ITmix.cz logo

Recenze: terénní elektrokoloběžka VeGA Xtrem Cross 1000 Plus

Silné stránky
 • Velká kola
 • Odpružení
 • Bytelná konstrukce
 • Přehledný displej
 • 2 rychlostní režimy
Slabé stránky
 • Nižší maximální rychlost
 • Vysoká hmotnost
 • Absence předního blatníku

S touto elektrickou koloběžkou se budete moct vydat i do opravdu náročného terénu. Zásluhou 14” kol, odpružené vidlici a zadních tlumičů pro vás bude i taková jízda velmi pohodlná. Navíc si užijete jízdu maximální rychlostí 30 km/h.

Technické parametry VeGa Xtrem Cross 1000 Plus

Koloběžka zaujme výkonným motorem, maximální rychlostí 30 km/h a velkými koly. 

Název parametruHodnota
Výkon motoru1 000 W
Kapacita baterie15 000 mAh
Max. rychlost30 km/h
Dojezd35 km
Hmotnost 38 kg
Velikost kol14”
Doba nabíjení7 hod

V případě, že máte zájem o elektrokoloběžku se sedlem o nižší hmotnosti, doporučujeme vám City Boss Z500 o hmotnosti 21 kg, dojezdu 35 km a výkonu 500 W.

Odolná konstrukce s tlumičem a odpružením

Tato terénní elektrokoloběžka nás na první pohled zaujala bytelnou konstrukcí s ocelovým rámem, který nahrává právě projížďkám v náročném terénu. S tímto faktem ale souvisí poněkud vyšší váha, která dosahuje 38 kg. Pro časté přenášení tedy příliš vhodná není, i když ji během okamžiku složíte a umístíte třeba do kufru vašeho auta. 

Co se týče nosnosti, tato elektrokoloběžka hravě ustojí jezdce s maximální hmotností 120 kg. O komfortní jízdu se stará dvojice 14” nafukovacích kol, odpružená vidlice a dva zadní tlumiče. Díky této kombinaci si užijete pohodlnou jízdu i na nezpevněných lesních cestách. A zásluhou kvalitních kotoučových brzd v případě potřeby zastavíte během okamžiku. 

Koloběžka je vybavena sedlem, které si lze výškově přizpůsobit podle svých potřeb (od 80 do 94 cm). Oceníte jej zejména při delších vyjížďkách, kdy si budete chtít při jízdě trochu odpočinout. 

Nicméně je trochu škoda, že si výškově přizpůsobíte pouze sedlo, nikoliv řídítka. 

S elektrokoloběžkou můžete jet rychlostí až 30 km/h

S touto terénní elektrokoloběžkou si užijete každou jízdu na maximum. Její maximální rychlost totiž dosahuje 30 km/h. Ještě rychlejší jízdu poté nabízí některé konkurenční modely, například s Vsett 9+ Lite můžete jet rychlostí až 50 km/h.

Maximální dojezd 35 km

VeGA Xtrem Cross 1000 Plus je vybavena výkonným 1 000W motorem a baterií s vysokou kapacitou 15 000 mAh. Vzhledem k této výbavě je koloběžka schopna dosáhnout maximálního dojezdu 35 km. 

Na výslednou hodnotu má samozřejmě vliv hmotnost jezdce, zvolená rychlost i členitost terénu. Pokud se poohlížíte po terénní koloběžce s vyšším dojezdem, můžete sáhnout třeba po Bluetouch BT 500, jejíž dojezd činí 60 km. 

Kde koupit VeGA Xtrem Cross 1000 Plus
VeGA Xtrem Cross 1000 Plus
Hodnocení
4.1/5

2 rychlostní režimy

U této koloběžky si můžete vybrat ze dvou rychlostních režimů. V případě prvního dosáhnete maximální rychlosti 5 km/h, u druhého poté z koloběžky vytěžíte maximum při rychlosti 30 km/h. První zmiňovaný případ bude ideální v případě, kdy budete chtít stroj vést pěšky. 

Spolehlivý brzdný systém 

Tento model používá kvalitní kotoučové brzdy, které se postarají o rychlé a efektivní zastavení. Ovládat je budete pomocí kovových brzdných pák. 

Výbava a funkce VeGA Xtrem Cross 1000 Plus

Z hlediska výbavy má tato elektrokoloběžka do terénu rozhodně co nabídnout. Pojďme se na to podívat podrobněji.

Přehledný displej najdete na řídítkách

V levé části řídítek se nachází přehledný LCD displej, který vám zobrazí všechny důležité informace. Kromě toho je vybaven několika tlačítky, které využijete pro zapnutí/vypnutí koloběžky, přepnutí rychlostního režimu nebo třeba zapnutí/vypnutí osvětlení. Displej vám bude zobrazovat informace o vaší aktuální rychlosti i stavu baterie. 

Díky přednímu a zadnímu LED světlu si s koloběžkou užijete jízdu i v noci. 

Přehledný displej
Přehledný displej

Stojánek nechybí

Stejně jako většina elektrokoloběžek, i tato je vybavena praktickým výklopným stojánkem v levé části. 

Plně se nabije zhruba za 7 hodin

Výrobce vsadil na kvalitní lithium-iontovou baterii s kapacitou 15 000 mAh. K jejímu nabíjení využijete přiložený napájecí adaptér, přičemž z 0 na 100 % se baterie nabije zhruba za 6 až 8 hodin. 

Ukazatel stavu baterie
Ukazatel stavu baterie

Menší slabinou elektrokoloběžky je absence předního blatníku, který je v náročném terénu velmi důležitý.

Shrnutí recenze –⁠ pro koho je VeGA Xtrem Cross 1000 Plus vhodná?

Tuto terénní elektrokoloběžku oceníte v případě, kdy si chcete užít adrenalinovou jízdu na nejrůznějších nezpevněných cestách. Díky 14” kolům, odpružené vidlici a zadním tlumičům pro vás bude i taková jízda velmi pohodlná. Při dlouhých vyjížďkách navíc oceníte výškově nastavitelné sedátko. 
Těšit se můžete na maximální rychlost 30 km/h, což je více než u městských elektrokoloběžek. Na druhou stranu jsou na trhu k dostání i ještě adrenalinovější modely, které se pochlubí maximální rychlostí 45 km/h (například X-scooters XR04 EEC 60V).

Recenze: terénní elektrokoloběžka VeGA Xtrem Cross 1000 Plus
 • Jízdní vlastnosti
 • Kvalita zpracování
 • Výbava
 • Poměr cena/výkon
4.1

Kvalitní terénní koloběžka s odpružením

S touto elektrickou koloběžkou se budete moct vydat i do opravdu náročného terénu. Zásluhou 14” kol, odpružené vidlici a zadních tlumičů pro vás bude i taková jízda velmi pohodlná. Navíc si užijete jízdu maximální rychlostí 30 km/h.

Klady

 • Velká kola
 • Odpružení
 • Bytelná konstrukce
 • Přehledný displej
 • 2 rychlostní režimy

Zápory

 • Nižší maximální rychlost
 • Vysoká hmotnost
 • Absence předního blatníku
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (3 hodnocení)
Komentáře (5) – Recenze: terénní elektrokoloběžka VeGA Xtrem Cross 1000 Plus
 1. Marně schanim nové brzdové destičky již přes půl roku,chtěl jsem koupit i nové brzdice,ale nejsou skladem mám vega xterm 1000cross je to super stroj teď se valí doma v garáži bez brzd nemohu jezdit.Prosím o radu kde se daji koupit nové destičky popripade brzdice.Děkuji za odpověď J.F

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: terénní elektrokoloběžka VeGA Xtrem Cross 1000 Plus
VeGA Xtrem Cross 1000 Plus
Hodnocení: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram