ale kalibrace neproběhla – tlačítko zkrátka nereagovalo. Podle návodu je toto jediná nutná kalibrace, která umožní fungování obou asistenčních systémů. Systémy by měly být aktivní jen při rychlosti nad 50 km/h, aby řidiče nebo řidičku neobtěžovaly při rušném městském provozu.

Data ve videozáznamu

Aktuální údaje o jízdě jsou praktickým doplňkem záznamu, který může pomoci při vyšetřování dopravní nehody. V nastaveních máte k dispozici zobrazení těchto údajů:

 • čas a datum,
 • GPS lokalizace
 • a rychlost.

Tvorba snímků

Mezi funkcemi nechybí ani možnost pořizování fotografií. Na displeji naleznete pro tento účel samostatné softwarové tlačítko, které je dostupné i v aplikaci. Autokamera dokáže fotit snímky s rozlišením 2 Mpx. Snímač kamery nemá automatické zaostření, takže je stále zaostřen na jednu vzdálenost a jedno místo. Proto snímky nejsou nejkvalitnější. Pokud ale potřebujete rychle nějakou situaci zvěčnit, může být tato funkce praktická.

Ovládání autokamery Lamax S9 Dual GPS

Ovládání autokamery v porovnání s konkurencí vyčnívá z řady. Dokonce ani dražší modely jako například TrueCam H25 GPS 4K nenabízejí tak jednoznačné ovládání. Lamax S9 Dual GPS lze ovládat a nastavovat třemi způsoby, které si nyní popíšeme.

Dotykové ovládání je intuitivní

Na velký 9,66“ displej se vejde opravdu vše – dobře přehledná dotyková softwarová tlačítka, vodoznaky času a rychlosti či aktivovaná nastavení. Obrazovka reaguje rychle, nastavení jsou logicky seřazena a snadno dostupná. Ovládání je ale čistě tlačítkové (na kliknutí), takže nečekejte žádný „swiping“ prsty. Pro tento účel jsou na levé straně nastavení a obrazovky nahrávání dvě šipky.

S displejem a jeho zobrazovacími schopnostmi jsme byli spokojeni i při jízdě v noci. Displej řidiče nijak neoslňuje a věrně zobrazuje obraz, který snímá přední, nebo zadní kamera.

Ovládání aplikací není nejpohodlnější

S aplikací KaCam jsme se již setkali u modelu TrueCam H7 GPS. Ani u jednoho z těchto recenzovaných modelů nás aplikace příliš nenadchla. Začněme ale párováním, které je jednoduché, což hodnotíme pozitivně. Probíhá v těchto krocích:

 1. Stáhněte aplikaci KaCam z obchodu Play Store nebo App Store.
 2. Zapněte Wi-Fi na autokameře hlasovým příkazem (Lamax WiFi On) nebo v nastaveních autokamery.
 3. Přes nastavení Wi-Fi v chytrém telefonu se připojte k autokameře.
 4. Spusťte aplikaci KaCam a zvolte název autokamery zobrazený ve střední části.

Po těchto krocích se objeví hlavní obrazovka, která zobrazuje aktuální obraz a několik rychlých nastavení. Nejsilnější stránkou aplikace je možnost změny nastavení autokamery. K dispozici je většina nastavení, která naleznete také v menu kamery. Nechybí ani archiv záznamů a fotografií.

Co nás ale zklamalo, bylo chování aplikace. Při každém návratu na hlavní obrazovku se automaticky spustilo nahrávání. Při mazání jednotlivých snímků z archivu se vždy smazal i jeden snímek navíc. Negativně hodnotíme i fakt, že aplikace neumožňuje odemykat či zamykat starší záznamy.

Kde koupit Lamax S9 Dual GPS
Lamax S9 Dual GPS
Hodnocení
4.1/5

Ovládání hlasem hodnotíme velmi pozitivně

Ovládání hlasem funguje na výbornou. Součástí balení je také kartička s hlasovými příkazy, pomocí kterých můžete zapínat a vypínat různá nastavení kamery. Mezi nastavení, která můžete hlasem zapnout nebo vypnout, patří:

 • zobrazení na displeji,
 • zvuky,
 • Wi-Fi
 • a mikrofon.

Ostatní hlasové příkazy se týkají těchto funkcí a možností:

 • přepnutí zobrazení na přední kameru,
 • přepnutí zobrazení na zadní kameru,
 • uzamčení aktuálního záznamu (bez možnosti odemčení hlasem)
 • a pořízení snímku.

Každý z příkazů začíná slovem Lamax. Autokamera reaguje pouze na anglickou výslovnost příkazů. Při běžném rozhovoru ve vozidle by se tak nemělo stát, že by autokamera zachytila nějaký nechtěný příkaz.

Při testování poslechla autokamera všechny příkazy, které jsou uvedeny na kartičce v balení.

Kvalita záznamu

Navzdory řadě praktických funkcí a dobré kvalitě zpracování nás autokamera trochu zklamala v tom, co má umět nejlépe – nahrávat záznamy. Maximální dostupné rozlišení je FullHD (1080p) se snímkovací frekvencí 30 FPS. S touto kombinací se u takto drahých kamer setkáte jen málokdy.

Dokonce i levnější konkurenční model TrueCam M11 GPS 4K nabízí rozlišení 4K. Ten ale samozřejmě v základním balení neobsahuje zadní kameru a jeho ovládání může být pro mnoho uživatelů problematické.

Kvalita nahrávek přes den

Při běžném denním světle mají nahrávky solidní kontrast, jsou plynulé a poměrně ostré. Čitelnost SPZ je ale kvůli FullHD rozlišení menší. Pro čitelnost je ideální, pokud vozidlo s danou SPZ stojí ve vzdálenosti pět metrů. SPZ protijedoucích aut jsou většinou rozmazané po celou dobu, po kterou jsou v zorném poli kamery.

Při jízdě mimo město a po nerovné vozovce těží autokamera ze svého pevného umístění na zpětném zrcátku. Absence samolepicího držáku jako přísavky dává kameře stabilitu, kterou hodnotíme velmi pozitivně. Má to ale také jedno negativum, kterým je přenášení některých zvukových artefaktů a vibrací do záznamu.

Zadní kamera nabízí přes den podobné výsledky jako přední. Záznamy jsou sice méně ostré, ale čitelnost je i přesto na velmi podobné úrovni.

Noční záznamy autokamery

V noci jsou barvy záznamu solidní a plynulost je stejná jako u denních záznamů. Detaily okolí jsou dobré a lze díky nim rozeznat i dopravní značení, pokud na něj přímo nesvítí reflektory vozidla.

Kde koupit Lamax S9 Dual GPS
Lamax S9 Dual GPS
Hodnocení
4.1/5

Reflexní povrchy, mezi něž patří kromě dopravního značení i SPZ, jsou na přímém světle až na některé výjimky nečitelné. Pozitivně ale hodnotíme to, jak si kamera dokáže poradit s osvětlením.

Pouliční lampy nebo světla aut mají po svém obvodu jen minimum záře (světelného rozptylu), takže nahrávkám neubírají na kvalitě. Mimo pouliční světla, když je autokamera odkázána jen na světla vozidla, jsou nahrávky také solidní.

Zadní snímač jako parkovací kamera

Přestože má zadní kamera v kvalitě nahrávek značné rezervy, může posloužit při parkování. Pokud kameru propojíte s parkovacím světlem, může se obraz automaticky přepnout na její projekci po zařazení zpátečky. V opačném případě můžete projekci změnit manuálně nebo hlasovým příkazem "Lamax, rear camera".

V případě parkování v osvětlených oblastech může kamera tento proces značně usnadnit. Díky jejímu obrazu je odhad vzdáleností o něco jednodušší. V případě, že parkujete v neosvětlených částech, je viditelnost závislá na vašich parkovacích světlech.

V noci je kvalita záznamů zadní kamery ve srovnání s přední kamerou nižší. Na nahrávkách je hodně šumu a čitelnost je velmi nízká. Bez okolního osvětlení jsou nahrávky příliš tmavé na to, aby měly pro uživatele přínos.

Závěr - pro koho je autokamera Lamax S9 Dual GPS vhodná?

Lamax S9 Dual GPS je solidně vybavená kamera do auta určená pro každého, kdo si potrpí na spolehlivé funkce. Parkovací režim, hlasové ovládání či G-senzor fungují přesně tak, jak jsme očekávali. Model je vhodný i pro ty, kteří hledají autokameru s minimálním omezením zorného pole řidiče či řidičky.

Velký 9,66“ displej je přehledný, snadno se ovládá a vypíná se buď automaticky, nebo hlasovým povelem. Balení obsahuje také zadní FullHD kameru s dobrými nahrávkami přes den. Autokamera jako taková nabízí solidní kvalitu nahrávek. Vzhledem k ceně by ale některé uživatele mohla trochu zklamat.

Autokamera může být přínosem i pro ty, kteří by si rádi usnadnili parkování zadní parkovací kamerou. Rozlišení 1080p bohatě postačí pro lepší odhad vzdáleností. Vzhledem k dobré kvalitě záznamů na krátké vzdálenosti a spolehlivé senzory můžeme tento model doporučit i těm, kteří mají o svůj vůz na parkovišti strach.

Pokud hledáte kameru do auta s kvalitnějším záznamem, doporučujeme model TrueCam H25 GPS 4K. V případě, že máte zájem o cenově dostupnější autokameru se 4K nahrávkami, doporučujeme vám Sencor SCR 4400, kterou jsme pro vás otestovali.

Recenze: autokamera Lamax S9 Dual GPS
 • Kvalita záznamu
 • Funkce
 • Ovládání
 • Instalace
4.1

Spolehlivá autokamera s funkcí zrcadla a parkovací kamery

Lamax S9 Dual GPS je bohatě vybavená autokamera, která zastává také funkci zpětného zrcátka. Model je vybaven dotykovým displejem a v jeho balení naleznete i zadní FullHD kameru. Montáž obou kamer je rychlá a jednoduchá. Záznamy mají na kratší vzdálenosti solidní kvalitu a funkce autokamery fungují spolehlivě.

Klady

 • Zadní kamera
 • Spolehlivé hlasové ovládání
 • Vestavěný akumulátor
 • Velký a čitelný displej
 • Solidní kvalita zpracování
 • Nastavitelný snímač

Zápory

 • Lehce si „rozladíte“ zrcátko
 • Nekvalitní aplikace KaCam
 • Nižší kvalita nahrávek
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (5 hodnocení)
Komentáře (3) – Recenze: autokamera Lamax S9 Dual GPS
 1. Mě na kameře vadí, že nejde vypnout hlasové ovládání. Občas zachytí nějaký zvuk a začne zobrazovat v zrcátku obraz přední kamery, což je vcelku na nic, protože dopředu vidím skrz přední okno, potřebuju vidět dozadu.

  1. Dobrý den, kamera nabízí pouze parkovací režim, ve kterém spustí nahrávání v případě detekce pohybu vozidla (například při nárazu). V tomto režimu nebylo při našem testování možné spustit kameru pouhým pohybem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: autokamera Lamax S9 Dual GPS
Lamax S9 Dual GPS
Hodnocení: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram