ITmix.cz logo

Recenze: autokamera TrueCam H7 GPS

Silné stránky
 • Kompaktní rozměry
 • Funkce Timelapse
 • Ochrana nahrávky
 • Podpora zadní kamery
 • Ochranné pouzdro
Slabé stránky
 • Aplikace Kacam má nedostatky
 • Špatně dostupný microSD slot
 • Nižší kvalita záznamu v noci
 • Závislá na chytrém telefonu

Kamera do auta TrueCam H7 GPS nabízí pěkné nahrávky s rozlišením 1440p. Montáž, nastavení a ovládání kamery jsou jednoduché. Balení modelu obsahuje několik praktických doplňků, které zvyšují komfort používání. Kamera podporuje také příplatkové doplňky jako CPL filtr či zadní kameru. Mezi funkcemi najdete také sledování radarů, G-senzor či cyklické nahrávání. Pokud je kompaktní a cenově dostupná kamera do auta to, co hledáte, může být pro vás H7 GPS tou správnou volbou.

Balení TrueCam H7 GPS obsahuje vše potřebné

Pro nové autokamery TrueCam jsou charakteristické jejich krabice vyrobené z recyklovaných materiálů. Oceňujeme, že model H7 GPS není výjimkou. Krabice se skládá ze dvou dílů – horní je doplněn obrázkem a názvem modelu a na dolním naleznete stručný popis balení a parametrů. Krabice působí pevným a prémiovým dojmem.

Po otevření se nám naskytl pohled na samotnou kameru umístěnou v pěnové hmotě a druhou menší krabici obsahující další příslušenství. Na menší krabici naleznete také QR kód pro stažení aplikace Kacam, která je dostupná v obchodě Google Play i AppStore. Aplikaci si popíšeme v sekci Ovládání. Nyní se spolu podívejme na obsah balení. Naleznete v něm tyto položky:

 • autokamera TrueCam H7 GPS,
 • náhradní držák se samolepící páskou,
 • adaptér se dvěma USB výstupy,
 • napájecí microUSB kabel,
 • datový kabel pro přenos videí,
 • pět samolepících úchytů na kabel,
 • nástroj pro skrytí kabelu,
 • dvě elektrostatické fólie pro snazší demontáž,
 • samolepky a magnetka s logem výrobce
 • a ochranné pouzdro.

Příplatkové doplňky, které jsme pro vás otestovali

Kromě samotné autokamery TrueCam H7 GPS jsme pro vás otestovali i několik příplatkových doplňků. Jedná se o příslušenství, které zjednodušuje používání kamery, zvyšuje kvalitu jejích nahrávek nebo rozšiřuje záznam i o pohled dozadu.

Zadní kamera

Zadní kamera má stejný způsob úchytu ke sklu jako přední. Samolepící plochu je nutné umístit na čisté sklo a její umístění doladit pomocí aplikace. Balení zadní kamery obsahuje kromě samotné autokamery také napájecí kabel o délce šesti metrů. Napájecí kabel je tím pádem dost dlouhý, abyste jej mohli vést pod podlahou, středovým tunelem či kolem dveří plastovým obložením. Kabel byste neměli vést stropním obložením. Právě proto nenajdete v balení zadní kamery žádný upevňovací materiál.

Zadní kamera je vhodná například pro nahrání nárazu zezadu na křižovatce nebo na parkovišti. Záznamy jsou nahrávány v rozlišení 1080p se snímkovací frekvencí 30 FPS. Vzhledem k absenci přisvětlení je viditelnost na záznamu závislá na okolním světle. Proto jsou pro kameru ideální denní podmínky. Tma v okolí kamery znamená také tmu na záznamu.

V případě, že zvažujete koupi zadní kamery, ujistěte se, že je s vaší autokamerou kompatibilní. Námi recenzovaná zadní kamera je určena pouze pro model H7 GPS. Důvodem je koncovka kabelu napájení, která je pro tento model specifická.

Polarizační filtr

CPL filtr je velmi praktickým doplňkem, který brání vzniku odlesků a odrazů ve videu. Filtruje například oslnivé reflektory protijedoucích aut či odrazy přístrojové desky. Změnu v kvalitě nahrávky posuďte sami. Filtr je dostupný za necelých pět set korun a podle nás s ním video vypadá o poznání lépe.

Přes den je rozdíl patrnější, v noci je situace odlišná. Jelikož se v noci odráží od přístrojové desky méně světla, v záznamech ji příliš není vidět. Polarizační filtr v těchto podmínkách pomáhá spíše s přímým světlem od aut.

Držák

V nabídce příplatkových doplňků najdete i náhradní držák se samolepící plochou. V jeho balení se nachází také antistatická fólie, kterou můžete aplikovat na sklo jako první. Na fólii je vyznačen obdélník, do kterého byste měli držák umístit. Fólie slouží k jednoduššímu odlepení držáku z čelního skla.

Použití antistatické fólie značně usnadňuje odstranění samolepícího držáku
Použití antistatické fólie značně usnadňuje odstranění samolepícího držáku

Technické parametry TrueCam H7 GPS – střední cesta pro méně náročné

Model H7 GPS od TrueCam nepatří mezi nejvybavenější v nabídce výrobce. Již z parametrů kamery lze odvodit, že je model vhodný spíše pro méně náročné řidiče či řidičky. Pokud by vás zajímalo více o parametrech důležitých při výběru, náš průvodce výběrem autokamery vám pomůže.

Max. rozlišení1440p (při 30 FPS)
Max. snímkovací frekvence30 FPS
Úhel záběru přední kamery140°
Úhlopříčka displeje-
Provozní teplota-10 až 50 °C
KonektivitaWi-Fi, microSD, microUSB
MikrofonAno
Max. kapacita microSD karty128 GB
Rozměry (V x Š x H)4,5 x 9 x 3 cm

Instalace autokamery není náročná

Montáž kamery a její první nastavení jsou jednoduché a intuitivní. Balení obsahuje také dobře přehledný a stručný manuál s popisem kroků a názornými ukázkami. Nám zabrala montáž včetně drobných úprav přibližně deset minut. Pokud budete i vy následovat kroky v návodu, neměli byste mít s upevňováním kamery žádný problém.

Kde koupit TrueCam H7 GPS
TrueCam H7 GPS
Hodnocení
3.6/5

Základní nastavení

Před umístěním kamery na čelní sklo je třeba ji nejprve nastavit a zapojit. Prvním krokem je vložení microSD karty s kapacitou do 128 GB. Při prvním použití byste kartu měli v kameře zformátovat a formátování opakovat jednou za měsíc pro správné fungování kamery.

MicroSD karta není součástí balení.

Dále je nutné znapojit adaptér s USB výstupy do 12V zásuvky a pomocí kabelu jej propojit s kamerou. Kamera obsahuje místo akumulátoru superkondenzátor, který vám popíšeme níže. Je tedy určena pouze k provozu pouze při připojení k napájení. Po zapojení se kamera automaticky spustí a začne nahrávat. U některých modelů automobilů je nejprve nutné otočit klíčkem v zapalování.

Adaptér nabízí dva USB výstupy. Je tím pádem zároveň USB rozdvojkou. O jeho provozu vás informuje jeho modrá LED dioda. V případě, že je vaše auto vybaveno samostatnou USB zásuvkou, můžete ji využít k napájení kamery. Je ale důležité, aby měla výstupní napětí 5 V a proud 1 A.

USB adaptér je zároveň rozdvojkou
USB adaptér je zároveň rozdvojkou

Úpravy a nastavení funkcí

Vzhledem k tomu, že kamera není vybavena displejem, je vhodné, abyste její funkce nastavili ještě před prvním nahráváním. Popis jednotlivých funkcí naleznete v následující rubrice. Před umístěním kamery na sklo se ujistěte, že je napájecí kabel dost dlouhý pro vaše plánované vedení.

Umístění kamery na čelní sklo bez displeje

Co se týče ideálního umístění, výrobce doporučuje prostor mezi vnitřním zpětným zrcátkem a čelním sklem. Kamera tak překáží ve výhledu jen minimálně a policisté by ji měli tolerovat. Pokud by vás zajímalo více ohledně legislativy autokamer v České republice, zpracovali jsme pro vás její stručný přehled.

Na rozdíl od kamery TrueCam M11 GPS 4K, recenzovaný model není vybaven displejem. Hledání místa s nejlepším výhledem kamery se tak může zdát nemožné. Zde ale přichází na scénu zmiňovaná aplikace Kacam. Tu je nutné v této chvíli spárovat s kamerou pomocí Wi-Fi. Pro spárování kamery následujte tyto kroky:

 • stáhněte aplikaci Kacam z App Store nebo Google Play,
 • zapněte WiFi na autokameře podržením tlačítka na boku tři sekundy,
 • zapněte WiFi na chytrém telefonu a připojte se k autokameře,
 • spusťte aplikaci Kacam a zvolte vaši kameru.

Po úspěšném spárování se objeví se aktuální záznam a ideální umístění můžete doladit.

Sklo by mělo být v místě přichycení čisté a suché. Ideální teplota pro aplikaci samolepící pásky je 20 až 40 °C. Před lepením vám doporučujeme zkusit umístění na „sucho“. Samolepicí pásku nechte zakrytou a kameru přikládejte na sklo, dokud nenajdete nejlepší polohu. Nezapomínejte, že je vybavena otočným mechanismem, díky kterému lze její obraz naklápět směrem dolů v rozsahu přibližně 95°.

Autokamera a držák mají mezi sebou posuvný spoj se zoubky. Po umístění na sklo lze tím pádem kameru odpojit a uložit mimo auto. Spoj je velmi pevný, a tak je nutná docela velká silná k tomu, abyste jej rozpojili.

Napájení autokamery

Napájení autokamery má na starosti microUSB kabel, adaptér do 12V zásuvky (zapalovače) a superkondenzátor. Model TrueCam H7 GPS není vybaven vestavěným akumulátorem. Právě místo akumulátoru je v něm zabudován superkondenzátor. Ten lépe odolává výkyvům teploty a přívodního napětí a také je jeho používání pro tento účel bezpečnější.

Autokamera je tím pádem určena pouze k používání při připojení k napájení.

128GB microSD karta – stačí k běžnému používání autokamery?

Autokamera TrueCam H7 GPS podporuje paměťové karty typu microSD s maximální kapacitou 128 GB. Velikost souborů s nahrávkami závisí na vámi zvoleném rozlišení. Kamera podporuje rozlišení 1080p a 1440p, obě se snímkovací frekvencí 30 FPS.

Nejde o nejvyšší kvalitu mezi modely v nabídce. Chybí také 4K, které naleznete například u modelu TrueCam H25 GPS 4K. V souvislosti s maximální kapacitou 128 GB je ale nižší rozlišení výhodnější. Ani při jedné zvolené možnosti by neměla být kapacita limitující.

Kde koupit TrueCam H7 GPS
TrueCam H7 GPS
Hodnocení
3.6/5

Funkce autokamery TrueCam H7 GPS

Autokamera H7 nepatří mezi nejdražší v nabídce, a proto se u ní setkáte s menším množstvím funkcí. Na druhou stranu jde ale o dobře vybavený model pro méně náročné uživatele.

Široký dynamický rozsah (WDR)

Široký dynamický rozsah (wide dynamic range) umožňuje kameře rychle se přizpůsobit náhlým změnám v osvětlení. Výsledkem by měl být dobře viditelný obraz například při rychlém střídání světla a stínu či při jízdě v noci po městě.

Záznam do smyčky

Cyklické nahrávání je u autokamer standardem. Tato funkce slouží k automatickému přepisování nejstarších záznamů v případě zaplnění paměti na microSD kartě. Díky tomu se nemusíte starat o pravidelné manuální odstraňování nahrávek.

Ochrana nahrávky

Co když se na cestě stane něco, co byste rádi ochránili před automatickým smazáním? Stačí jedno stisknutí tlačítka a aktuální záznam se umístí do chráněné složky. Cokoli umístěné v této složce máte na starosti vy a ne kamera. Soubory zůstanou ve složce, dokud je nevymažete.

G-senzor

G-senzor v kameře slouží pro automatickou ochranu záznamu v případě nárazu. Pokud autokamera zaznamená kolizi, aktuální záznam uzamkne do chráněné složky. Funkce nabízí tři citlivosti snímání. Výrobce upozorňuje na to, že pokud nastavíte nejvyšší citlivost, může dojít při jízdě po hrbolaté cestě k samovolnému chránění souborů a zaplnění karty.

Upozornění ze strany výrobce je na místě. Když jsme nastavili citlivost na nejvyšší úroveň a vydali se po hrbolaté cestě, ozýval se signál zablokování záznamu každých 20 sekund.

Timelapse

Tato funkce slouží k pořízení videa pomocí pořizování snímků s frekvencí 0,2, 0,5 nebo 1 s. Pokud kamera nahrává v zaparkovaném autě, můžete tuto funkci využít ke sledování situace kolem něj v případě vaší nepřítomnosti. Samozřejmě je ale nutné, aby měla autokamera kontinuální přívod energie.

Ve starších automobilech je takovým zdrojem právě zapalovač, který je aktivní i v případě, že je vypnuté zapalování. U většiny moderních USB zásuvek nebo 12V zásuvek s touto možností nemůžete počítat. Po vypnutí zapalování se zásuvky vypnou hned nebo s krátkou prodlevou a tato funkce s nimi nebude dostupná. Pokud byste ji navzdory tomu rádi používali, doporučujeme vám tvz. „Hardwire kit“, který napojí autokameru přímo na baterii v autě.

Hlasová asistence a zvuková signalizace

Tyto funkce jsou pro autokameru H7 GPS tak trochu specialitou. Modely s displejem zvukové signály nepotřebují, protože jsou všechna nastavení vizualizována. U recenzovaného modelu bez displeje vás ženský hlas informuje o připojení zařízení přes WiFi, úspěšném formátování paměťové karty či její chybě. Jazyk hlasové asistentky je pouze anglický, což může některým uživatelům překážet. Zvuky pak doprovází například zapnutí a vypnutí autokamery.

Ovládání by bylo vhodné doladit

Vzhledem k tomu, že kamera nemá zabudovaný displej, naleznete na ní minimum ovládacích prvků. Máme na mysli jen tlačítko pro resetování zařízení a tlačítko se symbolem Wi-Fi. Druhé zmíněné tlačítko má tyto funkce:

 • Stisknutí tlačítka – ochrana záznamu před automatickým smazáním.
 • Podržení tlačítka po dobu tří sekund – vypne/zapne Wi-Fi.
 • Podržení tlačítka po dobu deseti sekund – formátuje paměťovou kartu.
 • Dvojí stisk – přepínání mezi 2,4GHz a 5GHz Wi-Fi.

Poslední zmíněná funkce (změna frekvence WiFi) nemá pro běžného uživatele velký význam. Vzhledem k tomu, že přenos videa není náročná operace, není nutné frekvenci přepínat.

Další funkce jsou dostupné v aplikaci

Několikrát zmiňovaná aplikace s nešťastným jménem Kacam nabízí další možnosti nastavení. Supluje tak tlačítka a displej na kameře. V aplikaci naleznete v první řadě všechny záznamy a živý náhled z přední i zadní kamery, pokud ji máte zakoupenu. Dále naleznete v aplikaci i tato nastavení:

Kde koupit TrueCam H7 GPS
TrueCam H7 GPS
Hodnocení
3.6/5
 • rozlišení nahrávky,
 • délka smyčky,
 • WDR,
 • Timelapse,
 • časová známka a GPS známka ve videu,
 • citlivost G-senzoru,
 • video kodek a frekvence,
 • mikrofon,
 • hlasitost,
 • detekce radarů,
 • jméno řidiče
 • a další.

Bez chytrého telefonu jsou funkce autokamery TrueCam H7 GPS omezené

Při nastavování autokamery jsme se dostali do bodu, kdy bylo použití smartphonu nezbytné. Nešlo jen o nastavení funkcí, ale už o samotnou instalaci. Jak zmiňujeme v rubrice Instalace, kamera nemá displej a její aktuální obraz se s odezvou zobrazuje pouze v aplikaci na chytrém telefonu.

Kromě montáže budou nedostupná i výše zmíněná nastavení. Pokud jste tím pádem uživatelem nebo uživatelkou tlačítkového telefonu, vyzkoušejte raději model TrueCam M11 GPS 4K s displejem.

Aplikace Kacam má ale své mouchy. Asi největším nedostatkem je neustálé zapínání nahrávání po návratu z nastavení či archivu. Dalším negativem jsou chyby v jejím naprogramování. Několikrát se nám například stalo, že jsme museli kameru restartovat po odstranění záznamu z archivu, aby opět navázala WiFi spojení. I první připojení po nástupu do auta někdy vyžadovalo několik pokusů. Někdy se uživatelské prostředí zcela zaseklo a bylo opět nutné restartovat nejen kameru, ale také aplikaci.

Kvalita záznamu TrueCam H7 GPS

Záznamy přes den jsou nahrávány v solidní kvalitě. QHD rozlišení umožňuje přečíst SPZ na vzdálenost přibližně 10 metrů. Barvy mají dobrou sytost, ale bez použití CPL filtru se objevují v záznamu odrazy přístrojové desky.

Problémem je také přímé světlo do objektivu, které značně afektuje kvalitu obrazu. Funkce WDR není naladěná tak dobře jako u dražších modelů značky TrueCam. Druhou možností je použití zmíněného CPL filtru, který kromě odrazů zmírní i přímé světlo.

Příklad situace, ve které je CPL filtr opravdu nepostradatelným přislušenstvím demonstruje obrázek níže.

Oslunění snižuje kvalitu záznamu navzdory funkci WDR
Oslunění snižuje kvalitu záznamu navzdory funkci WDR

Noční nahrávky jsou dobré, ale obsahují hodně šumu. SPZ jen stěží rozeznáte na vzdálenost více než 5 metrů. Od reflexních povrchů se odráží světlo z reflektorů auta, což zhoršuje jejich čitelnost. S CPL filtrem není situace o nic lepší. Přímé světlo do kamery je sice zmírněno, ale každý jeho zdroj je doplněn silným prstencem paprsků, což působí rušivě.

Nejčastější otázky a odpovědi

Má TrueCam H7 GPS vestavěný akumulátor?

Stručná odpověď je ne. Namísto vestavěné baterie je model vybaven superkondenzátorem, který je o něco bezpečnější při výkyvech teploty a napětí. Kameru je ale nutné mít vždy během nahrávání napojenou v adaptéru.

Má TrueCam H7 GPS zadní kameru?

Zadní kamera je u tohoto modelu příplatkovou výbavou. Za necelou tisícovku můžete záznam kamery rozšířit i o pohled dozadu. TrueCam H7 GPS má na boku konektor pro připojení zadní kamery pomocí kabelu.

TrueCam aplikace – k čemu je dobrá?

Autokamery TrueCam se dokáží pomocí Wi-Fi připojit buď k aplikaci Kacam, nebo Roadcam. U modelu H7 GPS je použití aplikace Kacam nezbytné při montáži i následném nastavování všech důležitých funkcí.

Kde koupit TrueCam H7 GPS
TrueCam H7 GPS
Hodnocení
3.6/5

Závěr – Pro koho je autokamera TrueCam H7 GPS vhodná?

Autokamera TrueCam H7 GPS nabízí solidní záznamy s maximálním rozlišením 1440p při 30 FPS. Kamera je určena pro méně náročné uživatele, kteří jsou zvyklí používat chytré telefony. Model nabízí několik praktických funkcí, mezi kterými nechybí G-senzor, zvuková a hlasová signalizace, WiFi připojení či WDR.

Montáž autokamery je jednoduchá a díky přehlednému návodu zabere jen pár minut. V balení naleznete i několik doplňků, které vám s ní pomohou. Nechybí ani ochranné pouzdro pro uskladnění kamery v případě, že ji nebudete používat. Autokamera H7 GPS podporuje microSD karty s kapacitou do 128 GB. Vzhledem k jejímu maximálnímu rozlišení vystačí tato kapacita na běžné dojíždění do práce nebo delší meziměstské jízdy.

Pokud hledáte kameru do auta s displejem a větším množstvím funkcí, doporučujeme vám TrueCam M11 GPS 4K. V případě, že hledáte co nejmenší kameru za rozumné peníze, vyzkoušejte TrueCam H5 WiFi s displejem a zajímavými funkcemi.

Recenze: autokamera TrueCam H7 GPS
 • Kvalita záznamu
 • Funkce
 • Ovládání
 • Instalace
3.6

Nenápadná autokamera se zajímavými doplňky

Kamera do auta TrueCam H7 GPS nabízí pěkné nahrávky s rozlišením 1440p. Montáž, nastavení a ovládání kamery jsou jednoduché. Balení modelu obsahuje několik praktických doplňků, které zvyšují komfort používání. Kamera podporuje také příplatkové doplňky jako CPL filtr či zadní kameru. Mezi funkcemi najdete také sledování radarů, G-senzor či cyklické nahrávání. Pokud je kompaktní a cenově dostupná kamera do auta to, co hledáte, může být pro vás H7 GPS tou správnou volbou.

Klady

 • Kompaktní rozměry
 • Funkce Timelapse
 • Ochrana nahrávky
 • Podpora zadní kamery
 • Ochranné pouzdro

Zápory

 • Aplikace Kacam má nedostatky
 • Špatně dostupný microSD slot
 • Nižší kvalita záznamu v noci
 • Závislá na chytrém telefonu
Tento článek byl zpracován autorem na základě reálné zkušenosti s produktem. Hodnocení může být ovlivněno subjektivními dojmy autora. 
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Rád tlumočím své zkušenosti a komplexní myšlenky do srozumitelné řeči pro spotřebitele a spotřebitelky. Ve svém volném čase se věnuji běhu, cyklistice a výletům po svém okolí. V mém portfoliu proto naleznete recenze chytrých hodinek, autokamer a mnohých dalších pomocníků do každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
4.7/5 - (6 hodnocení)
1 komentář – Recenze: autokamera TrueCam H7 GPS
 1. V žádném připadě nebrat. Kamera kdykoliv (cca z 10ti startů 4x) při úbytku se vypne a už nenastartuje (např. Start auta nebo systém start/stop) (hloupost kontrolovat pokaždé jestli nahrávám) dělá to s novějšími verzemi firmwaru. První reklamace vyměnil základní desku. Druhou reklamaci neuznali a napsali že"upgradovali firmware" skutočnost byla taková že firmware naopak downgradovali na o dva roky starší verzi. Což je vzhledem k tomu že součástí firmwaru je databáze GPS je jako chování servisu dost hrůza dělat z lidí takhle blbce. Navíc v oné verzi nešelo vypnout wifi po startu takže po každém startu mi to sebralo data z telefonu. Auktualizace radarů a FW max jednou za rok.. opravdu nehodlám čekat tak dlouho jestli se rozhodnou opravit problém. Přístup mně velice zklamal jak podpora tak servis. Takže truecam už nikdy více. Teď to v servisu leží po třetí a čekám co z nich vypadne. Poznámka týká se to dvou kamer co máme takže vadným kusem to opravdu není. Je to zmetek co funguje nekorektně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: autokamera TrueCam H7 GPS
TrueCam H7 GPS
Hodnocení: 3.6/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram