ITmix.cz logo

Recenze: terénní elektrokoloběžka Nitro Cruiser 1900 Plus

Silné stránky
 • Max. rychlost 45 km/h
 • Slušný dojezd
 • Volitelná přítomnost sedla
 • Kvalitní materiály
Slabé stránky
 • Vyšší cena

Špičková terénní elektrokoloběžka, u které se můžete jednoduše rozhodnout pro jízdu se sedlem, nebo zcela bez něj. Maximální rychlost dosahuje 45 km/h a celkový dojezd činí až 32 km. Navíc je jízda velmi pohodlná i na nerovném terénu.

Technické parametry Nitro Cruiser 1900 Plus

Pojďme se nejprve podívat na technické parametry, které se k této koloběžce neodmyslitelně pojí. 

Název parametruHodnota
Výkon motoru1 900 W
Kapacita baterie12 000 mAh
Max. rychlost45 km/h
Dojezd28 km
Hmotnost 45 kg
Velikost kol11,5”
Doba nabíjení8 hod

Kvalitní konstrukce s odnímatelným sedlem

Tato terénní elektrokoloběžka se pyšní kvalitní konstrukcí se sedlem, které lze v případě potřeby odejmout. Záleží tedy jen na vás, zda se pro přítomnost sedla rozhodnete, nebo nikoliv. Co se týče celkové hmotnosti stroje, ta dosahuje 45 kg. 

O pohodlí při jízdě pečují 11,5” kola a zadní a dvojité přední odpružení, které vám usnadní zdolávání případných nerovností. Díky dostatečně širokým řídítkům se koloběžka snadno řídí. Navíc lze řídítka v případě potřeby o několik centimetrů snížit. Neodmyslitelnou součástí jsou poté kotoučové brzdy, díky kterým koloběžka efektivně zastaví na pár metrech. 

Brzdové páčky jsou opatřeny integrovanými závity, které vám umožní instalovat originální zpětná zrcátka Nitro. 

Užijte si jízdu rychlostí až 45 km/h

Jízdu si na této elektrokoloběžce do terénu budete užívat opravdu na maximum. Její maximální rychlost totiž dosahuje 45 km/h a můžete tedy opravdu uhánět. Stejnou rychlost přitom nabízí i konkurenční X-scooters XR04 EEC 60V s vyšší pořizovací cenou. 

Maximální dojezd dosahuje 28 km

Tato elektrická koloběžka má špičkový motor s výkonem 1 900 W a kvalitní baterii s kapacitou 12 000 mAh. Díky této kombinaci činí maximální dojezd 28 km, kterého můžete dosáhnout v Super eco módu. Při plném výkonu bude dojezd nižší. 

Při koupi této koloběžky si ovšem lze připlatit za upgrade na baterii CSB s kapacitou 15 000 mAh. Díky ní můžete maximální dojezd navýšit až na 32 km

Oproti konkurenci je dojezd trochu menší. Pokud hledáte koloběžku s opravdu vysokým dojezdem, můžeme vám doporučit Bluetouch BT 500. U ní totiž dojezd dosahuje až 60 km, na druhou stranu má ale motor s nižším výkonem.

3 výkonnostní režimy

U koloběžky si můžete nastavit jeden ze tří rychlostních režimů. Jedná se o režim Eco, při kterém se výkon motoru automaticky sníží na 1 300 W. S režimem Super eco poté výkon motoru snížíte na zhruba 1 000 W a omezíte maximální rychlost na 25 km/h. Pokud chcete z koloběžky vytěžit maximum, oceníte režim Turbo

Kde koupit Nitro Cruiser 1900 Plus
Nitro Cruiser 1900 Plus
Hodnocení
4.1/5

Brzdy, na které se můžete spolehnout

Koloběžka používá klasické kotoučové brzdy. K ovládání přední brzdy slouží pravá páčka, k ovládání zadní brzdy poté levá páčka. 

Výbava Nitro Cruiser 1900 Plus

Co se výbavy týče, elektrická koloběžka má rozhodně co nabídnout. Oproti mnohým konkurenčním modelům ale není vybavena displejem

Stojánek i osvětlení 

Koloběžka je vybavena praktickým  v levé části. Nechybí ani přední a zadní LED osvětlení, které lze v případě potřestojánkemby volitelně zapnout nebo vypnout. 

Baterie se systémem rekuperace

Integrovaná baterie disponuje kapacitou 12 000 mAh a je opatřena systémem rekuperace. To znamená, že při brzdění dochází k jejímu zpětnému dobíjení. Ke klasickému nabíjení poté využijete přiložený napájecí kabel. Plného nabití přitom dosáhnete zhruba za 8 hodin.

Shrnutí recenze –⁠ pro koho je Nitro Cruiser 1900 Plus vhodná?

Tuto terénní elektrokoloběžku bychom doporučili všem, kteří si chtějí volitelně užívat přítomnost sedátka. Díky kvalitnímu motoru a špičkové baterii budete moct uhánět rychlostí až 45 km/h. Maximální dojezd přitom dosahuje 28 km, při upgradu na lepší baterii můžete dosáhnout dojezdu až 32 km.
Samotná jízda na koloběžce je velmi pohodlná i na nerovném terénu. Přece jen je tento stroj vybaven dvojicí 11,5” kol a propracovaným systémem odpružení. Navíc si lze snadno výškově přizpůsobit i řídítka. Zkrátka a jednoduše se jedná o ideální stroj pro projížďky náročným terénem.

Recenze: terénní elektrokoloběžka Nitro Cruiser 1900 Plus
 • Jízdní vlastnosti
 • Kvalita zpracování
 • Výbava
 • Poměr cena/výkon
4.1

Koloběžka s odnímatelným sedlem

Špičková terénní elektrokoloběžka, u které se můžete jednoduše rozhodnout pro jízdu se sedlem, nebo zcela bez něj. Maximální rychlost dosahuje 45 km/h a celkový dojezd činí až 32 km. Navíc je jízda velmi pohodlná i na nerovném terénu.

Klady

 • Max. rychlost 45 km/h
 • Slušný dojezd
 • Volitelná přítomnost sedla
 • Kvalitní materiály

Zápory

 • Vyšší cena
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Sport a zdravý životní styl mě provází prakticky po celý život. Jelikož se řadím mezi příznivce moderních technologií, na webu ITmix se často věnuji recenzím fitness náramků a chytrých hodinek, které jsou v mém aktivním životě nepostradatelným pomocníkem. Kromě sportu je mým velkým koníčkem také cestování a poznávání nových míst.
Jak se vám líbil tento článek?
5/5 - (1 hodnocení)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: terénní elektrokoloběžka Nitro Cruiser 1900 Plus
Nitro Cruiser 1900 Plus
Hodnocení: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram