ITmix.cz logo

Recenze: bojler Ariston Velis EVO 80

Silné stránky
 • Mnoho funkcí
 • Možnost vertikální i horizontální instalace
 • ECO režim
 • Menší energetická náročnost
Slabé stránky
 • Menší objem

Hledáte bojler, který má mnoho funkcí a umí rychle ohřát vodu na požadovanou teplotu? Pak můžete koupit Ariston VELIS EVO 80, který toto nabízí. Celkový objem 65 litrů, chytré funkce a dlouhá životnost. To je jednoznačná charakteristika tohoto ohřívače vody.

Bojler, který lze instalovat svisle i vodorovně

Ariston VELIS EVO se řadí mezi zásobníkové elektrické ohřívače vody. Jeho velkou výhodou je, že nabízí plochý design. Skvěle se tak hodí i tam, kde je obvykle méně místa. Typicky menší koupelny v bytech. Jeho hloubka je pouhých 27 centimetrů a instalovat jej můžete jak svisle, tak vodorovně. I to je dalším plusovým aspektem tohoto bojleru. Téměř neexistuje místo, kde by nebylo možné jej umístit. O ohřev vody se pak stará chytré samočistící těleso s titanovým smaltováním

Objem65 litrů
Hmotnost (bez vody)28 kilogramů
Rozměry (v x š x h)1 066 x 506 x 270 mm
Maximální provozní tlak0,8 MPa
Maximální teplota vody80 °C
Doba ohřevu vody (z 10 °C na 60 °C)2,15 hodiny
Elektrické krytíIPX 4
UmístěníHorizontální/Vertikální
Typ ohřevuElektrický
Energetická třídaB
Denní spotřeba3,52 kWh
Roční spotřeba5 136 Kč
Příkon1 500 W
TypZásobníkový

Dvojité titanové smaltování nádrže zajistí především rychlejší ohřev vody. Však si také můžete horkou sprchu užít již za 50 minut, což je skvělé. O to, aby vydržela voda teplá co nejdéle, se stará ekologická polyuretanová izolace. Připojení bojleru je vždy do 230V elektrické sítě a to pomocí přívodního kabelu. Prakticky tedy ohřívač vody pouze strčíte do zásuvky. Vzhledem ke svému užitnému objemu 65 litrů se tento bojler hodí maximálně pro dva lidi.

Funkce ohřívače vody Ariston Velis EVO 80

Ariston VELIS EVO nabízí oproti Dražice OKCE 80 uživatelům poměrně hodně funkcí, které mohou významně usnadnit a také zpříjemnit jeho používání. O jaké funkce se jedná a co tento bojler všechno umí? Pojďme se na to podívat.

Noční ohřev v levném tarifu

Protože máte možnost odebírat také levnější noční elektřinu, můžete si na bojleru nastavit právě ohřev v tomto levném tarifu. Zpravidla je levnější tarif účtovaný od 23:00 do 7:00. Abyste navíc ohřáli teplé vody tak akorát na sprchu, můžete si nastavit počet osob, které se budou sprchovat.

Bojler lze ovládat pomocí Wi-Fi

Na Google Play či na AppStore si můžete stáhnout zdarma aplikaci pro ovládání bojleru na dálku. To zahrnuje například možnost nastavení či naprogramování konkrétního režimu.

Ohřívač vody lze ovládat přes Wi-Fi
Ohřívač vody lze ovládat přes Wi-Fi

Funkce po vypnutí

Jestliže bojler vytáhnete ze zásuvky, zapamatuje si své aktuální nastavení. To znamená, že v době, kdy jej znovu zapnete, budete mít možnost se jedním potvrzením vrátit do stejného nastavení, jaké bylo aktivní před vypnutím ohřívače ze zásuvky.

ECO EVO

V tomto případě se jedná o určitý softwarový program, který se umí učit. Rozpoznává úroveň spotřeby uživatele bojleru. Software se učí přibližně jeden týden, pak uloží do paměti reálnou spotřebu vody. Kdy je zhruba odebíráno více teplé vody a kdy méně. Díky tomu umožňuje ohřívač vody Ariston VELIS EVO menší úniky tepla a také menší energetickou náročnost.

Připravená sprcha

Na bojleru se rozsvítí ikonka připravené sprchy. To znamená, že je připraveno celkem 40 litrů vody ohřáté na 40 °C. To je teplota i objem vody, který by měl na jednu sprchu bohatě dostačovat.

Funkce připravená sprcha
Funkce připravená sprcha

Ochrana proti zamrznutí

Ohřívač vody Aristo VELIS EVO 100 disponuje také automatickou funkcí proti zamrznutí. Jakmile by teplota vody klesla pod 5 °C, bojler spustí automatické ohřívání vody. To se vypne v době, kdy voda dosáhne přívětivější teploty. I proto je důležité nechávat bojler zapnutý v elektrické síti i v případě, že nebudete ohřívač delší dobu používat. Na displeji musí svítí ikona AF, tím máte jistotu, že je funkce aktivní.

Kde koupit Ariston Velis EVO 80
Ariston Velis EVO 80
Hodnocení
3.9/5

Ochrana proti legionelle

Legionella je druh vodních bakterií, které mohou způsobovat zdravotní komplikace. Díky vyšším teplotám je ale možné bakterie zničit. Ohřívač vody proto ohřeje vodu na 60 °C a tuto teplotu drží alespoň po dobu jedné hodiny. Toto se děje vždy, když je bojler znovu zapnutý. Jestliže máte nastavenou nižší teplotu ohřevu, než je 55 °C, pak tento cyklus ohřívač provede jednou za třicet dní. Na displeji musí svítit AL, tím máte jistotu, že je funkce aktivní.

Nastavení teploty vody je velmi jednoduché

Nastavení teploty vody je poměrně jednoduché. Pomocí tlačítek + nebo - nastavujete teplotu vody, na jakou požadujete ohřev. Nastavit lze teplota buď manuálně, a to od 5 °C až po 80 °C. Nebo automaticky s chytrým režimem učení „ECO“, kdy bojler sám nastaví ideální teplotu vody podle vašich návyků. EKO mód jednoduše aktivujete a o více se již nestaráte. Zvolit tak můžete jeden nebo druhý způsob.

Bojler se snadno ovládá
Bojler se snadno ovládá

Používá několik bezpečnostních prvků

Aby byla zajištěna maximální bezpečnost při používání tohoto bojleru, disponuje Ariston VELIS EVO hned několika bezpečnostními prvky, na které se můžete spolehnout. Tím prvním prvkem je bezesporu tepelná pojistka. Ta vypne ohřívání vody v případě, že se voda v bojleru dostala nad kritickou úroveň nebo v případě, že by docházelo k zahřívání prázdného ohřívače. Tato pojistka tak zajistí ochranu bojleru před poničením.

Velmi důležitým bezpečnostním prvkem je také pojistný ventil. Ten se postará o to, že se voda z bojleru nedostane zpět do vodovodního řádu. Pro některé uživatele se bude také hodit zmiňovaná pojistka proti zamrznutí, kdy dojde k automatickému ohřevu vody na bezpečnou úroveň v případě, že její teplota klesne pod 5 °C. Ohřívač vody je také vybavený bezpečnostním systémem ABS 2.0 pro případ, že dojde k přerušení dodávek elektřiny nebo vody.

Ovládání bojleru je velmi intuitivní

Ovládání samotného ohřívače vody je dostupné z předního panelu. Jednoduchými tlačítky + a – nastavujete požadovanou teplotu vody. Dostupné je také tlačítko „ECO“, kterým můžete zapnout softwarové učení bojleru, případně provést další nastavení. Vše podstatné pak najdete také v návodu k použití.

Spotřeba energie ohřívače vody Ariston Velis EVO 80

Ohřívač vody Ariston VELIS EVO je uzpůsobený pro rychlý ale zároveň účinný ohřev vody. Díky automatickému učení se přizpůsobí vašim potřebám a návykům, což jen vede k další úspoře elektrické energie. Energetický štítek nám oznamuje, že tento bojler spadá do energetické účinnosti B, což je rozhodně skvělá zpráva. Příkon v tomto případě činí 1 500 W a roční spotřeba je 1 284 kWh. To odpovídá asi 5 200 korunám za rok. Tato cena je samozřejmě orientační a vždy záleží na vašem aktuálním ceníku za elektrickou energii. Spotřebu lze snížit také snadným nastavením ohřevu vody v době, kdy je elektrická energie účtována v levnějším tarifu.

Jak na instalaci ohřívače vody

Vše podstatné již k ohřívači vody Ariston VELIS EVO víte, nyní se podíváme ještě na nutnosti instalace bojleru na zeď i zapojení vody a dalších prvků.

Montáž na zeď

Montáž bojlerů Ariston probíhá pomocí speciálních závěsů, které se pomocí kotvy připevní ke zdi.Tyto závěsy by měly být součástí balení. V případě potřeby výměny nebo například jejich poškození je můžete nakoupit například na siko.cz. Kotva by měla mít průměr 12 mm a doporučuje se zvolit závěsy, které mají třikrát větší nosnost, než je hmotnost, jakou má bojler naplněný vodou. Tím byste měli zajistit dostatečně robustní upevnění a zabránit tak poškození ohřívače vody pádem. Upevnění bojleru je možné jak ve vodorovné, tak ve svislé poloze.To je v porovnání se zmiňovaným konkurenčním bojlerem, Dražice OKCE 80, velká výhoda.

Jak k bojleru připojit vodu

Ke vstupu a výstupu vody z ohřívače je nutné použít trubky, které jsou určené pro teploty překračující 90 °C. Stejně tak je důležité, aby měly tyto trubky vyšší provozní tlak, než je tlak samotného ohřívače vody, v tomto případě 0,8 MPa. Instalovaný bezpečností ventil by měl pak odpovídat všem platným normám. Všechny potřebné a důležité informace k připojení vody naleznete v návodu k použití. Je také vhodné na tuto práci zavolat instalatéra, který je vyškolený a zařízení vám zapojí správně a tak, aby připojení splňovalo všechny požadavky na bezpečnost i normy.

Jak bojler zapojit do elektrické sítě

Elektrická instalace a samotné zapojení by měla provádět osoba, která je k této činnosti oprávněná. Máte tak jistotu, že bude vše fungovat skutečně tak, jak má a nedojde k žádným neočekávaným událostem. Za předpokladu dodržení všech bezpečnostních norem lze ohřívač vody jednoduše stačí zapojit pomocí přívodního kabelu do 230V zásuvky.

Kde koupit Ariston Velis EVO 80
Ariston Velis EVO 80
Hodnocení
3.9/5

Je třeba provádět pravidelný servis?

Ohřívače vody potřebují pravidelný servis a údržbu podobně, jako mnoho dalších elektrických spotřebičů. Základní údržba spočívá v očištění nečistot z povrchu pláště bojleru. Pokud by byla potřeba čištění i vnitřní části, je potřeba bojler vyprázdnit, například pomocí tohoto návodu. Všechny případné náhradní díly doporučujeme zakoupit na prověřených e-shopech.

Je třeba myslet také na to, že voda při zahřívání zvětšuje svůj objem. Právě proto také musí viditelně odkapávat z pojistného ventilu. Toto se ale děje pouze v případě, že se voda aktuálně ohřívá nebo je odebírána. V opačném případě by to mohlo značit problém. Pojistný ventil je potřeba pravidelně kontrolovat. Jeho kontrola se provádí tak, že se pojistný ventil dostane do polohy “kontrola” a voda bez překážek odtéká. Takovou kontrolu je potřeba provádět alespoň jednou za měsíc.

Po dvouletém provozu se pak doporučuje vyčištění nádoby od vodního kamene a také kontrola či výměna anodové tyče. K tomu je vždy lepší zavolat servisního technika, který zároveň zkontroluje stav ohřívače vody jako celku.

Provozní podmínky

Ariston VELIS EVO je určený především pro instalaci uvnitř místností. Nedoporučuje se instalovat ohřívač do místností, které jsou nevětratelné a trpí vysokou vlhkostí. Stejně tak není vhodné instalovat kotel tam, kde bude vystaven mrazu, ačkoli disponuje funkcí proti zamrznutí. Bojler by neměl být vystaven slunečním paprskům ani by neměl být instalován do agresivního prostředí.

Energetický štítek Ariston Velis EVO 80
Energetický štítek Ariston Velis EVO 80

Nejčastější dotazy

Kam se bojler Ariston VELIS EVO hodí?

Tento ohřívač vody se hodí zejména pro menší domácnosti, maximálně pro dvě osoby. Objem bojleru je v tomto případě 65 litrů.

O jaký typ bojleru se jedná?

Ariston VELIS EVO 80 je elektrický zásobníkový ohřívač vody, který můžete instalovat jak do vertikální, tak do horizontální polohy, což je velké plus.

Z čeho je vyrobena vnitřní část ohřívače vody?

Vnitřní část je tvořena dvojitou nádobou s titanovým smaltem. To zaručuje dlouhou životnost a také rychlý ohřev vody.

Kolik mě bude stát roční provoz bojleru?

Roční spotřeba bojleru činí 1 284 kWh. To odpovídá ceně asi 5 200 korun za jeden rok.

Závěr –⁠ pro koho je bojler Ariston Velis EVO 80 určený

Ariston VELIS EVO 80 je skvělým ohřívačem vody, který uživatele nadchne velkým množstvím funkcí, které usnadní jeho používání. Díky objemu 80 litrů je vhodný spíše do menších domácností. Díky titanovému smaltu je zajištěna dlouhá životnost ohřívače vody. Pokud hledáte bojler s mnoha funkcemi, nízkou spotřebou a možností vertikální nebo horizontální instalace, pak je Ariston VELIS EVO ten pravý pro vás!

Kde koupit Ariston Velis EVO 80
Ariston Velis EVO 80
Hodnocení
3.9/5
Recenze: Ariston Velis EVO 80
 • Doba ohřevu
 • Energetická náročnost
 • Funkce
 • Poměr cena/výkon
 • Dlouhodobá spolehlivost
3.9

Bojler, který umí skoro všechno

Hledáte bojler, který má mnoho funkcí a umí rychle ohřát vodu na požadovanou teplotu? Pak můžete koupit Ariston VELIS EVO 80, který toto nabízí. Celkový objem 65 litrů, chytré funkce a dlouhá životnost. To je jednoznačná charakteristika tohoto ohřívače vody.

Klady

 • Mnoho funkcí
 • Možnost vertikální i horizontální instalace
 • ECO režim
 • Menší energetická náročnost

Zápory

 • Menší objem
Autor: Jakub Zich
Autor: Jakub Zich
Jsem nadšeným průzkumníkem světa technologií. Moje vášeň pro technologie se stala mým povoláním, a tak pomáhám lidem vybrat ty nejlepší digitální společníky do jejich každodenního života.
Jak se vám líbil tento článek?
2.5/5 - (2 hodnocení)
Komentáře (2) – Recenze: bojler Ariston Velis EVO 80
 1. Bylo nám instalováno 12 boileru ARISTON 100L
  Po uplynutí 4,5 roku během 4 měsíců prorezly
  pláště boileru a z 12 kusů jsme museli vyměnít
  6 kusů. Očekáváme že v dalších měsících budeme
  muset vyměnit i zbývajících 6 boilerů.
  Firma Ariston-Praha odmítá jakoukoliv záruku
  Firma Ariston Italy neodpovídá.

 2. Nám odešel po 3 letech ,sice bojler a ostatní škodu mi zaplatila pojišťovna, koupil jsem teď nerezový Ariston tak uvidím jak dlouho vydrží, co jsem slyšel tyto bojlery odchází zhruba po třech letech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související recenze

Recenze: bojler Ariston Velis EVO 80
Ariston Velis EVO 80
Hodnocení: 3.9/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram