ITmix.cz logo

Recenze: terénní elektrokoloběžka X-scooters XR04 EEC 60 V

Silné stránky
 • Bytelná konstrukce
 • Rychlost 45 km/h
 • Skvělá obratnost
 • Přehledný LCD panel
Slabé stránky
 • Vyšší cena
 • Sedlo nelze výškově přizpůsobit

Kvalitní elektrická koloběžka, s níž se můžete vydat i do náročného terénu. Maximální dojezd dosahuje 30 km a užít si můžete jízdu rychlostí 45 km/h. Komfortní jízdu dále podtrhuje zabudované sedátko a dvojice tlumičů. Díky kvalitním kotoučovým brzdám zastaví během okamžiku.

Technické parametry X-scooters XRO4 EEC 60 V

Koloběžka má po stránce technických parametrů rozhodně co nabídnout. 

Název parametruHodnota
Výkon motoru3 000 W
Kapacita baterie20 000 mAh
Max. rychlost45 km/h
Dojezd30 km
Hmotnost 59 kg
Velikost kol6”
Doba nabíjení7 hod

Hliníková konstrukce s nosností 150 kg

Stejně jako mnohé konkurenční modely, i tato terénní elektrokoloběžka se může pochlubit bytelnou konstrukcí. Z hlediska materiálu jí vládne kvalitní odolný hliník a koloběžka se pyšní nosností až 150 kg. Vzhledem k tomu si poradí i s pořádnou zátěží. Na druhou stranu je třeba počítat s její vyšší hmotností, která dosahuje 59 kg

Pohodlí při přejíždění nejrůznějších překážek zajišťují přední a zadní tlumiče. Nechybí ani kvalitní kotoučové brzdy, s jejichž pomocí snadno zabrzdíte během okamžiku. 6,5” kola podporují obratnost koloběžky, na druhou stranu nejsou vhodné pro jízdu na cestě s nejrůznějšími prohlubněmi.

Koloběžka je vybavena praktickým sedátkem, které vám zpříjemní dlouhé vyjížďky. Bohužel si ale jeho výšku nelze nijak přizpůsobit. Stejně tak nejsou výškově nastavitelná ani řídítka. 

Užijte si jízdu rychlostí až 45 km/h

S touto terénní elektrokoloběžkou pro vás bude každá vyjížďka adrenalinovým zážitkem. Při maximálním výkonu si totiž budete moct užít jízdu rychlostí až 45 km/h. Pokud vám ani taková rychlost nestačí, můžete se rozhodnout třeba pro model Vsett 9+ Lite, který nabízí rychlost až 50 km/h.

Maximální dojezd dosahuje 30 km

Tato terénní elektrokoloběžka je vybavena opravdu silným motorem o výkonu 3 000 W a špičkovou baterií s kapacitou 20 000 mAh. Díky této kombinaci dokáže dosáhnout maximálního dojezdu 30 km. O 5 km vyšší dojezd na vás poté čeká například u modelu VeGA Xtrem Cross 1000 Plus. 

Výsledný dojezd ale samozřejmě vždy ovlivní hmotnost jezdce, členitost terénu i zvolená rychlost. 

Dojezd dosahuje 30 km
Dojezd dosahuje 30 km

Možnost omezení rychlosti na 25 km/h

Rychlost budete jednoduše přidávat pomocí otáčení ovládání plynu. Pokud chcete maximální rychlost omezit na 25 km/h, stačí zmáčknout k tomu určené černé tlačítko nacházející se v levé části řídítek. 

Zastaví během okamžiku

Koloběžka do vínku dostala kvalitní kotoučové brzdy, jejichž zásluhou zastaví prakticky během okamžiku. K jejich ovládání přitom slouží kovové páčky umístěné na řídítkách. 

Kde koupit X-scooters XR04 EEC 60 V
X-scooters XR04 EEC 60 V
Hodnocení
4.0/5

Výbava X-scooters XR04 EEC 60 V je na skvělé úrovni

Tato elektrokoloběžka je vybavena některými detaily, které vám zpříjemní každou vaši cestu. Pojďme se na ně podívat. 

Přehledný LCD panel

Uprostřed řídítek najdete dostatečně velký LCD panel, který vás bude informovat například o vaší aktuální rychlosti. Zároveň vám zobrazí aktuální stav baterie. V pravé části řídítek se poté nachází červené tlačítko sloužící k zapnutí/vypnutí stroje. 

Koloběžka je vybavena předním i zadním LED osvětlením, které vám zpříjemní vaše cesty v noci. 

V levé části najdete stojánek

Podobně jako u jiných modelů, ani v tomto případě nebudete ochuzeni o praktický stojánek. Najdete jej v levé části a snadno jej odklopíte. 

Plné nabití trvá zhruba 8 hodin

K pohodlnému nabíjení elektrokoloběžky slouží přiložený napájecí kabel. S jeho pomocí přitom stroj plně nabijete zhruba za 6 až 8 hodin

Koloběžka je vybavena klíčem, který je nutné zapojit. Až poté lze koloběžku uvést do provozu. Tímto způsobem je tedy chráněna proti neoprávněnému použití. 

Závěr testu –⁠ pro koho je X-scooters XR04 EEC 60 V vhodná?

Tuto elektrickou koloběžku bychom doporučili všem, kteří se chtějí vydat do náročného terénu a užít si každou jízdu naplno. Zásluhou silného motoru a vysokokapacitní baterie se můžete těšit na maximální rychlost 45 km/h a dojezd až 30 km. Komfortní jízdu podtrhuje i přítomné sedátko a dvojice tlumičů. 
Za drobnou nevýhodu lze považovat skutečnost, že sedátko si nelze výškově nijak přizpůsobit. To samé platí i o řídítkách. Počítat je třeba i s poněkud vyšší pořizovací cenou. Pokud pro vás rychlost není na prvním místě, můžete se rozhodnout spíše pro model VeGA Xtrem Cross 1000 plus, který je prakticky o polovinu levnější. Případně totožnou rychlost nabízí o něco levnější Nitro Cruiser 1900 Plus.

Recenze: terénní elektrokoloběžka X-scooters XR04 EEC 60 V
 • Jízdní vlastnosti
 • Kvalita zpracování
 • Výbava
 • Poměr cena/výkon
4

Koloběžka s dojezdem 30 km

Kvalitní elektrická koloběžka, s níž se můžete vydat i do náročného terénu. Maximální dojezd dosahuje 30 km a užít si můžete jízdu rychlostí 45 km/h. Komfortní jízdu dále podtrhuje zabudované sedátko a dvojice tlumičů. Díky kvalitním kotoučovým brzdám zastaví během okamžiku.

Klady

 • Bytelná konstrukce
 • Rychlost 45 km/h
 • Skvělá obratnost
 • Přehledný LCD panel

Zápory

 • Vyšší cena
 • Sedlo nelze výškově přizpůsobit
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
4/5 - (2 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: terénní elektrokoloběžka X-scooters XR04 EEC 60 V
X-scooters XR04 EEC 60 V
Hodnocení: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram